Προβλήματα ούρησης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    21

    Προβλήματα ούρησης

    Καλησπέρα!έχω γράψει και χτες για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την ούρηση.3 ουρολόγοι οι δύο μου λένε δεν έχω τίποτα και ο τρίτος πως έχω προστατίτιδα.εχω κάνει εξετάσεις στις 24/4 γενική αίματος (ουρια-κρεατινινη)η οποίες ήταν φυσιολογικες και μόνο τα λευκά ήταν ανεβασμένα.το άγχος μου είναι στο pick δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ.στις 27/04 έκανα υπερήχους νεφρων-κυστης-προστατη και το αποτέλεσμα φυσιολογικο.
    Ο τρίτος γιατρος όμως επιμένει πως έχω προστάτιτιδα και μου έχει δώσει αντιβίωση ufexil και libreprosta χωρίς να είναι σίγουρος ότι κάνει για το μικρόβιο μιας και θέλει σπερματοδιαγραμμα,μιας και οι γενική ούρων ήταν φυσιολογική και η καλλιέργεια στείρα και θέλει σπερματοδιαγραμμα μου είπε και ότι αγχωνομαι πολύ και να πάω και σε νευρολόγο.Τα ούρα μου όμως τις τελευταίες μέρες με πολύ κατανάλωση νερού δεν βγαίνουν διάφανα ενώ πριν την θεραπεία βγαίνανε λόγω του πολύ νερού.και αφριζουν συνέχεια σε κάθε ουρηση.υπαρχει περίπτωση να έκανα ζημιά στα νεφρά μου μέσα σε μια βδομάδα λόγω της αγωγής?αύριο έχω νέο ραντεβού με 4ο ουρολογο και με έχει φάει το άγχος πάλι.
    Καμία συμβουλή???

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    2
    Γεια,

    Αντιμετωπίζω μια παρόμοια κατάσταση. Υπήρξε κάποια βελτίωση στην κατάστασή σας; Περιμένω τη συμβουλή σας για αυτό το θέμα. Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση.

    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by marcelii View Post
    Γεια,

    Αντιμετωπίζω μια παρόμοια κατάσταση. Υπήρξε κάποια βελτίωση στην κατάστασή σας; Περιμένω τη συμβουλή σας για αυτό το θέμα. Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση.

    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
    Καλησπέρα. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί και το αγόρι μου είχε προστατιτιδα και το αντιμετώπισε με αντιβίωση. Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό θα περάσει... Μικρόβιο είναι και δεν παθαίνεις τίποτα στα νεφρά σου με την αντιβίωση, φυσιολογικό να ουρεις κίτρινο είναι από την αντιβίωση που παίρνεις

  4. #4
    Kαλησπερα κανε υπομονη θα περασει πινε πολυ νερο ευχομαι να μην χρειαστεις και 5 ουρολογο να σαι καλα!!! Αλλα αφου σου λενε οι γιατροι εισαι καλα τι ψαχνεσαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερα...το μικροβιο σε προστατιτιδα,με εξαιρεση σοβαρες περιπτωσεις οπου κανει πυρετο μπορει να βρεθει μονο με εξεταση προστατικου υγρου.(Ειναι επωδυνη εξεταση).Πινε νερο,ενα πολυ καλο φυτικο συμπληρωμα διατροφης ειναι το nettle root lycopene and zinc της terranova. Εμενα με βοηθησε παρα πολυ.Επισης αποφευγε το κρυο νερο.Κανε ζεστα λουτρα,οχι οινοπνευματωδη.Γενικα δεν ειναι κατι σοβαρο ,αλλα σε εκνευριζει αρκετα η συχνοουρια.Η αντιβιωσεις αυτες κανουν διαρροιες μονο αποκλειεται να σου εκαναν ζημια στα νεφρα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    2
    Καλησπέρα. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί και το αγόρι μου είχε προστατιτιδα και το αντιμετώπισε με αντιβίωση. Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό θα περάσει... Μικρόβιο είναι και δεν παθαίνεις τίποτα στα νεφρά σου με την αντιβίωση, φυσιολογικό να ουρεις κίτρινο είναι από την αντιβίωση που παίρνεις
    Kαλησπερα κανε υπομονη θα περασει πινε πολυ νερο ευχομαι να μην χρειαστεις και 5 ουρολογο να σαι καλα!!! Αλλα αφου σου λενε οι γιατροι εισαι καλα τι ψαχνεσαι
    Καλησπερα...το μικροβιο σε προστατιτιδα,με εξαιρεση σοβαρες περιπτωσεις οπου κανει πυρετο μπορει να βρεθει μονο με εξεταση προστατικου υγρου.(Ειναι επωδυνη εξεταση).Πινε νερο,ενα πολυ καλο φυτικο συμπληρωμα διατροφης ειναι το nettle root lycopene and zinc της terranova. Εμενα με βοηθησε παρα πολυ.Επισης αποφευγε το κρυο νερο.Κανε ζεστα λουτρα,οχι οινοπνευματωδη.Γενικα δεν ειναι κατι σοβαρο ,αλλα σε εκνευριζει αρκετα η συχνοουρια.Η αντιβιωσεις αυτες κανουν διαρροιες μονο αποκλειεται να σου εκαναν ζημια στα νεφρα. 192.168.0.1 routerlogin 192.168.10.1
    Γεια,

    Σας ευχαριστώ πολύ για τις καλές απαντήσεις σας. Χάρη σε σένα είμαι πιο ανακουφισμένος. Θα εξετάσω τις προτάσεις σας.

    Σας ευχαριστώ όλους.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Georgek81 View Post
    Καλησπέρα!έχω γράψει και χτες για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την ούρηση.3 ουρολόγοι οι δύο μου λένε δεν έχω τίποτα και ο τρίτος πως έχω προστατίτιδα.εχω κάνει εξετάσεις στις 24/4 γενική αίματος (ουρια-κρεατινινη)η οποίες ήταν φυσιολογικες και μόνο τα λευκά ήταν ανεβασμένα.το άγχος μου είναι στο pick δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ.στις 27/04 έκανα υπερήχους νεφρων-κυστης-προστατη και το αποτέλεσμα φυσιολογικο.
    Ο τρίτος γιατρος όμως επιμένει πως έχω προστάτιτιδα και μου έχει δώσει αντιβίωση ufexil και libreprosta χωρίς να είναι σίγουρος ότι κάνει για το μικρόβιο μιας και θέλει σπερματοδιαγραμμα,μιας και οι γενική ούρων ήταν φυσιολογική και η καλλιέργεια στείρα και θέλει σπερματοδιαγραμμα μου είπε και ότι αγχωνομαι πολύ και να πάω και σε νευρολόγο.Τα ούρα μου όμως τις τελευταίες μέρες με πολύ κατανάλωση νερού δεν βγαίνουν διάφανα ενώ πριν την θεραπεία βγαίνανε λόγω του πολύ νερού.και αφριζουν συνέχεια σε κάθε ουρηση.υπαρχει περίπτωση να έκανα ζημιά στα νεφρά μου μέσα σε μια βδομάδα λόγω της αγωγής?αύριο έχω νέο ραντεβού με 4ο ουρολογο και με έχει φάει το άγχος πάλι.
    Καμία συμβουλή???
    Είχα πάει δύο φορές γιατί ένιωθα ότι δεν άδειαζε τελείως η ουροδόχου κύστης μου, αλλά η εξετάσεις ήταν καθαρές οπότε ήταν ψυχολογικό το όλο θέμα, αλλά πάνε χρόνια!!

Similar Threads

  1. προβληματα :P
    By br(ok)en in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 09-04-2014, 01:16
  2. Προβληματα!
    By Κώστας18 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2013, 23:55
  3. Προβλήματα
    By grigor in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2011, 02:48
  4. τα προβλήματά μου...
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 413
    Last Post: 10-10-2009, 20:32
  5. μια ζωη προβλήματα
    By sosad in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 19-04-2008, 17:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •