Άγχος που θα φύγω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Άγχος που θα φύγω

    Καλησπέρα σε όλους. Το επόμενο Σαββατοκύριακο πολύ πιθανό θα φύγω από το σπίτι μου για να πάω στην πόλη που σπουδάζω για να μαζέψω τα πράγματα μου και να δώσω κάτι εξετάσεις για το ECDL. Αλλά από χθες το βράδυ με έπιασε το άγχος και με έπιασε πάλι τώρα το βράδυ, όσο το σκέφτομαι. Τι να κάνω έχετε κάτι να μου προτείνετε?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    15
    Θα ταξιδέψεις με τα ΜΜ ?
    Αν ναι υπάρχουν επιλογές : 1. κουμπώνεις μια δραμαμίνη και κοιμάσαι φουλ σε όλο το ταξίδι , 2. πας σε έναν ψυχίατρο και μιλατε και λογικά θα σ δώσει κάτι για το ταξίδι για να είσαι ηρεμη . 3. δεν μπαινεις στα μέσα και παρακαλας εναν ανθρωπο να σε παει .
    Αν παλι σε αγχωνει το αμαξι : πηγαινε σε ψυχιατρο να το συζητησετε και να σ δωσει τη λυση

  3. #3
    Quote Originally Posted by κατερ View Post
    Θα ταξιδέψεις με τα ΜΜ ?
    Αν ναι υπάρχουν επιλογές : 1. κουμπώνεις μια δραμαμίνη και κοιμάσαι φουλ σε όλο το ταξίδι , 2. πας σε έναν ψυχίατρο και μιλατε και λογικά θα σ δώσει κάτι για το ταξίδι για να είσαι ηρεμη . 3. δεν μπαινεις στα μέσα και παρακαλας εναν ανθρωπο να σε παει .
    Αν παλι σε αγχωνει το αμαξι : πηγαινε σε ψυχιατρο να το συζητησετε και να σ δωσει τη λυση
    Πολύ πιθανό να πάω με έναν θείο μου. Όχι δεν με αγχώνει το ταξίδι απλά ότι θα φύγω αν και ξέρω ότι θα φύγω για λίγες μέρες πάλι αγχώνομαι..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    15
    Ίσως σου προκαλεί το άγχος ο λόγος για τον οποίο πηγαίνεις .
    Εγώ θα σου πρότεινα να μιλήσεις σε κάποιον ειδικό γιατί όσο το θρέφεις τλοσο θα σε φάει .
    Σου μιλάω εγώ που 5 χρόνια ζω με κρίσεις πανικού , άγχος και δεν μπορώ να ταξιδέψω . Φαντάσου εγκλωβισμός.
    Για να μην μου μοιάσεις λοιπόν , μιας και είναι αρχή και κάτι "χαλάρο" ακόμα συμβουλέψου έναν ειδικό , θα σε βοηθήσει σίγουρα.
    Αν πάλι για δικούς σου προσωπικούς λογους αδυνατείς να απευθυνθείς σε ειδικό δοκίμασε να σκέφτεσαι ωραία σενάρια για το τί θα κάνεις μόλις φτάσεις στον προορισμό σου , κάνε ασκήσεις με ανάσες ( εισπνοή μύτη , στέλνεις τον αέρα στο στομάχι , κρατάς για λίγο εκπνοή από στόμα) ή ζήτησε από κάποιον που εσλυ νιώθεις ασφάλεια μαζί του να σε συνοδεύσει και να ειναι μαζί σου εκείνες τις μέρες .

Similar Threads

  1. Άγχος που θα φύγω
    By nightwalker77777 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 19-08-2019, 02:01
  2. Θελω να φυγω..
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 4
    Last Post: 26-10-2018, 18:35
  3. Θελω να φυγω ...
    By ντολορ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 21-07-2018, 00:23
  4. δεν θα χρειαστει να φυγω!!!
    By pavlina in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 26-01-2016, 20:39
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!!!
    By smoke08 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 24
    Last Post: 24-02-2007, 16:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •