Θέλω εκδίκηση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 83
  1. #46
    Antonis8
    Guest
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 19:00.

  2. #47
    YokoChoco
    Guest
    Θέλω εκδίκηση
    Σκέφτομαι την εκδίκηση για όλα τα άτομα που με έβλαψαν. Σκεφτομαι το ότι μου πήρε τα πράγματα ο γκόμενος της αδερφής μου και ακόμα δεν μου τα έδωσαν πίσω. Είχα μέσα ένα βιβλίο φιλοσοφίας που το θέλω πίσω. Δεν σεβάστηκε τα λεφτά που ξοδεψα και αποκάλεσε τα ρούχα που είχα μέσα στη τσάντα κουρέλια. Σκέφτομαι τη δικαστή που δικαίωσε τους γείτονες στα ασφαλιστικά μέτρα. Της αξίζει ο,τι χειρότερο γιατί δεν έκρινε δίκαια παρόλα τα στοιχεία. Σκέφτομαι τους γείτονες, αυτά τα σιχαματα που δηλητηρίασαν τα ζωάκια και μου έκαναν τη ζωή κόλαση για τρία χρόνια. Θέλω να τους δω να υποφέρουν. Σκέφτομαι τον πρόεδρο που ψευδομαρτυρησε υπέρ τους και μετά είχε το θράσος να μου κάνει μήνυση. Κυκλοφορει με ένα μπλουτουθ στο αυτί ο κλόουν, ο αρχιχωριατης, η ανηθικη μαιμου. Σκέφτομαι τη θεια μου που κατεκλεψε το κοινό ταμείο της επιχείρησης και είχε το θράσος να ζητάει και άλλα και να μας βρίζει παντού. Σκέφτομαι όλους τους ανθρώπους που με αδίκησαν και όσο δεν δείχνουν μεταμέλεια,όσο ξέρω ότι δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβουν τα λάθη τους, όσο ξέρω ότι θεωρούν τους εαυτούς τους έξυπνους, πονηρούς και μάγκες,τόσο θέλω να τους δω να υποφέρουν, να τους κάνω εγώ να υποφέρουν. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, θα πάρω την εκδίκηση μου. Αν θα είναι εκδίκηση τύπου Αμελί ή Μπάτμαν,δεν το ξέρω ακόμα. Με τρώει όμως αυτό, κάποιες φορές δεν κοιμάμαι για αυτό το λόγο, γιατί σκέφτομαι πόσο τομάρια κυκλοφορούν ανάμεσα μας. Τους μισώ και τους σιχαίνομαι. Είναι αποβρασματα. Έχω διάφορα σεναρια μυαλό μου για το πώς θα ξεπληρώσουν όσα έκαναν.

    Εδω λόγια του Antonis8 βλέπουμε λοιπόν ποιος βρίζει.... μυαλό σοκοφρέτα!

  3. #48
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Το πολυ να το έχουμε συζητήσει δύο φορές, που την είδες εσύ την "πολλοστή" δεν ξέρω. Αλλά και πάλι, εδώ μόνη σου πεταχτηκες γιατί δεν μίλησε κανείς για παιδιά, και να μιλούσαμε βέβαια δεν θα ζητήσουμε την άδεια σου. Άσε που δεν προβάλλεις και κανένα επιχείρημα υπέρ της αντίθετης άποψης, λέει κάποιος ότι τα παιδιά που κάνουν φασαρία είναι ενοχλητικά και εσύ απλά του επιτίθεσαι. Μηδενική λογική και αδυναμία να υποστηρίξεις τη θέση σου.

    Από κει και πέρα είτε σου αρέσει είτε όχι , ο Ορέστης είχε δίκιο, και δεν βλέπω να την λες στον Ορέστη που είπε " επειδή έχουν παιδιά νομίζουν ότι τους ανήκει το λεωφορείο" Εγώ συμφωνώ με τον ισχυρισμό του, εσύ γιατί τα βαζεις αποκλειστικα μαζί μου όμως; Αν εχεις προσωπικά μαζί μου, δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Καλό θα ήταν πάντως να ξεπεράσεις το θέμα, είναι δικαίωμα του καθενα να μην συμπαθεί τα παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάς εσύ.
    Να προβαλλω επιχειρημμα στο τι?
    Οτι τα παιδια δεν ειναι ενοχλητικα και οτι εχεις πει κατα καιρους?(επιλεκτικη μνημη εχεις νομιζω...)
    Ενταξη τα αυτονοητα νομιζω δεν εχουν αναγκη απο επιχειρημματα...

    Και ναι στο ειπα θα εχω προσωπικα με οποιον θελω και με οποιον εκφραζει αυτες τις αποψεις, δεν θα μου το απαγορευση κανενας και ειδικα εσυ οποτε μην το συνεχιζεις αλλο ...

    Καλη συνεχεια και σε εσενα!

  4. #49
    YokoChoco
    Guest
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 19:01.

  5. #50
    Antonis8
    Guest
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 19:01.

  6. #51
    YokoChoco
    Guest
    Ποιο βιβλίο έχεις εκδόσει;

  7. #52
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Σκεφτομαι τους ανθρωπους που δηλητηριασαν το σκυλο μου. Την ομαδα των αλβανων που συνεργαστηκαν για να μου κανουν επιθεσεις και να με διωξουν απο την πλατεια και εω
    φτασαν να με παρενοχλουν καθημερινα εξω απ το σπιτι μου. Σκεφτομαι την κοινωνια που τους κανει πλατες. Σκεφτομαι τους πονηρους κτηνιατρους που τον αρρωστησαν για το κερδος και γραφουν με πολλαπλα προφιλ σε ζωοφιλικα φορουμ για να διαφημιζονται. Σκεφτομαι ολα τα κακα που μου εκαναν καιν που μου κανουν οι συγγενεις μου, υφαρπαζοντας οχι μονο την περιουσια που μου αφησε ο παππους μου, αλλα και καταστρεφοντας ολοκληρωτικα τη ζωη μου. Σκεφτομαι τα καθικια που μου εκαναν μπουλιγκ στο πανεπιστημιο και το σχολειο.

    Βλέπετε όλοι ένα σωρό ΥΒΡΕΙΣ, δείγμα υποτροπής σε ψυχική νόσο. Χρήζει ψυχιατρικής βοήθειας.

    Λοιπόν καλή συνέχεια Αντώνη και εύχομαι να βρείς τον δρόμο σου. Αφού έβγαλες όπως λες και ένα βιβλίο με το καλό και το δεύτερο...
    Αυτό δεν είναι καν δική μου παράθεση αλλά του Ορέστη. Για πόσο ακόμα θα ρεζιλευεσαι και θα παρενχολεις τα μέλη του φόρουμ που εκφράζουν το τραυμα τους στην αρμόδια κατηγορία; Εξακολουθείς να μην ντρέπεσαι που ασκείς χωρίς λογο πίεση και μπουλινγκ σε άτομα που βιώνουν μετατραυματικό στρες και μπαίνουν στο φόρουμ να λάβουν υποστήριξη και κάθεσαι και εμπαιζεις τα συναισθήματα τους. Ελπίζω να επέμβει σύντομα ένας διαχειριστής γιατί έχεις ξεπεράσει τα όρια.

  8. #53
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Να προβαλλω επιχειρημμα στο τι?
    Οτι τα παιδια δεν ειναι ενοχλητικα και οτι εχεις πει κατα καιρους?(επιλεκτικη μνημη εχεις νομιζω...)
    Ενταξη τα αυτονοητα νομιζω δεν εχουν αναγκη απο επιχειρημματα...

    Και ναι στο ειπα θα εχω προσωπικα με οποιον θελω και με οποιον εκφραζει αυτες τις αποψεις, δεν θα μου το απαγορευση κανενας και ειδικα εσυ οποτε μην το συνεχιζεις αλλο ...

    Καλη συνεχεια και σε εσενα!
    Δεν σου ευχήθηκα κάπου καλη συνέχεια :D

    Ναι, ακριβώς έχεις να προβάλεις κάποιο επιχείρημα ή να μας πεις γιατί απαγορεύεται να θεωρούμε ενοχλητικά τα παιδιά που κάνουν φασαρία; Απλώς θέλεις να επιβάλεις τη δική σου αντίθετη άποψη; Πολύ ώριμο και ωραίο. Το έχουν εκφράσει πολλοί εδώ μέσα πάντως, πάντα σε μένα κόλλας για κάποιο λόγο. Εφόσον όμως απλώς λες το αντίθετο απο αυτό που λέω χωρίς να το στηρίζεις την επόμενη φορά απλώς θα σε αγνοήσω.

  9. #54
    YokoChoco
    Guest
    Αγαπητέ συγγραφέα που γνωρίζεις και άριστα τα νομικά θέματα και έχεις κάνει και ένα σωρό μηνύσεις(είδα άλλο ποστ), ποιο βιβλίο έχεις γράψει; Το λέω για μένα τον απόφοιτο του εσπερινού που δεν αξίζει για σένα, πες μου σε παρακαλώ το βιβλίο σου θα ήθελα να το αγοράσω να το διαβάσω.

  10. #55
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Αγαπητέ συγγραφέα που γνωρίζεις και άριστα τα νομικά θέματα και έχεις κάνει και ένα σωρό μηνύσεις(είδα άλλο ποστ), ποιο βιβλίο έχεις γράψει; Το λέω για μένα τον απόφοιτο του εσπερινού που δεν αξίζει για σένα, πες μου σε παρακαλώ το βιβλίο σου θα ήθελα να το αγοράσω να το διαβάσω.
    Θεωρείς ότι θα δώσω προσωπικά μου στοιχεία σε έναν άγνωστο που με προσβάλλει ,μιλάει για την οικογένεια μου και βρίζει τον ψυχιατρο μου προσβάλλοντας την ιατρική του ακεραιότητα και παράλληλα προβαίνει σε αυθαιρετες , επιπόλαιες και επικίνδυνες διαγνώσεις λέγοντας ότι έχω ψύχωση και χρηζω άμεσης νοσηλείας; Ναι, τώρα περίμενε, σου στέλνω σε πμ και το ΑΦΜ μου. Δεν πας καλά φιλαράκι, πραγματικά.


    Όσο δε για τις μηνύσεις, θα μας πεις ότι είναι παράνομο και αυτό τώρα; Προφανώς έχεις διαστρεβλωμένη άποψη για την έννοια του νόμου. Μια μήνυση έχω κανει ολη και όλη στη ζωή μου για άτομα που δηλητηρίασαν τα ζώα μου. Περαστικά σου και σταματα να με ενοχλείς, καταντά κωμικοτραγικό.

    Επίσης το γεγονός ότι έπαθες μίνι εμμονή μαζί μου και κάθεσαι και ψάχνεις τις δημοσιευσεις μου, να το κοιτάξεις.

  11. #56
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Θεωρείς ότι θα δώσω προσωπικά μου στοιχεία σε έναν άγνωστο που με προσβάλλει ,μιλάει για την οικογένεια μου και βρίζει τον ψυχιατρο μου και παράλληλα λέει ότι έχω ψύχωση και χρηζω άμεσης νοσηλείας; Ναι, τώρα περίμενε, σου στέλνω σε πμ και το ΑΦΜ μου. Δεν πας καλά φιλαράκι, πραγματικά.


    Όσο δε για τις μηνύσεις, θα μας πεις ότι είναι παράνομο και αυτό τώρα; Προφανώς έχεις διαστρεβλωμένη άποψη για την έννοια του νόμου. Μια μήνυση έχω κανει ολη και όλη στη ζωή μου για άτομα που δηλητηρίασαν τα ζώα μου. Περαστικά σου και σταματα να με ενοχλείς, καταντά κωμικοτραγικό.

    Επίσης το γεγονός ότι έπαθες μίνι εμμονή μαζί μου και κάθεσαι και ψάχνεις τις δημοσιευσεις μου, να το κοιτάξεις.
    Τα εξηγώ αναλυτικά στην παράθεση προς τη Σόνια, η αστυνομία όχι μόνο δεν με βοηθήσε, αλλά με κυνηγούσε επί μία εβδομάδα. (δικά σου λόγια)
    Αυτό λέει πολλά. Εσύ έχεις εμμονές, προβλήματα με τον Νόμο, απειλείς σε φβ κτλ και μέσω φόρουμ. Αγαπητέ ειλικρινά μέσα θα σε βάλουνε. Κανένας δεν έχει ''εμμονή'' μαζί σου, έχεις παραισθήσεις και οπτικοακουστικές ψευδαισθήσεις, καταννοώ ότι βιάστηκες μικρός, καταννοώ ότι σου σκότωσαν τα γατιά κτλ και μένα μου σκότωσαν γάτες, προσπάθησε μία να με δολοφονήσει επειδή δεν έκανα έρωτα μαζί της, αλλά δεν απειλώ κανέναν ούτε με κυνηγούσε η αστυνομία. Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  12. #57
    YokoChoco
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 21-05-2020 at 20:34.

  13. #58
    Antonis8
    Guest
    Δεν θα δώσω προσωπικές μου πληροφορίες ούτε θα εξηγήσω τίποτα σε ένα άτομο προφανώς εμμονικο που παραβαινει κατά εξακολούθηση τους κανονισμούς του φόρουμ,προβαίνει σε διαγνώσεις,εμπαιζει το τραύμα μελών και θεωρεί ότι όλα αυτά είναι αποδεκτά στον συγκεκριμένο ιστότοπο. Εκτιθεσαι ανεπανόρθωτα με τις ασυναρτησίες που γράφεις. Εκτός του ότι είναι εντελώς αξιολυπητη και αξιοκατακριτη η συμπεριφορά σου. Συνέχισε τους χαρακτηρισμούς, απλώς δίνεις περισσότερους λόγους στους διαχειριστές να σου επιβάλλουν την αρμόδια ποινή.

    Εγώ είμαι ενας φιλήσυχος χρήστης,φιλήσυχος πολίτης με λευκό ποινικό μητρώο, δική μου επιχείρηση,καλή οικογένεια,εσύ είσαι αυτός που πιθανόν έχεις σχέση με υπόκοσμο. Σε κάθε περίπτωση, έχεις ξεπεράσει τα όρια. Εμπαιζεις το τραύμα που έχουν βιώσει μέλη και παραβιάζεις με αισχρό τρόπο τους κανονισμούς.

  14. #59
    Antonis8
    Guest
    ]

    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αντώνη, σκλήρυνε. Σε βρήκαν εύκολη λεία, εύκολο, γι αυτό σου τα κάναν, αλλιώς δεν θα τολμούσαν. Εξάσκησε την σκέψη σου και τον εαυτό σου να να αντιδρά αμέσως, τη στιγμή που κάποιος έρχεται με προθέσεις να σε βλαψει, εκεί κόψε τον, εκεί μάθε να λες όχι, να ζητάς εξηγήσεις, να υψώνεις τόνο φωνής. Αμα δουν τέτοια αλλαγή θα πάψουν να συμβαίνουν αυτα που σου συμβαίνουν κατ εξακολούθηση όλα αυτα τα χρόνια, όσο παράξενο κι αν σου φαίνεται τώρα, θα αρχίσουν να σε υπολογίζουν, δεν θα τολμούν να σε ενοχλήσουν διότι θα έχουν στη σκέψη τους οτι μπορεί να αντιδράσεις. Κι αν διεκδικήσεις ή μιλήσεις για αυτά στα οποία παλιά αδικήθηκες ή σου στέρησαν αυτό θα ναι υπέρβαση, θα τους δώσεις να καταλάβουν ότι δεν ξεχνάς και δεν χαρίζεσαι γι αυτα που έχασες κι έτσι θα νιώσεις έστω κάποια ανακούφιση. Βάλε δύναμη ψυχής και μη φοβάσαι να υπερβείς, δηλδ να αλλάξεις τον τρόπο συμπεριφοράς στον οποίο είσαι συνηθισμένος. Κάθε φορά που το κάνεις θα ναι όλο και πιο εύκολα. Και τότε ειναι που επιτέλους η ψυχη σου θα νιωθει καλύτερα.
    Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. Με όλο αυτό το σπαμ τωρα είδα την παράθεση σου. Ναι, όπως τα κατάλαβες είναι,λόγω του καλού μου χαρακτήρα έγινα πολλές φορές το θύμα. Προσπαθώ να το αλλάξω και να σκληρυνω, αλλά είναι κάτι που με τρώει και θέλει δουλειά . Όταν βλέπουν ότι σε έχουν πατήσει, και οι υπόλοιποι θεωρούν ότι είναι εύκολο να κάνουν το ίδιο.

  15. #60
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν θα δώσω προσωπικές μου πληροφορίες ούτε θα εξηγήσω τίποτα σε ένα άτομο προφανώς εμμονικο που παραβαινει κατά εξακολούθηση τους κανονισμούς του φόρουμ,προβαίνει σε διαγνώσεις,εμπαιζει το τραύμα μελών και θεωρεί ότι όλα αυτά είναι αποδεκτά στον συγκεκριμένο ιστότοπο. Εκτιθεσαι ανεπανόρθωτα με τις ασυναρτησίες που γράφεις. Εκτός του ότι είναι εντελώς αξιολυπητη και αξιοκατακριτη η συμπεριφορά σου. Συνέχισε τους χαρακτηρισμούς, απλώς δίνεις περισσότερους λόγους στους διαχειριστές να σου επιβάλλουν την αρμόδια ποινή.

    Εγώ είμαι ενας φιλήσυχος χρήστης,φιλήσυχος πολίτης με λευκό ποινικό μητρώο, δική μου επιχείρηση,καλή οικογένεια,εσύ είσαι αυτός που πιθανόν έχεις σχέση με υπόκοσμο. Σε κάθε περίπτωση, έχεις ξεπεράσει τα όρια. Εμπαιζεις το τραύμα που έχουν βιώσει μέλη και παραβιάζεις με αισχρό τρόπο τους κανονισμούς.
    Αισχρό και συκοφαντικό είναι να λές ότι έχω σχέσεις με υπόκοσμο. Σε συγχωρώ όμως. Αν μπορεί ο Χριστός να συγχωρεί τους σταυρωτές του μπορώ και'γω. ΤΕΛΟΣ.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. θελω να παρω εκδικηση απο τις γυναικες
    By FaceOnlyaMotherCouldLove in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 215
    Last Post: 18-08-2017, 12:49
  2. Replies: 12
    Last Post: 10-07-2016, 20:17
  3. εκδικηση
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 59
    Last Post: 09-07-2014, 08:30
  4. ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ
    By elenh in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 09-09-2010, 15:29
  5. ΕΚΔΙΚΗΣΗ
    By krino in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 07-05-2010, 15:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •