Ξεκίνημα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    8

    Ξεκίνημα..

    Γεια σας . είμαι χρόνιος χρήστης ναρκωτικών. Ξεκίνησα με χασίς κόκα και τα τελευταία 2 χρόνια έμπλεξα με την πρέζα κάτι που ποτέ δεν περίμενα... Ξεκίνησα περιστασιακά μια στο τόσο να την κάνω καπνιστή. Δεν είχα στερητικά τίποτα... έπινα και μαύρο όλα καλά ας πούμε... Ξεκίνησα συστηματική χρήση καθημερινά τον τελευταίο 1.5 χρόνο είχα φτάσει σε σημείο να πίνω 4 γραμμάρια.. το έριξα στα 2 γραμμάρια στο 1.. και πρίν κόψω λίγο πιο κάτω από 1. Να πω ότι είχα κάνει άλλη μια προσπάθεια αλλά την δεύτερη μέρα πήγα και ήπια... Τώρα έχω 9 μέρες καθαρός ξεκίνησα στεγνά της 2 πρώτες μέρες πόνοςς.. στερητικά σωματικά και ψυχολογικά όχι τόσο πολύ όσο τα σωματικά την δεύτερη μέρα δεν την παλευα καθόλου βρήκα σουμπο και πήρα.2mg την 1η μέρα 2mg δεύτερη τρίτη 4 mg Τετάρτη μέρα 4mg Πέμπτη μέρα 2mg και τέλος... Όσο έπαιρνα τα σουμπο ειμουν καλά.. τώρα έχω να πάρω 3 μέρες και πονάω πονάνε τα κόκκαλα μου κάνω υπομονή... Παίρνω lonarid και ηρεμώ λίγο.. βγάζω μάλλον στερητικά από το σουμπο.. πόσο θα πονάω ρε παιδιά δεν αντέχω συνέχεια πόνο... Ποσες μέρες θα διαρκούν τα στερητικά από το σουμπο;;; Σκέφτομαι να πάω σε εφημερεύον νοσοκομείο ψυχιατρική να μου δώσουν κάτι.. από την άλλη δεν θέλω αλλά φάρμακα.. θέλω να συνεχίσω καθαρός.. λέω στον εαυτό μου αύριο θα είσαι καλύτερα .. μπορεί να σηκωθώ ψιλό καλά το πρωϊ η να πονάω ολόκληρος χωρίς να έχω δύναμη για τίποτα.. και το βράδυ να είμαι καλύτερα κάπως έτσι περνάει η μέρα.. όσο αντέχω τόν πόνο κάνω υπομονή... Διάβασα ότι μπορεί να διαρκέσουν 10 μέρες τα στερητικά από τα σουμπο ότι αργουν πολύ να φύγουν... Καλό μήνα σε όλους!
    Last edited by Vernadoss; 01-05-2020 at 22:16.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Φιλε πρεπει να πας σε εφημερευων μην το κανεις μονος σου

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    8
    Γιατί ακριβώς;; Εάν αντέξω τους πόνους μέρες είναι δεν θα περάσουν;;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Τους πονους θα τους αντεξεις πες 10 μερες ειναι, τη καταθλιψη πως θα την αντεξεις;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    8
    Φίλε μου την αντέχω πολλά χρόνια.. με την κατάχρηση μαύρου που έκανα μόνο σε προγράμματα πήγα μέχρι 6 μήνες έμεινα καθαρός με βοήθησε πολύ η αγωγή αντικαταθλιπτικά που έπαιρνα στην ψυχολογία και στο ανχος. Δυστυχώς υποτροπιασα.. τώρα ψυχολογικά είμαι σχετικά καλά.. ήρεμος.. έκοψα χιπνοσεντον χασίς όλα.. επειδή δεν θέλω να μπλέξω βαριά να καταστραφω με την πρέζα και τώρα νιώθω πόσο δύσκολη είναι η λεγόμενη χαρμανα.. σκέφτομαι ότι εάν συνεχίσω θα είναι πολύ πιο δύσκολα... Περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο από το 18 άνω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    φιλε καλησπερα..
    καλη δυναμη για αρχη.
    Δυστυχως εκανες το λαθος και πηρες πρεζα...
    Δεν ξερω ποσο διαρκουν τα στερητικα..αλλα κανε υπομονη..νομιζω οτι εισαι κοντα στο να φυγουν..
    Μην φας την ζωη σου αδικα...ειναι τοσο ωραια και μικρη...κριμα να την καταστρεφεις ετσι...
    Ελπιζω να βγεις απο αυτο π περνας...σου ευχομαι περαστικα.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Φαντασου οτι ησουν στο πατο της θαλλασας και και εχεις αφεθει στην ανωση και σε παει στην επιφανεια να αναπνευσεις..μη κοιτας πισω σου..καθολου..ηδη βλεπεις φως..Το προσδοκιμο ζωης ειναι πανω απ τα 75, κι εισαι 32..Και 20 μερες λουκι να μαι..και 60 να ναι..ξερεις οτι παντα η επομενη μερα θα ναι καλυτερη απ τη προηγουμενη..Υπομονη,και προσυλωση στο στοχο..18 ανω..τρεχα..Ν.Α...τρεχα..και γενικως σε εξεδικευμενους επι του θεματος ψαχτους απο..χθες.."Μια μερα θα τα θυμομαστε ολα αυτα και θα γελαμε.."..παθων και μαθων.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Αυτό πάντως ρε παιδιά που δεν καταλαβαίνω και θα ήθελα να μου το εξηγησετε είναι πως πεφτετε στη πρέζα. Εγώ έπινα φουντα, τριπακια, ecstasy και κοκες. Η κοκα που αγόραζα πριν 10 χρόνια έκανε 100 ευρώ το γραμμάριο για να παρω καθαρο 0,9 το οποίο όταν το έβραζα έβγαζε 0,7. Πρέζα έχω καπνίσει 4 φορές στη ζωή μου και δεν ξαναέκανα γιατί ένιωσα τη 4η φορά ότι ξεκινάω να κολλάω και είπα τέλος δεν ξανακάνω ποτε και δεν ξαναέκανα και έχουν περάσει 20 χρόνια από τότε. Αφου ρε παιδιά είναι γνωστή η διαδρομή της πρέζας πως στα κομμάτια τη πατάτε και κολλάτε με αυτήν; Να μου λέγατε για κόκα θα έλεγα οκ είναι κόκα είναι γλυκιά η πίκρα της, μπορεί να την πίνουν με καμία κοπέλα που θέλουν να χτυπήσουν και την πίνει και εκείνη υπάρχουν 1002 μπορεί, αλλά πρέζα δεν το χωνεύει ο νους μου δεν μπορώ να βρω ούτε ένα καλό λόγο, μην μου πειτε τώρα ότι σας άρεσε να τρωτε αυτο το black out και το πάγωμα χρόνου που δίνει. Και επειδή μπορεί να αναρωτηθειτε εγώ γιατί τη καπνισα, την έκανα στο στρατό που ήμουν κλεισμένος σε ένα στρατοπεδο που δεν πέρναγε ο χρόνος με τίποτα και είχα φάει 20 μέρες φυλακή.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    8
    Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας και τα εμψυχωτικα λόγια! Χθές το βράδυ για μια ώρα περίπου ένιωθα σαν να μου είχαν περάσει ένα μαχαίρι στα πλευρά.. μάλλον ήταν η κορύφωση του πόνου... Φοβάμαι λίγο γιατί έχω διαβάσει ότι μετά την Τετάρτη μέρα αρχίζουν τα στερητικά του σουμπο.. mindcrime της ίδιες απορίες θα είχα και εγώ κάποτε πως μπλέκει κάποιος με την πρέζα... Το θέμα είναι να την πάρεις νωρίς χαμπάρι και να κόψεις είτε πονέσεις είτε όχι να κόψεις.. γιατί είτε θα γίνεις ένας τελειωμένος καμενος που θα κάνει τα πάντα για την πρέζα παραμυθιαζοντας τον εαυτό σου μια ζωή..
    Χθές που κοιμήθηκα είδα το πρώτο όνειρο που έκανα χρήση.. ξύπνησα και λέω να τα μας.. άντε την ήπιες τώρα χαλάρωσε... Πρέπει να συμβιβαστούμε με την ιδέα ότι δεν είναι κάτι εύκολο αλλά κάτι που θα σου δώσει την χαμένη ζωή σου... να μπλέξεις είναι εύκολο το να ξεμπλέξεις είναι το δύσκολο....από την εμπειρία μου με προγράμματα και όσα είδα όσους γνώρισα κατάλαβα ότι δεν υπάρχουν προγράμματα για την κόκα μόνο η την πρέζα η την κάνναβη.. αλλά απεξάρτησης από τα ναρκωτικά.. κανένας δεν σου λέει ότι θα κόψεις την πρέζα θα πίνεις μαύρο και θα γίνεις καλά...
    Last edited by Vernadoss; 01-05-2020 at 23:58.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    To στερητικό σύνδρομο της βουπρενορφινης είναι ήπιο αλλά έχει διάρκεια. Η ποσότητα που ανέφερες ότι Πήρες είναι σχετικά μικρή. Λογικά αυτές τις μέρες πρέπει να σαι καλύτερα. Εύχομαι να μην έχεις υποτροπιασει. Και αν το Κάνες δε πειράζει.. Ξανά προσπαθησε. Είναι δύσκολο αλλά δεν είναι ακατορθωτο.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    8
    Τα στερητικα πέρασαν λίγες μέρες ήταν είμαι καθαρός χωρίς καμία ουσία. Η διάθεση μου είναι πεσμένη

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    υπομονη φιλε..συνεχισε τον αγωνα και ολα θα πανε καλα

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    8
    καλησπέρα σε όλους σας , χρονιά πολλά!

    σε ένα μήνα κλείνω ενα χρόνο καθαρός !!

    το μόνο που χρειάζεται είναι να πιστέψεις οτί μπορείς και να κανείς οτί χρειάζεται.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Vernadoss View Post
    καλησπέρα σε όλους σας , χρονιά πολλά!

    σε ένα μήνα κλείνω ενα χρόνο καθαρός !!

    το μόνο που χρειάζεται είναι να πιστέψεις οτί μπορείς και να κανείς οτί χρειάζεται.
    μπραβο! μπραβο!! μπραβο!!, 1000 μπραβ δεν ειναι αρκετα για αυτο που εκανες!.Να εισαι υπερηφανος για τον εαυτο σου φιλεμου. Να βαλεις στοχους που θα σε εχουν μακρια απο τις εξαρτισιωγονες ουσιες! και αν δεν εχεις, να φτιαξεις! .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Vernadoss View Post
    Γεια σας . είμαι χρόνιος χρήστης ναρκωτικών. Ξεκίνησα με χασίς κόκα και τα τελευταία 2 χρόνια έμπλεξα με την πρέζα κάτι που ποτέ δεν περίμενα... Ξεκίνησα περιστασιακά μια στο τόσο να την κάνω καπνιστή. Δεν είχα στερητικά τίποτα... έπινα και μαύρο όλα καλά ας πούμε... Ξεκίνησα συστηματική χρήση καθημερινά τον τελευταίο 1.5 χρόνο είχα φτάσει σε σημείο να πίνω 4 γραμμάρια.. το έριξα στα 2 γραμμάρια στο 1.. και πρίν κόψω λίγο πιο κάτω από 1. Να πω ότι είχα κάνει άλλη μια προσπάθεια αλλά την δεύτερη μέρα πήγα και ήπια... Τώρα έχω 9 μέρες καθαρός ξεκίνησα στεγνά της 2 πρώτες μέρες πόνοςς.. στερητικά σωματικά και ψυχολογικά όχι τόσο πολύ όσο τα σωματικά την δεύτερη μέρα δεν την παλευα καθόλου βρήκα σουμπο και πήρα.2mg την 1η μέρα 2mg δεύτερη τρίτη 4 mg Τετάρτη μέρα 4mg Πέμπτη μέρα 2mg και τέλος... Όσο έπαιρνα τα σουμπο ειμουν καλά.. τώρα έχω να πάρω 3 μέρες και πονάω πονάνε τα κόκκαλα μου κάνω υπομονή... Παίρνω lonarid και ηρεμώ λίγο.. βγάζω μάλλον στερητικά από το σουμπο.. πόσο θα πονάω ρε παιδιά δεν αντέχω συνέχεια πόνο... Ποσες μέρες θα διαρκούν τα στερητικά από το σουμπο;;; Σκέφτομαι να πάω σε εφημερεύον νοσοκομείο ψυχιατρική να μου δώσουν κάτι.. από την άλλη δεν θέλω αλλά φάρμακα.. θέλω να συνεχίσω καθαρός.. λέω στον εαυτό μου αύριο θα είσαι καλύτερα .. μπορεί να σηκωθώ ψιλό καλά το πρωϊ η να πονάω ολόκληρος χωρίς να έχω δύναμη για τίποτα.. και το βράδυ να είμαι καλύτερα κάπως έτσι περνάει η μέρα.. όσο αντέχω τόν πόνο κάνω υπομονή... Διάβασα ότι μπορεί να διαρκέσουν 10 μέρες τα στερητικά από τα σουμπο ότι αργουν πολύ να φύγουν... Καλό μήνα σε όλους!
    Πως εισαι μετα απο ολους αυτους τους μήνες κατάφερε να απεξαρτηθεις απο την πρέζα?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νέο ξεκίνημα...
    By absolute in forum Παχυσαρκία
    Replies: 842
    Last Post: 08-05-2011, 12:24
  2. νέο ξεκίνημα!
    By elenouska in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 11-08-2010, 06:54
  3. Νέο ξεκίνημα!
    By irenep in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 41
    Last Post: 26-01-2010, 20:50
  4. 17/11/02 Το ξεκίνημα!
    By eatdis-admin in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 22
    Last Post: 12-10-2006, 00:43
  5. 17/11/02 Το ξεκίνημα!
    By eatdis-admin in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 22
    Last Post: 12-10-2006, 00:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •