Δεν νιώθω χαρούμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185

    Δεν νιώθω χαρούμενη

    Γειά σας και πάλι
    Όπως λέει κι ο τίτλος δεν νιώθω χαρούμενη στην σχέση μου.
    Πριν λίγο καιρό επανασυνδεθηκα με το αγόρι μου όπου συνολικά είμαστε μαζί 1 χρόνο περίπου
    Την σχέση την λες άρρωστη 1 χρόνο τώρα την μια είμαστε καλά και τις υπόλοιπες μέρες τσακωνομαστε
    Δεν νιώθω εμπιστοσύνη και θα μου πεις γιατί δεν φεύγεις, φεύγω αλλά επιμένει και με ρίχνει όμως δεν είμαι ο ευατος μου δεν ξέρω αν πραγματικά έχω το θέμα εγώ ή ο άλλος με κοροϊδεύει ψιλό γαζί.
    Πριν τα βρούμε μιλήσαμε κ η τελευταία μου κουβέντα ήταν έχεις να μου πεις κάτι πριν να είμαστε ξανά μαζί? Κάτι που πρέπει να ξέρω? Εκείνος απάντησε όχι
    Επειτα από ένα διάστημα ανακάλυψα πως του στέλνει η πρώην του κάτι που δεν είπε γιατί δεν το θεώρησε σημαντικό
    Μετά μου είπε πως πήγε κάποια με το αμάξι του στο φαρμακείο γιατί είχε κοπεί (αυτή η κάποια τον γουστάρει) όπου και αυτο δεν μου το είπε γιατί δεν το θεώρησε σημαντικό.
    Μόνο εμένα μου φαίνεται πως έπρεπε να μην τα ξέχασει? Μόνο εμένα μου φαίνεται πως ήταν σημαντικα?
    Θυμόταν να μου πει τι έκανε όλον τον καιρό που ήμασταν χωριά αλλά δεν θυμόταν να μου πει αυτά τα 2 γεγονότα?
    Επίσης μια μέρα του είπα να μου δώσει το κινητό του, μου το έδωσε κι άρχισε γκρίνια τύπου το ότι πέφτω στα μάτια του κι τέτοια κ έτσι δεν το έψαξα νιώθω πως είμαι πιόνι πως βρίσκει πάντα μια δικαιολογία, τσακωνομαστε αλλά μετά επιμένει κ ξανά γυρνάω.
    Νιώθω μπερδεμένη

  2. #2
    george1520
    Guest
    Από την στιγμή που έχεις αμφιβολίες για την σχέση σου είσαι ήδη με το ένα πόδι εκτός..
    Τι ζητάς από μια σχέση?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρχικά γιατι ειχατε χωρίσει? επειδη λες οτι επανασυνδεθήκατε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Από την στιγμή που έχεις αμφιβολίες για την σχέση σου είσαι ήδη με το ένα πόδι εκτός..
    Τι ζητάς από μια σχέση?
    Και με τα 2 πόδια εκτός είμαι αλλά μένω γιατί έχω συναισθήματα.
    Ζητάω Ασφάλεια εμπιστοσύνη. Έχουν κλονιστει
    Έχουμε μερίδιο και οι 2
    Πριν πολλές μέρες του ζήτησα το κινητό να το ψάξω μου λέει παρτο, και όταν το πήρα μου λέει πως έπεσα στα μάτια του και δεν το περίμενε αυτό κ ότι δεν έχει κάτι να κρύψει εν τέλει δεν το έψαξα τσακώθηκαμε.
    Θελω να του το ξανά ζητήσω αλλά για κάποιο λόγο δειλίαζω
    Δεν ξέρω αν αντιδρά επειδή όντως έχει κάτι να κρύψει η αντιδρά επιτιδες

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αρχικά γιατι ειχατε χωρίσει? επειδη λες οτι επανασυνδεθήκατε.
    Είχε γίνει ένα σκηνικό στο εργασιακό μας περιβάλλον, κάποια που τον γουστάρει του έφτιαξε φαγητό κ εκείνος το δέχτηκε, και του λέω εμένα αυτό με ενόχλησε, τι θα κάνεις για αυτό και μου είπε δεν με απασχολεί τι κάνει αυτή.
    Όμως το δέχτηκε και του είπε το να μην κάνεις κάτι είναι να σαν έχεις Ίδη κάνει.
    Τσακώθηκαμε για πολύ κ μετά ξανά προσπάθησε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    ξανα προσπάθησε τι εννοείς?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    ξανα προσπάθησε τι εννοείς?
    Να τα ξανά βρούμε εννοώ
    Οπότε τσακωνομασταν αυτός έκανε κίνηση πάντα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι έκανε δηλαδη και τα βρήκατε ξανα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τι έκανε δηλαδη και τα βρήκατε ξανα?
    Πήρε τηλέφωνο σηζητησαμε
    Μου είπε πως δεν θα ξανά συμβεί κάτι τέτοιο (το σκηνικό που με ενόχλησε με την άλλη)

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Δεν ξέρω αν όντως υπάρχουν ισχυρές ενδείξεις από μέρους του ότι δεν είναι άξιος της εμπιστοσύνης σου .........Όπως λες..

    Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μιλάς για περιστατικά μεμονωμένα που μπορεί να μην σημαίνουν και τίποτα.......
    (Το φαρμακείο με τη κομμένη που τον γουστάρει κτλ κτλ το ότι δέχτηκε φαγητό της)

    Καταρχάς αυτή πως ξέρουμε ότι τον γουστάρει; του τη πέφτει χυμα και τον ζαχαρωνει; και αυτός γιατί κάνει παρέα μαζί της εφόσον το ξέρει αυτό ....;
    Παίζει κάτι μεταξύ τους ή απλά είναι συνάδελφος και γνωστή του και μιλάνε;

    Δεν ξέρω για σένα αν είσαι πιεστική στη σχέση από μόνη σου εξαρχης και ζητάς ραπόρτο για το οτιδήποτε..... ή αν έγινες έτσι επειδή ζηλεύεις ..........

    Πάντως δεν έχεις απόδειξη ότι αυτός παίζει με άλλες......;

    Η μεταξύ σας σχέση πως είναι...; νιώθεις ότι σε θέλει;; κάνετε πράγματα μαζί;; σου αφιερώνει χρόνο;

  11. #11
    george1520
    Guest
    Αν δεν εμπιστεύεσαι τον άνθρωπο που είναι μαζί σου, δεν πρόκειται να τον εμπιστευτείς ποτέ ότι και να γίνει. Είναι καλό να προσέχουμε μην μας πιάσουν κορόιδο αλλά αυτή η συνεχείς παρακολουθηση, να προλάβουμε πριν μην μας πληγώσουν κτλ δεν βγάζει πουθενά. Ένας άνθρωπος που νιώθει άνετα στην σχέση του είναι πιστός, ένας άνθρωπος που καταπιεζεται (με ζήλιες κτλ)δεν είναι και αν είναι σίγουρα δεν θα είναι ευτυχισμένος. Εσύ θες να τον ελέγχεις και αυτός προσπαθεί να σε χειριστεί γεμίζοντας σε ενοχές ενώ τα πράγματα είναι απλά. Γενικά οι ανθρώπινες σχέσεις είναι απλές, αλλα είμαστε τόσο εγωιστές που δεν θέλουμε να το δούμε. Κάθισε μια μέρα μαζί του και πες αυτά που σε ενοχλούν, τι θες από την σχέση σας άκουσε τι θα σου πει κι αυτός (τι τον ενοχλεί και τι θέλει) και μετά άσε τον χωρίς επίβλεψη.. Στο επόμενο του "λάθος" (σύμφωνα με αυτά που έχετε συμφωνήσει) δείξε του ότι δεν πρόκειται να το ανεχτείς ή φύγε (αφού χωρισατε τόσες φορές για τον ίδιο λόγο). Όταν έχουμε κάποιες κόκκινες γραμμές στην ζωή μας καλό είναι να μην τις ξεχνάμε για τον άνθρωπο που έχουμε σχέση γιατί δεν θα ειμαστε καλά μαζι του.
    Όταν ανέχεσαι μια συμπεριφορά χωρίς να αντιδράς ή αντιδρας μόνο με λόγια ο άλλος δεν πρόκειται να σταματήσει να το κάνει. Αν του δείξεις όμως πως εκεί είναι τα όρια σου τότε θα τα σεβαστεί (αν θέλει όντως να είναι μαζί σου).

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν ξέρω αν όντως υπάρχουν ισχυρές ενδείξεις από μέρους του ότι δεν είναι άξιος της εμπιστοσύνης σου .........Όπως λες..

    Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μιλάς για περιστατικά μεμονωμένα που μπορεί να μην σημαίνουν και τίποτα.......
    (Το φαρμακείο με τη κομμένη που τον γουστάρει κτλ κτλ το ότι δέχτηκε φαγητό της)

    Καταρχάς αυτή πως ξέρουμε ότι τον γουστάρει; του τη πέφτει χυμα και τον ζαχαρωνει; και αυτός γιατί κάνει παρέα μαζί της εφόσον το ξέρει αυτό ....;
    Παίζει κάτι μεταξύ τους ή απλά είναι συνάδελφος και γνωστή του και μιλάνε;

    Δεν ξέρω για σένα αν είσαι πιεστική στη σχέση από μόνη σου εξαρχης και ζητάς ραπόρτο για το οτιδήποτε..... ή αν έγινες έτσι επειδή ζηλεύεις ..........

    Πάντως δεν έχεις απόδειξη ότι αυτός παίζει με άλλες......;

    Η μεταξύ σας σχέση πως είναι...; νιώθεις ότι σε θέλει;; κάνετε πράγματα μαζί;; σου αφιερώνει χρόνο;
    Για να λέω ότι τον γουστάρει σημαίνει ότι έχει δείξει σημάδια εκείνη, κάνεις δεν ασχολείται με το αντίθετο φύλλο αν δεν ζητά κάτι από εκείνον.
    Τώρα όσα για τα περιστατικά που λες που μπορεί κ να μην είναι τίποτα, δηλαδή τι θα μπορούσε να κάνει για να σημαίνουν κάτι?

    Η μεταξύ μας σχέση είναι καλή, βρισκόμαστε κάθε μέρα κοιμόμαστε μαζί, δεν συγκάτοικουμε ακριβώς
    Έχουμε τσακωθεί αρκετά για να σου πω παραπάνω η ότι είναι η τελεια σχέση

    Ενω τον θέλω νιώθω πως δεν είμαι ο ευατος μου
    3 μέρες τώρα ειμαι απόμακρη γιατί θέλω να του ζητήσω το κινητό του κ για κάποιο λόγο δειλιαζω να του πω. Θέλω να του το ζητήσω γιατί ενώ δεν ασχολείται πολύ είναι σαν να έχει γίνει προέκταση το έχει όλη μέρα μέσα στην τσέπη κ όπου είναι αυτός είναι κ το κινητό σπάνια τό αφήνει μόνο του κ ν το αφήσει πιστεύω το κάνει για να μην γκρινιάζω
    Ενω στην δουλειά πολλές φορές το ξεχνάει σε μια μεριά κ έρχεται μετά από ώρα να το πάρει
    Δεν ξέρω αν είμαι καχύποπτη η αν όντως κάτι θέλει να κρύψει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αν δεν εμπιστεύεσαι τον άνθρωπο που είναι μαζί σου, δεν πρόκειται να τον εμπιστευτείς ποτέ ότι και να γίνει. Είναι καλό να προσέχουμε μην μας πιάσουν κορόιδο αλλά αυτή η συνεχείς παρακολουθηση, να προλάβουμε πριν μην μας πληγώσουν κτλ δεν βγάζει πουθενά. Ένας άνθρωπος που νιώθει άνετα στην σχέση του είναι πιστός, ένας άνθρωπος που καταπιεζεται (με ζήλιες κτλ)δεν είναι και αν είναι σίγουρα δεν θα είναι ευτυχισμένος. Εσύ θες να τον ελέγχεις και αυτός προσπαθεί να σε χειριστεί γεμίζοντας σε ενοχές ενώ τα πράγματα είναι απλά. Γενικά οι ανθρώπινες σχέσεις είναι απλές, αλλα είμαστε τόσο εγωιστές που δεν θέλουμε να το δούμε. Κάθισε μια μέρα μαζί του και πες αυτά που σε ενοχλούν, τι θες από την σχέση σας άκουσε τι θα σου πει κι αυτός (τι τον ενοχλεί και τι θέλει) και μετά άσε τον χωρίς επίβλεψη.. Στο επόμενο του "λάθος" (σύμφωνα με αυτά που έχετε συμφωνήσει) δείξε του ότι δεν πρόκειται να το ανεχτείς ή φύγε (αφού χωρισατε τόσες φορές για τον ίδιο λόγο). Όταν έχουμε κάποιες κόκκινες γραμμές στην ζωή μας καλό είναι να μην τις ξεχνάμε για τον άνθρωπο που έχουμε σχέση γιατί δεν θα ειμαστε καλά μαζι του.
    Όταν ανέχεσαι μια συμπεριφορά χωρίς να αντιδράς ή αντιδρας μόνο με λόγια ο άλλος δεν πρόκειται να σταματήσει να το κάνει. Αν του δείξεις όμως πως εκεί είναι τα όρια σου τότε θα τα σεβαστεί (αν θέλει όντως να είναι μαζί σου).
    Ξέρεις έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό
    Εγώ σαν άνθρωπος επειδή βλέπω τι συμβαίνει στον κόσμο κ με τις ανθρώπινες σχέσεις κυνηγάω το αληθινό πέφτω με τα μούτρα
    Έχουμε δει πως οι περισσότερες σχέσεις ας πούμε έχουν χαλάσει γιατί είδαν κάτι στο κινητό του συντρόφου οπότε αν αφήσω τα πράγματά να κυλήσουν χωρίς επίβλεψη θα πιαστώ κορόιδο για πολύ ενώ αν ειμαι σε εγρήγορση συνέχεια θα μπορέσω να λιγοστεψω το χρόνο για να μην Χαραμιστω με κάποιον που με κοροϊδεύει

  14. #14
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Ξέρεις έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό
    Εγώ σαν άνθρωπος επειδή βλέπω τι συμβαίνει στον κόσμο κ με τις ανθρώπινες σχέσεις κυνηγάω το αληθινό πέφτω με τα μούτρα
    Έχουμε δει πως οι περισσότερες σχέσεις ας πούμε έχουν χαλάσει γιατί είδαν κάτι στο κινητό του συντρόφου οπότε αν αφήσω τα πράγματά να κυλήσουν χωρίς επίβλεψη θα πιαστώ κορόιδο για πολύ ενώ αν ειμαι σε εγρήγορση συνέχεια θα μπορέσω να λιγοστεψω το χρόνο για να μην Χαραμιστω με κάποιον που με κοροϊδεύει
    Καταλαβαίνω πως σκέφτεσαι γιατί κι εγώ δεν θέλω να με κοροϊδέψουν αλλά φερομαι διαφορετικά.. Πχ δεν αφήνω κάτι να πέσει κάτω.
    Εγω όμως είχα μια περίεργη σχέση με τους γονείς μου και με έκαναν να μην αναγνωρίζω την αποδοχή και έτσι πάντα έψαχνα να βρω το "αλλά"..
    Εσενα ποια ήταν η σχέση σου με τους γονείς σου??

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καταλαβαίνω πως σκέφτεσαι γιατί κι εγώ δεν θέλω να με κοροϊδέψουν αλλά φερομαι διαφορετικά.. Πχ δεν αφήνω κάτι να πέσει κάτω.
    Εγω όμως είχα μια περίεργη σχέση με τους γονείς μου και με έκαναν να μην αναγνωρίζω την αποδοχή και έτσι πάντα έψαχνα να βρω το "αλλά"..
    Εσενα ποια ήταν η σχέση σου με τους γονείς σου??
    Δεν τους εμπιστεύομαι τους γονείς μου
    Έχουμε καλή σχέση, δεν ειμαστε στα μαχαίρια
    Έχω μια μεγαλύτερη αδερφή που την πηγαίναμε σε ψυχολόγο κ μας έλεγε πως εχει κάποιο πρόβλημα δηλαδή μπορεί να είναι 26 χρόνων και συμπεριφερετε ως 15, όχι πως δεν ξέρει να μιλήσει η κάτι τέτοιο. Βεβαια σε παλιότερα γεγονότα πάθαινε 'κρίσεις' έβριζε χτυπιοταν έπαιζε ξύλο με την μάνα μου, κ έμπαινα στην μέση να την χωρίσω. Τώρα τα πραγματα έχουν ηρεμήσει.

    Καταλάβαινω τι εννοείς για την αποδοχή, νομίζω το είχαμε ξανά συζητήσει, κ νομίζω πως θέλω κάτι παραπάνω από αποδοχή, γιατί πχ μπορεί να έχω ωραιο σώμα αλλά δεν το προβάλω, δεν θέλω να γίνω πχ διάσημη στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
    Δεν θέλω την αποδοχή από ανθρώπους που 'σιχενομαι'
    Χρειάζομαι κάτι παραπάνω, αν ας πούμε με χωρίσει το παιδί όπου είμαι μαζί δεν θα τον κυνηγήσω, 1 χρόνο εκείνος παρακαλαεί με λόγια πιο πολύ
    Δεν ξέρω τι είναι αυτό που ζητάει από εμένα, μπορεί να φοβαται την μοναξιά η δεν ξέρω κ εγώ τι
    Εγώ ενώ τον θέλω κ ενώ γελάω κάποιες φορές νιώθω πως είμαι πιόνι στην ζωή του
    Θελω να πάρω πχ να του ψάξω το κινητό με την έγκριση σου (κ το είχα κάνει όπως είπα πιο πάνω) κ τώρα δειλιαζω να του το πω φοβάμαι και δεν ξέρω γιατί
    Δεν μπορώ να μην είμαι σε εγρήγορση να με κοροϊδεύει αν το κάνει κ εγώ απλά να το κρατάω μεσα μου!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κάποτε ήσουν χαρούμενη...
    By Eri89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 22-01-2020, 06:50
  2. Νιωθω πολυ παραξενα..νιωθω οτι παω στα χαμενα.
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-2019, 12:32
  3. Replies: 3
    Last Post: 15-10-2018, 01:23
  4. Δεν θα'μαι ποτε χαρουμενη;
    By ella2 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 56
    Last Post: 24-02-2012, 01:54
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •