αχαριστια και ghosting
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 157
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775

    αχαριστια και ghosting

    Καλησπέρα, μιλούσα με μια κοπέλα αρκετό καιρό πριν και τις στέλνω μήνυμα ενώ τα διαβάζει δεν τα απαντάει
    πως το βλέπετε?

  2. #2
    Πάνο δώσε μας λίγες πληροφορίες παραπάνω. Δηλαδή ποσο καιρό γνωρίζεστε, από που, ποσο καιρο μιλάτε κλπ. Βαλε μας λίγο στο θέμα να δούμε τι παίζει :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    αρκετό καιρό μιλούσαμε
    ήταν σε δύσκολη. φάση την στήριξα και να το ευχαριστώ
    τα υπόλοιπα που ρωτάς που. κολλάνε?

  4. #4
    Πάνο μου ρωτάω για να δω τι σχέση είχατε πριν για να καταλάβω που μπορει να κόλλησε το πράγμα. Θέλω να πω αν ειναι πχ μια γνωριμία μέσω ίντερνετ δηλαδη μια άγνωστη που είχες επαφή για ένα διάστημα και ξαφνικά εξαφανίζεται μπορει να μην μου έκανε πολύ εντύπωση. Αν πάλι είναι μια καλή σου φίλη και δεν απαντάει πια τα μηνυματά σου ειναι πιο σοβαρό. Αν πάλι μεσολάβησε κάτι στην σχέση σας που την θυμωσε κι αυτο ειναι ενα στοιχειο. Κατάλαβες...

    Εχουμε λοιπόν μια κοπέλα, φίλη σου, με την οποία είχατε επαφή για καιρό και την στήριζες σε μία δύσκολη φάση που πέρασε/περνάει. Και τώρα ξαφνικα δεν απαντάει στα μηνύματά σου ενω τα βλέπει.

    Διάφορα μπορει να συμβαίνουν. Μπορει για παράδειγμα να δυσκόλεψε η φάση την οποία περνάει, να κλείστηκε στον εαυτό της και να εμφανιστει αργότερα. Εσυ την ξέρεις πιο καλά.

    Μην βιαστεις να το πάρεις προσωπικά. Περίμενε να δεις πως θα εξελιχθεί. Εσυ εχεις δειξει συμπαράσταση και καλα έκανες. Αν βλέπεις οτι δεν αντιδρα για κάποιο λόγο μπορεις να προσπαθήσεις μερικές φορές ακομα διακριτικά να δειξεις οτι εισαι εκει κοντα και βλεπεις. Πολλές φορές υπάρχει μια εξήγηση που δεν ειναι αμέσως φανερή.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    κατι ερωτικο δεν ειχαμε,απλως φιλικα μιλουσαμε,μου ειχε στειλει και φωτογραφια της
    τις ειχα γραψε εγω πριν μια βδομαδα για να δω τι κανει μου απαντησε και μετα απο εκει τιποτα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    μου απάντησε και την ρώτησα γιατί δεν μου απαντούσε ενώ διάβαζε τα μηνύματα και μου γράφει

    Δεν είναι προσωπικό το θέμα. Απλώς δε με ενδιαφέρει η επικοινωνία με έναν άγνωστο. Γι'αυτό κ δεν απαντούσα στα μηνύματα σου.


    Και εν τω μεταξύ μιλούσαμε 1χρονο, ότι να ναι η κοπέλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,628
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μου απάντησε και την ρώτησα γιατί δεν μου απαντούσε ενώ διάβαζε τα μηνύματα και μου γράφει

    Δεν είναι προσωπικό το θέμα. Απλώς δε με ενδιαφέρει η επικοινωνία με έναν άγνωστο. Γι'αυτό κ δεν απαντούσα στα μηνύματα σου.


    Και εν τω μεταξύ μιλούσαμε 1χρονο, ότι να ναι η κοπέλα
    καλημερα.
    το γκοστιγκ υπαρχει οταν εχεις γνωρισει τον αλλον.
    το να μιλατε μονο διαδικτυακα και να κοψει ειτε ξαφνικα ειτε οχι, δεν ειναι γκοστινγκ.
    δεν ειχατε τπτ με την κοπελα κι ας περασε ενας χρονος.
    λες οτι σου εστειλε φωτο.
    εσυ της εστειλες δικη σουυ;;;;
    αν δεν της εστειλες, μηπως στην ζητησε και εσυ αρνηθηκες;
    μηπως ηθελε να βρεθειτε κι εσυ ζητουσες μονο ιντερνετ;
    το μονο σιγουρο ειναι οτι η κοπελα ειναι ξενερωμενη.
    το γιατι μονο αν ξεραμε λεπτομερειες θα το βλεπαμε.

  8. #8
    george1520
    Guest
    Καλημέρα πανό, σεβασου την επιθυμία της και μην ασχοληθείς ξανά.. Είναι άσχημο να μιλάς σε κάποιον, να μην σου απαντά και να σε αφήνει στο περίμενε, από αυτό και μόνο να λες ευχαριστώ που απομακρυνθηκε από την ζωη σου. Να κρατάς ανθρώπους που θα έχουν πάντα χρόνο για σένα και όταν κάτι δεν τους αρέσει να έρχονται εκεί να το συζητάνε μαζί σου και όχι να κρύβονται πίσω από το δάχτυλο τους..

    Εσύ ήθελες κάτι περισσότερο από αυτήν πέρα από μια φιλία?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    το γκοστιγκ υπαρχει οταν εχεις γνωρισει τον αλλον.
    το να μιλατε μονο διαδικτυακα και να κοψει ειτε ξαφνικα ειτε οχι, δεν ειναι γκοστινγκ.
    δεν ειχατε τπτ με την κοπελα κι ας περασε ενας χρονος.
    λες οτι σου εστειλε φωτο.
    εσυ της εστειλες δικη σουυ;;;;
    αν δεν της εστειλες, μηπως στην ζητησε και εσυ αρνηθηκες;
    μηπως ηθελε να βρεθειτε κι εσυ ζητουσες μονο ιντερνετ;
    το μονο σιγουρο ειναι οτι η κοπελα ειναι ξενερωμενη.
    το γιατι μονο αν ξεραμε λεπτομερειες θα το βλεπαμε.

    οχι δεν τις ειχα στειλει φωτογραφια μου,δεν με πιεσε και αυτη να στειλω
    τι τι σχεση εχει τωρα αυτο?,αυτη δεν ειχε συμπεριφορα μου αρεσε ειχε σπουδασει και ψυχολογια


    @george1520
    ας μου το ελεγε απο την αρχη,τι μου λεει δεν σου στελνω γιατι δεν θελω να μιλησω

  10. #10
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    οχι δεν τις ειχα στειλει φωτογραφια μου,δεν με πιεσε και αυτη να στειλω
    τι τι σχεση εχει τωρα αυτο?,αυτη δεν ειχε συμπεριφορα μου αρεσε ειχε σπουδασει και ψυχολογια


    @george1520
    ας μου το ελεγε απο την αρχη,τι μου λεει δεν σου στελνω γιατι δεν θελω να μιλησω
    Αυτη έστειλε φωτογραφία της και εσύ όχι?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτη έστειλε φωτογραφία της και εσύ όχι?
    οχι δεν τις εστειλα,αλλωστε δεν με πιεζε

  12. #12
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    οχι δεν τις εστειλα,αλλωστε δεν με πιεζε
    Πανό δεν ειναι θέμα να σε πιέσει, το θέμα είναι να στείλεις χωρίς να φτάσει στο σημείο να το κάνει.
    Σε αυτά τα τσατ τι ψάχνεις στην ουσία? Να μιλάς απλά και όσο πάει ή να γνωρίσεις αυτά τα άτομα από κοντά? Γιατί δεν έστειλες φωτογραφία? Νομίζεις ότι αν σε δει η άλλη θα σε απορριψει?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πανό δεν ειναι θέμα να σε πιέσει, το θέμα είναι να στείλεις χωρίς να φτάσει στο σημείο να το κάνει.
    Σε αυτά τα τσατ τι ψάχνεις στην ουσία? Να μιλάς απλά και όσο πάει ή να γνωρίσεις αυτά τα άτομα από κοντά? Γιατί δεν έστειλες φωτογραφία? Νομίζεις ότι αν σε δει η άλλη θα σε απορριψει?
    φιλικά μιλούσαμε αυτή ήταν μεγαλύτερη από εμένα
    αν γενικά ταιριάζουμε με την κοπέλα που μιλάω θα ήθελα να. γνωριστούμε

    φοβάμαι ντρέπομαι να στείλω φωτογραφία και λόγω απόρριψης αλλά δεν θέλω να κάνει τον γύρω του διαδικτύου

  14. #14
    george1520
    Guest
    Γιατί να κάνει το γύρω του διαδικτύου μια φωτογραφία με το πρόσωπο σου/μου/του? Αν μιλούσαμε για γυμνή φωτογραφία τότε μπορώ να καταλάβω το φόβο σου.
    Το ότι άντεξε να μιλάει με ένα άγνωστο ένα ολόκληρο χρόνο χωρίς να έχει δει ποτέ το πρόσωπο του για μενα είναι υπερβολικό. Το μόνο της λαθος είναι ότι προτίμησε να το σταματήσει με αυτόν τον τρόπο και όχι να έρθει να σου μιλήσει ξεκάθαρα.

    Πανό να εισαι ο εαυτος σου και να μην κρύβεσαι πίσω από μια οθόνη για να πάρεις αποδοχή. Καλύτερα να σε αποδεχτεί κάποιος για αυτό που είσαι και όχι για αυτό που φαντάζεται.. Και αν σε απορριψει θα πας στον επομενο μέχρι να βρεις τον άνθρωπο που θα το κάνει.. Μην χάνεσαι μέσα στην εικονική πραγματικότητα γιατί εκεί είσαι αυτός που θα ήθελες να είσαι και στην ουσία δεν προσπαθείς να αποδεχτείς αυτό που πραγματικά είσαι. Αφού προτιμάς να γνωρίζεις κόσμο μέσω τσατ τότε άρχισε να δείχνεις και πρόσωπο έτσι ώστε αν κατι πάει καλά να μπορεί να εξελιχθεί και εξω από την οθόνη. Σκέψου να σαρεσει κάποια πολύ, να την θες και να μην μπορείς να "την ζήσεις" επειδή δεν σε ξέρει στην ουσία και απλά θα μείνεις εκεί στάσιμος και να στεναχωριέσαι.

    Τι είναι αυτό που δεν σαρεσει όσο αφορά το σώμα ή και τον χαρακτήρα σου?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    μήπως την φτιάξει κανείς και βρεθεί σε περίεργα site
    και εδώ είμαστε άγνωστη αλλά δεν στέλνουμε φωτογραφίες

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πόση αχαριστία;
    By elisabet in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 12-08-2019, 18:17
  2. Αχαριστια...
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 71
    Last Post: 19-12-2017, 20:48
  3. Αχαριστία
    By καθρεπτης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-2015, 13:22
  4. Πόση αχαριστία...
    By MaryT. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 28-05-2013, 16:11
  5. Αχαριστία
    By fania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-2012, 13:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •