Πο*τανα αναισθησία, ποτε δεν σε είχα.. .. .. .
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242

    Πο*τανα αναισθησία, ποτε δεν σε είχα.. .. .. .

    Άλλο ένα βράδυ σήμερα που τα συναισθήματα μου με λυγισαν... Δεν αντέχω άλλο αυτο που περνάω ορκίζομαι δεν αντέχω πλεον. Ξυπνησα να πιω νερο άνοιξα το κινητό να βάλω ένα τραγουδι στο YouTube να με πάρει ο υπνος και βγήκε στα αρχικά το τραγουδι "όνειρο ήτανε", άρχισαν να κυλάνε τα δάκρυα και έκανα το μεγαλυτερο λάθος στον εαυτό μου να μπω στα σχόλια του τραγουδιου. Διάβαζα για μητέρες που είχαν χάσει τα παιδια τους είτε παιδιά που είχαν χάσει κάποιο αγαπημένο τους προσωπο και με έπιασε ξανά ο συναισθηματισμος μου. Μόνο που σκεφτόμουν πως θα νιώθουν αυτοί οι άνθρωποι και το πένθος τους μπήκα αυτόματα στην θέση τους και εκλεγα για 1 ώρα με ΛΥΓΜΟΥΣ.! Μετά σκέφτηκα αν θα έχανα εγώ αγαπημένο μου πρόσωπο όπως παράδειγμα την μανουλα μου που την λατρεύω, τι θα έκανα; πως θα αντιδρούσα; Μια ζωή πενθώ ανθρώπους που είτε δεν γνωρίζω προσωπικά είτε τους έχω δει είτε δεν τους έχω δει ποτέ μου. Σε δικό μου άνθρωπο Τί θα έκανα; Θέλω να φυγω πρώτη από την ζωή. Δεν θέλω να βιώσω τον πονο αυτόν, μπορεί να ακούγομαι υπερβολικια όμως για το μόνο πράγμα που είμαι 1000 τις εκατό σίγουρη στη ζωή μου αμα χάσω δικό μου άνθρωπο δεν θα το αντέξω, ειδικά για τη μανουλα μου η την επόμενη ημέρα θα με βρουν και εμένα εκτός ζωης, η θα με κλείσουν σε ψυχιατρείο και μόλις βγω η θα τα έχω χάσει τελείως αλλιώς αμα θυμάμαι ακόμα και λειτουργώ θα δώσω εγώ το τέλος. Παιδιά δεν είμαι τρελή, τα συναισθήματα μου για όλο το κόσμο και οποιονδήποτε, το άγχος μου για άλλους ανθρώπους, κάθε φορά που πεθάνει κάποιος πραγματικα ζω το πένθος σαν να είμουν πολυ στενός του άνθρωπος και ας μην τον είχα δει ποτέ στη ζωή μου. Ζω τον ΚΑΘΕ άνθρωπο σαν να βρισκόμαι εγώ στην θέση τους.. . .. . . Ότι χειροτερο θ μπορουσε να συμβεί σε κάποιον.. . . Η μεγαλύτερη κατάρα αυτό που βιώνω ξανά και ξανά.. . .. .

  2. #2
    george1520
    Guest
    Προσπάθησε να αποφεύγεις δυσάρεστες ειδήσεις, συζητήσεις κτλ μέχρι να φτιάξεις τις άμυνες σου.. Όλα αυτά που περνάς τα πέρασα κι εγώ όταν ήμουν στον πάτο ψυχολογικά. Δεν μπορούσα να ακούσω οτι υπάρχουν άνθρωποι που πονάνε, δεν ήθελα να βλέπω ειδήσεις για να μην πέφτω ψυχολογικά αλλά ταυτόχρονα έκανα ψυχοθεραπεία. Βάλε στο πρόγραμμα σου ένα ψυχολόγο και μαζί του θα βρεις τις λύσεις για όλα σου τα προβλήματα. Να μην φοβασαι για ότι περνάς, η κακή ψυχολογία μπορει να κάνει τα πάντα... Φτιάξε την!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Προσπάθησε να αποφεύγεις δυσάρεστες ειδήσεις, συζητήσεις κτλ μέχρι να φτιάξεις τις άμυνες σου.. Όλα αυτά που περνάς τα πέρασα κι εγώ όταν ήμουν στον πάτο ψυχολογικά. Δεν μπορούσα να ακούσω οτι υπάρχουν άνθρωποι που πονάνε, δεν ήθελα να βλέπω ειδήσεις για να μην πέφτω ψυχολογικά αλλά ταυτόχρονα έκανα ψυχοθεραπεία. Βάλε στο πρόγραμμα σου ένα ψυχολόγο και μαζί του θα βρεις τις λύσεις για όλα σου τα προβλήματα. Να μην φοβασαι για ότι περνάς, η κακή ψυχολογία μπορει να κάνει τα πάντα... Φτιάξε την!
    Οσο και να το Αποφευγω είναι δυσκολο λες και με κυνηγάνε αυτές οι καταστάσεις.. Εχώ στείλει εμαιλ σε έναν ψυχολόγο να του μιλήσω γραπτά για αρχή που μου είναι πιο ευκολο και να τα πω όλα.. Ασε που πριν 1 εβδομάδα πηγαμε στο κοιμητήριο ενός φίλου που κάνανε εκταφή στον πατερα του και έβλεπα τάφους με γνωστους μου πιτσιρικαδες που είχαν πεθανει και με έπιασε ένα άγχος ένα άσχημο συναίσθημα και ερωτήματα στο μυαλό μου... Πρώτη φορά πηγα κιόλας σε εκταφή και χωρίς να το θέλω αφου καθόμουν μακριά να μην δω είδα μερικά πράγματα και έπαθα ένα σοκ.. Σκεφτόμουν τι ήμαστε εμείς οι άνθρωποι; ένα τίποτα.. Ότι και να ήμαστε όλοι έτσι καταλήγουμε...

  4. #4
    george1520
    Guest
    Ενώ ξέρεις ότι πέφτεις ψυχολογικά με όλα αυτά έβαλες τον εαυτό σου σε αυτή την διαδικασία ενώ θα μπορούσες να το αποφύγεις. Δύσκολο δεν είναι γιατί το πέρασα.
    Πιστεύω είναι καλύτερο για σένα να αρχίσεις ψυχοθεραπεία και να συζητήσετε τα πάντα και όχι να τα γράψεις σε ένα χαρτί και να περιμένεις απάντηση. Η ψυχοθεραπεία γίνεται με συζήτηση, με εκφράσεις προσώπου και κινήσεις του σώματος. Βαλε το στο πρόγραμμα και προσπάθησε να κρατήσεις τον εαυτό σου μακριά από ανθρώπους και καταστάσεις που σε αναστατώνουν και σε ρίχνουν ψυχολογικά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ενώ ξέρεις ότι πέφτεις ψυχολογικά με όλα αυτά έβαλες τον εαυτό σου σε αυτή την διαδικασία ενώ θα μπορούσες να το αποφύγεις. Δύσκολο δεν είναι γιατί το πέρασα.
    Πιστεύω είναι καλύτερο για σένα να αρχίσεις ψυχοθεραπεία και να συζητήσετε τα πάντα και όχι να τα γράψεις σε ένα χαρτί και να περιμένεις απάντηση. Η ψυχοθεραπεία γίνεται με συζήτηση, με εκφράσεις προσώπου και κινήσεις του σώματος. Βαλε το στο πρόγραμμα και προσπάθησε να κρατήσεις τον εαυτό σου μακριά από ανθρώπους και καταστάσεις που σε αναστατώνουν και σε ρίχνουν ψυχολογικά.
    Μα το θέμα ξέρεις πιο είναι με εμένα ; μόνο γραπτά μπορώ να εκφραστώ, ακόμη και στο λυκειο μέσα από εκθέσεις εκφραζομουν απόλυτα εβγαζα όλα τα εσωψυχα μου και οι καθηγητές μεναν άφωνοι με αυτά που έγραφα. Εχω παει σε ψυχολόγο 3 φορές παλιοτερα και δεν μου έβγαινε λέξη, πηγαινα αποφασισμένη να μιλήσω και μόλις με κοιτουσε στα μάτια έλεγα ότι είμαι μια χαρά δεν έχω τίποτα και εφευγα, η με έπιαναν τα κλάματα

  6. #6
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Μα το θέμα ξέρεις πιο είναι με εμένα ; μόνο γραπτά μπορώ να εκφραστώ, ακόμη και στο λυκειο μέσα από εκθέσεις εκφραζομουν απόλυτα εβγαζα όλα τα εσωψυχα μου και οι καθηγητές μεναν άφωνοι με αυτά που έγραφα. Εχω παει σε ψυχολόγο 3 φορές παλιοτερα και δεν μου έβγαινε λέξη, πηγαινα αποφασισμένη να μιλήσω και μόλις με κοιτουσε στα μάτια έλεγα ότι είμαι μια χαρά δεν έχω τίποτα και εφευγα, η με έπιαναν τα κλάματα
    Βρες ένα ψυχολόγο, μίλησε μαζί του στο τηλέφωνο, πες αυτα που έγραψες τώρα και θα βρείτε μαζί τον τρόπο που θα δουλέψετε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Βρες ένα ψυχολόγο, μίλησε μαζί του στο τηλέφωνο, πες αυτα που έγραψες τώρα και θα βρείτε μαζί τον τρόπο που θα δουλέψετε.
    Εντάξει σε ευχαριστώ πολυ

Similar Threads

  1. Είμαι 29 και δεν είχα ποτέ κοπέλα
    By Vas13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 11-10-2016, 12:21
  2. εγινα 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα
    By kostas19917 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 294
    Last Post: 28-11-2015, 23:07
  3. πληρη αναισθησια
    By stellagr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 09-07-2014, 12:40
  4. δεν ειχα σχεση ποτε!!
    By euronymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2011, 02:46
  5. Δεν είχα ποτέ σχέση
    By kaneis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 243
    Last Post: 12-04-2011, 12:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •