Θέλω εκδίκηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Θέλω εκδίκηση

    Σκέφτομαι την εκδίκηση για όλα τα άτομα που με έβλαψαν. Σκεφτομαι το ότι μου πήρε τα πράγματα ο γκόμενος της αδερφής μου και ακόμα δεν μου τα έδωσαν πίσω. Είχα μέσα ένα βιβλίο φιλοσοφίας που το θέλω πίσω. Δεν σεβάστηκε τα λεφτά που ξοδεψα και αποκάλεσε τα ρούχα που είχα μέσα στη τσάντα κουρέλια. Σκέφτομαι τη δικαστή που δικαίωσε τους γείτονες στα ασφαλιστικά μέτρα. Της αξίζει ο,τι χειρότερο γιατί δεν έκρινε δίκαια παρόλα τα στοιχεία. Σκέφτομαι τους γείτονες, αυτά τα σιχαματα που δηλητηρίασαν τα ζωάκια και μου έκαναν τη ζωή κόλαση για τρία χρόνια. Θέλω να τους δω να υποφέρουν. Σκέφτομαι τον πρόεδρο που ψευδομαρτυρησε υπέρ τους και μετά είχε το θράσος να μου κάνει μήνυση. Κυκλοφορει με ένα μπλουτουθ στο αυτί ο κλόουν, ο αρχιχωριατης, η ανηθικη μαιμου. Σκέφτομαι τη θεια μου που κατεκλεψε το κοινό ταμείο της επιχείρησης και είχε το θράσος να ζητάει και άλλα και να μας βρίζει παντού. Σκέφτομαι όλους τους ανθρώπους που με αδίκησαν και όσο δεν δείχνουν μεταμέλεια,όσο ξέρω ότι δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβουν τα λάθη τους, όσο ξέρω ότι θεωρούν τους εαυτούς τους έξυπνους, πονηρούς και μάγκες,τόσο θέλω να τους δω να υποφέρουν, να τους κάνω εγώ να υποφέρουν. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, θα πάρω την εκδίκηση μου. Αν θα είναι εκδίκηση τύπου Αμελί ή Μπάτμαν,δεν το ξέρω ακόμα. Με τρώει όμως αυτό, κάποιες φορές δεν κοιμάμαι για αυτό το λόγο, γιατί σκέφτομαι πόσο τομάρια κυκλοφορούν ανάμεσα μας. Τους μισώ και τους σιχαίνομαι. Είναι αποβρασματα. Έχω διάφορα σεναρια μυαλό μου για το πώς θα ξεπληρώσουν όσα έκαναν.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Σκεφτομαι τους ανθρωπους που δηλητηριασαν το σκυλο μου. Την ομαδα των αλβανων που συνεργαστηκαν για να μου κανουν επιθεσεις και να με διωξουν απο την πλατεια και εω
    φτασαν να με παρενοχλουν καθημερινα εξω απ το σπιτι μου. Σκεφτομαι την κοινωνια που τους κανει πλατες. Σκεφτομαι τους πονηρους κτηνιατρους που τον αρρωστησαν για το κερδος και γραφουν με πολλαπλα προφιλ σε ζωοφιλικα φορουμ για να διαφημιζονται. Σκεφτομαι ολα τα κακα που μου εκαναν καιν που μου κανουν οι συγγενεις μου, υφαρπαζοντας οχι μονο την περιουσια που μου αφησε ο παππους μου, αλλα και καταστρεφοντας ολοκληρωτικα τη ζωη μου. Σκεφτομαι τα καθικια που μου εκαναν μπουλιγκ στο πανεπιστημιο και το σχολειο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Παιδια το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να σε έχουν αδικήσει. Κι εγώ σκέφτομαι τους ανθρώπους που μου έκαναν μπόουλινγκ στο σχολείο. Μήπως όμως αντί να δηλητηριάζουμε όλοι μας το μυαλό μας με παράνομες εκδικησεις θα ήταν καλύτερο να εκδικηθούμε με την πρόοδο μας?

    Για σκεφτείτε το? Αυτα τα καθίκια πόσο θα ζοριστουν άμα βάλετε στόχο να βελτιώσετε τον εαυτό σας? Να βρείτε μια δουλεια, να συνεχίσετε ή να ξεκινήσετε σπουδές. Να βοηθήσετε εθελοντικά! Παιδια εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι και ζωα που σας χρειάζονται. Εγώ πρόσφατα σκεφτομουν ότι θέλω να μετακομίσω Αθήνα για να προσφέρω σε κάποια έμπιστη φιλοζωική. Σκεφθείτε το λίγο να προοδευσουμε όλοι μας και να μας δουν και να σκανε....αυτο πως σας φαίνεται?

  4. #4
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Σκέφτομαι την εκδίκηση για όλα τα άτομα που με έβλαψαν. Σκεφτομαι το ότι μου πήρε τα πράγματα ο γκόμενος της αδερφής μου και ακόμα δεν μου τα έδωσαν πίσω. Είχα μέσα ένα βιβλίο φιλοσοφίας που το θέλω πίσω. Δεν σεβάστηκε τα λεφτά που ξοδεψα και αποκάλεσε τα ρούχα που είχα μέσα στη τσάντα κουρέλια. Σκέφτομαι τη δικαστή που δικαίωσε τους γείτονες στα ασφαλιστικά μέτρα. Της αξίζει ο,τι χειρότερο γιατί δεν έκρινε δίκαια παρόλα τα στοιχεία. Σκέφτομαι τους γείτονες, αυτά τα σιχαματα που δηλητηρίασαν τα ζωάκια και μου έκαναν τη ζωή κόλαση για τρία χρόνια. Θέλω να τους δω να υποφέρουν. Σκέφτομαι τον πρόεδρο που ψευδομαρτυρησε υπέρ τους και μετά είχε το θράσος να μου κάνει μήνυση. Κυκλοφορει με ένα μπλουτουθ στο αυτί ο κλόουν, ο αρχιχωριατης, η ανηθικη μαιμου. Σκέφτομαι τη θεια μου που κατεκλεψε το κοινό ταμείο της επιχείρησης και είχε το θράσος να ζητάει και άλλα και να μας βρίζει παντού. Σκέφτομαι όλους τους ανθρώπους που με αδίκησαν και όσο δεν δείχνουν μεταμέλεια,όσο ξέρω ότι δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβουν τα λάθη τους, όσο ξέρω ότι θεωρούν τους εαυτούς τους έξυπνους, πονηρούς και μάγκες,τόσο θέλω να τους δω να υποφέρουν, να τους κάνω εγώ να υποφέρουν. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, θα πάρω την εκδίκηση μου. Αν θα είναι εκδίκηση τύπου Αμελί ή Μπάτμαν,δεν το ξέρω ακόμα. Με τρώει όμως αυτό, κάποιες φορές δεν κοιμάμαι για αυτό το λόγο, γιατί σκέφτομαι πόσο τομάρια κυκλοφορούν ανάμεσα μας. Τους μισώ και τους σιχαίνομαι. Είναι αποβρασματα. Έχω διάφορα σεναρια μυαλό μου για το πώς θα ξεπληρώσουν όσα έκαναν.
    Αυτό που νιώθεις κι αυτό που θες Αντώνη είναι απόλυτα υγιές.. Σου βρίσκω δίκαιο σε όλα.. Ειδικά στο σημείο που αναφέρεις το περιστατικό με τα ζώα, ξέρω πως είναι γιατί το έχω ζήσει πάρα πολλές φορές.

    Να βλέπεις όλους αυτούς τους ανθρώπους που συνάντησες στην ζωή σου και να νιώθεις περήφανος που εσύ δεν είσαι ομοιος τους αλλά καλύτερος!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    στη ζωη πρεπει να στεκεσαι ορθιοσ και να υπερασπιζεισ τα κεκτημενα σου η ποιο απλα το εδαφος σου........ με οποιο τροπο μπορεις............

  6. #6
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό που νιώθεις κι αυτό που θες Αντώνη είναι απόλυτα υγιές.. Σου βρίσκω δίκαιο σε όλα.. Ειδικά στο σημείο που αναφέρεις το περιστατικό με τα ζώα, ξέρω πως είναι γιατί το έχω ζήσει πάρα πολλές φορές.

    Να βλέπεις όλους αυτούς τους ανθρώπους που συνάντησες στην ζωή σου και να νιώθεις περήφανος που εσύ δεν είσαι ομοιος τους αλλά καλύτερος!
    Νιώθω και βλακας όμως, που αυτοί κερδιζουν κι εγώ βιωνω ηττες.

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Παιδια το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να σε έχουν αδικήσει. Κι εγώ σκέφτομαι τους ανθρώπους που μου έκαναν μπόουλινγκ στο σχολείο. Μήπως όμως αντί να δηλητηριάζουμε όλοι μας το μυαλό μας με παράνομες εκδικησεις θα ήταν καλύτερο να εκδικηθούμε με την πρόοδο μας?

    Για σκεφτείτε το? Αυτα τα καθίκια πόσο θα ζοριστουν άμα βάλετε στόχο να βελτιώσετε τον εαυτό σας? Να βρείτε μια δουλεια, να συνεχίσετε ή να ξεκινήσετε σπουδές. Να βοηθήσετε εθελοντικά! Παιδια εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι και ζωα που σας χρειάζονται. Εγώ πρόσφατα σκεφτομουν ότι θέλω να μετακομίσω Αθήνα για να προσφέρω σε κάποια έμπιστη φιλοζωική. Σκεφθείτε το λίγο να προοδευσουμε όλοι μας και να μας δουν και να σκανε....αυτο πως σας φαίνεται?
    Δεν ξέρω κατά πόσο θα καταλάβουν και την προοδο του άλλου. Ακόμα και τα επιτεύγματα μου θα μειώσουν οπως έκαναν και στο παρελθον. Σταζουν δηλητήριο. Για αυτό και θα ηθελα να εκδικηθω κανονικά. Δεν ξέρω πώς ,το σκέφτομαι, όχι απαραίτητα με αθέμιτα μέσα. Καποιος τροπος θα βρεθει.

  8. #8
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Σκεφτομαι τους ανθρωπους που δηλητηριασαν το σκυλο μου. Την ομαδα των αλβανων που συνεργαστηκαν για να μου κανουν επιθεσεις και να με διωξουν απο την πλατεια και εω
    φτασαν να με παρενοχλουν καθημερινα εξω απ το σπιτι μου. Σκεφτομαι την κοινωνια που τους κανει πλατες. Σκεφτομαι τους πονηρους κτηνιατρους που τον αρρωστησαν για το κερδος και γραφουν με πολλαπλα προφιλ σε ζωοφιλικα φορουμ για να διαφημιζονται. Σκεφτομαι ολα τα κακα που μου εκαναν καιν που μου κανουν οι συγγενεις μου, υφαρπαζοντας οχι μονο την περιουσια που μου αφησε ο παππους μου, αλλα και καταστρεφοντας ολοκληρωτικα τη ζωη μου. Σκεφτομαι τα καθικια που μου εκαναν μπουλιγκ στο πανεπιστημιο και το σχολειο.
    Και τι λες να κάνεις για όλους αυτούς; Ενας με κοροϊδευε στο σχολείο. Τον εβρισα ανώνυμα στο φβ και νευριασε. Και αν μου δοθεί η ευκαιρία,θα τον βλαψω. Δεν ξεχναω τιποτα, μονο αν δω οτι ο άλλος μετανιώνει ή ζητάει συγνώμη. Αλλά τα περισσότερα καθικια ούτε καν συνειδητοποιουν το κακό που κάνουν. Για αυτό και πρεπει να παρουν καποιο μάθημα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Τους μισώ και τους σιχαίνομαι. Είναι αποβρασματα. Έχω διάφορα σεναρια μυαλό μου για το πώς θα ξεπληρώσουν όσα έκαναν.
    Αντώνη άνοιξε ξεχωριστά Threads για κάθε έναν από αυτούς, και εμείς οι χρήστες του E-Psychology θα σου δίνουμε ιδέες εκδίκησης! Από φαντασία άλλο τίποτα!
    Βλέπω να πιάνει δουλειά ο AEON σίγουρα όμως...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    αντωνη ορεστη και ομπορο ασχολειστε με πραγματα που δεν συνιστουν πραγματικη ζωη φιλικα σασ τα λεω για να μην εκτιθεστε πραγματικη ζωη συνιστουν οι δουλειεσ οι γυναικεσ και τα ναρκωτικα ουτε τα σκυλακια ουτε τα ποιηματα ουτε τα αλλα που κανετε εγω ειμαι παππουσ εχω 3 κορεσ και 2 εγγονακια και δεν παω στο καφενειο γτ εχουν τεχνολογια και θα με μαδησουν κι οταν λεμε τεχνολογια αυτη που εχετε εσεισ την εχουν ολοι τωρα γτ αυτα αποτελουν ζωη ασ πουμε οτι δεν αντεχουμε να ζησουμε αλλιωσ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Νιώθω και βλακας όμως, που αυτοί κερδιζουν κι εγώ βιωνω ηττες.
    Όχι βλακας, απλά είναι άδικο. Απομάκρυνε τους τοξικους ανθρώπους που έχεις δίπλα σου, μόνο έτσι θα ηρεμήσεις.. Και όπου μπορείς να βρεις το δίκιο σου, διεκδίκησε το!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by elis View Post
    αντωνη ορεστη και ομπορο ασχολειστε με πραγματα που δεν συνιστουν πραγματικη ζωη φιλικα σασ τα λεω για να μην εκτιθεστε πραγματικη ζωη συνιστουν οι δουλειεσ οι γυναικεσ και τα ναρκωτικα ουτε τα σκυλακια ουτε τα ποιηματα ουτε τα αλλα που κανετε εγω ειμαι παππουσ εχω 3 κορεσ και 2 εγγονακια και δεν παω στο καφενειο γτ εχουν τεχνολογια και θα με μαδησουν κι οταν λεμε τεχνολογια αυτη που εχετε εσεισ την εχουν ολοι τωρα γτ αυτα αποτελουν ζωη ασ πουμε οτι δεν αντεχουμε να ζησουμε αλλιωσ αυτα
    Αμα γραφεις ποιηματα για γυναικες δεν ειναι ζωη; Επισης ο σκυλος μου ηταν ο μοναδικος μου φιλος. Και τριτον οι γυναικες δε με θελουν, βλεπω ενα σωρο ψηλες λεπτοκαμωμενες στο Θησειο, αλλα τους ειμαι αορατος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Θελω εκδικηση και απο τη γιατρο που μου εκανε ανηκεστο βλαβη στη γλωσσα. Ουτε καν τα στοιχειωδη μετρα υγιεινης δεν πηρε το ζωο, να βαλει γαντια, να πλυνει τα χερια της, να απολυμανει τον εξοπλισμο. Ο, τι ειχε ο προηγουμενος, το μεταφερει στον επομενο. Και νιωθω τη γλωσσα μονιμως τραχια εκτος των αλλων. Εκτροχιασε τη ζωη μου αυτη η κακοποιησ

  14. #14
    Antonis8
    Guest
    Πάρτην τηλέφωνο να κάνεις παράπονο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Πάρτην τηλέφωνο να κάνεις παράπονο.
    Αυτη χαμογελουσε ειρωνικα καθως μου ελεγε να παω σε λογοθεραπευτη. Σκασιλα της.

    Τωρα εχω αλλα νευρα. Ακου θρασος. Μπαινει τουριστας αναβολικακιας με τη γυναικα του στο λεωφορειο. Μαλλον αυστραλος. Προωθει τη γυναικα μπροστα που εχει χωρο. Αυτη με το μωρο αγγαλια. Κανουν ολοι ακρη ευχαριστως. Με τσιμπαει λιγο εμενα να βαλει κατω απο ενα καθισμα το σακο του, κανω ακρη. Το λεωφορειο πατεις με πατω σε. Οι μισοι δε φορανε μασκα. Η γυναικα του τυπου δε φοραει μασκα. Αυτος φοραει μονο ενα ναυλον που στερεωνεται στο κεφαλι και εχει κατσει μπροστα μου, πλατη. Θελω να κατεβω να αλλαξω λεωφορειο, αλλα ο οδηγος δεν ανοιγει την πορτα. Σκεφτομαι να πατησω το κουμπι, εχει κατσει μπροστα απ το στυλο και δε φτανω ευκολα, και το ενστικτο μου με κανει να δισταζω. Δε μπορω αλλο, το παταω. Μου αρπαζει το χερι και το τραβαει. Stay there μου λεει απειλητικα.The button λεω. I don't give a fuck μου απανταει. Λες και του ανηκει το λεωφορειο επειδη ειναι μυωδης! Αν ηθελε να προστατεψει την οικογενεια του γιατι δεν επαιρνε ταξι; Ηταν σταθμευμενα διπλα στη σταση. Κανονικα δεν επρεπε να του φερω αστυνομια αυτουνου να τον κατεβασει κατω; Ανοιξε ο οδηγος και κατεβηκα, αλλα δεν πρεπει κανονικα αυτα τα ατομα να αποβαλλονται; Ποια ειναι η δικαιολογια του; Οτι επειδη εχει μωρο κανει οτι γουσταρει; Δηλαδη αν δεν προλαβαινα να πατησω το κουμπι, θα με κραταγε στο λεωφορειο με το ζορι; Αυτο ειναι απαγωγη.
    Φαντασιωνομαι να του φερνω την αστυνομια και να τον πηγαινουν στο κρατητηριο και να τον γεμιζω μηνυσεις. Εδω βοηθαει να εισαι δικηγορος. Αλλα δε νομιζω να του εκανε τιποτα η αστυνομια. Μπορει και να τον δικαιολογουσαν λογω μωρου.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. θελω να παρω εκδικηση απο τις γυναικες
    By FaceOnlyaMotherCouldLove in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 215
    Last Post: 18-08-2017, 13:49
  2. Replies: 12
    Last Post: 10-07-2016, 21:17
  3. εκδικηση
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 59
    Last Post: 09-07-2014, 09:30
  4. ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ
    By elenh in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 09-09-2010, 16:29
  5. ΕΚΔΙΚΗΣΗ
    By krino in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 07-05-2010, 16:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •