Πόνος μετά από 10 χρονια χωρισμού.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133

    Πόνος μετά από 10 χρονια χωρισμού.

    Συνεχίζω να υποφερω για καποιον που αγάπησα πιο πολύ από όλους τους δικούς μου ανθρώπους και αυτός είναι ένας ξένος. Ερωτεύτηκα και αγάπησα όσο τίποτα άλλο το παιδί που ήμασταν μαζί στο Λύκειο. Τον χώρισα Γιατί ανακάλυψα ότι ερωτεύτηκε κάποια άλλη. Αυτός δεν ήθελε τότε να χωρίσουμε κ έκανε πολλά για να με διεκδικήσει αλλά όχι αρκετά.

    Πριν 2 χρονια άρχισα να του μιλάω στο φιλικό και φάνηκε να χαίρεται, είχαμε πει να πιούμε κ καφέ μαζί μέχρι που του έστειλα ένα τραγικό μήνυμα. Του είπα ότι δεν τον ξέχασα ποτέ και ότι θα τον αγαπάω για πάντα. Δεν αντέχω στη σκέψη ότι είναι με άλλη....να σημειωθεί ότι ζούμε σε αλλες πολεις. Ξερω ότι δεν είναι φυσιολογικό αλλά κλαίω κάθε βράδυ 10 χρονια τωρα γι αυτόν....Δεν τον πένθησα ποτέ. Ειχα παντα την ελπιδα. Τι μπορω να κανω για να τοναντιμετωπισω?

    Να πω επίσης ότι σε όλους τους άλλους τομείς δρω κανονικα, έχω μια καλή δουλεια, έχω κάνει σπουδές και μάλιστα έχω διακριθεί. Στον ερωτικό τομέα έχω πάντα αυτό το αγκάθι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τοτε στο σχολείο είχατε σχέση ή ηταν σε πλατωνικό επίπεδο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Είχαμε σχέση αλλά δεν φτάσαμε μέχρι το σεξ ποτέ. Όλα αυτά τα χρόνια έκανα σχέσεις που δεν με κάλυπταν Γιατί συνέχιζα να θέλω εκεινον.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οπως σου ειχα πει για την ώρα αυτο που πρεπει να κάνεις είναι να μην του στείλεις κατι, να μην επικοινωνήσεις δηλαδη με οποιοδήποτε τρόπο και ταυτόχρονα να απασχολήσεις το μυαλό με αλλα θέματα. Ο στόχος είναι να περάσει ένα διάστημα ωστε να ξεχαστεί καπως η τελευταία επικοινωνία οπου του μίλησες καθαρά τι νιώθεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Καθε φορα που παω να τον κανω add σκεφτομαι αυτο που μου ειπες. Και μετά τί μπορεί να γίνει? Πάλι εγώ να ξαναστείλω?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα σου πω στην πορεία, για τωρα μην του κανεις αντ, εμπα να βλέπεις απλα μην του στείλεις τίποτα, ουτε λαικ τιποτα. Και προσπάθησε να βρεις πράγματα να απασχολήσεις το μυαλό για να μην το σκέπτεσαι συνέχεια, μπορείς να μπαίνεις στο διαδίκτυο, μαθήματα, δουλειά, οτιδήποτε σε ενδιαφέρει. Και θα το πας με στόχο να αποκατασταθεί στοιχειωδώς μια φιλική επικοινωνία, να υπάρχει το θάρρος να μιλάτε, φιλικά για αρχή, αυτος είναι ο στόχος. Δεν ξερουμε τι θα γίνει με σιγουριά αλλα την προσπάθειά σου θα την κάνεις. Σίγουρα το να του στέλνεις συνέχεια παρακαλώντας τον δεν θα ωφελήσει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Πραγματικα κι εγω ελπιζω σε μια φιλικη επικοινωνια. Αν και το θεωρω πολυ δυσκολο μετα απο αυτο που του εκμυστηρευτηκα. Όμως θα το ήθελα πραγματικά να αποκατασταθεί η εντύπωση που εχω δωσει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Συνεχίζω να υποφερω για καποιον που αγάπησα πιο πολύ από όλους τους δικούς μου ανθρώπους και αυτός είναι ένας ξένος. Ερωτεύτηκα και αγάπησα όσο τίποτα άλλο το παιδί που ήμασταν μαζί στο Λύκειο. Τον χώρισα Γιατί ανακάλυψα ότι ερωτεύτηκε κάποια άλλη. Αυτός δεν ήθελε τότε να χωρίσουμε κ έκανε πολλά για να με διεκδικήσει αλλά όχι αρκετά.

    Πριν 2 χρονια άρχισα να του μιλάω στο φιλικό και φάνηκε να χαίρεται, είχαμε πει να πιούμε κ καφέ μαζί μέχρι που του έστειλα ένα τραγικό μήνυμα. Του είπα ότι δεν τον ξέχασα ποτέ και ότι θα τον αγαπάω για πάντα. Δεν αντέχω στη σκέψη ότι είναι με άλλη....να σημειωθεί ότι ζούμε σε αλλες πολεις. Ξερω ότι δεν είναι φυσιολογικό αλλά κλαίω κάθε βράδυ 10 χρονια τωρα γι αυτόν....Δεν τον πένθησα ποτέ. Ειχα παντα την ελπιδα. Τι μπορω να κανω για να τοναντιμετωπισω?

    Να πω επίσης ότι σε όλους τους άλλους τομείς δρω κανονικα, έχω μια καλή δουλεια, έχω κάνει σπουδές και μάλιστα έχω διακριθεί. Στον ερωτικό τομέα έχω πάντα αυτό το αγκάθι.
    καλημερα.
    να υποθεσω οτι με καποιον απο τους επομενους, ειχες και σεξουαλικες επαφες, η ολες σου οι σχεσεις ηταν πλατωνικες;

    10 χρονια να κλαις καθε βραδυ, και μαλιστα ενω ειχες και αλλες σχεσεις ειναι ΠΑΡΑ πολλα.
    αφου δεν μπορεσες να το ξεπερασεις μονη σε ευλογο διαστημα, πχ 1 χρονο, θεωρω πως χρειαζεσαι βοηθεια απο εναν ψυχοθεραπευτη.
    το να τον πεισεις να μπειτε σε φιλικη σχεση, ειδικα αν εκεινος εχει κοπελα, ειναι ο,τι χειροτερο θα μπορουσες να κανεις.
    θα βαθυνει και θα συντηρει την εμμονη σου μαζι του, κι εσυ θα υποφερεις μαθαινοντας τα νεα του και ποσο καλα περναει με την κοπελα του. αν δεν ενδιαφερεται να εχετε μια ερωτικη σχεση, απομακρυνσου αμεσα για να σωσεις την ψυχικη σου ισορροπια και πηγαινε σε εναν ψυχοθεραπευτη για να σε βοηθησει.
    ειναι εντελως αρρωστημενο μετα απο 10 ολοκληρα χρονια να καταστρωσεις σχεδιο μονο και μονο για να μπεις σε μια φιλικη σχεση με καποιον που θελεις ερωτικα και να ξεροσταλιαζεις στο περιθωριο της ζωη του, μηπως και σε ξαναδει ερωτικα.

    ειπες οτι ξεκινησατε μια επικοινωνια, προσφατα, μεχρι που του εκανες εξομολογηση (ας πουμε). οταν το εκανες αυτο, πως αντεδρασε εκεινος;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    να υποθεσω οτι με καποιον απο τους επομενους, ειχες και σεξουαλικες επαφες, η ολες σου οι σχεσεις ηταν πλατωνικες;

    10 χρονια να κλαις καθε βραδυ, και μαλιστα ενω ειχες και αλλες σχεσεις ειναι ΠΑΡΑ πολλα.
    αφου δεν μπορεσες να το ξεπερασεις μονη σε ευλογο διαστημα, πχ 1 χρονο, θεωρω πως χρειαζεσαι βοηθεια απο εναν ψυχοθεραπευτη.
    το να τον πεισεις να μπειτε σε φιλικη σχεση, ειδικα αν εκεινος εχει κοπελα, ειναι ο,τι χειροτερο θα μπορουσες να κανεις.
    θα βαθυνει και θα συντηρει την εμμονη σου μαζι του, κι εσυ θα υποφερεις μαθαινοντας τα νεα του και ποσο καλα περναει με την κοπελα του. αν δεν ενδιαφερεται να εχετε μια ερωτικη σχεση, απομακρυνσου αμεσα για να σωσεις την ψυχικη σου ισορροπια και πηγαινε σε εναν ψυχοθεραπευτη για να σε βοηθησει.
    ειναι εντελως αρρωστημενο μετα απο 10 ολοκληρα χρονια να καταστρωσεις σχεδιο μονο και μονο για να μπεις σε μια φιλικη σχεση με καποιον που θελεις ερωτικα και να ξεροσταλιαζεις στο περιθωριο της ζωη του, μηπως και σε ξαναδει ερωτικα.

    ειπες οτι ξεκινησατε μια επικοινωνια, προσφατα, μεχρι που του εκανες εξομολογηση (ας πουμε). οταν το εκανες αυτο, πως αντεδρασε εκεινος;;
    Εκείνος δεν απάντησε καθόλου σε όλα τα μηνύματα που του έστειλα. Γιατί του έστειλα κι αλλά προτρέποντας τον να απαντήσει. Αλλά δεν απάντησε σε τίποτα.
    Ναι οι αλλες μου σχέσεις ήταν ολοκληρωμένες κανονικα. Ίσως κι αυτός το θεώρησε άρρωστο και δεν απαντησε; Δεν μπορώ να χωνέψω ότι γι αυτόν τώρα είναι ένα τίποτα Ενώ μοιραστήκαμε τόσα πολλά κάποτε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Εκείνος δεν απάντησε καθόλου σε όλα τα μηνύματα που του έστειλα. Γιατί του έστειλα κι αλλά προτρέποντας τον να απαντήσει. Αλλά δεν απάντησε σε τίποτα.
    Ναι οι αλλες μου σχέσεις ήταν ολοκληρωμένες κανονικα. Ίσως κι αυτός το θεώρησε άρρωστο και δεν απαντησε; Δεν μπορώ να χωνέψω ότι γι αυτόν τώρα είναι ένα τίποτα Ενώ μοιραστήκαμε τόσα πολλά κάποτε.
    οσα πραγματα ειναι στο παρελθον, δεν σημαινει οτι δεν ηταν τιποτα.
    σημαινει οτι δεν ειναι, τωρα.
    εχουν περασει.
    πιθανοτατα να τρομαξε απο την αντιδραση σου και οπωσδηποτε αιφνιδιαστηκε.
    εκεινος ισως εκανε την επικοινωνια αυτη σαν παλιος φιλος, οχι σαν μελλοντικος, κι οταν ειδε σε τι σημειο βρισκεσαι εσυ, δεν θελησε να ενθαρυνει κι αλλο αυτην την κατασταση, διοτι ειναι σε αλλη φαση.
    ειτε με αλλη κοπελα οπου ειναι καλα, ειτε και απλα το εχει ξεπερασει και δεν ειχε κανεναν σκοπο να επανελθει στην παλια σχεση, επομενως δεν βρισκει λογο για επικοινωνια, βλεποντας οτι εσυ εχεις μεινει στο παρελθον σας κολλημενη και τον περιμενεις και δεν επικοινωνησες απλα, φιλικα, ανθρωπινα, αλλα περιμενεις κατι ερωτικο απο αυτον.
    αυτα πιστευω..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Εκείνος δεν απάντησε καθόλου σε όλα τα μηνύματα που του έστειλα. Γιατί του έστειλα κι αλλά προτρέποντας τον να απαντήσει. Αλλά δεν απάντησε σε τίποτα.
    Ναι οι αλλες μου σχέσεις ήταν ολοκληρωμένες κανονικα. Ίσως κι αυτός το θεώρησε άρρωστο και δεν απαντησε; Δεν μπορώ να χωνέψω ότι γι αυτόν τώρα είναι ένα τίποτα Ενώ μοιραστήκαμε τόσα πολλά κάποτε.
    Είναι αλλου το παιδί εν τω μεταξύ εσύ τον βλέπεις ερωτικά αυτός αν σε έβλεπε θα σε έβλεπε φιλικά, όταν όμως είναι σε αλλη ή θέλει καποια άλλη κάποια πράγματα δεν επιτρέπονται, ένα από αυτά να επικοινωνεί με καποια που δηλώνει ερωτευμενη μαζί του. Σκεψου το λίγο γυναίκα είσαι, θα ήθελες εσύ να σου λέει καποιος πως σε γουστάρει και παράλληλα να το λέει και σε άλλες; θα σου άρεσε κατι τέτοιο; θα τον πιστευες; Αυτός ως τι να επικοινωνήσει μαζί σου; Σαν φίλος; Μα δεν τον βλέπεις έτσι. Καταλαβαίνεις τι γίνεται;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Αυτό είναι που δεν μπορώ να χωνέψω το γεγονός ότι θα είναι με άλλη γυναίκα. Άλλη γυναίκα θα κάνει τα παιδιά του που μαζί ονειρευόμασταν. Ξέρω ότι ειναι παράλογο αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα καταλήξει με κάποια άλλη. Ποτέ μου δεν το άφησα να φύγει όλο αυτό. Γι αυτό γράφω εδώ. Γιατί ξέρω ότι όλο αυτό δεν είναι νορμάλ. Και όχι δεν με νοιάζει η άλλη γυναίκα. Πραγματικά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Για ποιο όνειρο τεκνοποίησης μαζί του μιλάς; Εσύ τον χώρισες αν θυμάσαι καλά και κατέστρεψες το όνειρο διότι έκανε το λάθος να ερωτευτεί στην ηλικία των 18-20 χωρίς να έχει κάνει κάτι ενώ δεν σου έφτανε η προσπάθεια που έκανε για να σε κρατήσει όταν είχε πει πως δεν θέλατε να χωρίσετε.

    Να του δώσεις τα σέβη μου γιατί είναι πολύ μάγκας, ούτε να σε εκμεταλλευτεί για σεξάκι, ουτε επαφη, ουτε τίποτα. Σου ευχήθηκε σιωπηλά καλή σταδιοδρομία και συνέχισε τη ζωή του.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Αυτό είναι που δεν μπορώ να χωνέψω το γεγονός ότι θα είναι με άλλη γυναίκα. Άλλη γυναίκα θα κάνει τα παιδιά του που μαζί ονειρευόμασταν. Ξέρω ότι ειναι παράλογο αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα καταλήξει με κάποια άλλη. Ποτέ μου δεν το άφησα να φύγει όλο αυτό. Γι αυτό γράφω εδώ. Γιατί ξέρω ότι όλο αυτό δεν είναι νορμάλ. Και όχι δεν με νοιάζει η άλλη γυναίκα. Πραγματικά.
    μπορεις να γραφεις εδω, οσο θελεις. αλλα το φορουμ δεν ειναι θεραπεια.
    αυτο που πρεπει να κανεις, ειναι να κανεις ψυχοθεραπεια.
    ποια παιδια ονειρευοσασταν , βρε κοπελα μου; δεν ειχατε κανει σεξ με τον ανθρωπο. μπορει μετα το σεξ να αλλαζατε γνωμη για το ποσο ταιριαζετε.
    ειναι δυνατον να εκανε ονειρα τεκνοποιησης αυτος, ενω μας λες οτι ερωτευτηκε αλλη, ηδη οταν εισασταν 15 χρονων;;;
    να σου θυμισω οτι δεν χαθηκατε στον πολεμο, χωρισατε γιατι ερωτευτηκε αλλην. δεν υπηρχε περιπτση να ειστε ακομα μαζι αν απο τοτε ερωτευοταν αλλες. ειχε ημερομηνια ληξης η σχεση σας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Η ατυχίες μου ήταν πολλές και λάθος χειρισμοί επιπλέον έκαναν το γλυκό....να μη δένει με τίποτα. Και τώρα που είχαμε φιλικές σχέσεις τα κατέστρεψαν όλα με ένα μήνυμα και έχασα την ευκαιρία να τον δω από κοντά. Ποτέ δεν ξέρεις ίσως κάτι του ενέπνεα πλέον.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 04-12-2018, 21:23
  2. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 47
    Last Post: 26-11-2018, 22:28
  3. Πονος Χωρισμου & καταστασεων
    By paschalisbmw in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 30-09-2014, 16:04
  4. ΄πονος μετα το σεξ, και δυσκολια στο τελειωμα
    By seleios in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2011, 14:42
  5. Δύο χρόνια μετά....
    By moreira in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-2010, 21:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •