Έχω κουραστεί
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133

    Έχω κουραστεί

    Νιώθω απελπισμένη. Δεν μπορώ να ξεπεράσω μια ερωτική απογοήτευση πολλά χρόνια πριν. Κοιτάζω συνέχεια φωτογραφίες του στο ιντερνετ. Μου λείπει πολύ που δεν τον ζω από κοντά. Τι άλλο να κανω? Έχω αύριο το 3ο ραντεβού με ψυχολόγο που παρακολουθώ γι αυτό το θέμα αλλά νιώθω πως δεν έχω δύναμη να σηκωθώ να πάω.

    Κλαίω και παρακαλάω το Θεό να μου απαντήσει στα μηνυματα που του έστειλα. Αλλά φυσικα τιποτα δεν γίνεται. Γιατί; Δεν έπρεπε ποτέ να τον γνωρίσω αυτόν τον άνθρωπο. Νιώθω ότι αφού δεν τον εχω δεν έχει ομορφιά η Ζωή μου. Θέλω να κοιμάμαι συνέχεια για να μην τον σκέφτομαι. Αυτό που λένε ότι ο χρόνος κλείνει τις πληγές είναι πολύ μεγάλο ψέμα. Θέλω να σταματήσω να υπάρχω για να μην βασανίζομαι από τις εμμονικες μου σκεψεις.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μη κουραζεσε φιλη μου ο Θεος παντα μας δινει δοκιμασιες για να βγουμε απ αυτες δυνατοτεροι και ισχυροτεροι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Υπάρχει ένα τραγούδι που λένε σε κάποια σημεία οι στίχοι του

    when you lose small mind, you free your life
    when you free your eyes, eternal prize.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Υπάρχει ένα τραγούδι που λένε σε κάποια σημεία οι στίχοι του

    when you lose small mind, you free your life
    when you free your eyes, eternal prize.
    και τι σχεση ακριβως, εχει με τις εμμονες;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Νιώθω απελπισμένη. Δεν μπορώ να ξεπεράσω μια ερωτική απογοήτευση πολλά χρόνια πριν. Κοιτάζω συνέχεια φωτογραφίες του στο ιντερνετ. Μου λείπει πολύ που δεν τον ζω από κοντά. Τι άλλο να κανω? Έχω αύριο το 3ο ραντεβού με ψυχολόγο που παρακολουθώ γι αυτό το θέμα αλλά νιώθω πως δεν έχω δύναμη να σηκωθώ να πάω.

    Κλαίω και παρακαλάω το Θεό να μου απαντήσει στα μηνυματα που του έστειλα. Αλλά φυσικα τιποτα δεν γίνεται. Γιατί; Δεν έπρεπε ποτέ να τον γνωρίσω αυτόν τον άνθρωπο. Νιώθω ότι αφού δεν τον εχω δεν έχει ομορφιά η Ζωή μου. Θέλω να κοιμάμαι συνέχεια για να μην τον σκέφτομαι. Αυτό που λένε ότι ο χρόνος κλείνει τις πληγές είναι πολύ μεγάλο ψέμα. Θέλω να σταματήσω να υπάρχω για να μην βασανίζομαι από τις εμμονικες μου σκεψεις.
    πρεπει να πας στο ραντεβου σου.
    θα εοχες δικιο να εχεις καποιες ελπιδες για εναν ανθρωπο που ανταποκρινεται, οταν ομως εχει κατεβασει ρολα οπως αυτος, τοτε το προβλημα δεν ειναι κοινο, αλλα ειναι δικο σου.
    δεν υπαρχει πιο αγονη λειτουργια απο το να τρωγεται καποιος με τα ρουχα του, για κατι που εκανε η δεν εκανε στο παρελθον.
    το μονο βεβαιο ειναι οτι το παρελθον δεν αλλαζει, επομενως καθε τετοια σκεψη ειναι μονο μαζοχισμος και μπλοκαρισμα για ενα ευτυχισμενο μελλον.
    επισης, εμμονες η μη εμμονες, ποτε δεν θα καταλαβω τους ανθρωπους που δεν ξενερωνουν με καποιον που τους απορριπτει. ειναι εξω απο την λογικη μου να κυνηγαει καποιος, ενω τον φτυνουν.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Νιώθω απελπισμένη. Δεν μπορώ να ξεπεράσω μια ερωτική απογοήτευση πολλά χρόνια πριν. Κοιτάζω συνέχεια φωτογραφίες του στο ιντερνετ. Μου λείπει πολύ που δεν τον ζω από κοντά. Τι άλλο να κανω? Έχω αύριο το 3ο ραντεβού με ψυχολόγο που παρακολουθώ γι αυτό το θέμα αλλά νιώθω πως δεν έχω δύναμη να σηκωθώ να πάω.

    Κλαίω και παρακαλάω το Θεό να μου απαντήσει στα μηνυματα που του έστειλα. Αλλά φυσικα τιποτα δεν γίνεται. Γιατί; Δεν έπρεπε ποτέ να τον γνωρίσω αυτόν τον άνθρωπο. Νιώθω ότι αφού δεν τον εχω δεν έχει ομορφιά η Ζωή μου. Θέλω να κοιμάμαι συνέχεια για να μην τον σκέφτομαι. Αυτό που λένε ότι ο χρόνος κλείνει τις πληγές είναι πολύ μεγάλο ψέμα. Θέλω να σταματήσω να υπάρχω για να μην βασανίζομαι από τις εμμονικες μου σκεψεις.
    Πως είναι αυτό τ συναίσθημα?? Εγώ παρακαλώ να ερωτευτω να κολλήσω μ κάποια να δω πως είναι.. Να μ κλέψει τ καρδιά.. Ν κολλησω να τν σκευτομαι συνέχεια.. Δεν ξέρω ποιο είναι χειρότερο το δικό σ... Η τ δικό μ συναισθήμα.!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Μαειος View Post
    Πως είναι αυτό τ συναίσθημα?? Εγώ παρακαλώ να ερωτευτω να κολλήσω μ κάποια να δω πως είναι.. Να μ κλέψει τ καρδιά.. Ν κολλησω να τν σκευτομαι συνέχεια.. Δεν ξέρω ποιο είναι χειρότερο το δικό σ... Η τ δικό μ συναισθήμα.!!
    τι ηλικια εχεις;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    15
    26 είμαι, έχω κάνει και 2 σχέσεις από 2 χρόνια μια στ 17-19 και μια 22-24 αλλά ποτέ δν ένιωσα τ συναίσθημα σου..ακομα και τότε το ολλο ωραίο ήταν το πρώτο 6μηνο
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι ηλικια εχεις;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και τι σχεση ακριβως, εχει με τις εμμονες;
    Τεράστια, αλλά δεν πιάνεις το νόημα τους και δεν το καταλαβαίνεις

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πρεπει να πας στο ραντεβου σου.
    θα εοχες δικιο να εχεις καποιες ελπιδες για εναν ανθρωπο που ανταποκρινεται, οταν ομως εχει κατεβασει ρολα οπως αυτος, τοτε το προβλημα δεν ειναι κοινο, αλλα ειναι δικο σου.
    δεν υπαρχει πιο αγονη λειτουργια απο το να τρωγεται καποιος με τα ρουχα του, για κατι που εκανε η δεν εκανε στο παρελθον.
    το μονο βεβαιο ειναι οτι το παρελθον δεν αλλαζει, επομενως καθε τετοια σκεψη ειναι μονο μαζοχισμος και μπλοκαρισμα για ενα ευτυχισμενο μελλον.
    επισης, εμμονες η μη εμμονες, ποτε δεν θα καταλαβω τους ανθρωπους που δεν ξενερωνουν με καποιον που τους απορριπτει. ειναι εξω απο την λογικη μου να κυνηγαει καποιος, ενω τον φτυνουν.
    Κατηγορώ τον εαυτό μου γιατί του έστειλα ένα βίντεο που του δείχνω ένα πρόβλημα στα μάτια όσο μιλούσαμε φιλικα και το βίντεο δεν με κολακεύει. Πιστεύω ότι με θεώρησε ασχημη. Είχα πειστεί από το αυτοανοσα που με ταλαιπωρεί και του έστειλα βιντεο για να μου πει την άποψη του σαν γιατρός. Φυσικά και μου απάντησε στο βίντεο. Αλλά μετά από 1 μήνα που του είπα ότι τον σκέφτομαι ακόμη κατέβασε ρολά. Αν δεν είχα στειλει αυτό το βίντεο και στη συνέχεια τα άλλα τώρα ίσως είχα ελπίδες. Αλλά έβγαλα μόνη μου τα μάτια μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν θα είχες ελπίδες Laila, για εκείνον είσαι μια παλιά γνωριμία, δεν σε βλέπει ερωτικά. Μην τρώγεσαι με τα ρούχα σου όπως σου λένε και πιο πάνω, όλα είναι στο μυαλό σου.
    Κόλλημα μίας δεκαετίας δεν φεύγει στα 2-3 ραντεβού με τον ψυχολόγο, θα χρειαστεί αρκετή δουλειά και χρόνο. Μην απογοητεύεσαι και μην παρατήσεις τις συνεδρίες.

  12. #12
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Νιώθω απελπισμένη. Δεν μπορώ να ξεπεράσω μια ερωτική απογοήτευση πολλά χρόνια πριν. Κοιτάζω συνέχεια φωτογραφίες του στο ιντερνετ. Μου λείπει πολύ που δεν τον ζω από κοντά. Τι άλλο να κανω? Έχω αύριο το 3ο ραντεβού με ψυχολόγο που παρακολουθώ γι αυτό το θέμα αλλά νιώθω πως δεν έχω δύναμη να σηκωθώ να πάω.

    Κλαίω και παρακαλάω το Θεό να μου απαντήσει στα μηνυματα που του έστειλα. Αλλά φυσικα τιποτα δεν γίνεται. Γιατί; Δεν έπρεπε ποτέ να τον γνωρίσω αυτόν τον άνθρωπο. Νιώθω ότι αφού δεν τον εχω δεν έχει ομορφιά η Ζωή μου. Θέλω να κοιμάμαι συνέχεια για να μην τον σκέφτομαι. Αυτό που λένε ότι ο χρόνος κλείνει τις πληγές είναι πολύ μεγάλο ψέμα. Θέλω να σταματήσω να υπάρχω για να μην βασανίζομαι από τις εμμονικες μου σκεψεις.
    Το κόλλημα το είχες πάντα ή η απογοήτευση που έχεις τώρα όσο αφορά το ερωτικό κομμάτι σε έκανε να θυμηθείς μια παλιά σου σχέση; Αν λέγεται σχέση αυτό που ειχατε. Συνήθως γνωρίζουμε και κάνουμε σχέσεις που μας απογοητευουν και τότε θυμομαστε ότι καπου κάποτε μας φέρθηκε κάποιος καλά και τον ψάχνουμε γιατί τότε τον εκτιμάμε. Εδώ πραγματικά προσπαθώ από το πρώτο σου θέμα να καταλάβω τι του βρήκες του συγκεκριμένου και ακόμη τον θυμάσαι. Είναι σαν και έχεις κλείσει τα μάτια και δεν θες να δεις την αλήθεια και περιμένεις να γίνει το θαύμα να εμφανιστεί ξανά στην ζωή σου αλλά να είναι διαφορετικος ανθρωπος (γιατί είχες πει πως αν είχε αισθήματα θα φεροταν διαφορετικα). Εγώ προσωπικά προτιμάω τα ατομα που θα φερθούν ανθρώπινα ακόμη και αν δεν νιώθουν τίποτα για μένα, κάτι που δεν εκανε ο κύριος που έχεις κολλήσει. Δώσε χρόνο στην ψυχοθεραπεία και ευκαιρίες στους ανθρώπους που μπαίνουν στην ζωή σου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Τί να πω αυτό που ένιωσα δεν ξέρω που οφείλεται. Μπορεί να μου άρεσε πολύ εξωτερικά. Δεν ξέρω τι άλλο να πω. Πάντως κολλησα και δεν μπορώ να βρω εύκολα ψυχική ηρεμία.

    Με τα σοσιαλ μίντια είναι πολύ χειρότερο. Μπαίνω στη διαδικασία συνέχεια να βλέπω τι κάνει. Τώρα κιόλας έχω καιρό που θέλω να φύγω να γυρισω στην Ελλάδα. Αλλά δεν ξέρω καθόλου αν θα βρω δουλειά στο αντικείμενο μου. Κάθε μερα έχω και χειρότερη διάθεση.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αντι να καθεσε να σκιζεσε για ενα ατομο που σ αρεσε εξωτερικα μονο γιατι δε βρισκεις ενα σωσια του το εξωτερικο ειναι το μονο ευκολο αν ειχε το μυαλο του Αινσταιν πχ δευτερο δε θα εβρισκες ευκολα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Κατηγορώ τον εαυτό μου γιατί του έστειλα ένα βίντεο που του δείχνω ένα πρόβλημα στα μάτια όσο μιλούσαμε φιλικα και το βίντεο δεν με κολακεύει. Πιστεύω ότι με θεώρησε ασχημη. Είχα πειστεί από το αυτοανοσα που με ταλαιπωρεί και του έστειλα βιντεο για να μου πει την άποψη του σαν γιατρός. Φυσικά και μου απάντησε στο βίντεο. Αλλά μετά από 1 μήνα που του είπα ότι τον σκέφτομαι ακόμη κατέβασε ρολά. Αν δεν είχα στειλει αυτό το βίντεο και στη συνέχεια τα άλλα τώρα ίσως είχα ελπίδες. Αλλά έβγαλα μόνη μου τα μάτια μου.
    τωρα, μας λες για το βιντεο...
    εγω νομιζα οτι ξεκινησες μια συνομιλια φιλικη- κοινωνικη.
    μιλωντας του για το βιντεο, στην πραγματικοτητα εκμαιευσες μια ανταποκριση, επειδη ειναι γιατρος.
    και στο ονομα της παλιας σχεσης, αλλα και οποιασδηποτε φιλικης απλα σχεσης κι αν ειχατε, φυσικα και σου απαντησε.
    αν ειχε ερωτικες βλεψεις ηξερε που να σε βρει. δεν εφυγε γι αυτο που ειδε στο βιντεο. ξερει ποια εισαι, δεν περιμενει ενα βιντεο που δεν σε κολακευει για να βγαλει συμπερασματα.
    αυτο που τον εδιωξε δεν ηταν το βιντεο, αλλα το οτι ξεκαθαρισες στα μηνυματα οτι εχεις ερωτικες βλεψεις.
    γι αυτον εχει τελειωσει το θεμα, γι αυτο και εξαφανιστηκε. δεν θα αλλαζε τπτ αν δεν εστελνες το βιντεο και μιλουσες εξ αρχης. θα εφευγε εξ αρχης, μολις του ελεγες οτι τον σκεφτεσαι, ακομα κι αν δεν ξεφευγες με επιμονη κλπ..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έχω κουραστει
    By And87 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 62
    Last Post: 25-03-2019, 10:01
  2. Έχω κουραστεί!!
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 26-07-2015, 00:09
  3. Έχω κουραστεί...
    By Jude in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 13-09-2013, 19:56
  4. εχω κουραστει
    By rom77 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 17-09-2007, 04:13
  5. Εχω κουραστει
    By Τιμος23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 07-03-2007, 01:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •