Πόνος μετά από 10 χρονια χωρισμού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Θα σε κάνουν πιο δυνατή στο μέλλον
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου Μιλιβα. Έχω δεχτεί πολλή βοήθεια από τις απαντήσεις πολλών σε αυτό το φόρουμ. Χαίρομαι πολύ που υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που στέκονται στο πρόβλημα του άλλου και μπαίνουν στον κόπο να γράψουν 2 αραδες για να βοηθηθεί ένας άγνωστος άνθρωπος.

  2. #17
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου Μιλιβα. Έχω δεχτεί πολλή βοήθεια από τις απαντήσεις πολλών σε αυτό το φόρουμ. Χαίρομαι πολύ που υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που στέκονται στο πρόβλημα του άλλου και μπαίνουν στον κόπο να γράψουν 2 αραδες για να βοηθηθεί ένας άγνωστος άνθρωπος.
    Να ξέρεις ότι όλοι μα όλοι οι άνθρωποι κάποια στιγμή περνούν δύσκολα στη ζωή τους....οποιοδήποτε και αν είναι το πρόβλημα.....

    Για όλους μας ισχύει ότι τα δύσκολα μας μας κάνουν πιο έτοιμους και ανθεκτικους για το μέλλον δεν είσαι μόνη

    Η γνώμη μου είναι να μην αντιμετωπίσεις το πρόβλημα της ΙΔΨ μόνη....βρες κάποιον καλο ψυχολόγο και ψυχίατρο που να νιώθεις καλά να μιλάς ώστε να το αντιμετωπίσεις

    Ξέρω γνωστούς κατά καιρούς με ΙΔΨ που τα πήγαν αρκετά καλα

    Καλή συνέχεια και να είσαι καλά

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Αχ βρε παιδιά...με πιάνει το παράπονο ορισμένα βράδια. Από τότε που του έστειλα το μήνυμα νιώθω πολύ άσχημα και τα βράδια κατηγορώ τον εαυτό μου. Νιώθω ότι ρεζιλευτηκα και έκανα κάτι που δεν έπρεπε να κάνω ποτέ.
    Έφυγα αξιοπρεπής όταν τελείωσε η σχέση μας ενώ τώρα έπεσα στα μάτια του και γελιοποιηθηκα...Νιώθω πολύ άσχημα. Θέλω να τα πάρω πίσω τα μηνύματα και δεν γίνεται. :(

  4. #19
    george1520
    Guest
    Γελοιοποιηθηκες σε ποιον; Σε ένα άνθρωπο που είναι γελοίος από μόνος του;

    Είχες αναγκη τοτε να στείλεις μηνύματα και το έκανες. Τελείωσε! Ο χρόνος δεν γυρνάει πίσω όσο και να χτυπιέσαι. Το θέμα είναι να αφήσεις αυτή την σχέση πισω (αν μπορούμε να την ονομάσουμε έτσι) και να προχωρήσεις..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Εγώ το ένιωσα ως ανάγκη και το έκανα. Κακώς μεν αλλά δεν ξέρω μου βγήκε.
    Σκέφτομαι πως θα με θεωρεί προβληματική και άκυρη για να μην σου πω και κριντζ. Όπως είπες όμως ο χρόνος δεν γυρνάει πίσω.

  6. #21
    Laila συγνώμη αλλά εγώ βρίσκω πολύ όμορφο το γεγονός ότι μπόρεσες να εκφράσεις τα συναισθηματά σου έναν άνθρωπο ανεξάρτητα απο το αν ανταποκρίθηκε ή όχι, ανεξάρτητα με το ποια είναι τα δικά του συναισθήματα για σένα. Δεν βρίσκω τίποτα προβληματικό σε αυτό.

    Δεν μπορώ να σκεφτώ άνθρωπο που θα του εξέφραζε κάποιος αγάπη και θα κοροιδέψει. Είσαι θαρραλέα και έδειξες αυτό που νιώθεις και μπράβο σου.

    Απο εκεί και πέρα κι εγω πιστεύω ότι τον εξιδανικεύεις. Εχει περάσει καιρός και τον αφήνεις να πιάνει όλο τον χώρο στο μυαλό σου χωρίς έτσι να είναι δυνατό να τραβήξει κάποιος άλλος την προσοχή σου. Δωσε στον εαυτό σου την ευκαιρία να δει και άλλα άτομα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Κι εγώ έτσι ρομαντικά το βλέπω Gala γι αυτό και του έστειλα αυτο το μηνυμα. Μετα βεβαια αυτος δεν μου απαντουσε και εστειλα και κάποια άλλα μηνύματα. Δεν απάντησε ποτέ τίποτα. Του ζήτησα να συναντηθούμε για να συζητήσουμε και να δω αν μπορώ να τον ξεπεράσω και πάλι δεν απάντησε. Ίσως μάλιστα να τρόμαξε κιόλας. Εστειλα σύνολο 4 φορές με απόσταση 2 περίπου εβδομάδων.

    Στο τελευταίο μου μήνυμα του είπα ότι ήλπιζα να απαντήσει και γι αυτό μιλούσα μόνη μου. Του είπα ότι δεν θα του ξαναστείλω και να θυμάται μόνο τις ωραίες μας στιγμές. Δηλαδή απολογήθηκε για τα μηνύματα που του έστειλα με λίγα λόγια και του ευχήθηκα καλή τύχη στη ζωή του. Απλά το ότι δεν απάντησε μου δείχνει ότι μάλλον με πέρασε για τρελή που έστειλα μετα απο τόσα χρόνια επίμονα.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι περισσοτεροι ενδιαφερονται γι αυτο που δεν εχουν σπανια θα δεις καπιον να ξεκιναει να ασχοληται με αυτο που εχει στη διαθεση του γιατι η δε του κανει η του πεφτει λιγο συνηθως ο πιο ασχετος ανθρωπος που θα βρεις θελει να γινει ανθρωπος σου

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πόνος μετά από 10 χρονια χωρισμού.
    By Laila in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 16
    Last Post: 11-05-2020, 19:26
  2. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 04-12-2018, 20:23
  3. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 47
    Last Post: 26-11-2018, 21:28
  4. Πονος Χωρισμου & καταστασεων
    By paschalisbmw in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 30-09-2014, 15:04
  5. ΄πονος μετα το σεξ, και δυσκολια στο τελειωμα
    By seleios in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2011, 13:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •