Σχεση με εξαρτημένο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Oι γονείς του που είναι Λωρέτα?

    Μπαμπάς έχει πεθάνει και μαμά στην επαρχία μόνιμα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Οσο για το ερώτημα που θέτεις στο τέλος του κειμένου σου, δεν εχω καταλάβει που το πας, δηλαδη αν υποθέσουμε οτι υπάρχει εξάρτηση, τι εννοεις οτι θα σήμαινε αυτο? Αν δεν υπάρχει, τι σημαίνει? δεν εχω καταλάβει πώς το σκέπτεσαι.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μαλιστα. Οσο για το ερώτημα που θέτεις στο τέλος του κειμένου σου, δεν εχω καταλάβει που το πας, δηλαδη αν υποθέσουμε οτι υπάρχει εξάρτηση, τι εννοεις οτι θα σήμαινε αυτο? Αν δεν υπάρχει, τι σημαίνει? δεν εχω καταλάβει πώς το σκέπτεσαι.
    Δεν καταλαβαίνεις δηλαδή ότι ερωτεύτηκα έναν ανθρωπο που βγήκε εξαρτημένος απο ουσίες, δεν το υποθέτουμε, ισχύει. Εκτός και αν για σενα ειναι νορμαλ ολο αυτο και συνηθισμένο. Στον κόσμο μου δεν είναι. Την άποψη - υποστήριξή σας ήθελα και τιποτα αλλο. Προφανώς δεν είναι τοσο απλό οσο "ε δεν ταιριάζαμε" οπως με αλλες σχέσεις, επρεπε να χωρίσω και μπήκα σε όλο αυτό έχοντας άγνοια τετοιων καταστάσεων. Οπως είπα δεν μπορώ να καταλαβω πως ενας ανθρωπος ειναι τοσο τρυφερος και ταυτόχρονα τοσο σκληρός ωστε να μην παλέψει για αυτο που είχαμε. Προφανώς μπαινουν μπροστά άλλα.
    Δεν ειμαι και δεν ειναι 20 χρονων και το δυσάρεστο ειναι οτι ελαχιστοποίησα το πρόβλημα και ήλπιζα. Τι αλλο δεν καταλαβαινεις ακριβως;

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    8
    Δεν έχει τόσο ιδιαίτερη σημασία η ουσία αλλά η εξάρτηση σαν εξάρτηση. Πχ βλέπεις ένα χρήστη μαύρου να μήν κάνει τίποτα στην ζωή του να είναι αναβλητικος να παρουσιάζει ψυχιατρικά προβλήματα με την κατάχρηση. να έχει μεγάλη πιθανότητα να πέσει στα πιο βαριά ναρκωτικά. Επίσης δεν υπάρχει κανένα κέντρο απεξάρτησης μόνο για το μαύρο η την κόκα η την ηρωίνη. Το ίδιο πρόγραμμα απεξάρτησης κάνει ένας χρήστης ηρωίνης με ενα χρήστη μαύρου. Καλύτερα να απομακρυνθεις τελείως από τον φίλο σου όσο και να σε πονέσει..
    Εάν δεν τελειώσει κάποιο πρόγραμμα και μείνει σταθερός στην ζωή του μόνο ταλαιπωρία έχει να σου προσφέρει.. να τον βολεύευεις δίνοντας του λεφτά να τον λυπάσαι που έχει κατάθλιψη να σε χειρίζεται για να γίνεται απλά.. εσύ θα ταλαιπωρήσε σε όλη αυτή την κατάσταση. Καλύτερα να πονέσεις λίγο τώρα παρά πιο πολύ αργότερα.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Vernadoss View Post
    Δεν έχει τόσο ιδιαίτερη σημασία η ουσία αλλά η εξάρτηση σαν εξάρτηση. Πχ βλέπεις ένα χρήστη μαύρου να μήν κάνει τίποτα στην ζωή του να είναι αναβλητικος να παρουσιάζει ψυχιατρικά προβλήματα με την κατάχρηση. να έχει μεγάλη πιθανότητα να πέσει στα πιο βαριά ναρκωτικά. Επίσης δεν υπάρχει κανένα κέντρο απεξάρτησης μόνο για το μαύρο η την κόκα η την ηρωίνη. Το ίδιο πρόγραμμα απεξάρτησης κάνει ένας χρήστης ηρωίνης με ενα χρήστη μαύρου. Καλύτερα να απομακρυνθεις τελείως από τον φίλο σου όσο και να σε πονέσει..
    Εάν δεν τελειώσει κάποιο πρόγραμμα και μείνει σταθερός στην ζωή του μόνο ταλαιπωρία έχει να σου προσφέρει.. να τον βολεύευεις δίνοντας του λεφτά να τον λυπάσαι που έχει κατάθλιψη να σε χειρίζεται για να γίνεται απλά.. εσύ θα ταλαιπωρήσε σε όλη αυτή την κατάσταση. Καλύτερα να πονέσεις λίγο τώρα παρά πιο πολύ αργότερα.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
    Καταλαβαίνω το θέμα της εξάρτησης απλώς δεν περίμενα ποτέ να χρειαστεί να απομακρυνθώ από κάποιον που φαινομενικά τουλάχιστον είναι ένας τρυφερός άνθρωπος και φαινόταν να με ήθελε εκεί (εκτός από τα on/off "θελω χρονο και δεν ειμαι καλα" που παλι με πληγωναν) εξαιτίας του χόρτου..Μου φαίνεται τραγικό. Αυτό με πονάει. Και πως, δεν με άφησε καν να του εξηγήσω τους λόγους που δεν αντέχω άλλο. Μου έκλεισε απλως το τηλ γιατι ειχε να βρεθει (ξανα) με την 'παρεα'. Και αυτό γινόταν συνεχώς. Δε μπορουσε ποτε να μεινεις μονος.
    Και 3 βδομαδες σιωπή και ξαφνικά " <3<3<3 λατρευω" σαν απαντηση σε μια παιδική μου φωτογραφια που ανέβασα σαν στορυ σε σοσιαλ μιντια επειδη είχα τα γενέθλια μου (λες και δεν εχει μεσολαβήσει τιποτα!) και "χρονια πολλα ευχομαι να εισαι καλα στη ζωη σου με οσους αγαπας.Φιλια" (Αντιφατικο το ενα μνμ με το αλλο.) Του απανταω με ευχαριστώ και "φανταζομαι την φωτογραφια λατρευεις" και δεν απανταει τιποτα. Και πριν 3 μερες παταει καρδουλες και like σε φωτογραφια μου και ολα αυτα τα εκανε παντα οταν ηθελε επικοινωνία, αλλα μου φαινεται οτι ειναι εκτός τόπου και χρόνου.

    Δεν θα είχα πρόβλημα να χωρίσω σαν ανθρωπος με τον συγκεκριμένο, πολιτισμένα. Μιας και φαινόταν τοσο "κουλ" αλλα ολα αυτα στα λόγια. Γιατί μάλλον ολη αυτή η συμπεριφορα του καταλήγει να με πληγώνει περισσότερο απο καθε 'κακο χωρισμό' επειδή δεν ειπαμε ποτε ουσιαστικά αντιο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Lwreta, πρόσεχε κοπέλα μου μην έχεις κάνα πισωγύρισμα με αυτόν γιατί σε βλέπω σε περίεργη φάση. Δεν θα βγάλεις άκρη να τα αναλύεις κι αν με ρωτάς, καλό θα ήταν να κόψεις εντελώς κάθε είδους επικοινωνία, ακόμα και στα social. Όταν πράγματι το έχεις αφήσει πίσω σου όλο αυτό, μπορεί να έχεις μία επικοινωνία που και που ή κάτι, αλλά τώρα δεν σου κάνει καλό.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Lwreta, πρόσεχε κοπέλα μου μην έχεις κάνα πισωγύρισμα με αυτόν γιατί σε βλέπω σε περίεργη φάση. Δεν θα βγάλεις άκρη να τα αναλύεις κι αν με ρωτάς, καλό θα ήταν να κόψεις εντελώς κάθε είδους επικοινωνία, ακόμα και στα social. Όταν πράγματι το έχεις αφήσει πίσω σου όλο αυτό, μπορεί να έχεις μία επικοινωνία που και που ή κάτι, αλλά τώρα δεν σου κάνει καλό.
    Το ξέρω Sonia, ακρη δεν βγαζω μονο πόνο παίρνω.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    θεωρώ οτι οι εξαρτημένοι ειναι άνθρωποι αρρωστοι και σαν αρρώστους πρέπει να τους αντιμετωπίζουμε.
    σου στελνω ενα link από μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ομαδα που μπορούν να σε βοηθήσουν σίγουρα, έχουν απίστευτα μεγάλη εμπειρια και θα σε καταλάβουν απόλυτα, γιατί οι περισσότεροι υποθέσεις κάνουμε και η αληθεια μπορεί να κρυβεται αλλου.

    δως του και εκείνου το τηλέφωνο:

    https://aytognosia.com/?fbclid=IwAR2...UYk1SrSpAMd8EQ

    είναι πολυ ομορφο που το στήριξες παντως.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lwreta View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
    Καταλαβαίνω το θέμα της εξάρτησης απλώς δεν περίμενα ποτέ να χρειαστεί να απομακρυνθώ από κάποιον που φαινομενικά τουλάχιστον είναι ένας τρυφερός άνθρωπος και φαινόταν να με ήθελε εκεί (εκτός από τα on/off "θελω χρονο και δεν ειμαι καλα" που παλι με πληγωναν) εξαιτίας του χόρτου..Μου φαίνεται τραγικό. Αυτό με πονάει. Και πως, δεν με άφησε καν να του εξηγήσω τους λόγους που δεν αντέχω άλλο. Μου έκλεισε απλως το τηλ γιατι ειχε να βρεθει (ξανα) με την 'παρεα'. Και αυτό γινόταν συνεχώς. Δε μπορουσε ποτε να μεινεις μονος.
    Και 3 βδομαδες σιωπή και ξαφνικά " <3<3<3 λατρευω" σαν απαντηση σε μια παιδική μου φωτογραφια που ανέβασα σαν στορυ σε σοσιαλ μιντια επειδη είχα τα γενέθλια μου (λες και δεν εχει μεσολαβήσει τιποτα!) και "χρονια πολλα ευχομαι να εισαι καλα στη ζωη σου με οσους αγαπας.Φιλια" (Αντιφατικο το ενα μνμ με το αλλο.) Του απανταω με ευχαριστώ και "φανταζομαι την φωτογραφια λατρευεις" και δεν απανταει τιποτα. Και πριν 3 μερες παταει καρδουλες και like σε φωτογραφια μου και ολα αυτα τα εκανε παντα οταν ηθελε επικοινωνία, αλλα μου φαινεται οτι ειναι εκτός τόπου και χρόνου.

    Δεν θα είχα πρόβλημα να χωρίσω σαν ανθρωπος με τον συγκεκριμένο, πολιτισμένα. Μιας και φαινόταν τοσο "κουλ" αλλα ολα αυτα στα λόγια. Γιατί μάλλον ολη αυτή η συμπεριφορα του καταλήγει να με πληγώνει περισσότερο απο καθε 'κακο χωρισμό' επειδή δεν ειπαμε ποτε ουσιαστικά αντιο.
    μα τους ηξερε πολυ καλα τους λογους. τι να του εξηγησεις;;
    οτι καταλαβες οτι ειναι εξαρτημενος;
    δεν ξερω γιατι σε μπερδευει η τρυφεροτητα του, η τα σπασμωδικα μηνυματα συμπαθειας που στελνει καμια φορα.
    ενας εξαρτημενος ανθρωπος , δεν ειναι κανενα τερας, ουτε γαυγιζει.
    μια χαρα και τρυφερος μπορει να ειναι και πιθανα, ενας γοητευτικος ανθρωπος.
    αυτο δεν μειωνει το προβλημα του, ουτε τον κανει ικανο για μια ισοτιμη σχεση.
    τα μηνυματα του δεν τα βρισκω καθολου ανιτφαιτκα. το οτι δεν μπορειτε να ειστε σε σχεση, δεν σημαινει οτι σε αντιπαθει, η δεν σε συμπαθει. σημαινει οτι δεν ειναι σε θεση να κανει σχεση. προεχει η σχεση του με τις ουσιες.
    γι αυτο και σου εκλεισε το τηλεφωνο και μονο για να μην τον καθυστερησεις, επειδη ηθελε να βρεθει με την χασισοπαρεα, ενω εσεις χωριζατε.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα τους ηξερε πολυ καλα τους λογους. τι να του εξηγησεις;;
    οτι καταλαβες οτι ειναι εξαρτημενος;
    δεν ξερω γιατι σε μπερδευει η τρυφεροτητα του, η τα σπασμωδικα μηνυματα συμπαθειας που στελνει καμια φορα.
    ενας εξαρτημενος ανθρωπος , δεν ειναι κανενα τερας, ουτε γαυγιζει.
    μια χαρα και τρυφερος μπορει να ειναι και πιθανα, ενας γοητευτικος ανθρωπος.
    αυτο δεν μειωνει το προβλημα του, ουτε τον κανει ικανο για μια ισοτιμη σχεση.
    τα μηνυματα του δεν τα βρισκω καθολου ανιτφαιτκα. το οτι δεν μπορειτε να ειστε σε σχεση, δεν σημαινει οτι σε αντιπαθει, η δεν σε συμπαθει. σημαινει οτι δεν ειναι σε θεση να κανει σχεση. προεχει η σχεση του με τις ουσιες.
    γι αυτο και σου εκλεισε το τηλεφωνο και μονο για να μην τον καθυστερησεις, επειδη ηθελε να βρεθει με την χασισοπαρεα, ενω εσεις χωριζατε.

    Συγγνώμη που αισθάνομαι οτι δεν εχει καταλάβει τίποτα, ή τουλάχιστον ότι από τι στιγμή που καταλαβαίνεις οτι πληγωσες καποιον δεν τον ενοχλείς, δεν ξέρω πως είναι "απλα να συμπαθεις" καποιον και να λες οτι δεν θες να τον χάσεις, αλλα ταυτοχρονα να δειχνεις οτι δεν σου καίγεται καρφί. Τα ίδια εκανε καθε φορά που με ήθελε πίσω. Και όχι προφανώς απο αγάπη. Με ήθελε γιατι ήξερε οτι τον αγάπησα και επειδη 8α τον ξελάσπωνα. Είτε συναισθηματικά είτε οικονομικά είτε δεν ξερω και εγω πως. Αντιφατικά είναι τα μηνύματα όπως και όλη του συμπεριφορά οσο ήμασταν μαζί. Οταν βαφτίζεις καποιον"ανθρωπο σου" όπως εκανε εκεινος δεν τον αφήνεις καθε τρείς και λίγο για μερες, βδομαδες .. αυτο εννοώ αντιφατικά. Οι λέξεις είναι βαριές "ανθρωπος μου", "λατρευω", κτλ. Δεν τις πετάμε ετσι. Ειναι εκμετάλλευση ολο αυτο.
    Δεν παραδέχτηκε ποτε καμία εξαρτηση του. Μακαρι να την παραδεχόταν ισως τότε να εκανε και κατι.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Και εννοείται ξαναγύρισε με συγγνωμες και οτι είμαι ο,τι καλυτερο ειχε κτλ κτλ κτλ.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα κι απο μενα! Μην νιωθεις την αναγκη να δικαιολγησεις τα συναισθηματα σου Λωρετα! Ο ερως δεν εξηγητε ,μειτε δικιαιολογειται με την νομικη!,μειτε μετα μαθηματικα! παραμε την ποιησηκαιτοναυθορμιτισμο των συναισθηατων οπου εκχηλιζουν απο την καρδουλα σου και οχι απο το μυαλο σου και την λογικη σου! Μαλιστα οσο πιο παραλογος,οσοπιοκοντρα στην λογικη παει τοσο πιο αληθεινος ειναι και ο δικος σας ερωτας Λωρετα ηταν κοντρασ λογικη ,για αυτο κι κατατην γνωμη μου απο μεριας σου τουλαχιστον νομιζω οτι ερωτευθηκες πραγματικα! με ολο σου το ειναι ! οπως πηγαζει απο την καρδια που δεν σκεφτεται αλλα "νιωθει" εζησες λοιπον κατις ομορφο! Μπραβο σου! μην το χαλας προσπαθωντας να βρεις λογικη, η παραλογη συμπεριφορα αποτην πλευρα του.
    Εζησες στην αρχη με το παθος κι οπως παντα ,μεσα σου ειχες την ελπιδα οτι αυτος ειτε θα "καθαρησει" ειτε θα αλλαξει και θα μεταμορφοθει ολο αυτο σε κατις σταθερο, υγειες και λογικο. Οι προσδοκιες μας δυστυχως δεν βγαινουν παντα ! ετσι ειναι η ζωη ! και ετσι γεννιεται η λυπη και η πικρα! οταν ομως δεν ευθυνεσαι κι τοσο πολυ εσυ! δεν ειναι καλο να ριχνεις πανω σου τις ευθυνες!
    Το αλλωτε αλλο σου μιισο οσο κι να θελα να τον κρινω λεγωντας τον τεμπελη, ηαδιαφορο!-διοτις σαν ενας νδρας αγαπαει κυνηγαει την αγαπη του - ομως δεν μπορω να τον κρινω τον ανθρωπο ! αφου εχω υπαρξει πολυ χειροτερος του! αυτα που εσυ φοβασαι για αυτον δλδ εγω τα ειχα μερος της ζωης μου! πως να τον κρινω οταν εχω κανει "σκονη" τα πιο ομορφα και νενανικα ονειρα απο καρδουλες αληθθεινες ! οπου μου εδωσαν τα παντα! ακομα και το βιολογικο τους μελον δλδ και εγω το ειχα προδωσει στο φορειο ενος ασθενοφορου σε κατασταση overdose! αρα ειμαι ο τελευταιος οπου θα κρινω αποτυχημενες αγαπες!

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    καλησπερα κι απο μενα! Μην νιωθεις την αναγκη να δικαιολγησεις τα συναισθηματα σου Λωρετα! Ο ερως δεν εξηγητε ,μειτε δικιαιολογειται με την νομικη!,μειτε μετα μαθηματικα! παραμε την ποιησηκαιτοναυθορμιτισμο των συναισθηατων οπου εκχηλιζουν απο την καρδουλα σου και οχι απο το μυαλο σου και την λογικη σου! Μαλιστα οσο πιο παραλογος,οσοπιοκοντρα στην λογικη παει τοσο πιο αληθεινος ειναι και ο δικος σας ερωτας Λωρετα ηταν κοντρασ λογικη ,για αυτο κι κατατην γνωμη μου απο μεριας σου τουλαχιστον νομιζω οτι ερωτευθηκες πραγματικα! με ολο σου το ειναι ! οπως πηγαζει απο την καρδια που δεν σκεφτεται αλλα "νιωθει" εζησες λοιπον κατις ομορφο! Μπραβο σου! μην το χαλας προσπαθωντας να βρεις λογικη, η παραλογη συμπεριφορα αποτην πλευρα του.
    Εζησες στην αρχη με το παθος κι οπως παντα ,μεσα σου ειχες την ελπιδα οτι αυτος ειτε θα "καθαρησει" ειτε θα αλλαξει και θα μεταμορφοθει ολο αυτο σε κατις σταθερο, υγειες και λογικο. Οι προσδοκιες μας δυστυχως δεν βγαινουν παντα ! ετσι ειναι η ζωη ! και ετσι γεννιεται η λυπη και η πικρα! οταν ομως δεν ευθυνεσαι κι τοσο πολυ εσυ! δεν ειναι καλο να ριχνεις πανω σου τις ευθυνες!
    Το αλλωτε αλλο σου μιισο οσο κι να θελα να τον κρινω λεγωντας τον τεμπελη, ηαδιαφορο!-διοτις σαν ενας νδρας αγαπαει κυνηγαει την αγαπη του - ομως δεν μπορω να τον κρινω τον ανθρωπο ! αφου εχω υπαρξει πολυ χειροτερος του! αυτα που εσυ φοβασαι για αυτον δλδ εγω τα ειχα μερος της ζωης μου! πως να τον κρινω οταν εχω κανει "σκονη" τα πιο ομορφα και νενανικα ονειρα απο καρδουλες αληθθεινες ! οπου μου εδωσαν τα παντα! ακομα και το βιολογικο τους μελον δλδ και εγω το ειχα προδωσει στο φορειο ενος ασθενοφορου σε κατασταση overdose! αρα ειμαι ο τελευταιος οπου θα κρινω αποτυχημενες αγαπες!
    Καλησπέρα Γιώργο,

    Δεν κρίνω προσωπικά. Αν τον έκρινα αυτόν ή τον οποιονδήποτε ίσως να ημουν και λιγότερο στεναχωρημένη με το ολο θέμα.
    Εσύ λες οτι φαντάζομαι αλλά εγώ λέω οτι οι πράξεις και οι συμπεριφορές είναι πραγματικές και συγκεκριμένες. Το οτι δεν είδα να κανει μπροστά μου κατι δε σημαίνει πια απολύτως τίποτα.
    Εχω συμβουλευτεί επαγγελματία ψυχικής υγείας, πίστεψε με γνωρίζουν πολύ καλά και δεν λένε κουβέντες του αέρα επειδή εχουν κατι μαζι του ή με τον οποιοδήποτε εξαρτημένο.
    Οι συμπεριφορές είναι ίδιες.
    ΚΥΚΛΟΣ.
    Φέρθηκα με πολύ σεβασμό και αγάπη ΣΩΣΤΗ (λέω σωστή γιατι για μενα η αγαπη ειναι αποδοχή του αλλου, για καποιον αλλον δεν ξερω τι ειναι) απέναντι του. Εκτιμώ αυτο που εχω να δωσω σαν ανθρωπος και που του εδωσα και δεν ειναι σε θεση να το εκτιμήσει ΚΑΝ.
    Δεν ξερω γιατί "δεν φεύγει" απο την στιγμή που φέρεται τη μία λες και ειμαι το πιο σημαντικο πραγμα στον κοσμο και την αλλη με πετάει γιατι ειναι σε τρομερη υπερενταση και "θα παω βολτα με τον ταδε θα σε παρω μετα" (ΞΑΝΑ το ιδιο) και εξαφανίζεται. Ολα αυτά δεν είναι νορμάλ. Δεν ξερω πως ειναι αυτή η φαση της εξαρτησης απο ουσιες (και ΝΑΙ δεν πιστευω οτι ολο αυτο ειναι απο τα τσιγαρα. Τσιγαρα εκανε και μπροστα μου δεν ειχε προβλημα. Πολυ απλα υπάρχουν κι αλλα στη μεση και προσπαθουσε να την παλεψει με 20 τσιγαρα τη μερα καθε μερα οταν ημουν εκει εγώ για να μην καταλαβω κατι.)
    Κρίμα και παλι κρίμα και δυστυχώς ΕΓΩ το πληγωμα το ζω περισσότερο απο εκείνον διοτι μαλλον δεν εχει ΚΑΝ συνείδηση τι κανει και τι προκαλεί στον "ανθρωπο του".
    Δουλεύω με τον εαυτό μου γιατι εχω συναισθηματική εμπλοκη ως "νορμαλ ανθρωπος". Ολοι μου λενε να φυγω μακρυά οτι δεν εχει να μου προσφερει τιποτα απολυτως και εγω πονάω γιατι τον βλέπω ως ανθρωπο και συναισθηματικα. Σκατα βοηθεια θελει. Αυτό ξερω. Εκμετάλλευση και μόνο.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα Λωρετα
    Ισως σε μπερδεψα με το προιγουμενο μηνυμα μου, αυτο που ηθελα να σου περασω απο το μηνυμα ηταν το να μην νιωθεις καθολου ενοχες επειδη τον αγαπησες τοσο πολυ!, επειδη ερωτευτηκες με την καρδια σου! ξερω οτι οι γυρο σου με τις κουβεντες τους - οχι οτι το κανουν παντα απο κακια η απο ζηλια- αλλα χωρις να το θελουν κι εχωντας καλο σκοπο μερικες φορες μπορει να σε κανουν να γεμισεις ενοχες! μην πεσεις σε αυτην την παγιδα!
    Οσο για εσας τους δυο, απο τα οσα γραφεις συμπερενω οτι εχει σβησει ο ερωτα σς! το μονο που μενει ειναι το πως θα τελειωσει ολοκληωτικα, εαν δλδ υπαρξει πολυτισμενο τελος ,με οσο το δυνατον πιο χαλαρες αντιδρασεις εκατεροθεν ,χωρις νευρα και τσακομους! και γιατι οχι να μπορουσατε να το γυρισετε σε μια σχεση απομακρης "φιλιας" αφου ο ανθρωπος αυτος πασχει απο ροβλημα υγειας!
    Απο την αλλη δεν μπορω να τον δικαιολογω τον φιλοσου, διοτις εχω υπαρξει χρηστης, μαλιστα πολυτοξικομανης καιεξαρτημενος οποιουχων! πωτες ομως δεν παραμελησα την συντροφο μου! πωτες δεν τις αφησα να νιωσουν οπως περιγραφεις εσυ! ,δεν το γραφω για να πενευτω, απεναντιας επειδη ζουσα σε εναν κοσμο γεματο ψεματα, δυπλης ζωης ισως για να μην καταλαβουν τυποτα ,ισως για αυτο κι να ειμουν τοσο προβλεπομενος ! οτι κι να ειναι θελω να σου πω πως εαν ειναι μονο το χασις δεν δικαιολογηται για τα οσα κανει! , και ακομα και αλλες ουσιες ν ειναι εαν πραγματικα σε αγαπαει απο την στιγμη που εχουν φτασει εκει τα πραγματα θα επρεπε να σου τα πει ολα! , να σου πει ακριβως τι παιζει! διοτις αξιζεις ναξερεις καθε λεπτομερια απο την ζωη του! αξιζεις να ξερεις καθε τι που τον προοβληματιζει! Διοτις πολυ απλα Λωρετα εισαι μια κοπελα που ΑΞΙΖΕΙ!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Καλησπέρα. Σχετικά με το θέμα μου, μπορεί κάποιος να μου πει αν η "εμμονή" είναι συνηθισμένο φαινόμενο στους εξαρτημένους; Καθε 15 μερές σιωπής απο αυτό τον άνθρωπο έχω παρανοική "παρενόχληση" που δεν καταλαβαίνω, με το κινητό μου να χτυπάει απο ειδοποιήσεις σε "καρδουλες" και αντιδράσεις στα σοσιαλ μιντια μου. Αδιαφορούσα και το προσπέρναγα αλλα κλιμακώνεται συνεχώς, μιλάμε για 40-50 ειδοποιήσεις καθε μερα απο τον ιδιο ανθρωπο, και με καθε αφορμή μπορει να μου στέλνει καποιο μνμ ασχετο λες και δεν εχει συμβει κατι. Δεν ηθελα να τον διαγράψω γιατι μαλλον τον εβλεπα ως φυσιολογικό. Λεει συνέχεια τα ιδια, δεν τον εχω ενοχλήσει ΠΟΤΕ. Ουτε κανω κατι για να τον "προκαλέσω". Δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος . Ουτε οταν ημασταν μαζι το εκανα. Δεν καταλαβαίνω γιατι το κανει αυτο. Ποιος ανθρωπος δεν καταλαβαινει οτι το να πατας 50 φορες το κουμπακϊ για να λαβει ειδοποιηση η αλλη πλευρά είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ. Δεν καταλαβαινω τιποτα. Λες και κανει κύκλους συνεχως.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. σχέση με άτομο εξαρτημένο!!
    By roulini in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2014, 13:55
  3. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •