ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ EINAI ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 75
  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    60
    Για να αποφασίσει τι να κάνει με τη στημένη ζωή πρέπει να έχει τουλάχιστον μια κατεύθυνση, κάτι που να της λεει ναι αξίζει να τα ξαναρχίσεις όλα απ την αρχή ή να της λεει το αντίθετο, όχι δεν αξίζει . Κ αυτό το \"κάτι\" θαρρω πως τωρα είναι αυτός ο κύριος, οι αντιδράσεις του κ το συναίσθημά του.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    το θεωρω εντελως λαθος.
    Αν υποθεσουμε οτι η σημερινη της ζωη ειναι ενας εφιαλτης και ο τρεχων τυπος δεν εχει αυτο που ζηταει η φιλη μας πρεπει να παραμεινει στον εφιαλτη???

    Αρα με συντροφο σωνει και καλα???

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ

    και τις γραπτες του αγκαλιτσες και φιλακια.

    ελπιζω να καταλαβαινεις το λαθος σου.
    γραπτες αγκαλιστες και φιλακια δεν υπαρχουν τουλαχιστον με ερωτικο ορισμο.

    αν θες να αρχισεις μια καινουρια ζωη (οπως καταλαβαινω προς τα εκει οδευεις) φροντισε να την κανεις με σωστους ορους καθημερινοτητας και οχι εικονικους.


    Υγ..... επισης λυπαμαι που θα το πω, αλλα απο οτι φαινεται ησουν το προσωπο για αυτον μιας βιρτουαλ καθημερινοτητας, μια αποδραση του απο την καθημερινοτητα του.
    Εκλεισαν τα κινητα, εκλεισε και η σχεση σας.

  4. #19
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    60
    στον εφιαλτη δεν πρεπει να παραμείνει σε καμμια περιπτωση!
    αλλα τωρα - αυτη τη στιγμη - απ τον συγκεκριμενο ανθρωπο εξαρτιουνται παρα πολλα πραγματα, σοβαρα και σημαντικα για τη φιλη μας. Η δεν φαινεται αυτο απο τα μηνυματα της; Κ το πρωτο προβλημα που πρεπει να λυθει ειναι αυτο, αυτο που τη κανει να ποναει κ να ματωνει τωρα, κ οχι αυτο που τη ψιλοτυραννουσε 20 χρ...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καταρχην ο τυπος εγινε αερας κοπανιστος.
    Κατα δευτερον οπως ξαναειπα ειναι λαθος να εστιασεις σε ενα θεμα που προεκυψε εδω και λιγο καιρο σε σχεση με αυτο που εχεις για δεκαετιες.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    60
    γιατι αραγε δεν εγραψε στο φορουμ για τις δεκαετιες αλλα εγραψε γι\'αυτον τον αστραπιαιο ερωτα?.. γιατι σημαινε πιο πολλα νομιζω... για τη Νεφελη, οχι γ τον τυπο... αν κ δεν ξερουμε γτ εξαφανιστηκε, αρα δεν εχουμε το δικαιωμα να βγαζουμε συμπερασματα. μπορει π.χ. να το εμαθε η συζυγος του, μπορει να εχει τυψεις, μπορει, μπορει,.. 1002 μπορει...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μα το ειπα και στην φιλη μας οτι αυτο που σκεφτεται ειναι λαθος....
    Το οτι εξαφανιστηκε δεν μας ειναι και πολυ σημαντικο.
    Το ζητουμενο ειναι να ξερει που ειναι, τι θελει και πως θα βρει αυτο που θελει.

    Μεχρι στιγμης το παρελθον της εχει λαθη αλλα και το παρον το ιδιο επισης.
    Το στορυ να αναπτυξει σε σοβαρο βαθμο μια νεα σχεση στηριγμενη σε εικονικες πραγματικοτητες αυτο δειχνει.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Καπετανιε διαβασα την ιστορια σου περασες πολλα ξερεις οτι μοιαζετε λιγο εχετε καποια κοινα σημεια και αλλα τοσα εχεις με μενα .
    Δεν μπορω να ξερω τι αισθανετε ολη αυτη την εβδομαδα που δεν εχουμε επικοινωνια ξερω τι αισθανομαι εγω. Εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου.
    Δεν ειχα εμπειρια απο τη ζωη και τις σχεσεις των ανθρωπων ειμουνα μικρη οταν παντρευτηκα και το πρωτο παιδι ηρθε γρηγορα πηγα να χασω τη ζωη μου απο θαυμα ζω απο τοτε κλειστηκα στον εαυτο μου. Αλλα σαν χαζη του εδινα πολλες ευκαιριες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν αντιδρουσα και ετσι με πολυ μεγαλο ρισκο μετα απο μερικα χρονια εκανα και δευτερο παιδι τα καμαρωνω και τα δυο σημερα. Ποτε ο κανονικος αντρας μου δεν υπηρχε διπλα μου αρκει να σου πω οτι οταν εγω δεν ξερανε αν θα ζησω αυτος ειχε βγει με αλλη αλλα οπως λενε ο/η καιρατας το μαθαινει τελευταιος ετσι δεν ειναι΄. Τελος παντον τι τα θυμαμαι ολα αυτα τωρα παντος ειχα πολλους λογους να κοιταξω αλλου ολα αυτα τα χρονια και δεν το εκανα.
    Και οταν ενα βραδυ μπηκα σε ενα CHAT γιατι παντα ελενχω που μπαινουν τα παιδια, λιγο η περιεργεια λιγο η ανια λιγο η πλακα ειδες που κατεληξα να ειμαι με εναν ανθρωπο να μιλαω καθημερινα μαζι του ακομα και sex απο το τηλεφωνο καναμε ατελειωτες ωρες εφοσον δεν υπηρχε αλλη δυνατοτητα και δεν φταιει αυτος οι ενδοιασμοι ηταν καθαρα δικοι μου τα πρεπει μου και ολα αυτα τα ηληθια πραγματα που μας εχουν μεγαλωσει με εφεραν σε αυτη την κατασταση.
    Πιστευω η ζωη να μου ξαναδωσει οτι μου στερει τωρα σε πιο υγιη μορφη το ιδιο ευχομαι και σε σενα. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ.....

  9. #24
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οκ καλα ολα αυτα,
    τα λαθη εγιναν και δεν ξεγινονται.

    Ομως το μελλον ειναι μπροστα και αυριο ξημερωνει μια νεα μερα.
    Δεν θα επρεπε να σκεφτεσαι αυτο πια?

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Θελω να σας ευχαριστησω ολους που κανετε τον κοπο και ασχοληστε. Οι προηγουμενες δεκαετιες της ζωης μου ηταν ενα τεραστιο κενο χωρις συναισθηματα, αυτος ο ανθρωπος με την αμεσοτητα του εδωσε νοημα στην ζωη μου.
    Ξεχασα να σας πω οτι τα τελευταια τρια χρονια ειχα ξεπερασει κατα πολυ τα ορια μου και επαιρνα ηρεμηστηκα χαρις σε αυτον και την υπομονη του τα εκοψα. Ημουνα πολυ καλα αλλα φαινετε οτι δεν ειχα προλα βει να σταθω στα ποδια μου μονη μου. Ειναι σημαντικο να ξερεις οτι υπαρχει καποιος ας ειναι μακρια που σε νιαζετε και σε στηριζει και το βασικο οτι εισαι στην σκεψη του.
    Σας χρειζομαι ολους και σεβομαι ολων σας τις αποψεις μην με αφησετε δεν μπορω να τα βγαλω περα μονη μου. Ολα αυτα που μου λετε τα εχω σκεφτει και μονη μου και εχω κανει τις ιδιες ερωτησεις στον εαυτο μου. Αλλα ειναι τελειως διαφορετικο οταν το βιωνεις...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Nefeli, συμμερίζομαι την άποψη της k_thessal ότι αυτό σε καίει τώρα και αυτό θέλεις να κουβεντιάσεις και όχι για τα 20 χρόνια που πέρασες με ακατάλληλο σύντροφο. Θα το σεβαστώ, αλλά θα σε παρακαλέσω να μην ξεχάσεις αυτά που αναφέρθηκαν εδώ στο κομμάτι αυτό.
    Τώρα επί του προκειμένου, στο ζουμι που σε ενδιαφέρει. Αν ο δικτυακός φίλος ήταν το άλλο σου μισό, όπως τον είχες πλάσει με τα μάτια της φαντασίας σου, δεν νομίζω να εξαφανιζόταν χωρίς εξηγήσεις. Πιστεύω ότι θα σου έλεγε πρώτα τους ενδοιασμούς του και μετά θα σου ανακοίνωνε με πόνο καρδιάς την απόφασή του. Αφού ξέρει πως σου είναι απαραίτητος, δεν θα σε άφηνε να βράσεις στο ζουμί σου, έτσι από τη μία μέρα στην άλλη. (Κάποτε η λογική μου μου υπάγόρευσε ότι έπρεπε να χωρίσω κάποιον που αγαπούσα πολύ και πήγα κλαίγοντας και του το ανακοίνωσα.... Μετά από λίγα χρόνια, παντρευτήκαμε:)). Θέλω να πω, δεν παρατάς έτσι κάποιον που αγαπάς. Μήπως τον έχεις θεοποιήσει, επειδή ακριβώς ήσουν σε απόγνωση? Εκτός αν του έχει συμβει κάτι. Αλλιώς εγώ δεν εκτιμώ καθόλου αυτή την εξαφάνιση χωρίς εξηγήσεις.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Ειχαμε μιλησει γιαυτο το θεμα μετα τις γιορτες εκεινη την περιοδο ανακαλυψε και η γυναικα του οτι κατι τρεχει αλλα τιποτα συγκεκριμενο και ειπαμε να προσεχουμε λιγο. Μεσολαβησαν και καποια σοβαρα οικονομικα προβληματα που ειχε και εχει ακομα.κανει διπλη ζωη αρκετα χρονια δεν μου ειχε κρυψει τιποτα ηταν ειληκρηνης μαζι μου. Υπεθεσα οτι μπορει να του εκοψαν το τηλεφωνο γιατι την μερα που σταματησε να εποικινωνει μαζι μου μεχρι το μεσημερι ηταν καλα. απο εικει και μετα αλλαξαν ολα τελευταια ειχε αγορασει καρτοκινητο και μου ειχε δωσει τον αριθμο αυτον χρησιμοποιει τωρα στη θεση αυτου που μιλαγαμε εμεις. αλλα αν ηθελε δεν θα ειχε στειλει ενα μηνυμα απο εκεινον τον αριθμο; Εγω δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω υποτιθετε οτι δεν ξερω οτι εβαλε τον καινουργιο αριθμο αν ηθελε δεν θα το ειχε κανει ο ιδιος:
    Αυτο που με τρελενει ειναι οτι εαν ηθελε ξεροντας πως νιωθω για αυτον δεν θα προσπαθουσε να επικοινωνησει μαζι μου: Εκτος αν προσπαθει να πολεμησει αυτα τα συναισθηματα το εχει ξανακανει εξαλλου δεν υπαρχει λογικη εξηγηση. Επισης κατι που ειναι σημαντικο εχει εντονη σεξουαλικη ζωη κατι που προυπηρχε και δεν ηθελα να το αλλαξω εφοσον δεν ειχα αποφασισει τι θα κανω.Ειναι μια αντισυμβατικη σχεση για τους κανονες μας η οποια γνωριζει για μενα.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    10
    Εγω Νεφελη μου πιστευω πωσ μεσα στον γαμο σου έχεισ ρουτινιασει και γι αυτο εφτασεσ στο σημειου του chat ειναι και αυτοσ ενασ τροποσ να ψαχτεις!Δεν ειναι ασχημο και κακο που νιωθεισ ετσι βρηκεσ εναν ανθρωπο έστω και μεσα απο την οθονη με τον οποιο απ οτι καταλαβα ταιριαζετε σε πολλα, εχετε επικοινωνια - χημεια!Σου δινει αυατ που δεν σου εχει δςσει ο συζηγοσ σου σε ανεβαζει σαν γυναικα, αλλα το θεμα ειναι απο κοντα θα ειναι το ιδιο?Και μετα πρεπει να ξεκαθαρισεισ με τον συζηγο σου τι θα κανεισ μην ξεχνασ οτι εισαι παντρεμενη δενε χεισ χωρισει βάλε λοιπον τα πραγματα σε μια σειρα πρωτα ξεκαθαρισε!

  14. #29
    Νεφέλη....τόσο εσύ, όσο και ο διαδυκτιακός σου έρωτας ειχατε την ανάγκη να ξεφύγετε απ τη ρουτίνα και τα προβλήματα σας. Απ\' τη στάση του καταλαβαίνω πως δεν υπήρχε περίπτωση να κυνηγήσει κάτι έξω απ\' τη ζωή του εξ\' ου και η εξαφάνιση.
    Συγνώμη, αλλά αυτά τα περί \"παλεύει με τον εαυτό του να με ξεπεράσει\", μου φαίνοντα τουλάχιστον αστεία, όπως και το ότι κάθεσαι σε ένα γάμο που δεν σου προσφέρει τίποτα επειδή \"του έχει αδυναμία η μικρή\". Βόλεμα είναι και το ξέρεις.
    Αν θες να περισώσεις κάτι από σένα, βγες στην πραγματική ζωή και αν το θες πραγματικά θα το βρεις....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ
    Ειχαμε μιλησει γιαυτο το θεμα μετα τις γιορτες εκεινη την περιοδο ανακαλυψε και η γυναικα του οτι κατι τρεχει αλλα τιποτα συγκεκριμενο και ειπαμε να προσεχουμε λιγο. Μεσολαβησαν και καποια σοβαρα οικονομικα προβληματα που ειχε και εχει ακομα.κανει διπλη ζωη αρκετα χρονια δεν μου ειχε κρυψει τιποτα ηταν ειληκρηνης μαζι μου. Υπεθεσα οτι μπορει να του εκοψαν το τηλεφωνο γιατι την μερα που σταματησε να εποικινωνει μαζι μου μεχρι το μεσημερι ηταν καλα. απο εικει και μετα αλλαξαν ολα τελευταια ειχε αγορασει καρτοκινητο και μου ειχε δωσει τον αριθμο αυτον χρησιμοποιει τωρα στη θεση αυτου που μιλαγαμε εμεις. αλλα αν ηθελε δεν θα ειχε στειλει ενα μηνυμα απο εκεινον τον αριθμο; Εγω δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω υποτιθετε οτι δεν ξερω οτι εβαλε τον καινουργιο αριθμο αν ηθελε δεν θα το ειχε κανει ο ιδιος:
    Αυτο που με τρελενει ειναι οτι εαν ηθελε ξεροντας πως νιωθω για αυτον δεν θα προσπαθουσε να επικοινωνησει μαζι μου: Εκτος αν προσπαθει να πολεμησει αυτα τα συναισθηματα το εχει ξανακανει εξαλλου δεν υπαρχει λογικη εξηγηση. Επισης κατι που ειναι σημαντικο εχει εντονη σεξουαλικη ζωη κατι που προυπηρχε και δεν ηθελα να το αλλαξω εφοσον δεν ειχα αποφασισει τι θα κανω.Ειναι μια αντισυμβατικη σχεση για τους κανονες μας η οποια γνωριζει για μενα.
    δεν καταλαβα.
    την εντονη σεξουαλικη ζωη την εχει με την γυναικα του, η με διαφορες αλλες γυναικες?
    αν αντιλαμβανομαι σωστα,το δευτερο....
    το οτι σου λεει την αληθεια οπως λες, η εστω μερος της αληθειας οπως εγω θεωρω πιθανοτερο, δεν καθαγιαζει το γεγονος του οτι κανει χρονια διπλη ζωη οπως μας λες....εχει περασει απ το μυαλο σου οτι ο κυριος αυτος ειναι εναςακομα απο τους πολλους που εχουν την οικογενειουλα στο απυροβλητο,μια συζυγο -ταρανδο και σαλιαριζουν με οποια συμπαθητικη βρουν στον δρομο τους?και δεν τον εχεις καν γνωρισει!!!
    μιλαμε για μια διαδικτυακη επαφη.για μια ιστορια που την δημιουργησε η αναγκη σου να ξεφυγεις απο την ασχημη συντροφικη σου κατασταση κι οχι για μια συναντηση δυο ανθρωπων που οδηγησε σε εναν δεσμο...
    οσο ια την γυναικα που κατι καταλαβε, μπορει να ηταν και αληθεια, μορει να ηταν ομως και γνωστη δικαιολογια που λενε \"ολοι αυτοι\" οταν φοβουνται οτι παραγνωριστηκαν.....
    καταλαβαινω την δυσκολη θεση σου λογω του γαμου σου και τις αναγκες σου ανθρωπιας και συντροφικοτητας, αλλα το πλαισιο που εγω αντιληφθηκα απο το παραπανω ποστ δεν μου αρεσε καθολου...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •