Θέλω εκδίκηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    κάπου
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by elis View Post
    αντωνη ορεστη και ομπορο ασχολειστε με πραγματα που δεν συνιστουν πραγματικη ζωη φιλικα σασ τα λεω για να μην εκτιθεστε πραγματικη ζωη συνιστουν οι δουλειεσ οι γυναικεσ και τα ναρκωτικα ουτε τα σκυλακια ουτε τα ποιηματα ουτε τα αλλα που κανετε εγω ειμαι παππουσ εχω 3 κορεσ και 2 εγγονακια και δεν παω στο καφενειο γτ εχουν τεχνολογια και θα με μαδησουν κι οταν λεμε τεχνολογια αυτη που εχετε εσεισ την εχουν ολοι τωρα γτ αυτα αποτελουν ζωη ασ πουμε οτι δεν αντεχουμε να ζησουμε αλλιωσ αυτα
    Το ότι σκότωσαν τα ζώα του, δεν είναι για κοροϊδία. Τα οποιαδήποτε ζώα, πόσο μάλλον τα δικά του. Και έχει κι άλλα προβλήματα, αν διαβάσατε καλά.
    Επίσης, το πεπερασμένο της ηλικίας σας δεν σας κάνει αυτόματα κριτή και δάσκαλο ζωής.
    Και, τέλος πάντων, είναι φόρουμ ψυχολογίας εδώ μέσα, υποτίθεται ότι μπαίνουμε για να βρίσκουμε ψυχολογική υποστήριξη, όποιο κι αν είναι το πρόβλημά μας.

    Εγώ καταλαβαίνω όποιον νιώθει ότι θέλει εκδίκηση. Δεν λέω ότι πρέπει να το κάνει, για να μην παρεξηγηθώ (πράγμα που είναι πολύ εύκολο), αλλά ότι τον καταλαβαίνω. Το έχω νιώσει πολλές φορές. Είναι ένα αρνητικό συναίσθημα και είναι φυσιολογικό. Η οργή, το μίσος ακόμα, όλα αυτά είναι μες στη ζωή, γιατί η ζωή δεν είναι σποτάκι της τηλεόρασης, "πάρτε κουράγιο απ' τα χειρότερα".

  2. #17
    YokoChoco
    Guest
    Μ'αυτά που γράφετε περί «εκδίκησης» κτλ
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Ζητήστε βοήθεια από ειδικό παρακαλώ πολύ
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 19:54.

  3. #18
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    Πρώτον, η εκδίκηση είναι φυσικότατο ένστικτο του ανθρώπου, δεύτερον οι επικίνδυνοι άνθρωποι όπως βλέπεις κυκλοφορούν ανάμεσά μας και δεν τους τιμωρεί η δικαιοσύνη, τρίτον ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ στατιστικά η εγκληματικότητα και η επιθετικότητα με ψυχικές ασθένειες, αυτό που λες δεν έχει θέση στο παρόν φόρουμ και είναι προσβολή για τα άτομα με ψυχικές παθήσεις. Τα άτομα που συνήθως βλάπτουν και σκοτώνουν κόσμο είναι οι λεγόμενοι "ψυχοπαθείς" άτομα που δεν έχουν ενσυναίσθηση για τους ανθρώπους γύρω τους, αυτό είναι διαταραχή προσωπικότητας και όχι ψυχική πάθηση και αφορά τον τρόπο που έχει μεγαλώσει κάποιος. Οι ψυχοπαθείς μάλιστα συχνά κακοποιούν ζώα. Άρα αναφέρεσαι στους γείτονές μου. Δεν έχεις καμιά δουλειά να μου πεις τι θα κάνω και πώς θ δράσω και πώς θα εκφραστώ μέσα στο φόρουμ. Αν άνοιγες τα ματάκια σου και ήξερες ανάγνωση θα διάβαζες στην πρώτη πρώτη σελίδα ότι λέω ότι ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΆΤΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

    Τέλος, έχω εξεταστεί από ψυχίατρο και έχω εκφράσει και ανάλογες σκέψεις, δεν έχει κινήσει ποτέ καμία διαδικασία για να με κλείσει σε ψυχιατρική κλινική ή να με χαπακώσει με κάτι περισσότερο από ήπια αντικαταθλιπτικούλια.


    Το πιο φαιδρό είναι πάντως που λες το εξής "λέτε ότι θέλετε το κακό κάποιων ανθρωπων???" Όχι, λέμε ότι θέλουμε το κακό των τεράτων που μας έβλαψαν πρώτον και δεύτερον, surprise, οι περισσότεροι άνθρωποι γύρω σου θέλουν να βλάψουν ή και βλάπτουν τους ανθρώπους γύρω τους, εμένα προσωπικά με έχουν βλάψει αμέτρητες φορές, πού ακριβώς ζεις και σοκάρεσαι;
    Το πώς θα "εκδικηθώ" ή τι εννοώ με αυτό μπορεί να είναι και μεταφορικό, δεν σε αφορά, αλλά μην κόπτεσαι τόσο για να προστατεύσεις τα καθίκια ανάμεσα μας από υποτιθέμενους κινδύνους.Θα σε παρακαλούσα να αποχωρήσεις από το τόπικ μου γιατί το ποστ σου ήταν άκρως προσβλητικό.
    Ευχαριστώ.
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 19:55.

  4. #19
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αυτη χαμογελουσε ειρωνικα καθως μου ελεγε να παω σε λογοθεραπευτη. Σκασιλα της.

    Τωρα εχω αλλα νευρα. Ακου θρασος. Μπαινει τουριστας αναβολικακιας με τη γυναικα του στο λεωφορειο. Μαλλον αυστραλος. Προωθει τη γυναικα μπροστα που εχει χωρο. Αυτη με το μωρο αγγαλια. Κανουν ολοι ακρη ευχαριστως. Με τσιμπαει λιγο εμενα να βαλει κατω απο ενα καθισμα το σακο του, κανω ακρη. Το λεωφορειο πατεις με πατω σε. Οι μισοι δε φορανε μασκα. Η γυναικα του τυπου δε φοραει μασκα. Αυτος φοραει μονο ενα ναυλον που στερεωνεται στο κεφαλι και εχει κατσει μπροστα μου, πλατη. Θελω να κατεβω να αλλαξω λεωφορειο, αλλα ο οδηγος δεν ανοιγει την πορτα. Σκεφτομαι να πατησω το κουμπι, εχει κατσει μπροστα απ το στυλο και δε φτανω ευκολα, και το ενστικτο μου με κανει να δισταζω. Δε μπορω αλλο, το παταω. Μου αρπαζει το χερι και το τραβαει. Stay there μου λεει απειλητικα.The button λεω. I don't give a fuck μου απανταει. Λες και του ανηκει το λεωφορειο επειδη ειναι μυωδης! Αν ηθελε να προστατεψει την οικογενεια του γιατι δεν επαιρνε ταξι; Ηταν σταθμευμενα διπλα στη σταση. Κανονικα δεν επρεπε να του φερω αστυνομια αυτουνου να τον κατεβασει κατω; Ανοιξε ο οδηγος και κατεβηκα, αλλα δεν πρεπει κανονικα αυτα τα ατομα να αποβαλλονται; Ποια ειναι η δικαιολογια του; Οτι επειδη εχει μωρο κανει οτι γουσταρει; Δηλαδη αν δεν προλαβαινα να πατησω το κουμπι, θα με κραταγε στο λεωφορειο με το ζορι; Αυτο ειναι απαγωγη.
    Φαντασιωνομαι να του φερνω την αστυνομια και να τον πηγαινουν στο κρατητηριο και να τον γεμιζω μηνυσεις. Εδω βοηθαει να εισαι δικηγορος. Αλλα δε νομιζω να του εκανε τιποτα η αστυνομια. Μπορει και να τον δικαιολογουσαν λογω μωρου.


    Έπρεπε να του πεις ότι θα καλέσεις αστυνομία. Αυτοί που σέρνουν μωρά σε διακοπές και λεωφορεία είναι γενικά ενοχλητικοί. Αλλά τώρα ήρθαν διακοπές; Πού βρέθηκαν εν μέσω του ιού Ελλάδα;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Κι εγω αυτο αναρωτηθηκα, εν μεσω ιου διακοπες.

    Αντωνη μπορω να σε ρωτησω κατι που εισαι πιο κοσμοπολιτης; Οι κοπελες που σπουδαζουν εξωτερικο για λιγο, πχ,. Εραζμους, ειναι ολες με διαφορετικο εραστη καθε εβδομαδα;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Κι εγω αυτο αναρωτηθηκα, εν μεσω ιου διακοπες.

    Αντωνη μπορω να σε ρωτησω κατι που εισαι πιο κοσμοπολιτης; Οι κοπελες που σπουδαζουν εξωτερικο για λιγο, πχ,. Εραζμους, ειναι ολες με διαφορετικο εραστη καθε εβδομαδα;
    Ανοησίες είναι αυτά. Αν μία γυναίκα είναι πεταλουδίτσα είτε πάει εράζμους είτε όχι πεταλουδίτσα θα είναι. Αν κάποια δεν είναι πεταλουδίτσα και έξω να πάει πάλι μονογαμική θα είναι.

  7. #22
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Φαίνεται δεν κατάλαβες καθόλου το θέμα του Αντώνη. Ούτε αδίστακτος είναι ούτε ψυχοπαθής, πολλώ δεν μάλλον ούτε κακός χαρακτήρας είναι ούτε προκύπτει να έβλαψε κάποιον. Θύμα εκμετάλλευσης είναι λόγω του καλού του χαρακτήρα, της ανέχειας, υποχωρητικότητας και της καλοσύνης που επέδειξε σε πολλούς. Τον κατάντησαν να θέλει το κακό και να θέλει να βλάψει χωρίς αυτα να έχουν την παραμικρή σχέση με τον αυθεντικό του χαρακτήρα, προφανώς δεν καταλαβαίνεις τι πόνο και εκνευρισμό κουβαλάει μέσα του λόγω της αδικίας, κι αν έβλαπτε κάποιον θα το κανε εν βρασμώ εκεί που ο κόμπος έφτασε στο χτένι. Τι θα πρεπε να κάνει δηλαδή? να γίνει ο καρπαζοεισπράκτορας που να δίνει απλόχερα συγνώμη για να ναι καλός χριστιανός?
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 19:55.
    γιάννης

  8. #23
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Σκέφτομαι την εκδίκηση για όλα τα άτομα που με έβλαψαν. Σκεφτομαι το ότι μου πήρε τα πράγματα ο γκόμενος της αδερφής μου και ακόμα δεν μου τα έδωσαν πίσω. Είχα μέσα ένα βιβλίο φιλοσοφίας που το θέλω πίσω. Δεν σεβάστηκε τα λεφτά που ξοδεψα και αποκάλεσε τα ρούχα που είχα μέσα στη τσάντα κουρέλια. Σκέφτομαι τη δικαστή που δικαίωσε τους γείτονες στα ασφαλιστικά μέτρα. Της αξίζει ο,τι χειρότερο γιατί δεν έκρινε δίκαια παρόλα τα στοιχεία. Σκέφτομαι τους γείτονες, αυτά τα σιχαματα που δηλητηρίασαν τα ζωάκια και μου έκαναν τη ζωή κόλαση για τρία χρόνια. Θέλω να τους δω να υποφέρουν. Σκέφτομαι τον πρόεδρο που ψευδομαρτυρησε υπέρ τους και μετά είχε το θράσος να μου κάνει μήνυση. Κυκλοφορει με ένα μπλουτουθ στο αυτί ο κλόουν, ο αρχιχωριατης, η ανηθικη μαιμου. Σκέφτομαι τη θεια μου που κατεκλεψε το κοινό ταμείο της επιχείρησης και είχε το θράσος να ζητάει και άλλα και να μας βρίζει παντού. Σκέφτομαι όλους τους ανθρώπους που με αδίκησαν και όσο δεν δείχνουν μεταμέλεια,όσο ξέρω ότι δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβουν τα λάθη τους, όσο ξέρω ότι θεωρούν τους εαυτούς τους έξυπνους, πονηρούς και μάγκες,τόσο θέλω να τους δω να υποφέρουν, να τους κάνω εγώ να υποφέρουν. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, θα πάρω την εκδίκηση μου. Αν θα είναι εκδίκηση τύπου Αμελί ή Μπάτμαν,δεν το ξέρω ακόμα. Με τρώει όμως αυτό, κάποιες φορές δεν κοιμάμαι για αυτό το λόγο, γιατί σκέφτομαι πόσο τομάρια κυκλοφορούν ανάμεσα μας. Τους μισώ και τους σιχαίνομαι. Είναι αποβρασματα. Έχω διάφορα σεναρια μυαλό μου για το πώς θα ξεπληρώσουν όσα έκαναν.
    Αντώνη, σκλήρυνε. Σε βρήκαν εύκολη λεία, εύκολο, γι αυτό σου τα κάναν, αλλιώς δεν θα τολμούσαν. Εξάσκησε την σκέψη σου και τον εαυτό σου να να αντιδρά αμέσως, τη στιγμή που κάποιος έρχεται με προθέσεις να σε βλαψει, εκεί κόψε τον, εκεί μάθε να λες όχι, να ζητάς εξηγήσεις, να υψώνεις τόνο φωνής. Αμα δουν τέτοια αλλαγή θα πάψουν να συμβαίνουν αυτα που σου συμβαίνουν κατ εξακολούθηση όλα αυτα τα χρόνια, όσο παράξενο κι αν σου φαίνεται τώρα, θα αρχίσουν να σε υπολογίζουν, δεν θα τολμούν να σε ενοχλήσουν διότι θα έχουν στη σκέψη τους οτι μπορεί να αντιδράσεις. Κι αν διεκδικήσεις ή μιλήσεις για αυτά στα οποία παλιά αδικήθηκες ή σου στέρησαν αυτό θα ναι υπέρβαση, θα τους δώσεις να καταλάβουν ότι δεν ξεχνάς και δεν χαρίζεσαι γι αυτα που έχασες κι έτσι θα νιώσεις έστω κάποια ανακούφιση. Βάλε δύναμη ψυχής και μη φοβάσαι να υπερβείς, δηλδ να αλλάξεις τον τρόπο συμπεριφοράς στον οποίο είσαι συνηθισμένος. Κάθε φορά που το κάνεις θα ναι όλο και πιο εύκολα. Και τότε ειναι που επιτέλους η ψυχη σου θα νιωθει καλύτερα.
    γιάννης

  9. #24
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.. Πρώτον, η εκδίκηση είναι φυσικότατο ένστικτο του ανθρώπου, δεύτερον οι επικίνδυνοι άνθρωποι όπως βλέπεις κυκλοφορούν ανάμεσά μας και δεν τους τιμωρεί η δικαιοσύνη, τρίτον ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ στατιστικά η εγκληματικότητα και η επιθετικότητα με ψυχικές ασθένειες, αυτό που λες δεν έχει θέση στο παρόν φόρουμ και είναι προσβολή για τα άτομα με ψυχικές παθήσεις. Τα άτομα που συνήθως βλάπτουν και σκοτώνουν κόσμο είναι οι λεγόμενοι "ψυχοπαθείς" άτομα που δεν έχουν ενσυναίσθηση για τους ανθρώπους γύρω τους, αυτό είναι διαταραχή προσωπικότητας και όχι ψυχική πάθηση και αφορά τον τρόπο που έχει μεγαλώσει κάποιος. Οι ψυχοπαθείς μάλιστα συχνά κακοποιούν ζώα. Άρα αναφέρεσαι στους γείτονές μου. Δεν έχεις καμιά δουλειά να μου πεις τι θα κάνω και πώς θ δράσω και πώς θα εκφραστώ μέσα στο φόρουμ. Αν άνοιγες τα ματάκια σου και ήξερες ανάγνωση θα διάβαζες στην πρώτη πρώτη σελίδα ότι λέω ότι ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΆΤΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

    Τέλος, έχω εξεταστεί από ψυχίατρο και έχω εκφράσει και ανάλογες σκέψεις, δεν έχει κινήσει ποτέ καμία διαδικασία για να με κλείσει σε ψυχιατρική κλινική ή να με χαπακώσει με κάτι περισσότερο από ήπια αντικαταθλιπτικούλια.


    Το πιο φαιδρό είναι πάντως που λες το εξής "λέτε ότι θέλετε το κακό κάποιων ανθρωπων???" Όχι, λέμε ότι θέλουμε το κακό των τεράτων που μας έβλαψαν πρώτον και δεύτερον, surprise, οι περισσότεροι άνθρωποι γύρω σου θέλουν να βλάψουν ή και βλάπτουν τους ανθρώπους γύρω τους, εμένα προσωπικά με έχουν βλάψει αμέτρητες φορές, πού ακριβώς ζεις και σοκάρεσαι;
    Το πώς θα "εκδικηθώ" ή τι εννοώ με αυτό μπορεί να είναι και μεταφορικό, δεν σε αφορά, αλλά μην κόπτεσαι τόσο για να προστατεύσεις τα καθίκια ανάμεσα μας από υποτιθέμενους κινδύνους.Θα σε παρακαλούσα να αποχωρήσεις από το τόπικ μου γιατί το ποστ σου ήταν άκρως προσβλητικό.
    Ευχαριστώ.
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 19:56.

  10. #25
    YokoChoco
    Guest
    Η μητέρα μου πέθανε προ 12 χρόνια. Προ 5 χρόνια περπατούσα στον δρόμο, γυρίζει ένας 20χρονος κ μου λέει ''γ*μώ την μάνα σου'', του λέω ήρεμα ''έχει πεθανει φίλε'' και μου λέει ''γ*μώ την νεκρή σου μάνα'', απλά σηκώθηκα κ έφυγα, ήταν δυνατόν να τον ''εκδικηθώ'';; Ποιον; τον ψυχικά άρρωστο που δεν ήξερε τι έλεγε;;
    Δες άλλο ψυχίατρο, ξεκίνα γνωστική ψυχοθεραπεία.... την ζωή μας δεν την παίρνουμε πίσω με την εκδίκηση. Το πιο πιθανό είναι να σε βάλουν φυλακή, δεν μιλάω για ψυχιατρείο, αλλά ΦΥΛΑΚΗ. Ξύπνα λοιπόν.... ακούς εκεί εκδίκηση στο 2020. Στην εποχή της γνώσης και της επιστήμης να μιλάμε νεατερνταλικά, έλεος. Οκ κάποιοι σου φέρθηκαν άσχημα, ε και λοιπόν; Προχώρα την ζωή σου, αυτή είναι η απάντηση σε αυτούς... τι να πω εγώ που έχω κακοποιηθεί; Μέχρι και καλάζνικοφ σκεφτόμουνα να βρώ να τους γαζώσω, αλλά ήταν λάθος. Ξέρεις πως τους απάντησα; Δουλεύοντας και σπουδάζοντας... έβγαλα 19 βαθμό στο εσπερινό ακόμα δεν μπορούν να το χωνέψουν.
    Θες ακόμα να τους εκδικηθείς; Γίνε καλός σε κάτι, αυτή θα είναι η ''εκδίκηση'' σου. Και είμαι ΑΥΤΟΣ όχι ΑΥΤΗ. Ευχαριστώ.

  11. #26
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Η μητέρα μου πέθανε προ 12 χρόνια. Προ 5 χρόνια περπατούσα στον δρόμο, γυρίζει ένας 20χρονος κ μου λέει ''γ*μώ την μάνα σου'', του λέω ήρεμα ''έχει πεθανει φίλε'' και μου λέει ''γ*μώ την νεκρή σου μάνα'', απλά σηκώθηκα κ έφυγα, ήταν δυνατόν να τον ''εκδικηθώ'';; Ποιον; τον ψυχικά άρρωστο που δεν ήξερε τι έλεγε;;
    Δες άλλο ψυχίατρο, ξεκίνα γνωστική ψυχοθεραπεία.... την ζωή μας δεν την παίρνουμε πίσω με την εκδίκηση. Το πιο πιθανό είναι να σε βάλουν φυλακή, δεν μιλάω για ψυχιατρείο, αλλά ΦΥΛΑΚΗ. Ξύπνα λοιπόν.... ακούς εκεί εκδίκηση στο 2020. Στην εποχή της γνώσης και της επιστήμης να μιλάμε νεατερνταλικά, έλεος. Οκ κάποιοι σου φέρθηκαν άσχημα, ε και λοιπόν; Προχώρα την ζωή σου, αυτή είναι η απάντηση σε αυτούς... τι να πω εγώ που έχω κακοποιηθεί; Μέχρι και καλάζνικοφ σκεφτόμουνα να βρώ να τους γαζώσω, αλλά ήταν λάθος. Ξέρεις πως τους απάντησα; Δουλεύοντας και σπουδάζοντας... έβγαλα 19 βαθμό στο εσπερινό ακόμα δεν μπορούν να το χωνέψουν.
    Θες ακόμα να τους εκδικηθείς; Γίνε καλός σε κάτι, αυτή θα είναι η ''εκδίκηση'' σου. Και είμαι ΑΥΤΟΣ όχι ΑΥΤΗ. Ευχαριστώ.
    H γνωστική συμπεριφορική ψυχοθεραπεία την οποία κι εγω δοκίμασα παλιά θα τον βοηθήσει να γίνει αυτό που του πρότεινα, το να σκληρύνει, το να πάψει να είναι στα μάτια των άλλων η εύκολη λεία. Δυστυχως δεν είναι όλοι οι άνθρωποι αγίοι σαν εσένα, εμένα και τον Αντώνη, ήδη έγραψες κι ένα δικό σου παράδειγμα. Τα ψυχικά τραύματα που μας αφήνουν οι άλλοι δυστυχώς δεν φεύγουν εύκολα, θέλουν απίστευτη εσωτερική εργασία κι αυτό που έβαλα σε μπολτ είναι η καλύτερη εργασία, η καλύτερη επούλωση που μακάρι να την εννοούσα χρόνια πριν στη ζωή μου!
    γιάννης

  12. #27
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Η μητέρα μου πέθανε προ 12 χρόνια. Προ 5 χρόνια περπατούσα στον δρόμο, γυρίζει ένας 20χρονος κ μου λέει ''γ*μώ την μάνα σου'', του λέω ήρεμα ''έχει πεθανει φίλε'' και μου λέει ''γ*μώ την νεκρή σου μάνα'', απλά σηκώθηκα κ έφυγα, ήταν δυνατόν να τον ''εκδικηθώ'';; Ποιον; τον ψυχικά άρρωστο που δεν ήξερε τι έλεγε;;
    Δες άλλο ψυχίατρο, ξεκίνα γνωστική ψυχοθεραπεία.... την ζωή μας δεν την παίρνουμε πίσω με την εκδίκηση. Το πιο πιθανό είναι να σε βάλουν φυλακή, δεν μιλάω για ψυχιατρείο, αλλά ΦΥΛΑΚΗ. Ξύπνα λοιπόν.... ακούς εκεί εκδίκηση στο 2020. Στην εποχή της γνώσης και της επιστήμης να μιλάμε νεατερνταλικά, έλεος. Οκ κάποιοι σου φέρθηκαν άσχημα, ε και λοιπόν; Προχώρα την ζωή σου, αυτή είναι η απάντηση σε αυτούς... τι να πω εγώ που έχω κακοποιηθεί; Μέχρι και καλάζνικοφ σκεφτόμουνα να βρώ να τους γαζώσω, αλλά ήταν λάθος. Ξέρεις πως τους απάντησα; Δουλεύοντας και σπουδάζοντας... έβγαλα 19 βαθμό στο εσπερινό ακόμα δεν μπορούν να το χωνέψουν.
    Θες ακόμα να τους εκδικηθείς; Γίνε καλός σε κάτι, αυτή θα είναι η ''εκδίκηση'' σου. Και είμαι ΑΥΤΟΣ όχι ΑΥΤΗ. Ευχαριστώ.
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Εφοσον δεν μπορεις να διακρινεις τη διαφορά μεταξύ μιας μεταφοράς και μιας ξεκαθαρης δήλωσης ,προφανως είναι ασκοπο να μετέχεις σε συζητήσεις που ειναι περαν του διανοητικου σου επιπεδου. Το ότι βαφτιζεις δε οποιον σε βρίζει "ψυχικά άρρωστο" είναι το λιγότερο αδαες,αν όχι προσβλητικο. Εχω νομικές γνώσεις,μην αγχωνεσαι για μένα, εδώ δεν βάζουν φυλακή τους εγκληματίες,θα βάλουν εμένα που δεν έχω πειραξει ποτς κανέναν. Καθεσαι και βριζεις κιόλας και τον ιατρό μου, δεν ντρεπεσαι;

    Εχω πετυχει αρκετά στη ζωή μου, ελάχιστα ενδιαφέρει τους εχθρούς μου, εξακολουθούν να με βλαπτουν και δεν τους τιμωρει καμία αστυνομία,με έχουν κλέψει,με έχουν βρισει, με έχουν χτυπησει,ολοι ελεύθεροι είναι. Τις ανοησιες σου λοιπον ,καπου αλλού. Αυτή που μιλάς "νεατερνταλικα" είσαι εσύ,διότι δεν εχεις τη λογική να διακρινεις τη θεωρητικολογια ή το πώς μπορει να εννοεί καποιος την έννοια της εκδίκησης. Μπορει να είναι απολυτα νόμιμη αυτή η έννοια, οπως πχ καταγγελία φοροδιαφυγής για καποιον που διαφεύγει. Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 19:57.

  13. #28
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Δεν θα μου πεις τι θα κάνω. Ειδικά εσύ που παρουσιάζεις τάσεις παραβατικής συμπεριφοράς. Άντε περαστικά και να δείς νέο ψυχίατρο αυτός που εβλεπες μάλλον ήθελε κι ο ίδιος φάρμακα.
    Καλά δεν ντρεπεσαι; Ούτε 12 εικαζω ότι εβγαλες,οχι 19, εσύ δεν ξέρεις βασική ανάγνωση.

    Δεν παρουσιαζω παραβατικη συμπεριφορά ,έχω πανλευκο ποινικο μητρώο. Το δικό σου θα μας το δειξεις; για να πηγαινες νυχτερινό,ποιος ξέρει με τι υποκοσμο ειχες μπλεξει.


    Η έννοια της εκδίκησης μπορει να είναι απολυτα νόμιμη,ήδη απο το πρώτο ποστ λέω ξεκάθαρα ότι δεν θα έκανα κάτι παρανομο. Μπορω να κάνω καταγγελίες όμως νόμιμες,για πολλα πράγματα,φοροδιαφυγή, αυθαίρετα κλπ. Αν εσύ αυτό το θεωρείς κακο, μάλλον είσαι εναντίων του οργανωμένου κράτους και τον κανόνων που το διεπουν.

  14. #29
    Antonis8
    Guest
    Κι εγώ έχω κακοποιηθει σεξουαλικά στα έξι μου χρόνια. Πόσο αδιακριτη είσαι για να μπαίνεις σε θέμα μετατραυματικου στρες και να μειώνεις όσα νιωθω; Ελάχιστα με ενδιαφέρει η οποιαδηποτε εμπειρια σου,ειναι ανεπιθυμιτη στο θέμα γιατί είσαι προσβλητική.

  15. #30
    YokoChoco
    Guest
    19 βαθμός και έπαινος ''άριστα'' και ο σύλλογος συνταξιούχων καθηγητών της πόλης μου, μου έδωσε 500€ χρηματικό έπαθλο(καλύτερος βαθμός σε όλη την πόλη σε όλα τα εσπερινά). Αγώγη ''αρίστη'' καμία σχέση με υπόκοσμο(φαίνεται πως είσαι σε ψύχωση και φαντάζεσαι πράγματα). Αν εσύ πιστεύεις ότι πήρα ''12'' πίστευε το, ότι δεν ξέρω συντακτικό πίστευε το επίσης, δημοκρατία έχουμε. Καταρχήν είμαι ΑΝΔΡΑΣ όχι γυναίκα, εσύ επιμένεις σε θηλυκό γένος, ελεύθερα συνέχισε. Δεν ξέρω βασική ανάγνωση κτλ μπορείς ελεύθερα να πιστεύεις ότι θέλεις. Μάλλον έτσι μειωνοντάς με, προσπαθείς να με ''εκδικηθείς'', άλλωστε μιλάς για ''εκδίκηση'', μειώνεις εμένα για να έρθω μάλλον στο δικό σου επίπεδο, το χαμηλό... Δεν θα βρείς το δίκιο σου έτσι, απλά όλο αυτό θα το βρείς μπροστά σου και θα είναι αργά τότε.
    Σε χαιρετώ, φυσικά δεν ασχολούμαι άλλο(είναι χάσιμο χρόνου) και περαστικά...

    Ιωάννη ένα σχόλιο... η Γνωστική λες ''σκληραίνει'', ναι πιστεύεις στον εαυτό σου, αλλά σε μαθαίνεις και να συγχωρείς όχι να γίνεσαι εκδικητικός. Τουλάχιστον αυτά λεει ο Μπέρνς στο ''Αισθανθείτε Καλά''(πουθενά δεν μιλάει για εκδίκηση).

    ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ, ΜΕ ΑΓΑΠΗ

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. θελω να παρω εκδικηση απο τις γυναικες
    By FaceOnlyaMotherCouldLove in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 215
    Last Post: 18-08-2017, 13:49
  2. Replies: 12
    Last Post: 10-07-2016, 21:17
  3. εκδικηση
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 59
    Last Post: 09-07-2014, 09:30
  4. ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ
    By elenh in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 09-09-2010, 16:29
  5. ΕΚΔΙΚΗΣΗ
    By krino in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 07-05-2010, 16:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •