Με θελει..?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Με θελει..?

    Αμα εκδηλωνεις νωρις ενδιαφερον και σου απανταει πως θελει να το σκεφτει για χ,ψ λογους, οτι εχει περασει διαφορα κ θελει να ναι προσεχτικη,οτι θελει να σε γνωρισει καλυτερα κτλ, αλλα επιδιωκει την επικοινωνια με καθε ευκαιρια μαζι σου κ δειχνει να περναει καλα οποτε βρισκεστε, ειναι δυνατον στο τελος να σου πει οτι οχι δε μου κανεις, σε βλεπω φιλικα κ να το τελειωσει ετσι απλα?

    Την κινηση μου λοιπον την εκανα εγω, της ειπα να παρει τον χρονο της, αλλα ξεκαθαρισα οτι σαν φιλος δεν προκειται να μεινω ποτε. Περναμε ευχαριστα, γνωριζομαστε καλυτερα φορα με τη φορα, αλλα περιμενω την απαντηση της ακομα. Ελπιζω να μη με γιωσει αποτομα...

  2. #2
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Αμα εκδηλωνεις νωρις ενδιαφερον και σου απανταει πως θελει να το σκεφτει για χ,ψ λογους, οτι εχει περασει διαφορα κ θελει να ναι προσεχτικη,οτι θελει να σε γνωρισει καλυτερα κτλ, αλλα επιδιωκει την επικοινωνια με καθε ευκαιρια μαζι σου κ δειχνει να περναει καλα οποτε βρισκεστε, ειναι δυνατον στο τελος να σου πει οτι οχι δε μου κανεις, σε βλεπω φιλικα κ να το τελειωσει ετσι απλα?

    Την κινηση μου λοιπον την εκανα εγω, της ειπα να παρει τον χρονο της, αλλα ξεκαθαρισα οτι σαν φιλος δεν προκειται να μεινω ποτε. Περναμε ευχαριστα, γνωριζομαστε καλυτερα φορα με τη φορα, αλλα περιμενω την απαντηση της ακομα. Ελπιζω να μη με γιωσει αποτομα...
    https://www.kreatemporikiroussos.gr/...9%CE%BD%CE%AE/

  3. #3
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Αμα εκδηλωνεις νωρις ενδιαφερον και σου απανταει πως θελει να το σκεφτει για χ,ψ λογους, οτι εχει περασει διαφορα κ θελει να ναι προσεχτικη,οτι θελει να σε γνωρισει καλυτερα κτλ, αλλα επιδιωκει την επικοινωνια με καθε ευκαιρια μαζι σου κ δειχνει να περναει καλα οποτε βρισκεστε, ειναι δυνατον στο τελος να σου πει οτι οχι δε μου κανεις, σε βλεπω φιλικα κ να το τελειωσει ετσι απλα?

    Την κινηση μου λοιπον την εκανα εγω, της ειπα να παρει τον χρονο της, αλλα ξεκαθαρισα οτι σαν φιλος δεν προκειται να μεινω ποτε. Περναμε ευχαριστα, γνωριζομαστε καλυτερα φορα με τη φορα, αλλα περιμενω την απαντηση της ακομα. Ελπιζω να μη με γιωσει αποτομα...
    Οι κινήσεις σου ήταν σωστές.. Είπες αυτά που νιώθεις και από εκεί και πέρα δεν πιέζεις και δίνεις χρόνο (όχι πολύ ). Ο "όρος" που της έθεσες "όχι φίλος" πρόσεξε να μην τον παραβιάσεις γιατί θα χάσεις.. Αν μπεις στην φιλική ζώνη δεν θα βγεις εύκολα και αν περιμένεις πολύ και κάνετε απλά παρέα είναι σαν και της λες είναι εντάξει να είμαστε φίλοι..

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Δεν υπάρχει κάτι παραπάνω.....όντως μπορεί να ισχύει αυτό που σου λέει ότι θέλει χρόνο......
    Θα μπορούσε να είναι και δικαιολογία βέβαια αλλα πάντως σε εχει στα υπόψη της .....οπότε παίζεις μπάλα ακόμα

    Δεν είπες όμως....Αυτή μήπως είναι πρόσφατα χωρισμένη και ζητάει χρόνο;

    Πόσο καιρό κάνετε παρέα και μιλάτε;

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Δυστυχώς το να σε γειωσει μπορεί να συμβεί σαν ενδεχομενο είτε τώρα που δεν έχετε μπει σε σχέση είτε ακόμα και αν κάνετε σχέση και δει πως δεν ταιριάζετε

    Εσύ καλου κακού μην ενθουσιάζεσαι και μην επενδύεις πολύ μέχρι να δεις που πάει το πράγμα....χαλαρά....

    Και πρόσεχε μην σε χρησιμοποιησει ως φίλο και παρέα για να ξεχάσει πρώην κτλ και για να επουλώσει πληγές και τον πληγώμενο της εγωισμό....κτλ .....Γιατί δεν ξέρεις τι θέλει και σε τι φάση είναι....

    Μπορεί πχ να μιλάει και να σιγοψηνει και άλλους και απλά να σκέφτεται προς τα που να κινηθεί

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    πολυ καλα το χειριστηκες και ναι, μπορει ακριβως αυτο που ειπε να θελει, μπορει ομως και απλα να εχει μοναξιες και να θελει παρεα για τις εξοδους της.
    θα δειξει.
    τι ηλικιες εχετε;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Το έχω πει και αλλού εδώ στο φόρουμ, αυτά τα διλλήματα λύνονται πανεύκολα εάν το σκεφτείς αντίστροφα. Πώς θα έβλεπες μια κοπέλα εάν σου έλεγε ότι της αρέσεις και θέλει να κάνει κάτι μαζί σου και εσύ της απαντούσες όπως σου απάντησε η κοπελιά του θέματος σου? Έτσι σε βλέπει κι αυτή.

  8. #8
    30 κ οι δυο... Μολις ηρθε στην πολη που μενω εν καιρο καραντινας χωρις να ξερει κανεναν... Ειμαι ο πρωτος που την προσεγγισε λοιπον...

  9. #9
    Εχει πολυ καιρο που χει χωρισει, καπου δυο χρονια, οποτε δεν εχει να κανει... Γνωριζομαστε κ κανουμε παρεα συνολικα 1,5 μηνα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Αμα εκδηλωνεις νωρις ενδιαφερον και σου απανταει πως θελει να το σκεφτει για χ,ψ λογους, οτι εχει περασει διαφορα κ θελει να ναι προσεχτικη,οτι θελει να σε γνωρισει καλυτερα κτλ, αλλα επιδιωκει την επικοινωνια με καθε ευκαιρια μαζι σου κ δειχνει να περναει καλα οποτε βρισκεστε, ειναι δυνατον στο τελος να σου πει οτι οχι δε μου κανεις, σε βλεπω φιλικα κ να το τελειωσει ετσι απλα?

    Την κινηση μου λοιπον την εκανα εγω, της ειπα να παρει τον χρονο της, αλλα ξεκαθαρισα οτι σαν φιλος δεν προκειται να μεινω ποτε. Περναμε ευχαριστα, γνωριζομαστε καλυτερα φορα με τη φορα, αλλα περιμενω την απαντηση της ακομα. Ελπιζω να μη με γιωσει αποτομα...
    αληθεια φιλε θα κατσεις να περιμενεις μια κοπελα που σε εχει ΣΤΑΝΤ ΜΠΑΙ? δλδ αμα δν βρει κατι καλυτερο κ.λ.π?
    ΦΩναζει οτι σε παιζει η γκομενα....ριξε ακυρο...σταματα να σηκωνεις τηλεφωνα....φλερταρε με αλλες ......μην ασχολεισαι ολη την ημερα μαζι της.....Εκει εξω υπαρχουν εκατομμυρια γυναικες...που περιμενουν.
    Εχεις ανοιξει ολα τα χαρτια σου...κακως...σε απειρες γυναικες πιανει....γοητευονται....

  11. #11
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    αληθεια φιλε θα κατσεις να περιμενεις μια κοπελα που σε εχει ΣΤΑΝΤ ΜΠΑΙ? δλδ αμα δν βρει κατι καλυτερο κ.λ.π?
    ΦΩναζει οτι σε παιζει η γκομενα....ριξε ακυρο...σταματα να σηκωνεις τηλεφωνα....φλερταρε με αλλες ......μην ασχολεισαι ολη την ημερα μαζι της.....Εκει εξω υπαρχουν εκατομμυρια γυναικες...που περιμενουν.
    Εχεις ανοιξει ολα τα χαρτια σου...κακως...σε απειρες γυναικες πιανει....γοητευονται....
    Ηρθε 1η φορα σε μιαν αδεια κ αγνωστη πολη που δεν κινουταν τιποτα εν καιρω καραντινας κ εχωντας στο μυαλο υποχρεωσεις που επρεπε να φερει εις περας με αυτες τις παραξενες συνθηκες. Δεν μπορει να δικαιολογηθει εν μερει κ να θελει οντως χρονο να προσαρμοστει?

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ηρθε 1η φορα σε μιαν αδεια κ αγνωστη πολη που δεν κινουταν τιποτα εν καιρω καραντινας κ εχωντας στο μυαλο υποχρεωσεις που επρεπε να φερει εις περας με αυτες τις παραξενες συνθηκες. Δεν μπορει να δικαιολογηθει εν μερει κ να θελει οντως χρονο να προσαρμοστει?
    Εγώ δεν θα σε παρότρυνα να απομακρυνθείς και να μην της μιλήσεις.......

    Κράτα μια επαφή μαζί της ...εξάλλου είστε απλά γνωστοί.......Δεν είχατε ποτέ τπτ .............άρα άμα σου αρέσει πάρα πολύ μπορείς απλά να δεις από περιέργεια πως θα πάει έχοντας στην σαν μια από τις επιλογές σου

    Απλά μην επενδύεις από τώρα......Και γενικά έχε τα μάτια σου ανοικτά για οτιδήποτε άλλο προκύψει

    Το να είναι πρόσφατα χωρισμένη θα ήταν μια καλή δικαιολογία για να χρειάζεται χρόνο.........εφόσον όμως δεν είναι ίσως να έχει το άγχος της προσαρμογής στο νέο περιβάλλον ή ίσως και όχι........

    Το τι θέλει από σένα θα φανεί στη πορεία......σκέψου μια σχέση μαζί της ως πιθανό ενδεχόμενο αλλα μην το κρατήσεις ως δεδομένο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Φιλε όλα ειναι σχετικά και εξαρτωμενα απο το χαρακτήρα της. Μπορεί πχ η κοπελα να σκεφτεται πως μπορει να του κατσω να με εκμεταλλευτεί και να με παρατήσει. Το θεμα ειναι εσύ κατα ποσο έχεις αναγκη τη παρέα της. Δηλαδή αν σου πει πχ πως δεν θέλω σχέση θα γκρεμιστεί ο κόσμος σου;

    Αυτό το πάρε το χρόνο σου είναι κατι γενικό και αόριστο. Και αν αυτή θέλει πχ 6 μηνες εσύ εισαι διατεθειμένος να την περιμένεις; Για να τα πουμε ολα μεταξύ μας εσύ θες σχέση μαζί της ή και δυο τρεις φορούλες σεξάκι θα σε ικανοποιούσε; Τι πραγματικά θες από αυτή τη κοπέλα;

  14. #14
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Φιλε όλα ειναι σχετικά και εξαρτωμενα απο το χαρακτήρα της. Μπορεί πχ η κοπελα να σκεφτεται πως μπορει να του κατσω να με εκμεταλλευτεί και να με παρατήσει. Το θεμα ειναι εσύ κατα ποσο έχεις αναγκη τη παρέα της. Δηλαδή αν σου πει πχ πως δεν θέλω σχέση θα γκρεμιστεί ο κόσμος σου;

    Αυτό το πάρε το χρόνο σου είναι κατι γενικό και αόριστο. Και αν αυτή θέλει πχ 6 μηνες εσύ εισαι διατεθειμένος να την περιμένεις; Για να τα πουμε ολα μεταξύ μας εσύ θες σχέση μαζί της ή και δυο τρεις φορούλες σεξάκι θα σε ικανοποιούσε; Τι πραγματικά θες από αυτή τη κοπέλα;
    Ειναι κ μια σημαντικη λεπτομερεια... Ειμαστε συναδελφοι. Στο ιδιο γραφειο με αλλα 6-7 ατομα. Κ θα μαστε ετσι στον ιδιο χωρο για 3 χρονια! Φανταζομαι θα παιζει κ αυτο το ρολο του (μην εκτεθει στους αλλους κτλ)...
    Τι πραγματικα θελω? Με ενδιαφερει, ειναι πολυ καλη σαν περιπτωση γι αυτο που ψαχνω. Σιγουρα ομως δε θα γκρεμιστει κ ο κοσμος μου αν με απορριψει κ θα ριχνω ματια κ για αλλου...
    Last edited by peter; 04-05-2020 at 21:46.

  15. #15
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Το έχω πει και αλλού εδώ στο φόρουμ, αυτά τα διλλήματα λύνονται πανεύκολα εάν το σκεφτείς αντίστροφα. Πώς θα έβλεπες μια κοπέλα εάν σου έλεγε ότι της αρέσεις και θέλει να κάνει κάτι μαζί σου και εσύ της απαντούσες όπως σου απάντησε η κοπελιά του θέματος σου? Έτσι σε βλέπει κι αυτή.

    Αρα δε γουσταρει θες να μ πεις κ μου το φερε πλαγιως επειδη ειναι ευγενικη...

Similar Threads

  1. Θέλει χρόνο γιατί την πιέζω η δεν ξέρει τι θέλει;
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 160
    Last Post: 17-02-2020, 11:14
  2. ΜΕ ΘΕΛΕΙ;;;;ΔΕ ΜΕ ΘΕΛΕΙ;;;;ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;;;;;;;;
    By Talia st. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 23-03-2016, 11:05
  3. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 09:56
  4. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 30-07-2014, 23:26
  5. Δεν θελει κοπο,θελει τροπο
    By bvictory in forum Παχυσαρκία
    Replies: 6
    Last Post: 11-09-2010, 21:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •