πολυ παράξενο προβλημα με τα ματια...!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    πολυ παράξενο προβλημα με τα ματια...!

    καλησπέρα σας, ξαφνικά μόλις ξύπνησα αφού άνοιξα το φως άρχισα να βλέπω στην όραση αστερια/σχήματα και πολύ μεγάλους κύκλους.... αυτό το πράγμα το έπαθα πρώτη φορα... κράτησε περίπου 5-10 λεπτά... δεν αγχώθηκα καθόλου και μετά έπεσα ξανά για ύπνο μέχρι στιγμής είμαι ok με την όραση μου... αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι ήταν αυτό..... ποτε δεν είχα θέματα με την όραση μου..... περα απο μια θολη οραση που οκ αυτο ειναι απο το xanax..... αλλα αυτο τωρα ειναι οτι πιο περιεργο επαθα ποτε μου..... μιλησα με μερικους γνωστους μου.... και μου ειπαν να παω αμεσα σε οφθαλμιατρο γιατι μπορει να χασω την οραση μου...... η φαση ειναι οτι ειμαι τοσο χαλαρος που δεν υπαρχει περιπτωση να παω σε οφθαλμιατρο αν δεν το παθω 2η φορα... πλεον εχω μαθει οτι και να μου συμβει να σκευτομαι λογικα και ψύχραιμα...!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Μήπως ήταν συμπτώματα ''αύρας'' προ ημικρανίας? Ακολούθησε πονοκέφαλος μετά τις οφθαλμικές σου ενοχλήσεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Μήπως ήταν συμπτώματα ''αύρας'' προ ημικρανίας? Ακολούθησε πονοκέφαλος μετά τις οφθαλμικές σου ενοχλήσεις?
    δεν νομιζω πως ηταν αυρα.... ουτε πονοκεφαλο ειχα... αυτο που παρατηρω εδω και μηνες ειναι οταν σκυβω θολωνει λιγο η οραση μου... αλλα δεν εδωσα και πολυ σημασια... σε αυτο...

    τωρα για το θεμα αυτο βρηκα ενα βιντεο στο youtube... και ηταν καπως ετσι... https://youtu.be/36elf-vOM-4

    αλλα πιο μεγαλα κυκλακια και σχηματα... σχεδον τεραστια.... μεχρι τωρα δεν το επαθα ξανα παντως... θα το ελενξω το πως θα ειμαι της επομενες μερες και θα δω αν ειναι να παω σε καποιο οφθαλμιατρο... αλλα τωρα για μια φορα που το επαθα δεν με τρομαξε τοσο...

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Μίλησες με γιατρό και σου είπε ότι θα τυφλωθεις επειδή έβλεπες κύκλους όταν ξύπνησες; Τι είδους γιατρός ήταν αυτός;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    καλησπέρα σας, ξαφνικά μόλις ξύπνησα αφού άνοιξα το φως άρχισα να βλέπω στην όραση αστερια/σχήματα και πολύ μεγάλους κύκλους.... αυτό το πράγμα το έπαθα πρώτη φορα... κράτησε περίπου 5-10 λεπτά... δεν αγχώθηκα καθόλου και μετά έπεσα ξανά για ύπνο μέχρι στιγμής είμαι ok με την όραση μου... αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι ήταν αυτό..... ποτε δεν είχα θέματα με την όραση μου..... περα απο μια θολη οραση που οκ αυτο ειναι απο το xanax..... αλλα αυτο τωρα ειναι οτι πιο περιεργο επαθα ποτε μου..... μιλησα με μερικους γνωστους μου.... και μου ειπαν να παω αμεσα σε οφθαλμιατρο γιατι μπορει να χασω την οραση μου...... η φαση ειναι οτι ειμαι τοσο χαλαρος που δεν υπαρχει περιπτωση να παω σε οφθαλμιατρο αν δεν το παθω 2η φορα... πλεον εχω μαθει οτι και να μου συμβει να σκευτομαι λογικα και ψύχραιμα...!
    Ypárchoun enimeróseis gia tin katástasí sas?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    3
    Μίλησες chat γιατρό; Μου φαίνεται σαν σύμπτωμα ημικρανίας

Similar Threads

  1. Παράξενο Κεφάλι
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-01-2021, 22:38
  2. Το πρόβλημα μου; Είμαι πολύ ευαίσθητος! Τη βοήθεια σας παρακαλώ!
    By Poet in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 159
    Last Post: 14-01-2018, 17:19
  3. παράξενο
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-05-2016, 16:06
  4. Θα ήθελα την άποψη σας για ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα!!!
    By vaso91 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 12-12-2014, 18:14
  5. παραξενο συναισθημα...
    By Crystelle in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 05-01-2011, 00:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •