ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ EINAI ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75
  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Τελικα τα πραγματα δεν ειναι αγαπητοι φιλοι οπως δειχνουν υπαρχει τελικα και μπορει να δημιουργηθει αγαπη εστω και μεσα απο καλωδια. Για οσους αμφιβαλλουν οτι τα συναισθηματα δεν ειναι τα ιδια εξω απο τα καλωδια σας πληροφορω οτι ειναι δυνατοτερα και καλυτερα ακομα και η επαφη.
    Σιγουρα θα με ρωτησετε που ηταν ολο αυτο τον καιρο ειχε ατυχημα σοβαρο και πανω στο χαλι του βρηκε τροπο και εποικινωνησε μαζι μου πηγα και τον βρηκα στο νοσοκομειο.
    Φυγαμε και απομονωθηκαμε 4 μερες μαζι. Η πρωτη μας επαφη. ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΟ ΤΕΛΟΙΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. Τελικα ολη αυτη η επαφη που ειχαμε αναπτυξη δεν πηγε χαμενη ειχαμε χρονο να μαθουμε ο ενας τον αλλο. Οι υπολοιπες αισθησεις που μας ελειπαν ηταν εξισου δυνατες .
    Θελω να σας ευχαριστησω ολους που εισαστε διπλα μου ολο αυτο το καιρο ο καθενας με την αποψη του σεβαστη για μενα μαζι τα διαβασαμε ολα πονεσε πολυ για αυτο που μου προκαλεσε αυτο μας εδεσε ακομα πιο πολυ.
    Μηπως τελικα η σκληρη λογικη δεν ειναι παντα καλος συμβουλος για να ειμαστε ευτιχισμενοι::::
    ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΕΤΕ ΠΟΛΥ. ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΣΟΡΟΠΙΕΣ ΜΑΣ
    Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ: ΤΟΛΜΗΣΤΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΤΕ.....
    ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΥ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ...ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΞΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ :D :D :D

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΤΕ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ...
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ....... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....

  3. #63
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    γιατι θα πρεπει να αρεσει σε ολους αγαπητη νεφελη??
    δεν ειναι φυσικο καποιος κοσμος να προτιμαει την φυσικη επαφη απο τα καλωδια???

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΤΕ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ...
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ....... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....
    Νεφέλη, όσο αφορά εμένα, χάρηκα πολύ με τη χαρά σου.
    Αλλοι λόγοι με έκαναν να παραλείψω να σου το πω χτες.
    Υπέφερες και δεν μου αρέσει να υποφέρει ένας συνάνθρωπος. Η υπόθεση είχε την καλύτερη έκβαση που ευχόσουν και φυσικά χαίρομαι.... :)

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΤΕ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ...
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ....... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....
    αγαπητη ΝΕΦΕΛΗ
    παρολο που κατα τη γνωμη μου, το κακο οχι μονο δεν εγινε καλο, αλλα εγινε τρισχειροτερο, ο λογος που δεν σου απαντησα ειναι, οτι παρολο που αυτο που εκανες,κανεις και θα συνεχισεις να κανεις ειναι για μενα λαθος απο την αρχη μεχρι το τελος, εσυ χθες ενοιωθες χαρουμενη...
    και δεν ηθελα να μετριασω την χαρα αυτη ασχετως της κακης προελευσης της..
    αλλα αφου σε νιαζει τοσο η γνωμη και η αντιδραση μας, να σου πω λιγα χωριςμεγαλη αναπτυξη..

    τωρα μαςλες για το κακο που εγινε καλο, στο χθεσινο ποστ μας εδινες και συμβουλες(!!) για το πως να ακολουθουμε την καρδια μας..

    τι λεει η καρδια σου λοιπον αγαπητη μου Νεφελη?να ζειτε μεσα στο ψεμα κοροιδευοντας δυο οικογενειες που εχετε πισω σας και συζυγους που κοιμουνται στην κοσμαρα τους? και καλα, ο δικος σου απ οτι καταλαβαμε εχει πολλα προβληματα και ευθυνες για την κατασταση της σχεσης σας...εσυ εχεις μια και βασικη. το οτι δεν φευγεις...

    για τον φιλο σου ομως ο οποιος κοροιδευει κατα συστημα την γυναικα του και που ηδη ΕΝΩ μιλουσε με σενα ΕΙΧΕ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ, και πιθανοτατα κι αλλες πριν κι απο εσας,τι να πουμε δηλαδη? ενας ακομα βολεψακιας που κοιταει μονο το κεφαλι του κι εχει χαντακωσει την \"νομιμη\" σχεση του?

    συγχαρητηρια λοιπον, αν ολα αυτα τα θεωρεις κατορθωμα και following your heart..

    για μενα το να ακολουθεις την καρδια σου σημαινει να εχεις ειλικρινεις σχεσεις με τους ανθρωπους, να τιμας τις υποσχεσεις σου και να στεκεσαι γενναια μπροστα απο τις επιλογες σου να αντιμετωπισεις το κοστος..
    οχι να ριχνεις μερικα ξενοπηδηματα για να χρυσωσεις το χαπι της βαλτωμενης σου ζωης.

    και κατι ακομα...μας μιλησες για 4 ομορφες μερες...κανεις δεν ειπε οτι ο τυπος που ηδη κερατωνε την γυναικα του,δεν ηταν διατεθιμενος να το κανει και μαζι σου...ασχετως που ειχε εξαφανιστει...το θεμα ειναι το \"και μετα, τι?????\"θεωρεις οτι ειναι διατεθιμενος ν αφησει την γυναικα του για να ζησει μαζι σου? απο την αρχη ειπες οτι οι οικογενειουλες επιλεξατε να μεινουν στο απυροβλητο...ποιο ειναι το θεμα μαςδλδ?
    ποιος αντρας που κερατωνει κατα συστημα την γυναικα του, δεν θελει αλλη μια εμπειρια με μια γυναικα που δεν εχει απαιτησεις?....να σου πω εγω? κανενας....

  6. #66
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ


    Φυγαμε και απομονωθηκαμε 4 μερες μαζι. Η πρωτη μας επαφη. ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΟ ΤΕΛΟΙΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.


    και γιατι να μην ζησετε ετσι την υπολοιπη ζωη σας?

  7. #67
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Δεν καταλαβατε μαλλον καλα ο τυπος αυτος που κρινετε ξεκαθαρισε την κατασταση εφυγε απο το σπιτι μιλησε στην γυναικα του για μενα εδω και επτα χρονια δεν εχει σεξουαλικη ζωη μαζι της λαθος καταλαβατε.
    Ειναι πολυ ειλικρηνης της μιλησε για μενα γιατι υπαρχουν και παιδια τα οποια αγνοητε πρεπει να γνωριζει αυτη η γυναικα με τι ατομο θα ερχετε σε επαφη το παιδι της δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το βολεμα του. Το μονο που μενει ειναι να ξεκαθαρισω και εγω την κατασταση.
    Οταν υπαρχουν παιδια και κοινα περουσιακα στοιχεια δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Στα λογια ειναι τοσο ευκολα στην πραξη ομως::::::: Για την ιστορια μετακομισαμε τα πραγματα μας στο δικο του σπιτι ο καθενος \\σεβετε το χρονο του αλλου εχουμε πολυ καλη ισορροπια αναμεσα μας ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι ξερουμε πλεον τι ζηταμε... α και μαζι διαβαζουμε τις απαντησεις σας τωρα αγκαλια.... ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ......

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ
    Δεν καταλαβατε μαλλον καλα ο τυπος αυτος που κρινετε ξεκαθαρισε την κατασταση εφυγε απο το σπιτι μιλησε στην γυναικα του για μενα εδω και επτα χρονια δεν εχει σεξουαλικη ζωη μαζι της λαθος καταλαβατε.
    Ειναι πολυ ειλικρηνης της μιλησε για μενα γιατι υπαρχουν και παιδια τα οποια αγνοητε πρεπει να γνωριζει αυτη η γυναικα με τι ατομο θα ερχετε σε επαφη το παιδι της δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το βολεμα του. Το μονο που μενει ειναι να ξεκαθαρισω και εγω την κατασταση.
    Οταν υπαρχουν παιδια και κοινα περουσιακα στοιχεια δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Στα λογια ειναι τοσο ευκολα στην πραξη ομως::::::: Για την ιστορια μετακομισαμε τα πραγματα μας στο δικο του σπιτι ο καθενος \\σεβετε το χρονο του αλλου εχουμε πολυ καλη ισορροπια αναμεσα μας ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι ξερουμε πλεον τι ζηταμε... α και μαζι διαβαζουμε τις απαντησεις σας τωρα αγκαλια.... ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ......
    Καληνύχτα Νεφέλη.συνέχισε να κάνεις πραγματικότητα τα όνειρά σου!

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΤΕ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ...
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ....... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....
    αγαπητη ΝΕΦΕΛΗ
    παρολο που κατα τη γνωμη μου, το κακο οχι μονο δεν εγινε καλο, αλλα εγινε τρισχειροτερο, ο λογος που δεν σου απαντησα ειναι, οτι παρολο που αυτο που εκανες,κανεις και θα συνεχισεις να κανεις ειναι για μενα λαθος απο την αρχη μεχρι το τελος, εσυ χθες ενοιωθες χαρουμενη...
    και δεν ηθελα να μετριασω την χαρα αυτη ασχετως της κακης προελευσης της..
    αλλα αφου σε νιαζει τοσο η γνωμη και η αντιδραση μας, να σου πω λιγα χωριςμεγαλη αναπτυξη..

    τωρα μαςλες για το κακο που εγινε καλο, στο χθεσινο ποστ μας εδινες και συμβουλες(!!) για το πως να ακολουθουμε την καρδια μας..

    τι λεει η καρδια σου λοιπον αγαπητη μου Νεφελη?να ζειτε μεσα στο ψεμα κοροιδευοντας δυο οικογενειες που εχετε πισω σας και συζυγους που κοιμουνται στην κοσμαρα τους? και καλα, ο δικος σου απ οτι καταλαβαμε εχει πολλα προβληματα και ευθυνες για την κατασταση της σχεσης σας...εσυ εχεις μια και βασικη. το οτι δεν φευγεις...

    για τον φιλο σου ομως ο οποιος κοροιδευει κατα συστημα την γυναικα του και που ηδη ΕΝΩ μιλουσε με σενα ΕΙΧΕ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ, και πιθανοτατα κι αλλες πριν κι απο εσας,τι να πουμε δηλαδη? ενας ακομα βολεψακιας που κοιταει μονο το κεφαλι του κι εχει χαντακωσει την \"νομιμη\" σχεση του?

    συγχαρητηρια λοιπον, αν ολα αυτα τα θεωρεις κατορθωμα και following your heart..

    για μενα το να ακολουθεις την καρδια σου σημαινει να εχεις ειλικρινεις σχεσεις με τους ανθρωπους, να τιμας τις υποσχεσεις σου και να στεκεσαι γενναια μπροστα απο τις επιλογες σου να αντιμετωπισεις το κοστος..
    οχι να ριχνεις μερικα ξενοπηδηματα για να χρυσωσεις το χαπι της βαλτωμενης σου ζωης.

    και κατι ακομα...μας μιλησες για 4 ομορφες μερες...κανεις δεν ειπε οτι ο τυπος που ηδη κερατωνε την γυναικα του,δεν ηταν διατεθιμενος να το κανει και μαζι σου...ασχετως που ειχε εξαφανιστει...το θεμα ειναι το \"και μετα, τι?????\"θεωρεις οτι ειναι διατεθιμενος ν αφησει την γυναικα του για να ζησει μαζι σου? απο την αρχη ειπες οτι οι οικογενειουλες επιλεξατε να μεινουν στο απυροβλητο...ποιο ειναι το θεμα μαςδλδ?
    ποιος αντρας που κερατωνει κατα συστημα την γυναικα του, δεν θελει αλλη μια εμπειρια με μια γυναικα που δεν εχει απαιτησεις?....να σου πω εγω? κανενας....
    τελικά η Νεφέλη με ευγένεια & αξιοπρέπεια μας έβαλε στη θέση μας.μήπως,λέω,έχει δύναμη να κάνει πράγματα που θέλουμε αλλά δεν τολμάμε & εμείς?

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ
    ..... Εγω ημουν ξεκαθαρη απο την αρχη και ειχε συμφωνησει δεν αγγιζουμε τις οικογενειες μας που και οι δυο αγαπαμε πολυ απλα να υπαρχει ο ενας στη ζωη του αλλου χωρις διεκδικισεις. ....
    αγαπητη pure love
    εγω αναφερομαι σε αυτο το μηνυμα της φιλης μας, που το εθεσε σαν βαση στην διηγηση της, οπως και ενα επομενο που ελεγε οτι στις γιορτες κατι φανηκε οτι καταλαβαινε η γυναικα του, και αποφασισαν οτι πρεπει να προσεχουν....οπως και ενα επομενο που ελεγε οτι ενω ειχαν την θερμη εικονικη τους σχεση, ο φιλος της ειχεπραγματικη σεξουαλικη σχεση με καποια αλλη..αυτα , η φιλη μας τα ειπε και ειναι ακομα εδω...στην πορεια, ποτε δεν μας ανεφερε κατι διαφορετικο ως προς τις αποφασεις και τις επιλογες τους,παρα μονο τις 4 μερες της εκδρομης τους.το θεωρησε περιττο, αυτονοητο, δεν ξερω...

    εαν αυτα δεν ισχυουν,
    εαν τις τελευταιες 5-10 μερες που η φιλη βρεθηκε σε αυτην την δυσκολη κριση που μας περιεγραφε,ο φιλος της περασε απο ενα πολυ δυσκολο αυτοκινητιστικο ατυχημα απο το οποιο, επιβιωσε,πηγε νοσοκομειο,ανερωσε,εφυγε απο το νοσοκομειο και παραλληλα εξηγησε στην γυναικα του για την νεα του σχεση, εφυγε απ το σπιτι του, και ολα υατα απλα ξεχασε να μας τα πει και εσυ τα πιστευεις ολα αυτα με την σειρα και τους χρονους που εγιναν, τι να πω...

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΤΕ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ...
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ....... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....
    Αυτό πάλι τώρα το είδα...Το ότι θα την \"άκουγα\" κιόλας που μπήκα στον κόπο να σπαταλήσω τον πολύτιμο μου χρόνο και την διάθεση μου να πω δυο λόγια στήριξης σε κάποιον που άνοιξε ένα θρεντ με τίτλο \"θέλω την άποψη σας\", αυτό δεν το περίμενα ειλικρινά...Για την εξέλιξη του θέματος σου και βέβαια να χαρούμε, αλλά να ακολουθήσουμε τη συμβουλή σου και να αρχίσουμε να ερωτευόμαστε από το διαδίκτυο, επειδή πιστεύεις πως η θετική εξέλιξη της περίπτωσης σου, είναι και κανόνας στις μεταξύ των ανθρώπων σχέσεις, επίτρεψε μου να σου πω πως λανθάνεις τα μάλα..Προτιμώ να ερωτευτώ κάποιον που θα διακρίνω μεσ\' τα μάτια του την ψυχή του παρά ένα κουβάρι καλώδια...

    Σου εύχομαι να συνεχίσεις να είσαι χαρούμενη και κοντά στον άνθρωπο που αγαπάς με όλη μου τη ψυχή...

    Υ.Γ. Remedy, είμαι απόλυτα σύμφωνος στην οπτική σου πάνω στον θέμα
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  12. #72
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by sabb


    αλλά να ακολουθήσουμε τη συμβουλή σου και να αρχίσουμε να ερωτευόμαστε από το διαδίκτυο, επειδή πιστεύεις πως η θετική εξέλιξη της περίπτωσης σου, είναι και κανόνας στις μεταξύ των ανθρώπων σχέσεις, επίτρεψε μου να σου πω πως λανθάνεις τα μάλα..Προτιμώ να ερωτευτώ κάποιον που θα διακρίνω μεσ\' τα μάτια του την ψυχή του παρά ένα κουβάρι καλώδια...


    Σαββα,
    εχω πει αρκετες φορες οτι ο τροπος να βρεις τον ανθρωπο που αγαπας δεν ειναι ενας, αλλα ουτε δυο.

    Το ιντερνετ εχει ζωη στην ελλαδα λιγα χρονια και ισως ξενιζει.
    Εγω δεν απορριπτω τιποτα αλλα ουτε ξεχωριζω κατι.
    Εκεινο που λεω ειναι οτι αμα νομιζω οτι θα ερωτευτω την ταδε που μιλαω, την επομενη μερα θα πιω ενα καφε.
    Αν δεν το κανεις, αρχιζει το πραγμα και γινεται στρεβλο.

    Αν το κανεις η γνωριμια δεν διαφερει απο μια γνωριμια που μπορεις να κανεις σε ενα μπαρ, σε μια γιορτη κλπ κλπ....
    Αν ο ανθρωπος σου στεκεται απεναντι σου, ειανι ολος δικος σου να τον αρπαξεις....
    Ο υπολογιστης δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ενα εργαλειο ισως και για να κανεις σχεση, αλλα δεν μπορει να ειναι η σχεση.



    Υγ.... σε αυτο το θεμα εχω ειλικρινα μπερδευτει.
    Δεν εχω ακομα καταλαβει που ακριβως ηταν το προβλημα, στο ιντερνετ, στο μπερδεματα με την οικογενοια της νεφελης η λιγο απο ολα?

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by krino
    Originally posted by sabb


    αλλά να ακολουθήσουμε τη συμβουλή σου και να αρχίσουμε να ερωτευόμαστε από το διαδίκτυο, επειδή πιστεύεις πως η θετική εξέλιξη της περίπτωσης σου, είναι και κανόνας στις μεταξύ των ανθρώπων σχέσεις, επίτρεψε μου να σου πω πως λανθάνεις τα μάλα..Προτιμώ να ερωτευτώ κάποιον που θα διακρίνω μεσ\' τα μάτια του την ψυχή του παρά ένα κουβάρι καλώδια...


    Σαββα,
    εχω πει αρκετες φορες οτι ο τροπος να βρεις τον ανθρωπο που αγαπας δεν ειναι ενας, αλλα ουτε δυο.

    Το ιντερνετ εχει ζωη στην ελλαδα λιγα χρονια και ισως ξενιζει.
    Εγω δεν απορριπτω τιποτα αλλα ουτε ξεχωριζω κατι.
    Εκεινο που λεω ειναι οτι αμα νομιζω οτι θα ερωτευτω την ταδε που μιλαω, την επομενη μερα θα πιω ενα καφε.
    Αν δεν το κανεις, αρχιζει το πραγμα και γινεται στρεβλο.

    Αν το κανεις η γνωριμια δεν διαφερει απο μια γνωριμια που μπορεις να κανεις σε ενα μπαρ, σε μια γιορτη κλπ κλπ....
    Αν ο ανθρωπος σου στεκεται απεναντι σου, ειανι ολος δικος σου να τον αρπαξεις....
    Ο υπολογιστης δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ενα εργαλειο ισως και για να κανεις σχεση, αλλα δεν μπορει να ειναι η σχεση.



    Υγ.... σε αυτο το θεμα εχω ειλικρινα μπερδευτει.
    Δεν εχω ακομα καταλαβει που ακριβως ηταν το προβλημα, στο ιντερνετ, στο μπερδεματα με την οικογενοια της νεφελης η λιγο απο ολα?
    Δεν διαφωνώ με την τοποθέτηση σου. Η ένσταση μου έγκειται στο ότι οι γνωριμίες, άσχετα με το πως ξεκινούν, είναι κανόνας κι όχι εξαίρεση , να ενσαρκώνουν την μετεξέλιξη τους σε επαφή εκ του σύνεγγυς..Η Νεφέλη, την διαπροσωπική επαφή την έκανε μετά από μήνες. Κι η αντίθεση - τουλάχιστον όσο μ\' αφορά - ήταν σ\'αυτό ακριβώς το σημείο...

    Αφού γνώρισε από κοντά τον άνθρωπο της - υπήρχε πάντα το ενδεχόμενο να καταρρεύσει η όποια εικόνα είχε στο μυαλό της. Το καλό είναι πως αυτό δεν συνέβη, άρα όλα καλά όλα ανθηρά...

    Αλλά να μας τη \"πει\" και για ποιο λόγο εξαφανιστήκαμε - θαρρείς και δεν έχουμε άλλους νταλκάδες ?

    Είπαμε, συμπαραστεκόμαστε, αλλά όχι να μη κλείνουμε και μάτι το βράδυ...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #74
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by sabb
    Δεν διαφωνώ με την τοποθέτηση σου. Η ένσταση μου έγκειται στο ότι οι γνωριμίες, άσχετα με το πως ξεκινούν, είναι κανόνας κι όχι εξαίρεση , να ενσαρκώνουν την μετεξέλιξη τους σε επαφή εκ του σύνεγγυς..Η Νεφέλη, την διαπροσωπική επαφή την έκανε μετά από μήνες. Κι η αντίθεση - τουλάχιστον όσο μ\' αφορά - ήταν σ\'αυτό ακριβώς το σημείο...



    κατα την αποψη μου αυτο ειναι λαθος.
    Το τσατ ειναι ενα εργαλειο για την γνωριμια.
    Μολις αποκαταστατησεις επαφη και βλεπεις οτι μιλας με καποιον που πιθανον να σε ελκυει πρεπει αμεσα να διαπιστωσεις (παιρνωντας τα καταλληλα μετρα προφυλαξης) αν αυτο ισχυει η ειναι εικονικη πραγματικοτητα.

    Μπορει να συμβουν και τα δυο, τιποτα δεν θα πρεπει να σε εμποδιζει να δεις τι ακριβως συμβαινει.
    Σε ενα κοινωνικο καφε θα δεις τι ακριβως συμβαινει στη πραξη.
    Οι ανθρωποι πρεπει να πειραματιζονται σε τι τους ελκει και με τις 5 αισθησεις τους....


    Αφού γνώρισε από κοντά τον άνθρωπο της - υπήρχε πάντα το ενδεχόμενο να καταρρεύσει η όποια εικόνα είχε στο μυαλό της. Το καλό είναι πως αυτό δεν συνέβη, άρα όλα καλά όλα ανθηρά...


    γενικα ναι φαινεται να εκατσε καλα.
    Παρολα αυτα αν δεν εχει τσεκαρει ο καθενας αυτα που προκειται να ανακαλυψει ανα πασα στιγμη, μπορει να αλλαξουν τα δεδομενα.
    Το να γνωρισεις ενα ανθρωπο ειναι ενα περιεργο ταξιδι με απροσδοκητες εξελιξεις....




    Αλλά να μας τη \"πει\" και για ποιο λόγο εξαφανιστήκαμε - θαρρείς και δεν έχουμε άλλους νταλκάδες ?



    οκ δεν το βλεπω ετσι.
    Ισως να ειπωθηκε κατι λαθος, αλλα δεν νομιζω η φιλη μας να ειχε κακο κινητρο.
    Περισσοτερο απο συμβουλες φαινεται να ηθελε μια στηριξη την οποια δεν την βρηκε.
    Αλλο να θες στηριξη ομως (με δικους σου ορους) και αλλο να ζητας συμβουλες. (πιθανον να μην ακουσεις κατι που θα σου κανει)




    Είπαμε, συμπαραστεκόμαστε, αλλά όχι να μη κλείνουμε και μάτι το βράδυ...



    σαββα κανε το καλο και ριχτο στο γιαλο....
    αλλωστε αυτο που εχει σημασια ειναι να βρει την ευτυχια της η φιλη μας και οχι αν μας την ειπε...
    Εμεις αλλωστε δεν τραβαγαμε το ζορι, ειμασταν απλως θεατες.



    αγαπητη νεφελη,
    οσοι διαβασαν το προβλημα σου ειναι σαφες οτι σου ευχονται το καλυτερο, οπως επισης εγω ελπιζω να ειδες - αν ειδες - μια αλλη οπτικη σε οτι εκανες στο πως αντιμετωπισες το προβλημα σου.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by ΝΕΦΕΛΗ
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΟΥ ΔΙΝΑΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΤΕ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ...
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ....... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....
    Νεφέλη μιλας για απολυτη αποψη των άλλων. Αληθεια, η δικη σου αποψη δεν ηταν απολυτη?

    Λες πως εξαφανιστηκαμε, πώς εσυ εισαι καλα τώρα, παρουσιαζεις μαλιστα μια κατασταση οπου δεν τρεχει κανενα προβλημα κ ολα μοιαζουν ηρεμα κ λυμενα... Αν εσυ εισαι καλα κ νιωθεις ομορφα, προς τί ο πονος της εξαφανισης μας ή της απουσιας σχολιασμου του θέματος?

    Να εισαι καλα έτσι κ αλλιως:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •