Εφαγα καμενο φαγητό και πιθανον εσωτερικά αψητο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Εφαγα καμενο φαγητό και πιθανον εσωτερικά αψητο

    Συνήθως δεν τρωω τηγανητα, αλλά σήμερα ειπα να ψησω ένα παναρισμενο κοτοπουλο. Το εκαψα γιατί είχα δυνατή φωτιά και δεν το πήρα χαμπαρι. Επειδη πεινουσα ήδη, εξυσα το καμενο μέρος και τηγανησα και λίγες πατατες. Εντέλει εφαγα μερικές μπουκιες αλλά ήταν υπερβολικα καμενο και αποφασισα να μην το φαω. Αλλά είχα ήδη φάει αρκετό. Θα παθω κάτι; Μπορει να επηρεαστει η καρδιά μου; Διαβασα οτι δημιουργούνται επικινδυνα χημικά σε καμένα φαγητά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Ναι δημιουργούνται αλλά πόσο καμενο ήταν? Πίσσα και το έφαγες? Δεν νομίζω. Με μια φορά λοιπόν δεν παθαίνεις τίποτα. Λίγο πολύ όλοι κάτι έχουμε φάει που να έχει αρπάξει

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Απέξω ήταν αρκετά καμενο ναι, και το εξυσα. Αλλά είχαν μείνει κομμάτια καμενου που δεν είχα δει και τα κατάπια. Τι μπορει να παθω δηλαδή;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Τίποτα καλέ!!! Και εγώ έχω φάει καμενο που το εξυσα αλλά ζω! Εδώ δεν έχω πάει ακόμα από την καρδιά μου το καμενο θα φοβηθω!!??

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Μα και γω για την καρδιά φοβαμαι, μην επηρεάσουν τα χημικα και κάνω αρρυθμίες. Είμαι που είμαι χαλια σήμερα γιατί κοιμηθηκα μονο τέσσερις; ώρες και είχα και μερικές έκτακτες. Με πιανει και πονος αριστερά.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    15
    Φιλε Αντωνη εχω φαει πιτα σουβλακι ΚΑΡΒΟΥΝΟ σχεδον... Αν εξαιρεσεις την μυρωδια της καρβουνιλας, δεν επαθα τιποτα. Και εχω και στομαχι ευαισθητο, και αρρυθμιες πιστοποιημενες με holter, και ανεπαρκεια στην μιτροειδη βαλβιδα, και γιωτας στο στρατο καρδιολογικο.... Αυτο που θα με ανησυχουσε ειναι αν το κοτοπουλο δεν ηταν παναρισμενο και ηταν αψητο.... Οποτε εκει εχεις φοβο για σαλμονελα. Παλι βεβαια τιποτα τρομερο αλλα ταλαιπωρια... Με καμενο φαγητο ποτε δεν επαθα τιποτα. Θα σου προτεινα ξεκουραση απλα. 4 ωρες υπνος ειναι λιγες....

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Μπορεί να ήταν άψητο, δεν το αποκλείω, αλλά έφαγα λίγο. Έχω φάει και χειρότερα εδώ που τα λέμε. Έτσι κι αλλιως μάλλον με βλέπω να ξαναπαίρνω αντιβίωση λόγω του τρίτου τσιμπουριού. Ζω επικίνδυνα για αρρωστοφοβικός Ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ οκτάωρο σήμερα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    εχω φαει απειρες φορες καμμενο απ εξω φαγητο και μεσα αψητο.....μην μασας οπως βλεπεις ζω ακομα

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Μπορεί να ήταν άψητο, δεν το αποκλείω, αλλά έφαγα λίγο. Έχω φάει και χειρότερα εδώ που τα λέμε. Έτσι κι αλλιως μάλλον με βλέπω να ξαναπαίρνω αντιβίωση λόγω του τρίτου τσιμπουριού. Ζω επικίνδυνα για αρρωστοφοβικός Ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ οκτάωρο σήμερα.
    Αν ηταν παναρισμενο προτηγανισμενο, δεν εχεις θεμα. Αν ηταν παναρισμενο ΩΜΟ και το ειχες αψητο οι πιθανοτητες για σαλμονελλα ειναι λιγες δεδομενου οτι καρβουνιασε απεξω οποτε ΠΟΣΟ ωμο να ηταν μεσα... Συνηθως πολυ γρηγορα εχεις θεματα ειδικα με κοτοπουλο που δεν ειναι καλα μαγειρεμενο. Συνηθως 2-3 ωρες μετα αρχιζουν τα οργανα. Αλλα αν εφαγες λιγο οπως λες δεν νομιζω να εχεις θεμα....

    Καποτε μικρο παιδι, ειχα καταπιει μυγα ΣΚΟΤΩΜΕΝΗ. Την χτυπησα με την μυγοσκωτοστρα, ηταν στο κατω μερος ενος ντουλαπιου εκανε loop και προσγειωθηκε στον φαρυγγα μου... Μετα προωθηθηκε στα κατωτερα στρωματα....

    Δεν επαθα τιποτα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    φιλε αυτο π λες για το καμμενο....για να παθεις κατι πρεπει να τρως συνεχεια.....δν θα παθεις τπτ με μια φορα.

  11. #11
    Antonis8
    Guest
    Tωρα μου πέρασε η ανησυχία για το καμένο και με έπιασε ανησχία για τα τσιμπούρια. Με έχουν τσιμπήσει πάρα πολλά τον τελευταίο μήνα, σίγουρα κάτι έχω κολλήσει. Και είχα μόλις μία έκτακτη συστολή αρκετά δυνατή, δεν με βλέπω καλά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Tωρα μου πέρασε η ανησυχία για το καμένο και με έπιασε ανησχία για τα τσιμπούρια. Με έχουν τσιμπήσει πάρα πολλά τον τελευταίο μήνα, σίγουρα κάτι έχω κολλήσει. Και είχα μόλις μία έκτακτη συστολή αρκετά δυνατή, δεν με βλέπω καλά.
    σε καποιον ειδικο εχεις παει?

  13. #13
    Antonis8
    Guest
    Για ποιο θεμα εννοεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    εννοω για τις φοβιες που εχεις σχετικα με αρρωστιες

  15. #15
    Antonis8
    Guest
    Προφανώς. Και δεν έχω απλά φοβίες, έχω και αρρώστιες. Ο γιατρός μου είπε ότι αν συνεχίζουν να με τσιμπάνε τσιμπούρια σίγουρα θα πάθω κάτι, αν δεν το έχω πάθει ήδη. Αγόρασα σήμερα μία ειδική λοσιόν να ψεκαστώ αλλά μυρίζει άσχημα. Τα φέρνουν μέσα οι γάτες μου, παρόλο που τους έβαλα αμπούλες, ανεβαίνουν στο τρίχωμα τους και μετά πάνε στο σπίτι.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μου μυρίζει καμμενο
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 49
    Last Post: 23-03-2020, 02:52
  2. Replies: 13
    Last Post: 13-06-2013, 01:40
  3. Πιθανόν σχιζοφρένια
    By provlimatismenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2012, 16:18
  4. Replies: 179
    Last Post: 25-02-2010, 17:14
  5. Καμμένο χαρτί
    By DissolvedGirl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 25-08-2009, 20:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •