dusnpoia zalh den antexw allo
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    19

    dusnpoia zalh den antexw allo

    τα τελευτεα χρονια εχω συνεχεια κατι να με απασχολη σχετικα με αρωστιες και φοβιες.μεσα σε αυτα τα 5 περιπου χρονια και με τα τοσα γκουγκλασζματα εχω βρει και εχω βγαλει <διαγνωση>για ολλα τα σωματικα συμπτωματα που εχω.Εχω παει σε ολους τους γιατρους ολων των ειδικοτιτων χωρις καποια διαγνωση να ειναι ιδια με αυτη που εβγαλα εγω με τον doctor GOOGLE.Tρεμω τους καρκινους και εχω ψαχτει για ολλα τα μερη του σωματος.το 10 τελευτεες μερες εχω δυσνπονοια μαζι με ζαλη <τα 2 αγαπημενα μου με εχουν πιασει πολες φορες και εχω παει και πολλες φορες στα επιγοντα λογο αυτων των 2<τωρα πηγα πριν 2 μερες σε πνευμονολογο με βρηκε κομπλε και μου ειπε οτι η σκονη σε συνδιαζμο με το στραβω διαφραγμα και το ανχος με δημιουργουν αυτο το συναισθημα.Να τονισω οτι ποιο μικρος ειχα προβληματα με ναρκωντικα που τα ξεπερασα και απο τοτε εχω συνεχεια αυτα τα ψυχοσωματικα.Ειχα φτασει σε σημειο να παιρνω 4 effexor την ημερα(τωρα κανενα μονο ενα ανχωλιτικο-ηρεμιστικο το βραδυ και αυτο μισο).θα μπορουσα να γραφω ωρες και ωρες αλλα δεν μπορω γιατι ειναι τοσα πολλα αυτα που με εχουν πιασει ολλα αυτα τα χρονια που θα γραφω 2 μερες.Κατι συμαντικο ολλα αυτα μου περνανε οταν εχω δουλεια και γενικα οταν απασχολο το μυαλλο μου.Εχω κουραστη με την ολλη κατασταση τοσα χρονια δεν ξερω αν οντος εχω καποιο προβλημα οργανικο η αν ολο αυτο ειναι του μυαλου μου και μονο οπως λενε ολοι οσοι με γνωριζουν.θα τρελαθω δεν ξερω αν καποιος εχει νιωση ανα περιοδους τοσο χαλια οσο αισθανομε εγω τωρα.Εχω την αισθηση οτι αυτην την φορα κατι εχω οντος δεν γινετε να ειναι ολλα του μυαλου δεν ξερω πραγματικα τη συμβαινει και αν ειναι οντος του μυαλου μου θα ζησω ετσι για ολη μου την ζωη?
    μονο κακες σκεψεις για τις χειροτερες αρωστιες κανω το google εχει παρει φωτια να διαβαζω συπτωματα καρκινων(πνευμονων εγκεφαλου ολων μα ολων ομως των καρκινων απλα τωρα ειναι στην επικαιροτητα αυτα πνευμονες και κεφαλι).μια συμβουλη ισως με βοηθουσε
    Last edited by aggelosaggeloθ; 12-05-2020 at 21:46. Reason: θα τρελαθω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Νομίζω ότι είναι μόνο στο μυαλό σου, μην το σκέφτεσαι άλλο, εγώ κάθε μέρα έχω διαφορετικά συμπτώματα αλλά δεν έχει γίνει τίποτα χειρότερο εδώ και χρόνια

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    Sweden
    Posts
    3

    Answer

    That's very helpful

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    19
    και εγω τα ιδια κανω και ευτυχως δεν μου εχουν βρει κατι αλλα τα συμπτωματα παραμενουν και εμφανιζοντε καθε τοσο πραγματικα εφιαλτικο οσο σκευτομαι οτι καθε τοσο θα ζαλιζομε θα εχς δυσπνοια και αλλα τοσα χωρις να ειμαι σιγουρος για το τι εχω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ψυχοθεραπεία έχεις δοκιμάσει;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    19
    αφου για καποια χρονια πηγαινα σε ψυχιατρο και μια μου εκοβε και μια μου εδινε χαπια ειπα να δοκιμασω να παω και σε Ψυχολογο προλαβα εκανα 5-6 ραντεβου αλλα λογο κοροναιου σταματισα με βοιθησε λιγο αλλα οχι κατι σημαντικο αφου ακομα δεν μπορω να ελεγξω τα συναισθηματα μου και τισ σκεψεις ισως πρεπει να παω σε περισσοτερα ραντεβου για να δω μια αλφα διαφορα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Καλημέρα! Και εγώ κατά διαστήματα έχω επεισόδια άγχους, ταχυπαλμιας, ταραχή, ζάλη, αδυναμία στα πόδια, εξάντληση. Πάντα λέω ότι οφείλεται σε άγχος. Τελευταία μου ήρθε μια φλασια και σκέφτηκα μήπως οφείλεται σε κοιλιοκάκη, δηλαδή δυσανεξία σε γλουτένη. Πράγματι, όταν παίρνω πρωινό με μπισκότα, κέικ που τα λατρεύω, ή ζυμαρικά για μεσημεριανό μετά νιώθω όπως περιέγραψαν παραπάνω. Τις τελευταίες μέρες όμως που τα αποφεύγω νιώθω καλά. Δοκίμασα μήπως έχω θέμα με άμυλο τρώγοντας πατάτες και όλα καλά. Θα πρέπει κάποια στιγμή να κάνω ειδική εξέταση αίματος για να δω αν έχω δίκιο ή όχι. Η κοιλιοκάκη είναι πολύ κοινό πρόβλημα αλλά ελάχιστα γνωστή στη χώρα μας. Φαρμακευτική αγωγή δεν υπάρχει απλά διατροφή χωρίς γλουτένη, ευτυχώς υπάρχουν ζυμαρικά, αλεύρι χωρίς. Όσοι το διαβάζετε θέλετε να το ψάξετε λίγο? Η κοιλιοκάκη προκαλεί και κατάθλιψη και διάφορα ψυχολογικά, δηλαδή η δυσανεξία στη γλουτένη

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    19
    πριν απο λιγο εμαθα οτι λογο του κοροναιου μαλλον θα πρεπει να απολυθω(90%) απο την δουλεια και με τρομαζει η αντιδραση μου οσο καιρο θα ειμαι σπιτι μεχρι να βρω αλλη δουλεια.Γιατι θα ειμαι σπιτι και θα κανω σκεψεις που συνηθως ειναι κακκες με την δουλεια ξεχνιομουν και δεν με επιαναν τα ψυχοσωματικα ενω τωρα που δεν θα υπαρχει αυτο και την περισοτερη μερα μπροστα στο πσ μου φενετε πολυ δυσκολο να αποφυγω τα γνωστα(οπως και τωρα που λογο του κοροναιου δεν δουλευα και με επιασαν τα ψυχοσωματικα σκεφτομαι τωρα που δεν εχω καν την προοπτικη να γυρισω για δουλεια τρεμω στην αντιδραση μου

Similar Threads

  1. den to antexw auto
    By xamogelo in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 20-09-2011, 22:50
  2. DEN ANTEXW
    By change in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 31
    Last Post: 08-07-2011, 05:34
  3. dn antexw allo
    By zizi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 11-05-2011, 12:58
  4. DEN antexw alloooooooooo!!!!
    By ini21 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 30-11-2010, 09:30
  5. den antexw allo
    By dinos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-02-2006, 17:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •