Αντικαταθλιπτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    21

    Αντικαταθλιπτικα

    Καλημέρα παιδιά...
    Έχω εδώ και 1 μήνα που έχω ξεκινήσει αντικαταθλιπτικά τα paroxia 20mg και εχω ακούσει ότι προσθέτουνε κιλά... Ισχύει αυτό;; νιώθω ότι πριζεται το πρόσωπο... προκαλούν μήπως κ πρήξιμο; γενικά σε όλη μ την ζωή δν έχω φτάσει πάνω από 47 κιλά και είμαι 22 χρόνων... Και τρ νιώθω ότι τα χαπια θα μ βάλουν κιλά...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2020
    Location
    Αθηνα
    Posts
    111
    ναι ισχυει οτι προσθετουν κιλα και επισης εθιζουν κιολας,δεν σου λεω να κωψεις την διαγωγη σου αλλα σαν συμβουλη θα σου ελεγα να παιρνεις φυσικα φαρμακα οπως βοτανα οτι θελεις κανε η επιλογη ειναι δικη σου!!! η καταθλιψη αντιμετοπιζεται με καλη παρεα εαν εχεις φιλους και με πολυ συζητηση και δραστηριωτητες γενικα μην καθεσαι μονη σου οσο μπορεις!!! εχω περασει και εγω καταθλιψη αλλα δεν ηθελα να παρω αντικαταθλιπτικα ποτε διοτι ηξερα τις αρνητικες επιδρασεις τους.ψαξε εαν θελεις φυσικα βοτανα αντικαταθληπτικα και οχι φαρμακα ξανα λεω η επιλογη ειναι δικη σου ο καθε ανθρωπος βλεπει το προβλημα του απο την δικια του οπτικη γωνεια..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    21
    Δεν.εθιζουν τα αντικαταθλιπτικά.
    Και κάνω μαζί και ψυχοθεραπεία και εχω και τον γιατρό μου.που τον εμπιστεύομαι και ξέρει πότε και πώς θα μου κόψει την αγωγή. Δν έχω απλά κατάθλιψη. Δοκίμασα φυτικά φάρμακα δοκίμασα τα πάντα σχεδόν. Δν λύνονται όλα.με φυτικά φάρμακα και βότανα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Δεν είναι εθιστικά τα αντικαταθλιπτικά καταρχάς.
    Λοιπόν Σοφία έχει αντικαταθλιπτικά που προκαλούν μείωση στην όρεξη ,οπως τα ladose,και μάλιστα τα χορηγούν σε βουλιμικους.Δες πως θα πάει η αγωγή σου με το χαπι που παίρνεις και μη σε νοιάζουν τα κιλά.Οταν γίνεις καλά θα βρεις χίλιους τρόπους να τα χάσεις.Εγω είμαι 41 ετών έχω πάρει ladose 3 φορές στη ζωή μου από 12-24 μήνες κάθε φορά και ποτε δεν εβαλα κιλά.Ισα ίσα τους πρώτους μήνες έχανα κιλά.
    Να είσαι δυνατή και όλα θα περασουν !!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Δεν είναι εθιστικά τα αντικαταθλιπτικά καταρχάς.
    Λοιπόν Σοφία έχει αντικαταθλιπτικά που προκαλούν μείωση στην όρεξη ,οπως τα ladose,και μάλιστα τα χορηγούν σε βουλιμικους.Δες πως θα πάει η αγωγή σου με το χαπι που παίρνεις και μη σε νοιάζουν τα κιλά.Οταν γίνεις καλά θα βρεις χίλιους τρόπους να τα χάσεις.Εγω είμαι 41 ετών έχω πάρει ladose 3 φορές στη ζωή μου από 12-24 μήνες κάθε φορά και ποτε δεν εβαλα κιλά.Ισα ίσα τους πρώτους μήνες έχανα κιλά.
    Να είσαι δυνατή και όλα θα περασουν !!!!
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!!
    Ελπίζω όλα να πάνε καλά... Εγώ θα την πάρω αρχικά για 6 μήνες και θα δείξει μετά πως θα πάει. Μακάρι να τελειώσει αισιόδοξα όλο αυτό..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    επαιρνα αντικαταθλιπτικα χρονια.κανενα δε με εθισε.τα εκοψα ανετοτατα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικα
    By xristoforos28 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 04-04-2019, 14:49
  2. Αντικαταθλιπτικα
    By theo1972 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 31
    Last Post: 02-11-2018, 01:58
  3. Αντικαταθλιπτικα
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 85
    Last Post: 28-03-2015, 12:54
  4. αντικαταθλιπτικά και βία
    By καθρεπτης in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 10-12-2014, 00:56
  5. Αντικαταθλιπτικά.
    By Primrose in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 04-05-2010, 18:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •