Καλησπέρα, το έχετε πάθει και εσείς ποτέ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242

    Καλησπέρα, το έχετε πάθει και εσείς ποτέ;

    Γενικά δεν φοβόμουν τα νοσοκομεία, ούτε βελόνες και γενικά οτιδη ποτέ έχει να κάνει με κάποιο τραύμα που παθαινα. Πέρυσι έβγαλα έναν μαλανθρακα πίσω χαμηλά στην πλάτη ο οποίος είχε μεγαλώσει πολύ και δεν μπορούσα ούτε να ξαπλωσω από τον πόνο. πήγα στο νοσοκομείο μου το ανοίξανε εγώ ήμουν χαλαρή μου είχαν κάνει και την βελόνα να μην νιώσω τον πόνο και όλα καλά. Την επόμενη μέρα πήγα για να μου το καθαρίσουν και ο γιατρός τράβηξε με δύναμη την γαζα που είχε κολλήσει στο δερμα μου και πέθανα από τον πόνο και τον έβριζα μας άκουσε όλο το νοσοκομείο. Από εκείνη τη μέρα όποτε πάθω κάτι με πιάνει κρισαρα. Ας πούμε προχθές παραδείγμα είχα βγάλει ένα σπυρακι πάνω από τα χείλη το οποιο είχε γεμίσει πίο και πήγε να μου το σπάσει η μάνα μου και άρχισα να ιδρωνω σαν να είχα μπει σε σάουνα, ετρεμα ολόκληρη ζαλιζομουν και ήμουν έτοιμη να λιποθημισω. Το έπαθα αυτό και πριν 4 μήνες στο νοσοκομείο που πήγα για να μου βγάλουν ένα σκουλαρίκι που είχα κάνει στα χείλη το οποίο δεν έβγαινε και ενώ μου είχαν βάλει ξυλοκαινη και δεν πονούσα καθόλου με έπιασε το ίδιο πράγμα και με κρατούσαν 4 νοσοκομες τα χέρια γιατί δεν άφηνα τον γιατρό να κάνει τι δουλειά του. έχετέ πάθει κάτι παροιμίο; πως μπορώ να το αντιμετοπισω;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    16
    Δεν έχω πάθει φοβία για αυτό ακριβώς το πρόβλημα που έχεις , αλλά έχω φόβο για τον θάνατο και για τα μικρόβια . Δεν είχα αυτές τις φοβίες από πάντα ξαφνικά ξεκίνησαν και σταδιακά οι φοβίες μου έγιναν χειρότερες . Καλό θα ήταν να μιλήσεις σε έναν ψυχολόγο γιατί οι φοβίες μας δεν μας επιτρέπουν να συνεχίσουμε την ζωή μας ευχάριστα , επίσης για να μην γίνουν χειρότερες σταδιακά .

Similar Threads

  1. το εχετε κ εσεις παθει αυτο;;
    By mitsakos0085 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 29-07-2018, 23:38
  2. εσείς τι ναρκωτικά έχετε δοκιμάσει?
    By george20 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 25
    Last Post: 14-04-2015, 00:43
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37
  4. GeoDon... εσείς το έχετε δοκιμάσει?
    By georgef1 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 16
    Last Post: 02-08-2009, 08:33
  5. Replies: 26
    Last Post: 22-02-2009, 00:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •