Τραυματική πρώτη επαφή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΚΑΙ μελλοντολογος..
    ποιο ωραιο βρε παιδακι μου;;;;
    ποιο ηταν το ωραιο;;; δειξε μας ΚΑΤΙ!!
    οσο περισσοτερο περιγραφεις, τοσο προκαλει αηδια ο τυπος αυτος!
    που το βρηκες αυτο το κελεπουρι που το αναπολεις κιολας και κολλησες 10 χρονια και δεν ζεις;;;;
    υπαρχουν πολλοι αγνωστοι σου που θα σου φερθηκαν καλυτερα απ οτι αυτος.
    κι ειναι και τσιφουτης!!! (btw, το τσιφουτιλικι, να ξερεις οτι δεν φευγει ποτε. ΜΑΚΡΙΑ απο τσιφουτηδες.).

    σκεφτηκες ποτε οτι "δεν ανθισε", γιατι δεν υπηρχε τιποτε για να ανθισει;;; ο΄τι ηταν κι ο΄τι ειχε, στο εδειξε μια χαρα. το γιατι εσυ το μετεφρασες σαν υποσχεση αντι για ματαιωση, μενει να το βρεις με εναν καλο ψυχ...
    εχει σχεση τωρα τελικα ο τυπος, η δεν εχει;
    Ναι αλλα είναι γιατρός!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ναι αλλα είναι γιατρός!
    η ιατρικη, το ξερει;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΚΑΙ μελλοντολογος..
    ποιο ωραιο βρε παιδακι μου;;;;
    ποιο ηταν το ωραιο;;; δειξε μας ΚΑΤΙ!!
    οσο περισσοτερο περιγραφεις, τοσο προκαλει αηδια ο τυπος αυτος!
    που το βρηκες αυτο το κελεπουρι που το αναπολεις κιολας και κολλησες 10 χρονια και δεν ζεις;;;;
    υπαρχουν πολλοι αγνωστοι σου που θα σου φερθηκαν καλυτερα απ οτι αυτος.
    κι ειναι και τσιφουτης!!! (btw, το τσιφουτιλικι, να ξερεις οτι δεν φευγει ποτε. ΜΑΚΡΙΑ απο τσιφουτηδες.).

    σκεφτηκες ποτε οτι "δεν ανθισε", γιατι δεν υπηρχε τιποτε για να ανθισει;;; ο΄τι ηταν κι ο΄τι ειχε, στο εδειξε μια χαρα. το γιατι εσυ το μετεφρασες σαν υποσχεση αντι για ματαιωση, μενει να το βρεις με εναν καλο ψυχ...
    εχει σχεση τωρα τελικα ο τυπος, η δεν εχει;
    Δεν ξέρω καθολου αν έχει σχέση τώρα. Είναι κάτι που δεν φαίνεται καθόλου στα σοσιαλ μίντια του. Εδώ και χρόνια δεν μπόρεσα να καταλάβω αν ήταν με κάποια. Το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι οι μόνοι που του πατάνε λαικ στο fb Είναι 3-4 μικρές κοπέλες γύρω στα 20 και 2 φίλοι του.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Εγω αυτος που περιγραφεις σαν κατι πολυ σπουδαιο και καλο ειναι σαν τους αντρες που γνωρισα μετα τον πρωτο μου που λεω οτι ειναι σκουπιδια ..καποιον δεν μπορεις να τον ξεχασεις αν σου φεροταν τελεια σε σεβοταν χωρισατε χωρις σοβαρο λογο (οχι να ερωτευτει αλλη)
    το ατομο ειναι καθαρμα δεν ειχες λογο να τον σκεφτεσαι ισως τον σκεφτεσαι γιατι ηταν ο πρωτος σου δεν μπορω να βρω κατι αλλο σαν ανθρωπος ειναι απαραδεκτος ..μετα απο αυτον οποιον και να βρεις πιο καλος θα ειναι ..εγω σαν αυτον εβρισκα αντρες και αναθεματιζα που δεν ημουν με τον πρωτο μου που με λατρευε με σεβοταν ηταν ερωτευμενος μαζι μου ...οι αλλες σχεσεις σου ηταν καλες εμεινες με κανεναν για χρονια ?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Δεν ξέρω καθολου αν έχει σχέση τώρα. Είναι κάτι που δεν φαίνεται καθόλου στα σοσιαλ μίντια του. Εδώ και χρόνια δεν μπόρεσα να καταλάβω αν ήταν με κάποια. Το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι οι μόνοι που του πατάνε λαικ στο fb Είναι 3-4 μικρές κοπέλες γύρω στα 20 και 2 φίλοι του.
    καλα, μην βασιζεσαι στα σοσιαλ. οποιος εχει σοβαρη σχεση, τηνε χει σπιτι του, δεν την κρεμαεισ τα μανταλακια. καμια φιλη μου δεν κανει λαικ και σχολια με τον ανδρα της στα σοσιαλ, η αναρτησεις για τον γαμο/σχεση της. κι εγω το ιδιο, φυσικα. αυτα τα κανεις οταν παιζεις η ψαχνεσαι, οχι οταν εχεις σχεση.
    το θεμα ομως δεν ειναι ποιες τον γουσταρουν, το θεμα ειναι οτι ο ανθρωπος αυτος δεν σου εχει δειξει τπτ καλο οσο τα ειχατε, κιε συ εχεις κολλησει χωρις κανεναν πραγματικο λογο.
    αυτο πρεπει να το δεις.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Εάν με είχε ερωτευτεί πιθανότητα θα μου φερόταν Καλά αλλά αυτό μάλλον δεν συνέβη παρότι ήμουν η πρώτη του κοπέλα. Είναι κρίμα να νιώθεις κάτι έντονο για καποιον κ αυτός να μην ανταποκρίνεται στα αισθήματα σου. Μετά από τόσα χρόνια σκέφτομαι ότι θα έχει αλλάξει. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις αν όλοι αλλάζουν προς το καλύτερο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Εάν με είχε ερωτευτεί πιθανότητα θα μου φερόταν Καλά αλλά αυτό μάλλον δεν συνέβη παρότι ήμουν η πρώτη του κοπέλα. Είναι κρίμα να νιώθεις κάτι έντονο για καποιον κ αυτός να μην ανταποκρίνεται στα αισθήματα σου. Μετά από τόσα χρόνια σκέφτομαι ότι θα έχει αλλάξει. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις αν όλοι αλλάζουν προς το καλύτερο.
    οχι, βρε. γαιδαρος ειναι ο ανθρωπος.
    δλδ, πρεπει να σε εχει ερωτευθει ενας νορμαλ ανθρωπος για να σου φερθει καλα που σε σακαταψε και πατε στο νοσοκομειο;;;; και one night stand να ηταν, ο καθε αγνωστος, καλυτερα θα σου φεροταν.
    ουτε ηταν τσιγγουνης επειδη δεν σε ερωτευτηκε. αυτα δεν αλλαζουν. ουτε η γαιδουριά, ουτε η τσιφουτιά...
    το θεμα ειναι ΕΣΥ τι ερωτευθηκες απ τα χαλια του;;;; δεν μας ειπες και τπτ αξιεραστο!
    μηπως εχει δικιο ο μαιντ και γοητευθηκες επειδη ειναι γιατρος; δεν μπορω να το εξηγησωδλδ, πρεπει να εχεις μαζοχιστικες τασεις για να κολλησεις με τετοιο κελεπουρι.

  8. #23
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Εάν με είχε ερωτευτεί πιθανότητα θα μου φερόταν Καλά αλλά αυτό μάλλον δεν συνέβη παρότι ήμουν η πρώτη του κοπέλα. Είναι κρίμα να νιώθεις κάτι έντονο για καποιον κ αυτός να μην ανταποκρίνεται στα αισθήματα σου. Μετά από τόσα χρόνια σκέφτομαι ότι θα έχει αλλάξει. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις αν όλοι αλλάζουν προς το καλύτερο.
    Δηλαδή η ανθρώπινη συμπεριφορά καθορίζεται από το αν είσαι ερωτευμένος ή όχι με τον άλλον?? Δηλαδή ο ερωτευμένος θα νοιαστει για κατι τόσο σοβαρό ενώ ο άλλος που δεν είναι, είναι φυσιολογικό να συμπεριφερεται σαν μα....?

    Τι μπορεί να κάνει ένα κόλλημα Ε!! Να δικαιολογείς ένα άνθρωπο που δεν σου φέρθηκε καλά... Γιατί?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Εγω αυτος που περιγραφεις σαν κατι πολυ σπουδαιο και καλο ειναι σαν τους αντρες που γνωρισα μετα τον πρωτο μου που λεω οτι ειναι σκουπιδια ..καποιον δεν μπορεις να τον ξεχασεις αν σου φεροταν τελεια σε σεβοταν χωρισατε χωρις σοβαρο λογο (οχι να ερωτευτει αλλη)
    το ατομο ειναι καθαρμα δεν ειχες λογο να τον σκεφτεσαι ισως τον σκεφτεσαι γιατι ηταν ο πρωτος σου δεν μπορω να βρω κατι αλλο σαν ανθρωπος ειναι απαραδεκτος ..μετα απο αυτον οποιον και να βρεις πιο καλος θα ειναι ..εγω σαν αυτον εβρισκα αντρες και αναθεματιζα που δεν ημουν με τον πρωτο μου που με λατρευε με σεβοταν ηταν ερωτευμενος μαζι μου ...οι αλλες σχεσεις σου ηταν καλες εμεινες με κανεναν για χρονια ?
    Τι να πω είχα την ελπιδα ότι τώρα που μεγαλώσαμε πεπαιδευθηκαμε και έχουμε ζήσει αρκετά ίσως να καταλαβαινόμασταν.
    Έκανα μονάχα μια πολύ σημαντική σχέση με κάποιον που με προσεχε και με αηαπουσε φυσικα κι εγω το ιδιο όμως δεν ένιωθα το φτερούγισμα που ένιωθα για τον πρώτο μου έρωτα. Ίσως επειδή εκείνος με είχε απορρίψει έμμεσα. Θεωρούσε ότι είναι πολύ έξυπνος τότε στα 17 μας ενώ εγώ ύστερω σε ευφυΐα και σε ενδιαφεροντα σε σχέση με αυτόν. Κι ήθελα ίσως να μιλήσω τώρα μαζί του για να πάρω την αποδοχή του.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Τι να πω είχα την ελπιδα ότι τώρα που μεγαλώσαμε πεπαιδευθηκαμε και έχουμε ζήσει αρκετά ίσως να καταλαβαινόμασταν.
    Έκανα μονάχα μια πολύ σημαντική σχέση με κάποιον που με προσεχε και με αηαπουσε φυσικα κι εγω το ιδιο όμως δεν ένιωθα το φτερούγισμα που ένιωθα για τον πρώτο μου έρωτα. Ίσως επειδή εκείνος με είχε απορρίψει έμμεσα. Θεωρούσε ότι είναι πολύ έξυπνος τότε στα 17 μας ενώ εγώ ύστερω σε ευφυΐα και σε ενδιαφεροντα σε σχέση με αυτόν. Κι ήθελα ίσως να μιλήσω τώρα μαζί του για να πάρω την αποδοχή του.
    Ενας πολυ εξυπνος 17χρονος δεν λεει σε μια 17χρονη χαλαλι το 5ευρω όταν η κοπέλα σφαδάζει απο ανοησια δικιά του ούτε την αφηνει ξεκρεμαστη να παθει ψυχολογικά. Ενας πολύ έξυπνος 30χρονος δεν λεει σε καποια που έχει να την δει χρονια θα κανουμε μια πολυ μεγάλη κουβεντα λες και θα συζητηθεί business plan. Και σιγουρα η ιατρική δεν επιβεβαιώνει την ευφυΐα. Και ο βλάκας αν διαβασει φυσικη χημειο βιολογια μπαινει ιατρική δεν χρειαζεται να εισαι νοημων για να το πετυχεις

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δηλαδή η ανθρώπινη συμπεριφορά καθορίζεται από το αν είσαι ερωτευμένος ή όχι με τον άλλον?? Δηλαδή ο ερωτευμένος θα νοιαστει για κατι τόσο σοβαρό ενώ ο άλλος που δεν είναι, είναι φυσιολογικό να συμπεριφερεται σαν μα....?

    Τι μπορεί να κάνει ένα κόλλημα Ε!! Να δικαιολογείς ένα άνθρωπο που δεν σου φέρθηκε καλά... Γιατί?
    Δεν έχεις άδικο George. Η αλήθεια είναι ότι αυτό το άτομο χαρακτηρίζεται αναίσθητο από πολλούς που τον γνώριζαν καλά τότε. Αλλά με λύπη μου διαπιστώνω ότι φέρεται ασχημα ακόμα σε κάποιους που δεν θεωρεί ίσους με αυτόν.

    Πρόσφατα έμαθα από κοινή φίλη ότι έκανε πέρα τον κολλητό του φίλο που είχε από τα παιδικά του χρόνια χωρίς μια εξήγηση. Όταν το παιδί τον χαιρέτισε στον δρόμο με χαρά αυτός του είπα ένα ψυχρό γεια και δεν σταμάτησε να μίλησει ο στον άλλο που έμείνε μ@@.

    Επίσης στα σχολικά του χρόνια κορόιδευε μια φιλη μου Κοκοτα επειδη ειχε τριχοφυια λογω πολυκυστικων και μιλούσε με απαξίωση για πολλα ατομα.

    Τώρα που αφήνω στην άκρη τις καλές μας στιγμές δυστυχώς νιώθω ασχημα που ήταν η πρώτη μου σχέση ένα τόσο κακοβγαλτο ατομο. Νε βοηθατε πολυ κι εσεις με τις απαντήσεις σας να τον απομυθοποίησω.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ενας πολυ εξυπνος 17χρονος δεν λεει σε μια 17χρονη χαλαλι το 5ευρω όταν η κοπέλα σφαδάζει απο ανοησια δικιά του ούτε την αφηνει ξεκρεμαστη να παθει ψυχολογικά. Ενας πολύ έξυπνος 30χρονος δεν λεει σε καποια που έχει να την δει χρονια θα κανουμε μια πολυ μεγάλη κουβεντα λες και θα συζητηθεί business plan. Και σιγουρα η ιατρική δεν επιβεβαιώνει την ευφυΐα. Και ο βλάκας αν διαβασει φυσικη χημειο βιολογια μπαινει ιατρική δεν χρειαζεται να εισαι νοημων για να το πετυχεις
    Φυσικα και μπορει να τα πει ενας πολυ εξυπνος 17 χρονος ολα αυτα, επειδη ακριβως το προβλημα του πρωην της κοπελας δεν ειναι η ευφυια αλλα ο χαρακτηρας του (αν οχι κι η ιδια η δομη της προσωπικοτητας του.)
    Last edited by oboro; 13-05-2020 at 09:18.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #28
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Δεν έχεις άδικο George. Η αλήθεια είναι ότι αυτό το άτομο χαρακτηρίζεται αναίσθητο από πολλούς που τον γνώριζαν καλά τότε. Αλλά με λύπη μου διαπιστώνω ότι φέρεται ασχημα ακόμα σε κάποιους που δεν θεωρεί ίσους με αυτόν.

    Πρόσφατα έμαθα από κοινή φίλη ότι έκανε πέρα τον κολλητό του φίλο που είχε από τα παιδικά του χρόνια χωρίς μια εξήγηση. Όταν το παιδί τον χαιρέτισε στον δρόμο με χαρά αυτός του είπα ένα ψυχρό γεια και δεν σταμάτησε να μίλησει ο στον άλλο που έμείνε μ@@.

    Επίσης στα σχολικά του χρόνια κορόιδευε μια φιλη μου Κοκοτα επειδη ειχε τριχοφυια λογω πολυκυστικων και μιλούσε με απαξίωση για πολλα ατομα.

    Τώρα που αφήνω στην άκρη τις καλές μας στιγμές δυστυχώς νιώθω ασχημα που ήταν η πρώτη μου σχέση ένα τόσο κακοβγαλτο ατομο. Νε βοηθατε πολυ κι εσεις με τις απαντήσεις σας να τον απομυθοποίησω.
    Αυτό είναι καλό.. Ελπίζω να καταφέρεις να βγεις από όλο αυτό σύντομα και να δώσεις ευκαιρια και σε άλλους ανθρώπους.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Σε αυτες τις περιπτωσεις,σχεδον παντα φταιει ο αντρας κατι εκανε λαθος.Απο κει και περα σαφως και πρεπει να το δεις με γυναικολογο αν υπαρχει καποιο ανατομικο θεμα που πρεπει να προσεξεις.Θα συμφωνησω με τους υπολοιπους η σταση του ηταν απαραδεκτη...η υγεια ειναι πανω απο ολα και οχι η ευχαριστηση...νομιζω οτι πρεπει να προχωρησεις,και να χαρεις τον ερωτα και την ζωη σου...αμα σε ηθελε θα σε ειχε κανει κι νηση απο τοτε.Και καλυτερα που δεν την εκανε ,γιατι απο τα γραφομενα σου δεν σου αξιζει ενας τετοιος ανθρωπος.Προχωρα μπροστα...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    το σεξ ειναι κατι πολυ ομορφο...ισως η μεγαλυτερη απολαυση στην ζωη μας...ειναι κριμα να το χανεις...ειδικα στην ηλικια σου...
    τσεκαρε να δεις τι σε δυσκολευει...
    αλλα απο οτι βλεπω εισαι κολλημενη με καποιον απο τα παλια....ισως αυτο να σε εκανε να μην δινεσαι στις επομενες σχεσεις σου.
    ισως να μην ησουν "υγρη" επειδη δεν ηθελες καποιος η δν ηθελες να κανεις...οπως και να εχει υπαρχουν ειδικα τζελ γι αυτες τις περιπτωσεις.
    ελπιζω να μην παραβαινει του ορους του φορουμ το υγρη .

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τραυματική εμπειρία
    By Gtzoun in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 114
    Last Post: 28-03-2020, 10:31
  2. Τραυματικη εμπειρια και φωνες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 28-02-2017, 21:21
  3. Φοβαμαι τη πρωτη μου σεξουαλικη επαφη
    By obsessed2s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 09-02-2016, 11:23
  4. Φοβιες και υπερβολικο αγχος μετα απο τραυματικη εμπειρια υγειας με γιατρους
    By Triella in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 23-08-2011, 14:49
  5. Τραυματική εμπειρία στην εγκυμοσύνη...
    By elsa__ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-12-2006, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •