Γιατί δεν είμαι αρκετή;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    22

    Γιατί δεν είμαι αρκετή;

    Έχω κολλήσει με κάποιον που κάνουμε κάτι εδώ και κατι μήνες, αν και δεν ταιριάζουμε καθόλου, εχουμε Δηλαδή τελείως διαφορετικά ενδιαφέροντα/γουστα. Τον σκέφτομαι συχνά αλλα θελω να τον ξεπεράσω γιατι δεν πρόκειται να παει πουθενά αυτο και γιατι καθε φορα που κάνουμε κατι η οταν ειμαστε μαζι και κανουμε παρεα δεν νιώθω καλα,νιωθω πολυ used. Με στενοχωρεί το οτι δεν του αρέσω αρκετά για να με θελει για κατι παραπάνω και δεν ξέρω τι να κάνω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by em99 View Post
    Έχω κολλήσει με κάποιον που κάνουμε κάτι εδώ και κατι μήνες, αν και δεν ταιριάζουμε καθόλου, εχουμε Δηλαδή τελείως διαφορετικά ενδιαφέροντα/γουστα. Τον σκέφτομαι συχνά αλλα θελω να τον ξεπεράσω γιατι δεν πρόκειται να παει πουθενά αυτο και γιατι καθε φορα που κάνουμε κατι η οταν ειμαστε μαζι και κανουμε παρεα δεν νιώθω καλα,νιωθω πολυ used. Με στενοχωρεί το οτι δεν του αρέσω αρκετά για να με θελει για κατι παραπάνω και δεν ξέρω τι να κάνω..
    να φυγεις. αυτο να κανεις.
    εφοσον εσυ θελεις κατι παραπανω, κι εκεινος δεν θελει, εσυ εισαι αυτη που θα ταλαιπωρηθει. απομακρυνσου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Κάτσε ρε συ μισό λεπτό,στο έχει πει ξεκάθαρα αυτό η είναι υπόθεση δική σου;Τι σχέσεις έχετε;Και γιατί νιώθεις used?
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    22
    Το χαμε συζητήσει . Δηλαδη του χα πει εγω οτι καλυτερα να μην τον ξαναδώ γιατι με κουράζει αυτη η φαση και μου λεει οτι δεν φταίει μονο αυτός και φταιω και εγω που δεν τον εχω προσεγγίσει καλύτερα.. ειπε οτι του αρέσει η φάση μας και ότι δεν θα τον χαλούσε να εξελιχθεί αλλα δεν ξερει αν θα τα καταφέρουμε να γίνει αυτο. Να σημειωθεί οτι μενουμε σε αλλη πολη.

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Να την τελειώνεις τη κατάσταση με συνοπτικές διαδικασίες γιατί θα σε φθείρει αυτό ......ενώ ο τύπος Θα είναι ευχαριστημένος μιας και αυτο μόνο θέλει

    Πάντως εγώ δεν κατάλαβα από αυτό που γράφεις αν έχεις κολλήσει μαζί του επειδή είσαι ερωτευμένη ή αν απλώς κόλλησες μόνο και μόνο επειδή δεν θέλει κάτι πιο σοβαρό μαζί σου...........

    Έτσι όπως τα γράφεις μάλλον τείνω να συμπεράνω το δεύτερο..........ότι δηλαδή ο εγωισμός σου έχει πληγεί και σου πέφτει η αυτοπεποίθηση λόγω της άρνησης του να σε προσδιορίσει ως πιο μόνιμη σύντροφο....Και αυτό οπως είναι λογικό σε έχει τσιτωσει και το ζεις ως κόλλημα και έρωτα....

    Αν είναι έτσι πάντως ακόμα καλύτερα..
    Δεν είναι κάτι βαθύτερο ...Και όπως λες δεν έχετε κοινά και προφανώς εκείνος το έχει καταλάβει και για αυτό δεν σε ορίζει ως σταθερή σχέση

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Το ότι μένετε σε άλλη πόλη μπορεί να είναι βασικό εμπόδιο....Για ποιο λόγο να μπει σε διαδικασία πιο σταθερής σχέσης με μια κοπέλα από απόσταση αν δεν είναι φουλ καψουρεμενος;;;;;;

    Καλά αυτά που λέει μη τα πολύ πιστεύεις .....οι άντρες -και ειδικα όταν είναι μια τόσο ελευθερη φάση από απόσταση-οτι θέλουν μπορούν να σου πουν γιατί ξέρουν ότι λόγω των συνθηκών είναι δύσκολο να τα υλοποιήσουν...


    Και εφόσον αυτός ζει αλλού.....που ξέρεις ότι δεν έχει σχέση με άλλη;;; ή ότι δεν πάει με άλλες;;;

    Εσύ να φανταστώ από τότε που γίνεται μεταξύ σας αυτό..Δεν πας με άλλους σωστα;;; Είσαι σε μόνιμη βάση εκεί;;;; διαθέσιμη για αυτόν συναισθηματικα;;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    22
    Το ξέρω ότι παει με αλλες οπω ξέρει και αυτός οτι παω με άλλους. (Αλλα εγω παω με άλλους επειδη αυτος παει με αλλες). Ειμαι διαθέσιμη για αυτον συναισθηματικά αλλα δεν εχει νοημα να το δείξω αυτο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Τότε να λήξεις όλη την φάση.Εφ'οσον σε φθείρει τόσο καλα θα κάνεις να προχωρήσεις αφού δεν υπάρχει σοβαρός σκοπός μεταξύ σας.Γιατι να χάνεις τον καιρό σου,που ξέρεις μπορεί να σου τύχει κάποια πολύ καλή ευκαιρία και να την χάσεις λογω του κολλήματος που έχεις μαζί του και άδικα κιόλας..
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  9. #9
    en99, τα εχω ζησει κι εγω αυτα. Κοιτα να δεις τι συμβαίνει σε αυτες τις περιπτώσεις...

    Εσυ θέλεις κάποιον που δεν σου δείχνει τα συναισθήματα που θα ήθελες αλλα δεν λέει κι όχι. Νομίζεις οτι δεν ειναι 100% με σενα γιατι δεν εισαι αρκετή γιατι δεν έκανες κάτι καλα κλπ. Μετά προσπαθείς να αποδείξεις σε αυτόν και σε σένα (κυρίως) ότι είσαι πολύ καλύτερη και οτι εχει κάνει λάθος, αλλα με την συμπεριφορά του θα σε αποκαρδιώνει κάθε φορα και κάθε φορα θα νομίζεις οτι δεν φτάνεις για αυτο γινονται αυτα. Θα πιάνεσαι απο το ότι μένει κοντά σου άρα κάτι βρισκει στην σχέση σας αλλα εσυ πρέπει να προσπαθήσεις παραπάνω. θα εισαι λοιπόν μονίμως σε ένα κυνηγητό που θα σε κάνει να αισθάνεσαι ακόμα χειρότερα γιατι δεν τα καταφέρνεις και θα τον δικαιολογείς που δεν σε θέλει αρα θα αρκείσαι στα ψίχουλα που θα σου πετάει.

    Φαύλος κύκλος. Δεν φταίει κανεις σε όλο αυτο πρέπει όμως κάποιες φορες να δεχόμαστε ότι απλά δεν κολλάει με όλα τα άτομα. Αυτο δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι υστερεις σε κάτι! Κάπου μας κάνει κλικ κάπου δεν μας κάνει.

    Προχώρα παρακάτω.
    Last edited by Gala; 20-05-2020 at 00:45.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το ερωτημα ειναι γιατι δεν εισαι αρκετη η γιατι κανεις ψηστηρι σε οσους δε σε βλεπουν ως αρκετη και εγω σου λεω οτι αν σε εβλεπε ως αρκετη εσυ θα εβρικες ενα αλλο που δε σε εβλεπε ως αρκετη

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by em99 View Post
    Το ξέρω ότι παει με αλλες οπω ξέρει και αυτός οτι παω με άλλους. (Αλλα εγω παω με άλλους επειδη αυτος παει με αλλες). Ειμαι διαθέσιμη για αυτον συναισθηματικά αλλα δεν εχει νοημα να το δείξω αυτο.
    Αυτό που κάνεις είναι μεγάλο λάθος..........Δεν θα σε βγάλει πουθενά!!!

    Και επιτέλους όταν κάποιος δεν σας θέλει για κάτι παραπάνω σταματήστε να είστε πρόθυμες να γίνετε το παιχνίδι του...........!

    Κάνει κακο αυτό σε εσάς και ο μόνος επωφελημενος είναι εκείνος που μένει ευχαριστημένος με ένα απλό σεξ....

    Και κάπως έτσι σταματάνε να γίνονται σχέσεις γιατί οι περισσότεροι αντρες βρίσκουν ανασφάλεις και κολλημένες μαζί τους γυναίκες.....Τις κάνουν παιχνίδια τους με το να της έχουν stand by και μετά φυσικά δεν θέλουν δεσμεύσεις επειδή μπορούν ανά πάσα στιγμή να έχουν στα πόδια τους το κάθε κοριτσάκι που δεν έχει τη δύναμη να διεκδικήσει αυτό που θέλει και τις κάνουν υποχείριο τους

    Ξύπνα! Αυτός δεν πρόκειται να αλλάξει!!!!!!!!!! Τι ηλικία είπαμε ότι έχεις εσύ και αυτός;;;;

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Το πρόβλημα δεν είναι δικό του

    .....δικό σου είναι..! Αυτός δεν καταλάβαινει ότι μπορεί να σε εκμεταλλεύεται εν αγνοία του

    Εσύ κάνεις το ένα λάθος πίσω από το άλλο.

    Κάνεις τα χατίρια σε έναν άντρα που έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει σχέση από σένα και παράλληλα πας και με άλλους χωρίς να τους θες μόνο από καπρίτσιο ενώ το παίζεις άνετη και κουλ....υποφέρεις

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    22
    ναι οντως.. την επομενη φορα που θα μου στειλει δεν θα απαντησω καν, θα τον κανω ghosting. εγω ειμαι 21 αυτος 24

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    22
    Μου χει ξανασυμβει αλλη μια φορα αυτό. Τι να κανω για να μην μου ξανασυμβει ;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by em99 View Post
    Μου χει ξανασυμβει αλλη μια φορα αυτό. Τι να κανω για να μην μου ξανασυμβει ;
    οταν δεις οτι ο αλλος ειναι βαρυς και θελει παρακαλια, οταν θελεις πιο πολλα κι ο αλλος θελει να ειστε χαλαρα, να φευγεις πρωτη.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξαφνικά δεν έχω αρκετή διαύγεια
    By jumaru17 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-07-2019, 04:46
  2. Ποτέ δεν ήμουν αρκετή για κανέναν...
    By Ionbala in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 04-03-2018, 18:21
  3. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  4. Είμαι ευγνώμον γιατί...
    By badgirl in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 14
    Last Post: 18-01-2010, 18:50
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •