Να μπω να ψάξω η θα μου κάνει κακό;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Να μπω να ψάξω η θα μου κάνει κακό;

    Παιδιά μ έπιασε πάλι αυτός ο πονοκέφαλος στο ίδιο σημείο που με πιάνει πάντα και συνοδεύεται από μούδιασμα στο ίδιο σημείο. Τον τελευταίο καιρό κάνω και πολλές ζημιές είμαι εντελώς αδέξια. Το πρωί ξυπνάω με νεύρα είμαι ευεραιθιστη δεν ξεβω γιατί συμβαίνει αυτό, είμαι συνεχώς ανήσυχη. Κάποιες φορές μπέρδευα τις λέξεις και νιώθω σαν αποπροσανατολισμενη. Νομίζω καταλάβατε για τι φοβάμαι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εγώ δεν θα έψαχνα αντε να επαιρνα κανα παυσιπονο για τον πονοκεφαλο και αυτό θα ήταν ολο για μενα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Παιδιά μ έπιασε πάλι αυτός ο πονοκέφαλος στο ίδιο σημείο που με πιάνει πάντα και συνοδεύεται από μούδιασμα στο ίδιο σημείο. Τον τελευταίο καιρό κάνω και πολλές ζημιές είμαι εντελώς αδέξια. Το πρωί ξυπνάω με νεύρα είμαι ευεραιθιστη δεν ξεβω γιατί συμβαίνει αυτό, είμαι συνεχώς ανήσυχη. Κάποιες φορές μπέρδευα τις λέξεις και νιώθω σαν αποπροσανατολισμενη. Νομίζω καταλάβατε για τι φοβάμαι...
    Όπως ακριβώς τα περιγράφεις. Το ίδιο. Βέβαια εμένα ο φόβος μου είναι η καρδιά μου. Αλλά σούβλιες στο κεφάλι στο ίδιο σημείο. Νεύρα απίστευτα. Φωνάζω με το παραμικρό και στα παιδιά. Μπερδεύω λέξεις. Πάω να μιλήσω και κολλάω. Όλα τα κάνει το καταραμένο υπερβολικό άγχος. Ότι έχουμε μαζεμένο στην ψυχή ξεσπάει στο άμοιρο σώμα μας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Όπως ακριβώς τα περιγράφεις. Το ίδιο. Βέβαια εμένα ο φόβος μου είναι η καρδιά μου. Αλλά σούβλιες στο κεφάλι στο ίδιο σημείο. Νεύρα απίστευτα. Φωνάζω με το παραμικρό και στα παιδιά. Μπερδεύω λέξεις. Πάω να μιλήσω και κολλάω. Όλα τα κάνει το καταραμένο υπερβολικό άγχος. Ότι έχουμε μαζεμένο στην ψυχή ξεσπάει στο άμοιρο σώμα μας
    Εγώ νιώθω στα χαμένα εντελώς δεν ξέρω αν είναι από το άγχος.. Το μυαλό μου συνεχώς είναι θολό και μπερδεμένο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εγώ δεν θα έψαχνα αντε να επαιρνα κανα παυσιπονο για τον πονοκεφαλο και αυτό θα ήταν ολο για μενα
    Δεν είναι κανένας έντονος πονοκέφαλος είναι μικρός αλλά πάντα στο ίδιο σημείο. Και δεν είναι αυτό που με τρομάζει αλλά που νιώθω αποπροσανατολισμο σαν deja vu σαν jet lack νομίζω ότι είναι πρωί ότι είμαι σε άλλο δωμάτιο. Είναι πολύ περιεργο. Εννοείται πως σκέφτομαι πως είναι από τις βλακειες που έκανα στα μάτια μου, φορούσα τα γυαλιά μου πάνω από τους φακούς ή τα φορούσα στραβά ή ανάποδα.. Όταν το κάνω αυτό δεν τα νιώθω αυτά τουλάχιστον μειώνονται σε ενταση.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    33
    Να δείτε τον Θυρεοειδή την βιταμίνη d και την βιταμίνη b12. Και τον σίδηρο σας. Ευερεθιστικότητα και απώλεια προσανατολισμού μπορεί να είναι συμπτώματα θυρεοειδούς ή έλλειψη αυτών των στοιχείων.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Απο υπνο πως πας;κοιμασαι εστω 6 ωρες ;η ελλειψη υπνου η ο κακος υπνος εμενα μου πυροδοτησε καθες λογης νευρολογικο συμπτωμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Εγώ δυστυχώς κοιμάμαι 4 ώρες το 24ωρο.Εκει κατάντησα. Και να κοιμηθώ μετά από τόση κούραση ξυπνάω με άγχος μέσα στον ύπνο μου! Πετάγομαι. Αντί να ξεραθω, να βυθιστω με τόση αϋπνία εγώ ξυπνάω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Εγώ δυστυχώς κοιμάμαι 4 ώρες το 24ωρο.Εκει κατάντησα. Και να κοιμηθώ μετά από τόση κούραση ξυπνάω με άγχος μέσα στον ύπνο μου! Πετάγομαι. Αντί να ξεραθω, να βυθιστω με τόση αϋπνία εγώ ξυπνάω.
    Γιατί κοιμάσαι μόνο 4 ώρες; κάποτε κι εγώ το έκανα αυτό

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Γιατί κοιμάσαι μόνο 4 ώρες; κάποτε κι εγώ το έκανα αυτό
    Γιατιξ δεν με παίρνει ο ύπνος. Η μεγάλη μου κόρη κοιμάται μετά τις 12.Την περιμένω να κοιμηθεί. Μετά βάζω ακουστικά να χαλαρώσω. Αν καταφέρω και κοιμηθώ πριν τις 2-3 σίγουρα θα ξυπνήσω κατά τις 5μιση. Θα ξανακοιμηθω μόνο με ακουστικά. Και γύρω στις 7 τέλος ο ύπνος. Κομμάτια. Πως να μην έχω ταχυπαλμιες και αρρυθμίες? Πόσο να αντέξει το σώμα?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Εμενα η μανα μου εχει σοβαρη ανοια και ξυπναει μεσα στη νυχτα και φωναζει,ο μεν πατερας μου μια ζωη ολο κατι τον ποναει και κλαψουριζει ολη νυχτα...πλεον οι ωτασπιδες εχουν γινει απαραιτητες για να κοιμηθω.Ζαναξ μερα παρα μερα 0.25,δεν θελω συνεχεια για να μην το συνηθισω,και βαλεριανα με μελατονινη(με πολυ φτωχα αποτελεσματα)στανταρ παντως εχω πετυχει 4-5 βραδια της εβδομαδας να κοιμαμαι αξιοπρεπως (6+ωρες).

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Εμενα η μανα μου εχει σοβαρη ανοια και ξυπναει μεσα στη νυχτα και φωναζει,ο μεν πατερας μου μια ζωη ολο κατι τον ποναει και κλαψουριζει ολη νυχτα...πλεον οι ωτασπιδες εχουν γινει απαραιτητες για να κοιμηθω.Ζαναξ μερα παρα μερα 0.25,δεν θελω συνεχεια για να μην το συνηθισω,και βαλεριανα με μελατονινη(με πολυ φτωχα αποτελεσματα)στανταρ παντως εχω πετυχει 4-5 βραδια της εβδομαδας να κοιμαμαι αξιοπρεπως (6+ωρες).
    Εγώ πάλι αυτόν τον καιρό κοιμάμαι πολύ ξυπνάω 1μιση το μεσημέρι και κοιμάμαι το πολύ 2 το βράδυ δεν ξεβρ γιατί κοιμάμαι τόσο πολύ. Με ανησυχεί αυτο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Εγώ πάλι αυτόν τον καιρό κοιμάμαι πολύ ξυπνάω 1μιση το μεσημέρι και κοιμάμαι το πολύ 2 το βράδυ δεν ξεβρ γιατί κοιμάμαι τόσο πολύ. Με ανησυχεί αυτο
    Τέλειο αναπληρώνει το σωμα την ενέργεια του.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Εν τω μεταξύ είμαι και πολύ αφηρημένη ξεχνάω τα πράγματα μου μπερδεύω αντικείμενα όταν οδηγώ καμία φορά σκέφτομαι τι να πατήσω τώρα.. Δεν ξεβρ αν φταίει ότι άρχισα πάλι να φοράω τα γυαλιά μου πάνω από τους φακούς κι αυτό το κάνω όταν αγχώνομαι νομίζω ότι μου μπερδεύει το μυαλό και με αποπροσανατολιζει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Όλο λέω θα δοκιμάσω 1 εβδομάδα να μην τα φορέσω καθόλου να δω πως θα είμαι θα ξεδιαλύνει το μυαλό μου κι όλο το αναιρω γιατί όταν οδηγώ η έχω κάπου να πάω με πιάνει το άγχος με τον κόσμο και τα φοράω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Το Escitalopram κάνει κακό στη πίεση ?
    By Alithinos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 13-03-2016, 17:12
  2. Σημάδια οτι η βουλιμία κάνει κακό
    By evanescence2 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 1
    Last Post: 24-12-2014, 09:49
  3. Η εθελοντική εργασία κάνει καλό ή κακό στην ψύχωση?
    By angelos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 21-10-2012, 23:23
  4. ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?
    By anikiti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 02-09-2011, 22:46
  5. Μηπως η ψυχοθεραπεια η συμπεριφορικη κανει κακο?
    By afrula in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 4
    Last Post: 23-03-2010, 18:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •