αυτο εχει η μανα μου εσεις εχετε γονεις ετσι μαυτα ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,455

    αυτο εχει η μανα μου εσεις εχετε γονεις ετσι μαυτα ??

    https://www.youtube.com/watch?v=nedyNZxLYWY η ψυχολογα ευστοχα λεει πολυ δυνατα πραματα για γονεις που φεροντε ετσι αλοκοτα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=nedyNZxLYWY η ψυχολογα ευστοχα λεει πολυ δυνατα πραματα για γονεις που φεροντε ετσι αλοκοτα .
    μονο τον τιτλο του βιντεο διαβασα, αλλα κι εγω αυτο πιστευω οτι εχει η μανα σου απ οσα μας εχεις διηγηθει.
    δες κι αλλα τετοια βιντεο, εχουν μιλησει κι αλλοι ψυχολογοι γι αυτην την διαταραχη και λενε και πως πρεπει να τους αντιμετωπιζεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Η μάνα σου είναι ψυχοπαθής, πράγμα που σημαίνει πως δεν έχει ενσυναιθηση και μη σου πω πως έχει και ναρκισσιστική διαταραχή και άντε να τα βγάλεις πέρα... Κορίτσι μου. άσε τι κάνει αυτή και δες τι θα κάνεις εσύ! Πήγαινε σε ψυχίατρο να σε θεραπεύσει μην κάθεσαι όλο μόνη....Αυτά από εμένα, άκου τα. αν δεν θες πετα τα στα σκουπιδια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,455
    γλυκο μου φιλαρακι το εχω πλέον επιβεβαιώσει δε γνωριζα εγω για αυτο το πραμα κι τωρα κολλάνε όλα τα κομμάτια του παζλ. το παραξενο ειναι οτι αυτη απ τους γονεις της ειχε τη καλυτερη αντιμετωπιση .καφιετε πως την ειχαν σα πριγκιπεσσα σπιτι της και δε διανοείται οτι μπορει να μην την εχω κι εγω ετσι . να ειμαι εγω κι ψυχολογος και μανα της και σακος μποξ μαγείρισσά και νοσοκομα κι υπηρετρια της . εγω δε μπορω να τα κανω αυτα ετσι οπως αυτη διαταζει γιατι εγω τον εαυτο μου δε κοιταζω καν κι πρεπει μονο μαζι της να σχολούμε. εχω παει κι σε ψυχολόγους μα δε έδειχναν ενδιαφέρον απλα ειμουν πελάτης αντε παμε στον επομενο κι αυτα . η ψυχιατρεσα που ειχα παει πριν μερικα χρονια μου επιβεβαίωσε κι το ασπεργερ μου .
    Last edited by asperger39; 21-08-2023 at 13:20.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γλυκο μου φιλαρακι το εχω πλέον επιβεβαιώσει δε γνωριζα εγω για αυτο το πραμα κι τωρα κολλάνε όλα τα κομμάτια του παζλ. το παραξενο ειναι οτι αυτη απ τους γονεις της ειχε τη καλυτερη αντιμετωπιση .καφιετε πως την ειχαν σα πριγκιπεσσα σπιτι της και δε διανοείται οτι μπορει να μην την εχω κι εγω ετσι . να ειμαι εγω κι ψυχολογος και μανα της και σακος μποξ και μαγιρυτσα και νοσοκομα κι υπηρετρια της . εγω δε μπορω να τα κανω αυτα ετσι οπως αυτη διαταζει γιατι εγω τον εαυτο μου δε κοιταζω καν κι πρεπει μονο μαζι της να σχολούμε. εχω παει κι σε ψυχολόγους μα δε έδειχναν ενδιαφέρον απλα ειμουν πελάτης αντε παμε στον επομενο κι αυτα . η ψυχιατρεσα που ειχα παει πριν μερικα χρονια μου επιβεβαίωσε κι το ασπεργερ μου .
    δυστυχως, αυτοι οι ανθρωποι οχι μονο δεν αλλαζουν μυαλα, αλλα νομιζουν κι οτι εχουν δικιο! δεν το πιστευουν οτι αδικουν τους αλλους. νομιζουν οτι ειναι αδικημενοι κι οτι οι αλλοι τους επιτιθενται..
    η μονη λυση ειναι η αποστασιοποιηση.
    δεν υπαρχει αλλη λυση.
    πρεπει να βαλεις ολες σου τις δυναμεις να αυτονομηθεις οικονομικα για να μην την εχεις αναγκη. οσο εξαρτασαι απο εκεινην, τα ιδια θα γινονται.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,455
    αυτα ακριβος βιωνω κι νομιζουν οτι ολοι ειν υποχρεωμενοι να τους υπηρετούν γιατι τους κανουν κι χαρη που βρίσκονται δίπλα τους.αν δε εχεις απο πουθενα στηριξη και εχεις αδυνατο χαρακτηρα λογω ασπεργερ δυσκολο δυστυχως . οι συμβουλες ειναι εξαιρετικες απο ολλους πραγματικα απλα δε ειν παντα εφαρμοσιμες απο πολλους απο οσους τα ζουν αυτα λογο καταστάσεων. εδω οσοι εχουν θεματα οπως εγω ας γράφουν να τα συζητάμε να βγαίνουν απο μεσα μας.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    αυτα ακριβος βιωνω κι νομιζουν οτι ολοι ειν υποχρεωμενοι να τους υπηρετούν γιατι τους κανουν κι χαρη που βρίσκονται δίπλα τους.αν δε εχεις απο πουθενα στηριξη και εχεις αδυνατο χαρακτηρα λογω ασπεργερ δυσκολο δυστυχως . οι συμβουλες ειναι εξαιρετικες απο ολλους πραγματικα απλα δε ειν παντα εφαρμοσιμες απο πολλους απο οσους τα ζουν αυτα λογο καταστάσεων. εδω οσοι εχουν θεματα οπως εγω ας γράφουν να τα συζητάμε να βγαίνουν απο μεσα μας.
    σε καταλαβαινω.
    αλλοι εχουν περισσοτερες δυσκολιες κι αλλοι λιγοτερες, ομως ολοι εχουν δυναμεις.
    δουλευεις καπου; εχεις προσπαθησει να εργαστεις;
    η εργασια θα ειναι μια λυση για σενα ωστε να μην στηριζεσαι αποκλειστικα στους γονεις.
    ακομα και με ασπεργκερ η αλλες δυσκολιες, υπαρχουν προγραμματα για εργασια εστω για ορισμενο χρονο. ψαξτο λιγο.
    να γραφεις μπορεις οσο θελεις, αυτο εννοειται. αλλα κανε και ενα σχεδιο να ελαφρυνεις καποτε το προβλημα σου..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,455
    φυσικα πολυ σωστα μα ο καθενας προσπαθει τι θα κανει με το θεμα του.δε τα παω καλα με το κοσμο τρώω ολο μπουλινκ δε μπορω να δουλέψω λογο αδεξιότητας που εχω κι γίνομε ρεζιλι δε μπορω να δουλεψω ειν δύσκολο. ζω με την μανα μου ο πατερας δε ζει . ο καθενας πορεύεστε οπως μπορεί οσο μπορει ξερει μεχρι που μπορει να φθάσει μετα αν παλεύει κατι που δε μπορει να κανει γινετε περίγελος .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. Καλησπέρα, το έχετε πάθει και εσείς ποτέ;
    By deneimaikala in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 1
    Last Post: 17-06-2021, 15:44
  2. Νιώθετε κι εσείς έτσι;
    By Insomnia96 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 17-04-2021, 15:06
  3. το εχετε κ εσεις παθει αυτο;;
    By mitsakos0085 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 29-07-2018, 23:38
  4. εσείς τι ναρκωτικά έχετε δοκιμάσει?
    By george20 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 25
    Last Post: 14-04-2015, 00:43
  5. GeoDon... εσείς το έχετε δοκιμάσει?
    By georgef1 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 16
    Last Post: 02-08-2009, 08:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •