kalhspera thelw gnwmes pliz - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν το παιζω καθολου εξυπνη. ειμαι εκνευρισμενη μαζι σου, που καθεσαι εδω και συζητας τοσες μερες μηπως εισαι εγκυος, ενω μπορεις να το μαθεις σε 5 λεπτα.
    δεν φοβασαι μηπως εισαι εγκυος.
    μαλλον φοβασαι μηπως δεν εισαι.
    αλλιως θα το ειχε κανει το τεστ.
    κι αν δεν ηθελες να εισαι, θα επαιρνες τα εμτρα σου, εφοσον ξερεις ποτε εγινε το ατυχημα.
    επομενως καμια απορια δενε χεις. θελεις μονο να ασχολουνται μαζι σου.
    στανταρ...
    ΆΜΑ θέλω να ασχολούνται μαζί μου κοριτσάκι μου τι θα κερδίσω; αρχισατε και κρίνετε όλοι τον κάθε άνθρωπο χωρίς να τον ξερεται, εσείς τι κερδίζετε; ότι θέλω να γράφω και όποιος θέλει θα απαντάει ξέρω καλά όσο καιρό έχω γράψει εδώ μέσα μου έχουν απαντήσει ΆΝΘΡΩΠΟΙ που με καταλαβαίνουν και είναι πραγματικά εξυπνοι, όχι σαν κάποιες κάποιες που θέλουν να το παίξουν εξυπνάδα! Άμα ήθελα να το παίξω κάποια να είσαι σιγουρη δεν θα καθόμουν να το παίξω εδώ μέσα, καμία λογική δεν έχει αυτό που είπες! Βρήκα έναν τρόπο να εκφράσω αυτά που νιώθω και έχω περάσει και πάλι καλα υπάρχουν ακόμα λίγοι άνθρωποι που καταλαβαίνουν και δεν θα κατσουν να σε κρίνουν αλλιώς υπάρχουν άλλα σαιτ για να πατε να το παίζεται εξυπνοι!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    ΆΜΑ θέλω να ασχολούνται μαζί μου κοριτσάκι μου τι θα κερδίσω; αρχισατε και κρίνετε όλοι τον κάθε άνθρωπο χωρίς να τον ξερεται, εσείς τι κερδίζετε; ότι θέλω να γράφω και όποιος θέλει θα απαντάει ξέρω καλά όσο καιρό έχω γράψει εδώ μέσα μου έχουν απαντήσει ΆΝΘΡΩΠΟΙ που με καταλαβαίνουν και είναι πραγματικά εξυπνοι, όχι σαν κάποιες κάποιες που θέλουν να το παίξουν εξυπνάδα! Άμα ήθελα να το παίξω κάποια να είσαι σιγουρη δεν θα καθόμουν να το παίξω εδώ μέσα, καμία λογική δεν έχει αυτό που είπες! Βρήκα έναν τρόπο να εκφράσω αυτά που νιώθω και έχω περάσει και πάλι καλα υπάρχουν ακόμα λίγοι άνθρωποι που καταλαβαίνουν και δεν θα κατσουν να σε κρίνουν αλλιώς υπάρχουν άλλα σαιτ για να πατε να το παίζεται εξυπνοι!
    το τι κερδιζεις, το γιατι το κανεις δηλαδη, εσυ το ξερεις.
    ισως σου εχει λειψει η προσοχη.
    τελικα δεν μας ειπες, εισαι η δεν εισαι εγκυος;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Καταρχάς δεν μπορείς εσύ να ξέρεις αν ψάχνω προβλήματα η εάν μου αρέσει να ανοίγω συζητήσεις έτσι στο άκυρο επειδή δεν εχώ τι να κάνω. Οπότε καλύτερα είναι να μην πεταγομαστε και να λέμε ότι μας κατέβει από την στιγμή που δεν ξέρεις τον άλλον και το τι μπορεί να περνάει, και τον λόγο που νιώθεί καλύτερα να τα συζητάει με άγνωστους. Έχω μπει σε ένα σαιτ νομίζω και μπορώ να γράφω αυτά που θέλω να εκφραζομαι εάν δεν σου αρέσει μην τα διαβαζεις. Μια στιγμή τα ξέρετε όλα και βγαζεται τα συμπεράσματα σας! Το χάπι της επόμενης μέρας το γνωρίζω καλά και το έχω πάρει ήδη 3 φορές και δεν θέλω στο τέλος να καταντησω να μην μπορώ να κάνω παιδί, αλλά και να έγινε τωρα ξέρω καλά τι να κάνω! Δεν έχουμε όλοι τον ίδιο χαρακτήρα , τον ίδιο τρόπο σκέψης και άμα ήμουν μια χαρά στη ζωή μου και δεν είχα τίποτα να με απασχολεί να είσαι σιγουρη δεν θα έμπαινα εδώ μέσα.

    δεν σου ειπε και τιποτα μην αρπαζεσαι
    προφυλαξεις δεν ειχατε να παρετε?αφου λες οτι ειχες ξαναπαρει 3 φορες το χαπι δεν ηξερες να προσεχεις?

    υπαρχουν και κανονες στο site

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Δοξα το θεό κοπέλα μου μυαλό χέρια και πόδια έχω, δεν είμαι 10 χρονών να μην ξέρω που πάνε τα 4. Όμως το να ρίξεις ένα παιδί είναι πολύ χειρότερο, και εγώ που έχω συναισθήματα και ευαισθησια δεν θα το έκανα και ας μην είχα πραγματικά να το ταισω. Θα έκανα τα πάντα όμως για να μην του λείψει τίποτα

    μυαλο δεν το νομιζω να εχεις για να κανεις τετοιες ερωτησεις
    αν ειχες θα περνατε προφυλαξεις

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    13
    Πολύ σωστά αυτά που σου λένε..το θέμα μιας εγκυμοσύνης δεν είναι παίξε γέλασε ή καποια συζήτηση να περάσει η ώρα μας είναι σοβαρό.Αν όντως είναι έτσι όπως τα λες και έχεις το μυαλό στο κεφάλι σου θα έπρεπε κατευθειαν να πας κανεις το τεστ να σου φύγουν οι αμφιβολίες.Μετά από αυτο αποφάσιζεις τι θα κάνεις με τον σύντροφο σου και με την οικογενεια σου όχι με ενα μάτσο αγνώστους.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    deneimaikala αν θεωρώ ότι κάποιος είναι τρολ, δεν απαντάω καθόλου. Αν δεν είμαι σίγουρη, απαντάω για να βοηθήσω. Πιστεύω ότι ακόμα κι αν κάποια θέματά σου δεν είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις, πίσω από το λογαριασμό σου κρύβεται ένα κορίτσι μπερδεμένο που δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα κι έχει πολλά θέματα να λύσει. Δεν το λέω για να σε προσβάλλω, αλλά για να σε ξυπνήσω. Όπως το πας θα βρεθείς παντρεμένη με 2-3 κουτσούβελα πριν φτάσεις τα 22, εγκλωβισμένη ανάμεσα σε σόγια και άντρα με ένα σωρό ψυχολογικά και ψυχοσωματικά, χωρίς να ξέρεις τι να κάνεις με τον εαυτό σου ή τα παιδιά σου. Ίσως δεν το βλέπεις καθαρά αυτή τη στιγμή, αλλά είναι η αλήθεια.

    Αν μας παρενόχλησε κάποιος στην εφηβεία κι έχουμε μετατραυματικό στρες κι άλλα θέματα, η λύση δεν είναι να αρραβωνιαστούμε τον επόμενο που μας στάθηκε και δεν φέρθηκε σαν κάφρος, η λύση είναι να δουλέψουμε με κάποιον ειδικό για να θεραπεύσουμε το τραύμα και τα άλλα θέματά μας και να σταθούμε στα πόδια μας. Να θέσουμε στόχους στη ζωή μας και να εκμεταλλευτούμε αυτή την ηλικία για να αποκτήσουμε μόρφωση και παιδεία και ισχυρό χαρακτήρα και κοινωνική παιδεία. Όχι για να λέμε ότι κάτι κάνουμε που συζούμε στα 17 και όλη μας τη μέρα κωλοβαράμε από τη γιαγιά στη νονά και πάλι πίσω και τρωγόμαστε με βλακείες αντί να κάνουμε κάτι δημιουργικό. Όχι να λέμε ότι έχουμε ζήσει πολλά και έχουμε ωριμότητα και κατά τα άλλα να θεωρούμε ότι η διακεκομμένη συνουσία είναι αντισύλληψη και να λέμε ότι έχουμε πάρει 3 φορές το χάπι της επόμενης μέρας κι όλα καλά.

    Αυτά που λες δεν είναι σοβαρά πράγματα όσο κι αν δεν θες να το δεις. Αν ήρθες σε ένα φόρουμ απλά για να σου χαϊδεύουν τα αφτιά, κακώς κατάλαβες. Υποστήριξη δεν είναι να μην σου το επισημαίνουν αν θεωρούν ότι κάνεις κάτι λάθος. Υποστήριξη μπορεί να είναι και μια κουβέντα που πονάει αλλά βοηθάει.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    deneimaikala αν θεωρώ ότι κάποιος είναι τρολ, δεν απαντάω καθόλου. Αν δεν είμαι σίγουρη, απαντάω για να βοηθήσω. Πιστεύω ότι ακόμα κι αν κάποια θέματά σου δεν είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις, πίσω από το λογαριασμό σου κρύβεται ένα κορίτσι μπερδεμένο που δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα κι έχει πολλά θέματα να λύσει. Δεν το λέω για να σε προσβάλλω, αλλά για να σε ξυπνήσω. Όπως το πας θα βρεθείς παντρεμένη με 2-3 κουτσούβελα πριν φτάσεις τα 22, εγκλωβισμένη ανάμεσα σε σόγια και άντρα με ένα σωρό ψυχολογικά και ψυχοσωματικά, χωρίς να ξέρεις τι να κάνεις με τον εαυτό σου ή τα παιδιά σου. Ίσως δεν το βλέπεις καθαρά αυτή τη στιγμή, αλλά είναι η αλήθεια.

    Αν μας παρενόχλησε κάποιος στην εφηβεία κι έχουμε μετατραυματικό στρες κι άλλα θέματα, η λύση δεν είναι να αρραβωνιαστούμε τον επόμενο που μας στάθηκε και δεν φέρθηκε σαν κάφρος, η λύση είναι να δουλέψουμε με κάποιον ειδικό για να θεραπεύσουμε το τραύμα και τα άλλα θέματά μας και να σταθούμε στα πόδια μας. Να θέσουμε στόχους στη ζωή μας και να εκμεταλλευτούμε αυτή την ηλικία για να αποκτήσουμε μόρφωση και παιδεία και ισχυρό χαρακτήρα και κοινωνική παιδεία. Όχι για να λέμε ότι κάτι κάνουμε που συζούμε στα 17 και όλη μας τη μέρα κωλοβαράμε από τη γιαγιά στη νονά και πάλι πίσω και τρωγόμαστε με βλακείες αντί να κάνουμε κάτι δημιουργικό. Όχι να λέμε ότι έχουμε ζήσει πολλά και έχουμε ωριμότητα και κατά τα άλλα να θεωρούμε ότι η διακεκομμένη συνουσία είναι αντισύλληψη και να λέμε ότι έχουμε πάρει 3 φορές το χάπι της επόμενης μέρας κι όλα καλά.

    Αυτά που λες δεν είναι σοβαρά πράγματα όσο κι αν δεν θες να το δεις. Αν ήρθες σε ένα φόρουμ απλά για να σου χαϊδεύουν τα αφτιά, κακώς κατάλαβες. Υποστήριξη δεν είναι να μην σου το επισημαίνουν αν θεωρούν ότι κάνεις κάτι λάθος. Υποστήριξη μπορεί να είναι και μια κουβέντα που πονάει αλλά βοηθάει.
    Καταρχάς το τι είναι σωστό και τι είναι λάθος δεν μπορείς εσύ και ο καθένας να το κρίνει οκ; άμα μια γυναίκα θέλει να κάνει παιδί από 15 χρόνων η 30 η 40 το ξερει η ίδια και κανένας δεν είναι ικανός να την κρίνει. Δεν υπάρχει κανένας γραπτώς νόμος να λέει πως στα 15 η στα 17 η στα 40 απαγορεύεται να κάνει παιδί η να κάνει και να φτιάξει τη ζωή της όπως εκείνη θέλει και όχι ακολουθώντας τα προτιπα. Και στο θέμα που άνοιξα ρωτούσα πως θα αντιδρούσε κάποια άμα της γινόταν αυτό η είχε την υποψία για να δω τα μυαλά που κουβαλαει ο καθένας και τι θα εκανε, για να καταλάβω για ακόμη μια φορά πως είμαι ένας άνθρωπος που διαφέρει στο τρόπο σκέψεις και τα προτιπα που έχεις αυτός ο άθλιος κόσμος που ζούμε. Αν κάποιος έχει διαφορετικό τρόπο σκέψεις και κινηται διαφορετικά πέφτουν να τον φανε! Όσο για το ότι εγώ πρόβλημα και δεν είναι σοβαρά αυτά που λέω το γνωρίζω κοπέλα πολύ καλα αλλά πίσω από όλα αυτά χαίρομαι για εμένα που γεννήθηκα ένας άνθρωπος μοναδικός και ανοιχτομυαλος.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    το ότι δεν ξέρεις αν είσαι έγκυος και δεν κάνεις το τεστ τα λέει όλα
    για να κάνεις παιδί πρέπει να είσαι και οικονομικά ανεξάρτητη και να μην καταλήξει σε ίδρυμα ή το μεγαλώνουν οι γονείς σου

    μοναδικός και ανοικτομυαλος είσαι και μετριόφρων

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το πως γίνεται σε άλλο σου θέμα να απαντάς ότι και θα σπουδάσεις και θα δουλέψεις και θα ζήσεις σαν κοπέλες της ηλικίας σου κι όλα θα γίνουν παρόλο που είσαι αρραβωνιασμένη, αλλά κατά τα άλλα ρισκάρεις να κάνεις παιδί τώρα, μάλιστα χωρίς να έχει ούτε καν ο σύντροφος ένα εισόδημα πέρα από όλα τα άλλα πρακτικά προβλήματα, μόνο εσύ το ξέρεις.

    Αν ήταν όλα καλά και ευλογημένα όσο λες, δεν θα τσακωνόσουν με τον σύντροφό σου να σου λέει ο ίδιος να πας να δεις κάνα γιατρό, δεν θα αισθανόσουν όπως λες ότι αισθάνεσαι με επιθετικότητες και άγχη κι οτι δεν ξέρεις τι σου φταίει, ούτε θα είχες όλα αυτά τα θέματα που έχεις γράψει κατά καιρούς. Δική σου ανάγκη είναι να προσπαθείς να δικαιολογείς πράγματα που σε χαλάνε την ίδια, αλλά ένα παιδί δεν φταίει να έρχεται στον κόσμο σε άσχημες συνθήκες. Δεν είναι το θέμα να απαντάς εδώ και να υπερασπίζεσαι όλα αυτά που μάλλον σου έτυχαν και δεν τα επέλεξες συνειδητά, σαν επιλογές σου, με τον εαυτό σου είναι το θέμα να τα επεξεργαστείς και να δεις τι πρέπει να κάνεις από εδώ και πέρα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    το ότι δεν ξέρεις αν είσαι έγκυος και δεν κάνεις το τεστ τα λέει όλα
    για να κάνεις παιδί πρέπει να είσαι και οικονομικά ανεξάρτητη και να μην καταλήξει σε ίδρυμα ή το μεγαλώνουν οι γονείς σου

    μοναδικός και ανοικτομυαλος είσαι και μετριόφρων
    όπως έχω ξαναπεί για άλλους γίνομαι χίλια κομμάτια και ας είμαι μέσα μου χάλια. Οπότε και αν τυχαίνε να κάνω παιδί από τώρα θα έκανα τα πάντα για να το μεγαλώσω σωστά και φυσιολογικά. Πόσες κοπέλες έχουν θέματα και μεγαλώνουν τα παιδιά τους καλύτερα και από αυτές που είναι "νορμάλ" ας το πούμε έτσι.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    όπως έχω ξαναπεί για άλλους γίνομαι χίλια κομμάτια και ας είμαι μέσα μου χάλια. Οπότε και αν τυχαίνε να κάνω παιδί από τώρα θα έκανα τα πάντα για να το μεγαλώσω σωστά και φυσιολογικά. Πόσες κοπέλες έχουν θέματα και μεγαλώνουν τα παιδιά τους καλύτερα και από αυτές που είναι "νορμάλ" ας το πούμε έτσι.
    τελικα εισαι εγκυος?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    όπως έχω ξαναπεί για άλλους γίνομαι χίλια κομμάτια και ας είμαι μέσα μου χάλια. Οπότε και αν τυχαίνε να κάνω παιδί από τώρα θα έκανα τα πάντα για να το μεγαλώσω σωστά και φυσιολογικά.
    Δεν θα ήταν αρκετό.

    Πόσες κοπέλες έχουν θέματα και μεγαλώνουν τα παιδιά τους καλύτερα και από αυτές που είναι "νορμάλ" ας το πούμε έτσι.
    Σχεδόν καμία.
    Μην εθελοτυφλείς!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    τελικα εισαι εγκυος?
    Οχι δεν ειμαι

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Οχι δεν ειμαι
    να φανταστω δεν εκανες το τεστ και περιμενες να αδιαθετησεις

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. sinithes fainomeno psixwsis ala thelw kai ales gnwmes
    By Χρήστος, in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-2015, 01:24
  2. Prospa8w na voh8hsw mia filh mou...8elw gnwmes...
    By ZWH33 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-04-2015, 01:25
  3. kalhspera!!!
    By aggelikoula89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 02-05-2012, 00:59
  4. kalhspera ! nea edo k me polles fovies.
    By loo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-06-2011, 09:03
  5. Thelw thn voithia sas...
    By Evita in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2007, 10:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •