kalhspera thelw gnwmes pliz
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242

    kalhspera thelw gnwmes pliz

    αν ήσασταν 17 χρονών και είχατε την υποψία πως είστε έγκυος τι θα κάνατε; πως θα αντιδρούσατε;

  2. #2
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    αν ήσασταν 17 χρονών και είχατε την υποψία πως είστε έγκυος τι θα κάνατε; πως θα αντιδρούσατε;
    Εγώ αν είχα αυτή την υποψία θα ήθελα να μάθω αν όντως είμαι και μετά θα έβλεπα πως θα κινηθώ... Κάνε τεστ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    αν ήσασταν 17 χρονών και είχατε την υποψία πως είστε έγκυος τι θα κάνατε; πως θα αντιδρούσατε;
    ποσων εβδομαδων, θα ειχαμε την υποψια οτι εμαστε;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποσων εβδομαδων, θα ειχαμε την υποψια οτι εμαστε;
    περίπου 2 εβδομαδων...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    περίπου 2 εβδομαδων...
    εκανες τεστ τελικα;
    ειναι πολυ απλο. εχουν ολα τα φαρμακεια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εκανες τεστ τελικα;
    ειναι πολυ απλο. εχουν ολα τα φαρμακεια.
    Όχι δεν το έκανα θα το πάρω αυτές τις μέρες. Απλώς τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει να τρώω υπερβολικά, προχθές μου είχε μυρισει να φαω ένα συγκεκριμένο φαΐ και δεν μπορούσα να κοιμηθώ όλο το βράδυ μου είχε κάρφωθει να το φάω, ενώ είχα φάει κανονικά και ήμουν χορτασμενη, έχει πριστει η κοιλια μου και εκεί που είχα χάσει κιλά και δεν είχα κοιλιά καθόλου ξανά πείρα κιλά στην κοιλια μόνο, ποναω χαμηλα στην κοιλιά, περίοδο περιμένω τέλος του μήνα. Δεν ξέρω αν μπορούν να εμφανιστούν τα συμπτώματα που ανέφερα σε εβδομάδες απλα έχω αγχωθει λίγο γιατί είχαν ξεφύγει του αρραβωνιαστικου μου ξέρεις τι εννοω αλλά δεν ήταν σίγουρος, εγώ πήγα και πλυθηκα με ζεστό νερό από κάτω, δεν ξέρω τώρα. ..μακαρι να μην είναι αυτό. .θα δείξει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εγώ αν είχα αυτή την υποψία θα ήθελα να μάθω αν όντως είμαι και μετά θα έβλεπα πως θα κινηθώ... Κάνε τεστ.
    Θα κανω, ελπίζω μόνο να μην είμαι. Αν όμως υπάρξει πιθανότητα να είμαι, το σίγουρο είναι πως δεν υπάρχει ενδεχόμενο να το ρίξω για κανεναν λόγο. Από κει και ύστερα ο θεος βοηθός και απλά να μην υσχιει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    εισαι 17 χρονων και αρραβωνιασμενη?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Θα κανω, ελπίζω μόνο να μην είμαι. Αν όμως υπάρξει πιθανότητα να είμαι, το σίγουρο είναι πως δεν υπάρχει ενδεχόμενο να το ρίξω για κανεναν λόγο. Από κει και ύστερα ο θεος βοηθός και απλά να μην υσχιει
    Κι αν δε σε βοηθήσει ο θεός, πως θα μεγαλώσει το παιδί;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Όχι δεν το έκανα θα το πάρω αυτές τις μέρες. Απλώς τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει να τρώω υπερβολικά, προχθές μου είχε μυρισει να φαω ένα συγκεκριμένο φαΐ και δεν μπορούσα να κοιμηθώ όλο το βράδυ μου είχε κάρφωθει να το φάω, ενώ είχα φάει κανονικά και ήμουν χορτασμενη, έχει πριστει η κοιλια μου και εκεί που είχα χάσει κιλά και δεν είχα κοιλιά καθόλου ξανά πείρα κιλά στην κοιλια μόνο, ποναω χαμηλα στην κοιλιά, περίοδο περιμένω τέλος του μήνα. Δεν ξέρω αν μπορούν να εμφανιστούν τα συμπτώματα που ανέφερα σε εβδομάδες απλα έχω αγχωθει λίγο γιατί είχαν ξεφύγει του αρραβωνιαστικου μου ξέρεις τι εννοω αλλά δεν ήταν σίγουρος, εγώ πήγα και πλυθηκα με ζεστό νερό από κάτω, δεν ξέρω τώρα. ..μακαρι να μην είναι αυτό. .θα δείξει
    νομιζω οτι ψαχνεις προβληματα , ή θελεις να κανεις παιδι και δεν το παραδεχεσαι, ή απλα θελεις να ανοιγεις εδω συζητησεις.
    κατ αρχας, αν φοβοσουν κατι τετοιο θα ειχες παει την ιδια μερα που το υποπτευθηκες να παρεις ενα τεστ, δεν θα καθοσουν να το συζητας εδω για μερες, με αγνωστους.

    κατα δευτερον, εφοσον ηξερες εξ αρχης την συγκεκριμενη στιγμη οτι μπορει να εγινε ατυχημα, δεν ριχνεις νερο, παιρνεις το χαπι της επομενης μερας, και δεν μενεις εγκυος. η συλληψη δεν αποφευγεται με ζεστο νερο. χρειαζεται ενα χαπι. εφοσον δεν το πηρες, μαλλον δεν σου κακοφαινεται η ιδεα του παιδιου.
    εσυ αφησες να περασουν τοσες μερες για να το συζηταμε θεωρητικα, εδω;
    ας εμπαινες την ιδια μερα, να σου λεγαμε τι να κανεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω οτι ψαχνεις προβληματα , ή θελεις να κανεις παιδι και δεν το παραδεχεσαι, ή απλα θελεις να ανοιγεις εδω συζητησεις.
    κατ αρχας, αν φοβοσουν κατι τετοιο θα ειχες παει την ιδια μερα που το υποπτευθηκες να παρεις ενα τεστ, δεν θα καθοσουν να το συζητας εδω για μερες, με αγνωστους.

    κατα δευτερον, εφοσον ηξερες εξ αρχης την συγκεκριμενη στιγμη οτι μπορει να εγινε ατυχημα, δεν ριχνεις νερο, παιρνεις το χαπι της επομενης μερας, και δεν μενεις εγκυος. η συλληψη δεν αποφευγεται με ζεστο νερο. χρειαζεται ενα χαπι. εφοσον δεν το πηρες, μαλλον δεν σου κακοφαινεται η ιδεα του παιδιου.
    εσυ αφησες να περασουν τοσες μερες για να το συζηταμε θεωρητικα, εδω;
    ας εμπαινες την ιδια μερα, να σου λεγαμε τι να κανεις.
    Καταρχάς δεν μπορείς εσύ να ξέρεις αν ψάχνω προβλήματα η εάν μου αρέσει να ανοίγω συζητήσεις έτσι στο άκυρο επειδή δεν εχώ τι να κάνω. Οπότε καλύτερα είναι να μην πεταγομαστε και να λέμε ότι μας κατέβει από την στιγμή που δεν ξέρεις τον άλλον και το τι μπορεί να περνάει, και τον λόγο που νιώθεί καλύτερα να τα συζητάει με άγνωστους. Έχω μπει σε ένα σαιτ νομίζω και μπορώ να γράφω αυτά που θέλω να εκφραζομαι εάν δεν σου αρέσει μην τα διαβαζεις. Μια στιγμή τα ξέρετε όλα και βγαζεται τα συμπεράσματα σας! Το χάπι της επόμενης μέρας το γνωρίζω καλά και το έχω πάρει ήδη 3 φορές και δεν θέλω στο τέλος να καταντησω να μην μπορώ να κάνω παιδί, αλλά και να έγινε τωρα ξέρω καλά τι να κάνω! Δεν έχουμε όλοι τον ίδιο χαρακτήρα , τον ίδιο τρόπο σκέψης και άμα ήμουν μια χαρά στη ζωή μου και δεν είχα τίποτα να με απασχολεί να είσαι σιγουρη δεν θα έμπαινα εδώ μέσα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κι αν δε σε βοηθήσει ο θεός, πως θα μεγαλώσει το παιδί;
    Δοξα το θεό κοπέλα μου μυαλό χέρια και πόδια έχω, δεν είμαι 10 χρονών να μην ξέρω που πάνε τα 4. Όμως το να ρίξεις ένα παιδί είναι πολύ χειρότερο, και εγώ που έχω συναισθήματα και ευαισθησια δεν θα το έκανα και ας μην είχα πραγματικά να το ταισω. Θα έκανα τα πάντα όμως για να μην του λείψει τίποτα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Δοξα το θεό κοπέλα μου μυαλό χέρια και πόδια έχω, δεν είμαι 10 χρονών να μην ξέρω που πάνε τα 4. Όμως το να ρίξεις ένα παιδί είναι πολύ χειρότερο, και εγώ που έχω συναισθήματα και ευαισθησια δεν θα το έκανα και ας μην είχα πραγματικά να το ταισω. Θα έκανα τα πάντα όμως για να μην του λείψει τίποτα
    ο,τι ναναι, πραγματικα.
    σου ειπε κανεις να κανεις εκτρωση; και σε τι πραγμα να κανεις εκτρωση;;;; ακομα ουτε το τεστ δεν πηρες να κανεις και καθεσαι εδω και κλαψουριζεις ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ!!!!!

    κι αφου ξερεις που πανε τα 4, γιατι δεν εκανες κατι να μην κινδυνεψεις να μεινεις εγκυος;
    αν θελεις παιδι στα 17, με γεια σου με χαρα σου, αλλα τοτε δεν επρεπε να ρωτας τι να κανεις, αλλα να σου ευχηθουμε καλη λευτερια (και καλα, μυαλα)...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ο,τι ναναι, πραγματικα.
    σου ειπε κανεις να κανεις εκτρωση; και σε τι πραγμα να κανεις εκτρωση;;;; ακομα ουτε το τεστ δεν πηρες να κανεις και καθεσαι εδω και κλαψουριζεις ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ!!!!!

    κι αφου ξερεις που πανε τα 4, γιατι δεν εκανες κατι να μην κινδυνεψεις να μεινεις εγκυος;
    αν θελεις παιδι στα 17, με γεια σου με χαρα σου, αλλα τοτε δεν επρεπε να ρωτας τι να κανεις, αλλα να σου ευχηθουμε καλη λευτερια (και καλα, μυαλα)...
    Το να το παίζω εξυπνη και ειρωνια ξέρω και εγώ πολύ καλά αλλά δεν θα ρίξω το επίπεδο μου και εσένα που το είναι το πρόβλημα σου ; κάνε την δουλειά σου κοπέλα μου που θα ασχοληθώ κιόλας μαζί σου δεν με συγκινουνε καθόλου αυτά που λες

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Το να το παίζω εξυπνη και ειρωνια ξέρω και εγώ πολύ καλά αλλά δεν θα ρίξω το επίπεδο μου και εσένα που το είναι το πρόβλημα σου ; κάνε την δουλειά σου κοπέλα μου που θα ασχοληθώ κιόλας μαζί σου δεν με συγκινουνε καθόλου αυτά που λες
    δεν το παιζω καθολου εξυπνη. ειμαι εκνευρισμενη μαζι σου, που καθεσαι εδω και συζητας τοσες μερες μηπως εισαι εγκυος, ενω μπορεις να το μαθεις σε 5 λεπτα.
    δεν φοβασαι μηπως εισαι εγκυος.
    μαλλον φοβασαι μηπως δεν εισαι.
    αλλιως θα το ειχες κανει το τεστ.
    κι αν δεν ηθελες να εισαι, θα επαιρνες τα μετρα σου, εφοσον ξερεις ποτε εγινε το ατυχημα και ξερεις που πανε τα 4.
    επομενως καμια απορια δεν εχεις. θελεις μονο να ασχολουνται μαζι σου. γι αυτο και τα τοσα ΑΣΧΕΤΑ θεματα.
    στανταρ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. sinithes fainomeno psixwsis ala thelw kai ales gnwmes
    By Χρήστος, in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-2015, 02:24
  2. Prospa8w na voh8hsw mia filh mou...8elw gnwmes...
    By ZWH33 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-04-2015, 02:25
  3. kalhspera!!!
    By aggelikoula89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 02-05-2012, 01:59
  4. kalhspera ! nea edo k me polles fovies.
    By loo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-06-2011, 10:03
  5. Thelw thn voithia sas...
    By Evita in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2007, 11:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •