Δεν ξέρω τι θέλω εγώ αυτή την φορά.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273

    Δεν ξέρω τι θέλω εγώ αυτή την φορά.

    Καλησπέρα, πολλοί ίσως με θυμηθούν με το όνομα μου. Και το προηγούμενο θέμα που είχα ανοίξει εδώ για μια προηγούμενη "σχέση" που είχα περάσει βαριά πριν κάτι μήνες..

    Ξανά ανοίγω θέμα εκ νέου για να ακούσω τις απόψεις σας. Είχα γνωρίσει στην σχολή μια κοπέλα καινούργια στην σχολή . 4 χρόνια μικρότερη από εμένα εγώ είμαι 22. Γνωριστήκαμε κάναμε βόλτες στην πόλη που σπουδάζουμε βγαίναμε, γνώρισε την παρέα μου γνώρισα την δική της . Γνώρισε τους δικούς μου που είχαν έρθει στο νησί κλπ. Προχωρήσαμε μετά από 1 εβδομάδα σχεδόν σε προκαταρκτικες φάσεις εφόσον το θέλαμε και οι δύο πάρα πολύ. Μετά κάναμε κανονικά σεξ, εκεί θέλω να σημειωσω πως δεν με τραβάνε πάρα πολύ. Δεν με διεγείρε εάν το λέω σωστά και μου επιτρέπετε. Μπορεί επειδή είναι "αρχάρια" εάν μου επιτρέπετε, δεν το κατακρίνω εννοείται, 18 στα 19 ετών είναι έτσι . Δεν έχει εμπειρία , και εγώ τότε δεν ειχα. Δεν φέρω συζήτηση γιαυτο, δεν ξέρω πως να την κάνω να μάθει, για να νιωσω και εγώ καλά, άλλες φορές με τραβάει πολύ και νιώθω ότι με φτάνει στον θέμα .

    Ίσως το πρόβλημα ήταν ότι γνωριστήκαμε μέσω Instagram που της είχα στείλει εγώ πρώτα , και είχα περάσει μια φάση με άλλη φοιτήτρια που την είχα πάρει παρά πολύ βαριά και έκλαιγα στα πατώματα ενώ την γνώριζα 3 μήνες το πολύ..
    Τώρα έχουν περάσει 4 μηνες ακριβώς που είμαστε μαζί. Έχουμε κοιμηθεί πάνω από 20 φορές μαζί τους μήνες αυτούς.. κάποιες φορές ωστόσο εγώ θέλω την ησυχία μου και την μοναξιά μου γιατι είμαι έτσι σαν άνθρωπος..
    Ξέρω θα μου πείτε δεν θα πάτε για γάμο , αλλά πολλές φορές αναρωτιέμαι αν την θέλω η όχι, έχω την εντύπωση πως δεν είναι του γούστου μου και στου στυλ μου.
    Επίσης , εκείνη δείχνει να με έχει αγαπήσει, με παίρνει τηλ, αν δεν μιλήσουμε στο φβ τρελενεται, μου το λέει ότι με αγαπάει, δεν είχε άλλη σχέση τόσο μεγάλη , δεν ξέρω εάν ταιριάζουμε τα γούστα μας, τα θέλω μας κλπ.
    Δεν ξέρω θέλω να ακούσω τις απόψεις σας.
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα χαίρομαι που κατάφερες επιτέλους να ξεκολλήσεις από την κοπέλα που είχες σχέση..

    Είμαι της άποψης πως από την στιγμή που αναρωτιέται κάποιος αν πρέπει να είναι σε μια σχέση τότε καλύτερα να μην είναι.
    Ίσως αυτό που σε κάνει να αμφιβάλεις για αυτή την σχέση είναι το γεγονός ότι η κοπέλα τρέχει αρκετά και όλο αυτό μπορει να σε πιέζει. Δεν θεωρώ πρόβλημα την απειρία της στο σεξ γιατι στο χέρι σου είναι να βελτιωθεί και να βρείτε μαζί τι ευχαριστεί και τους δύο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Η κοπέλα μάλλον αρχίζει να την πατάει ακριβώς όπως την είχες πατήσει εσύ με άλλες που δεν ανταποκρίνονταν/αισθάνονταν το ίδιο με εσένα. Αντιστραφήκανε οι ρόλοι.
    Αν δεν σου βγαίνει, καλό θα ήταν να το λήξεις ευγενικά πριν κολλήσει η κοπέλα ακόμα περισσότερο.

    Επίσης να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, το "Σ΄αγαπώ" τόσο εύκολα το λέτε η σημερινή νεολαία;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Καλησπέρα, πολλοί ίσως με θυμηθούν με το όνομα μου. Και το προηγούμενο θέμα που είχα ανοίξει εδώ για μια προηγούμενη "σχέση" που είχα περάσει βαριά πριν κάτι μήνες..

    Ξανά ανοίγω θέμα εκ νέου για να ακούσω τις απόψεις σας. Είχα γνωρίσει στην σχολή μια κοπέλα καινούργια στην σχολή . 4 χρόνια μικρότερη από εμένα εγώ είμαι 22. Γνωριστήκαμε κάναμε βόλτες στην πόλη που σπουδάζουμε βγαίναμε, γνώρισε την παρέα μου γνώρισα την δική της . Γνώρισε τους δικούς μου που είχαν έρθει στο νησί κλπ. Προχωρήσαμε μετά από 1 εβδομάδα σχεδόν σε προκαταρκτικες φάσεις εφόσον το θέλαμε και οι δύο πάρα πολύ. Μετά κάναμε κανονικά σεξ, εκεί θέλω να σημειωσω πως δεν με τραβάνε πάρα πολύ. Δεν με διεγείρε εάν το λέω σωστά και μου επιτρέπετε. Μπορεί επειδή είναι "αρχάρια" εάν μου επιτρέπετε, δεν το κατακρίνω εννοείται, 18 στα 19 ετών είναι έτσι . Δεν έχει εμπειρία , και εγώ τότε δεν ειχα. Δεν φέρω συζήτηση γιαυτο, δεν ξέρω πως να την κάνω να μάθει, για να νιωσω και εγώ καλά, άλλες φορές με τραβάει πολύ και νιώθω ότι με φτάνει στον θέμα .

    Ίσως το πρόβλημα ήταν ότι γνωριστήκαμε μέσω Instagram που της είχα στείλει εγώ πρώτα , και είχα περάσει μια φάση με άλλη φοιτήτρια που την είχα πάρει παρά πολύ βαριά και έκλαιγα στα πατώματα ενώ την γνώριζα 3 μήνες το πολύ..
    Τώρα έχουν περάσει 4 μηνες ακριβώς που είμαστε μαζί. Έχουμε κοιμηθεί πάνω από 20 φορές μαζί τους μήνες αυτούς.. κάποιες φορές ωστόσο εγώ θέλω την ησυχία μου και την μοναξιά μου γιατι είμαι έτσι σαν άνθρωπος..
    Ξέρω θα μου πείτε δεν θα πάτε για γάμο , αλλά πολλές φορές αναρωτιέμαι αν την θέλω η όχι, έχω την εντύπωση πως δεν είναι του γούστου μου και στου στυλ μου.
    Επίσης , εκείνη δείχνει να με έχει αγαπήσει, με παίρνει τηλ, αν δεν μιλήσουμε στο φβ τρελενεται, μου το λέει ότι με αγαπάει, δεν είχε άλλη σχέση τόσο μεγάλη , δεν ξέρω εάν ταιριάζουμε τα γούστα μας, τα θέλω μας κλπ.
    Δεν ξέρω θέλω να ακούσω τις απόψεις σας.
    Ευχαριστώ.
    καλημερα.
    αναρωτιεμαι μηπως δεν σε ελκει, επειδη σε κυνηγαει εκεινη...
    μηπως κολλας με την απορριψη, τελικα και τωρα που σε εκτιμαει η κοπελα, ξενερωνεις;
    η απειρια δεν ειναι δικαιολογια. αν θεωρεις τον εαυτο σου εμπειρο, μπορεις να της "μαθεις" οσα ξερεις.
    αν ομως δεν σου πολυαρεσει/αναβει σεξουαλικα και δεν διορθωθηκε αυτο στους 4 μηνες, δεν νομιζω οτι διορθωνεται..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Πρώτον, επειδή είναι μικρή, ενθουσιάστηκε μαζί σου. Δεν ξέρω αν ερωτεύτηκε ή σε αγάπησε, δεν πιστεύω, σίγουρα πάντως ενθουσιάστηκε.

    Το να της μάθεις τα πράγματα στο κρεβάτι, είναι εύκολο. Απλά μίλα, πες πως να κάνει και τι. Θα το εκτιμήσει.

    Μπορεί όμως και να μην είναι του γούστου σου. Σκέψου το. Το τι γυναίκα μ' αρέσει το βρήκα στα 21 μου, πριν δύο χρόνια. Μέχρι τότε κι εγώ ήμουν σε σχέση με κοπέλα η οποία δεν με έλκυε. Ίσως αυτό είναι.

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Μάλλον δεν σε ιντριγκαρει και πολύ επειδή εκείνη σε θέλει.....μπορεί να κολλάς με την απόρριψη.....κοίταξε το....

    Δεν ξέρουμε τι νιώθει για σένα....αν είναι ερωτευμένη ή απλά αν νιώθει οικειότητα μαζί σου....Δεν μπορούμε να μιλήσουμε για τα συναίσθηματα της...αλλα αν νιώθεις ότι είναι εκεί "παρούσα" στη σχέση σας ενδεχομένως και να είναι ευχαριστημένη με αυτό που έχετε....

    Αφού λες ότι έχετε κοιμηθεί πολλές φορές αρα δεν είναι η ίδια από τότε που το κάνατε πρώτη φορά σωστά;;; έχει γίνει πιο έμπειρη όσο ναι......άρα;

    Όσο το ότι δεν είσαι και πολύ ερωτευμένος εσύ θα αποφάσεις τι θα κάνεις.....αν νιώθεις ότι θέλεις να το ληξεις..ληξτο γλυκά και ήρεμα..........

Similar Threads

  1. Κι αν αυτή τη φορά τα καταφέρω? :))
    By marianna90 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 17-09-2022, 21:25
  2. Replies: 38
    Last Post: 25-11-2015, 01:02
  3. Αυτη τη φορά θα επιμείνω
    By vickoulina in forum Παχυσαρκία
    Replies: 16
    Last Post: 21-02-2012, 01:51
  4. Replies: 28
    Last Post: 03-05-2010, 10:18
  5. Σε τι διαφερει ΑΥΤΗ η φορα?
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-2007, 23:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •