ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ EINAI ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18

    ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ EINAI ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

    Το καλοκαιρι μεσα απο μια περιηγηση σε chat καθαρα για λογους ανιας γνωρισα ενα ατομο και μου εδωσε το τηλεφωνο του. Δεν ηρθα αμεσως σε επαφη καθοτι παντρεμενη το θεωρουσα κατι σαν απιστια καθως ημουν ατομο με αρκετα ταμπου στο θεμα των σχεσεων. ξεκινησαμε μια χαλαρη επαφη καθαρα για την πλακα μας που υπηρχε και το σεξουαλικο στοιχειο πολυ εντονο ξεχασα να σας πω και αυτος ηταν παντρεμενος. Φτανει το φθινωπορο και μας βρισκει ακομα μαζι με αριστη εποικινωνια μεταξυ μας του αγγιξα και μου αγγιξε καποια κουμπια ηξερα και ηξερε πραγματα απο τηνζωη μας που δεν γνωριζε κανενας απο τους γυρω μας, θελει να βρεθουμε εγω δισταζω φοβαμε γνωριζω και γνωριζει πολλα πραγματα και απο την καθημερινη μας ζωη μιλαγαμε αρκετες ωρες καθε μερα . φτανουμε στο σημερα και εχουμε δεθει πολυ και ειμαι ετοιμη να τον συναντησω και ξαφνικα χανετε ξερει οτι αυτο με ποναει αρκετα το ειχε ξανακανει και δεν αντεξαμε. Θα με ρωτησετε τι φοβατε¨τα συναισθηματα του που νιωθει για μενα μην κολλησει ακομα πιο πολυ μαζι μου. Εγω ημουν ξεκαθαρη απο την αρχη και ειχε συμφωνησει δεν αγγιζουμε τις οικογενειες μας που και οι δυο αγαπαμε πολυ απλα να υπαρχει ο ενας στη ζωη του αλλου χωρις διεκδικισεις. Δεν θελω να τον παρω τηλεφωνο το θεωρρω παραβιαση στην αποφαση του αλλα εχω καταρευσει ειχα να νιωσω ετσι απο τον θανατο ενος πολυ δικου μου ανθρωπου. Ειναι σκληρο δεν το αντεχω βοηθηστεμε καταστρεφω την ζωη μου μια λογικη εξηγηση ενος ανθρωπου που βλεπει απ εξω τα πραγματα ζηταω. Σας ευχαριστω για τον χρονο σας....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καλημερα,

    βλεπω δυο σημεια,


    1. Ο γαμος σου (σας) εχει κανει επικινδυνες κοιλιες με αποτελεσμα να ψαχνεις ενναλακτικες διοδους.

    2. Αποτελεσμα του παραπανω ειναι να σε σπρωξει σε ασφαλεις αναζητησεις μεσω ιντερνετ, που πιστεψε με δεν ειναι καθολου ασφαλεις, οσον αφορα το επιπεδο τι προσδοκας και το τι ειναι.


    Τωρα λες καταστρεφω την ζωη μου,
    δεν καταλαβαινω τι εννοεις,
    ηδη φαινεται οτι η ζωη σου δεν ηταν ηδη σε καλο επιπεδο, αρα η υποθεση \"καταστροφη\" εχει ηδη παρει διαστασεις απο καιρο. Το αν για αυτο φταις εσυ, ο συντεροφος σου η και οι δυο στο παρον θεμα ειναι δευτερευουσης σημασιας.


    Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι εχεις μπει ηδη σε μια διαδικασια αναζητησης περαιτέρω συντροφου οπου και οπως ειναι αυτος.
    Λες οτι κανατε συμφωνια περι μη οχλησης των οικογενοιων σας....
    Μα αν βρεθεις με αυτο τον ανθρωπο και το μυαλο σου κολλησει, πως θα ξαναβρεθεις με τον νυν συντροφο σου??


    Συνοπτικα νομιζω οτι πρεπει να πας πολυ πιο πισω.
    Εχεις μια οικογενοια, ενα συντροφο που υπαρχει.
    Δεν ηταν πιο σκοπιμο να δεις τι προβληματα αντιμετωπιζεις με το συντροφο σου??
    Να δεις τι μπορεις να λυσεις και τι οχι???

    Ενδεχωμενα αν τα ζητηματα ειναι πολλα, παιζει και να χωρισεις κιολας ασχετως αν αυτο θα δημιουργουσε προβληματα.
    Βαλε μια τελεια στις αναζητησεις σου και στασου σε αυτο που εχεις, τι θες να κανεις και τι μελλον εχεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18

    ΣΥΝΕΧΕΙΑ2

    ΞΕΡΩ ΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΑΡΧΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ(20) ΑΛΛΙΩΘΗΚΕ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΓΕΜΑΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΕΒΓΑΛΑ ΜΙΑ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΙΜΩΡΟΥΣΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΟΣΠΣΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΜΟΥ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ INTERNET. ΑΛΛΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΧΑΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΕΒΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΤΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΑΜΕ ΧΡΟΝΟ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.ΘΕΛΑΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΓΜΑΤΑ. ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΗΞΕΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΣΠΙΤΙΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΑΝΤΟΙΣΤΙΧΑ. ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. Ο ΝΟΜΙΜΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗ ΓΙΝΕΤΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΑΡΑ ΤΟΝ ΦΟΡΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΙΩΘΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΜΕΝΑ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΙΑΡΚΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΠΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΙΩΘΩ ΑΔΕΙΑ ΜΑΛΑΚΩΝΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΠΟΝΟΣ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΕΝΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΕΞΟΔΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΜΙΣΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΑΓΓΙΞΕ ΚΑΙ ΑΓΓΙΞΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ... ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Καταρχην γραφε με μικρα γιατι τα κεφαλαια σου βγαινουν τα ματια για να διαβασεις.

    Στο θεμα μας,

    Εχεις αυτη τη στιγμη 2 ανοικτα ζητηματα που κυριαρχουν στη ζωη σου.
    Το πρωτο, η καθολου επαφη με τον \"συζυγο\" σου.
    Δειχνεις οτι αυτη η κατασταση ειναι ανεπιστρεφη, δεκτον.
    Το ζητουμενο ομως παραμενει: εσυ τι προτιθεσαι να κανεις για αυτο???
    η ακομα καλυτερα τι δυνατοτητες εχεις???
    Το δευτερο οτι εχεις συναψει μια \"σχεση\" η οποια σε ικανοποιει μεν, δεν ξερεις τι μελλον εχει.
    Αληθεια εχετε πιει ενα καφεδακι απο κοντα που λεει ο λογος?
    Για να δεις αν υπαρχει πρακτικα αυτη η ζεστασια που αναφερεις και οχι μονο μεσω καλωδιων οπως καταλαβα????


    Σου ξαναλεω ομως,
    εχεις εκκρεμοτητες σοβαρες που πρεπει να λυσεις πριν δικτυωθεις με νεες επαφες.
    Εχεις ενοχοποιησει κακως τον ευατο σου για τα συμβαντα που αφορουν την οικογενοια σου.
    Κρατησε ξεχωριστα το θεμα με το τι τρεχει στην οικογενοια σου και το θεμα του διαδυκτιακου συντροφου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Η γνώμη μου είναι πως αν ο άντρας σου είναι τόσο αυταρχικός όσο λες και σε υποτιμάει διαρκώς πρέπει να τον ....αποχαιρετίσεις. Να σώσεις οτιδήποτε σώζεται από την προσωπικότητά σου και την αυτοεκτίμισή σου. Φυσικά αυτό έχει ρίσκα. Μπορεί να βρείς τον καλύτερο σύντροφο του κόσμου και να αναφωνείς: τι έχανα τόσα χρόνια?...Μπορεί να μην βρεις άλλον σύντροφο αμέσως, μπορεί να γεράσεις και μόνη σου. Αλλά δεν θα έχεις κάποιον να σε υποτιμάει μέχρι να πεθάνεις. Αυτά θα σου τα έλεγα άσχετα από την ιντερνετική γνωριμία σου. Πάντως μου φαίνεσαι ευαίσθητος άνθρωπος που έχει πολλά να δώσει και αυτό με κάνει να πιστεύω πως αν βγεις στη ζωή χωρίς το βραχνά που τραβάς τόσα χρόνια, θα εισπράξεις αντίστοιχα καλωσύνη.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    60
    Η δική μου γνώμη είναι° να τον πάρεις τηλέφωνο, να εξηγηθείς, να συναντηθείς μια φορά με αυτόν και μετά θα καταλάβεις τι να κάνεις και πως. Μόνο που πρέπει να προσέχεις. Δεν νομίζω ότι είναι εγκληματίας ή κτ τετοιο - σχεδόν αποκλειεται - αλλα... ξερεις, πολλά και διάφορα δείχνουν στις ειδήσεις.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    δλδ αμα ειναι καλο παιδι τι θα αλλαξει???
    η τι πρεπει να γινει?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    60
    τι πρεπει ή δεν πρεπει να γινει δεν το ξερω αλλά κατά τη γνώμη μου υπάρχουν 2 ιδανικές λυσεις α\' - να συναντηθούνε, να τα πουνε κ να καταλαβουν ότι πρέπει να χωρίσουν, να τερματίσουν δλδ αυτή τη σχέση κ να επιστρέψουν στις πραγματικές τους ζωές,
    κ β\' να ερωτευτούν πραγματικά, όχι εγκεφαλικά κ να προχωρήσουν εκεί που θέλουν

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ολα ετσι απλα ειναι?
    βρισκομαι, μου κανει κεφι, χωριζω??
    δεν μου κανει, μενω εκει που ειμαι??

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μεταφερω εδω το 3 κομματι σου και αν θες το σβηνεις,







    ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3



    Γιατι δεν φευγω θα αναρωτειετε καθε λογικος ανθρωπος. πρωτον με καταστρεψε οικονομικα εκρεμμουν δικαστηρια τα οποια τα αντιμετωπιζω μονη μου.
    Δευτερον και πολυ σημαντικο για μενα ειναι η μικρη μου του εχει μεγαλη αδυναμια οταν προσπαθησα μια φορα να το κανω αντιμετωπισα σοβαρο προβλημα κανω υπομονη να μεγαλωσει λιγο για να ειναι σε θεση να καταλαβει για να φανταστητε οταν μας βλεπει να καθομαστε μαζι καθετε και μας κοιταζει και χαμογελαει πως μπορω να του ανατρεψω τη ζωη για επιλογες μου που ευθυνομαι καθαρα εγω ασχετο αν τα λαθη μου προερχονται απο απειρια για τη ζωη δεν ηξερα να χειριστω ορισμενες καταστασεις οταν επρεπε.
    οσο για την ζεστασια αν υπαρχει αυτο το φοβομαστε και οι δυο οχι για να μην υπαρχει το αντιθετο εχουμε προχωρησει πολυ βαθια μεσα μας και βγαλαμε πραγματα που ποναγανε για χρονια και δεν ειχαμε τολμησει να τα πουμε σε κανεναν το μονο που μας ελειπε ηταν το αγγιγμα. Συντονιζομασταν τελεια. Ξερετε με ποναει να μιλαω σε παρελθοντα χρονο, με ποναει παρα πολυ. Οταν συνηδητοποιησαμε τι συμβαινει στις αρχες προσπαθησαμε να απομακρινθουμε αντεξαμε μονο δυο μερες. γιατι σας ειπα το ειχαμε ξεκινησει για πλακα δεν περιμεναμε να καταληξει ετσι. Συνεχισαμε ακομα πιο δυνατα οταν μετα τα χριστουγεννα ειχαμε παλι μια απομακρινση για 15 περιπου μερες το αποτελεσμα πιο ηταν νευρα νευρα νευρα . Τωρα παλι τα ιδια ενω πηγεναν πολυ καλα τα πραγματα θεσαμε την σχεση σε νεες βασεις μονο και μονο να υπαρχει ο ενας στη ζωη του αλλου και οταν βρισκομασταν απλα να με χρειζοταν και τον χρειαζομουν . Την μερα που σταματησε να εποικινωνει μαζι μου μεχρι το μεσημερι ηταν πολυ καλη η σχεση μας μετα παρα τα μηνυματα που του εστειλα τιποτα. Δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που πιεζω καταστασεις μπορει καποια στιγμη να το εκανα αθελα μου ομως. Υπαρχει καποια λογικη εξηγησει σε αυτο εαν δεν εχει πιεστει απο καπου

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Ειναι σαφες λοιπον, οτι οι δρομοι σας με τον συζυγο σου εχουν κλεισει δια παντος.
    Αρα το ενα θεμα εχει τελειωσει.

    Παμε στο αλλο τωρα.
    Τι περιθωρια εχετε να βρεθειτε απο κοντα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Από την Γη στον Ουρανό και μετά πάλι πίσω στη Γη
    Posts
    102
    Κοριτσι μου εισαι σε επικινδυνα νερα! Προσεχε τι κανεις!
    Αυτο που ζεις αυτο το καιρο το εξησα κι εγω με την πρωην γυναικα μου το 2008.
    διαβασε την ιστορια μου και θα καταλαβεις την αλλη οψη.

    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=3938

    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=3950

    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4071

    Μετα μπορειτε να πατε σε ενα συμβουλο γαμου:
    α) για να τα βρειτε
    β) για να ανακαλυψετε ο καθενας τι θελει
    γ) για να χωρισετε καλα

    Ελπιζω οτι ΕΣΥ θα λαβεις τις σωστες αποφασεις για ολους ΜΑΣ!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    60
    δεν είπα ότι είναι απλό. Κ δεν εχει να κάνει με το αν μου κάνει κεφι ή οχι. Εδώ η ανθρωπος μας μιλαει για την 1η της ελπίδα μετα απο 20 χρονια. Πρεπει να τη χάσει δλδ ετσι;

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Εγω αυτο που ειπα ειναι να ξεκαθαρισει τι κανει με την μεχρι τωρα στημενη ζωη της και στη συνεχεια εφοσον δεν υπαρχει μελλον να επιδιωξει επαφη με τον συγκεκριμενο τυπο.
    Η αν δεν ειναι αυτος, ο επομενος.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Γνωριζω οτι η καλυτερη λυση ειναι αυτη και αν δεν κολλαμε απο κοντα τραβαει ο καθενας τον δρομο του αν και εχουμε πει τοσα πολλα που σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα μαλλον προς το κολλητοι το βλεπω.
    Για να καθησηχασω την φιλη ειναι πολυ καλο παιδι απλα εχει επιλεξει να ζει ετσι φροντιζει πολυ την οικογενεια του αναλαμβανει τις ευθυνες ολων στην πλατη του.
    Η συμβουλη σας ειναι να περιμενω να κατασταλαξουν λιγο τα πραγματα και μετα να του προτινω να συναντηθουμε γιατι ετσι οπως ειμαι τωρα μαλλον χειροτερα θα κανω τα πραγματα θα πιεστει και δεν θελω να ειναι μαζι μου ετσι πρεπει να το νιωθει και ο ιδιος
    Αυτη τι στιγμη δεν εχουμε καμια επικοινωνια δεν απαντησε στα μηνυματα που του εστειλα και το τηλεφωνο που χρησιμοποιουσαμε το εχει κλειστο. Εχω ολα τα τηλεφωνα του αλλα αν ειναι να του στειλω μυνημα πλεον θα του στειλω στο κανονικο του.
    Παντος ο πονος δεν λιγοστευει αντιθετα μεγαλωνει και τα γιατι ειναι τεραστια και πολλα απο την μια μερα στην αλλη. Ηταν αναγκη να ερωτευτω τωρα εχετε ακουσει πιστευω για τους γεροντοερωτες:
    Δεν καταλαβενα τοσα χρονια τι εχανα πως ειναι να νιωθεις ανετα και καλα με αυτον που εχεις απεναντι σου, πως ειναι να ξερει ο αλλος πως εισαι μονο και μονο απο την χροια της φωνη σου, να ειναι οπως μπορει διπλα σου οταν σου συμβενει κατι σοβαρο στη ζωη σου και να προσπαθει να σε ηρεμησει, να μιλατε και να θελετε γινετε ενα για ωρες ειναι παρα πολλα που πηρα απο αυτον τον ανθρωπο και ολα μου ειχαν λειψει. Ν μην ξεκιναει η μερα μου χωρις την καλημερα του και να μην τελειωνει χωρις την καληνυχτα του και τις γραπτες του αγκαλιτσες και φιλακια. ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΙΣΗ ΜΕΡΑ.
    ΣΥΝΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.....

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •