Σχεση με εξαρτημένο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Ο τύπος αυτός δεν είναι εξαρτημένος από το χόρτο, αλλά από το στυλ ζωής που έχει υιοθετήσει: του ανεύθυνου θύματος, που περιμένει την "ελεημοσύνη" των άλλων. Αυτοί οι άνθρωποι είναι άκρως χειριστικοί, γιατί έτσι ξέρουν να επιβιώνουν. Δε μπορεί να αγαπήσει κανένα, ούτε τον εαυτό του. Είναι διαρκώς απασχολημένος με την επιβίωσή του σε ένα κόσμο που βλέπει ως σκληρό και άδικο.

    Μπλόκαρέ τον και φύγε μακριά. Είναι η μόνη πιθανότητα να συνέλθει...

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    14
    Δεν εχει να κανει το χορτο με ολο αυτο, ξαναλεω εχει ιστορικό με ουσίες και το πιο πιθανο ειναι οτι ειναι ΕΙΝΑΙ σε ουσιες ακομα και εγω ειχα την αγνοια. ΜΠΡΟΣΤΑ μου εκανε χορτο, δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμύριο να ηταν απλα ενας χασικλής. Δεν γεννήθηκα χ8ες. Αλλα δεν ηρθα και ποτε τοσο κοντα με εξαρτημένους. Δεν μπορεί να κανει ΤΙΠΟΤΑ, ουτε να δουλεψει ουτε να ζησει καν. Στη μεση είναι πρεζα και δεν εχω καμια αμφιβολία πλεον για αυτο. Χρηστης ηταν και πριν απο εμενα. ΔΕΝ υπαρχει πιθανοτητα να συνέλθει γιατι ΟΛΟ του το περιβάλλον ειναι ιδιο. Εχω συμβουλευτει ειδικο ψυχικής υγείας δεν μου εδωσε ουτε μια πιθανοτητα. Απλως δεν μπορουσα να προβλεψω ολη αυτη την κατασταση ωστε να μπλοκαρω οπως λες. Δεν ηθελα κι ολας γιατι πιστευα οτι δεν 8α γινει τιποτα απο ολα αυτα μιας κ ξαναλεω ΔΕΝ τον ενοχλησα πουθενα και με κανενα τροπο. Και προχ8ες απλα κοιτουσα το κινητο μου να χτυπαει δεκα λεπτα απο ειδοποιήσεις και αυτο ηταν τρομακτικο! Τρομαξα πως το λενε, 2 βδομαδες αδιαφορουσα με τις κινησεις του ελεγα οτι 8α βαρεθει. Εγινε χειροτερο. Δεν ξερω τι ειδους ανθρωπος μπορει να πυροβολαει ετσι και να μην καταλαβαινει τι σκατα κανει.
    Το μονο που μου ειπε, ειχε πιασει δουλεια πριν 2 μηνες (εργατης, ειχα χαρει ομως γιατι ελεγα οτι θα του κανει καλο και θα ξεκοψει) και τον επιασε η μεση του και ΠΡΟΦΑΝΩΣ τερμα και η δουλεια. Τοσο δουλεψε. Αυτο ηταν.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Lwreta, πρόσεχε κοπέλα μου μην έχεις κάνα πισωγύρισμα με αυτόν γιατί σε βλέπω σε περίεργη φάση. Δεν θα βγάλεις άκρη να τα αναλύεις κι αν με ρωτάς, καλό θα ήταν να κόψεις εντελώς κάθε είδους επικοινωνία, ακόμα και στα social. Όταν πράγματι το έχεις αφήσει πίσω σου όλο αυτό, μπορεί να έχεις μία επικοινωνία που και που ή κάτι, αλλά τώρα δεν σου κάνει καλό.

    Μπλόκαρέ τον από παντού και μην ασχολείσαι. Μη ψάχνεις να βρεις λογική σε όλο αυτό.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. σχέση με άτομο εξαρτημένο!!
    By roulini in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 34
    Last Post: 23-04-2014, 13:55
  3. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •