Μία ανεβαστική καλημέρα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 118
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876

    Μία ανεβαστική καλημέρα....

    Εδώ λέω να ανεβάζω την ανεβαστική μου καλημέρα με uplifting trance. Όσοι ξέρουν τι είναι uplifting trance ξέρουν, όσοι δεν ξέρουν και θέλουν να μάθουν αν πατήσουν play να το ακούσουν μέχρι το τέλος και τους διαβεβαιώνω πως μέχρι το τέλος του κομματιού θα τους έχει αλλάξει η ψυχολογία. Καλημέρα People


  2. #2
    ntinti
    Guest
    .................................................. ......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Καληνύχτα για κάποιους, καλημέρα για άλλους


  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    για ν ακουσω αυτην την μουσικη, θα πρεπε να εχω παρει κατι καλο, και δεν μ αρεσουν καθολου οι ουσιες.
    ετσι, μου φαινεται απλα βαρετο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για ν ακουσω αυτην την μουσικη, θα πρεπε να εχω παρει κατι καλο, και δεν μ αρεσουν καθολου οι ουσιες.
    ετσι, μου φαινεται απλα βαρετο.
    Δεν μπορούν να ακούσουν όλοι trance και δη ξενέρωτοι. Και εγώ κάποτε πίστευα πως για να την ακούσω έπρεπε ντε και καλά να έχω φάει έκσταση ή να πίνω ανα 20λεπτο και μια γραμμή ή να έτρωγα κανα τριπάκι, γιατί αλλιώς είναι βαρετή και δεν ακούγεται, αλλά τελικά μια χαρά την ακούω και χωρίς να πάρω ντρόγκες. Δεν σου κρύβω πως υπάρχουν στιγμές μέσα μου που λέω όταν βάζω ένα playlist το οποίο το έχω ακούσει μόνο ξενέρωτος, α ρε να είχα ένα κουμπι να έβλεπα πως θα την άκουγα, άλλα έχω κλείσει αυτό το κεφάλαιο και μέχρι να πεθάνω θα μείνω με την απορία.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν μπορούν να ακούσουν όλοι trance και δη ξενέρωτοι. Και εγώ κάποτε πίστευα πως για να την ακούσω έπρεπε ντε και καλά να έχω φάει έκσταση ή να πίνω ανα 20λεπτο και μια γραμμή ή να έτρωγα κανα τριπάκι, γιατί αλλιώς είναι βαρετή και δεν ακούγεται, αλλά τελικά μια χαρά την ακούω και χωρίς να πάρω ντρόγκες. Δεν σου κρύβω πως υπάρχουν στιγμές μέσα μου που λέω όταν βάζω ένα playlist το οποίο το έχω ακούσει μόνο ξενέρωτος, α ρε να είχα ένα κουμπι να έβλεπα πως θα την άκουγα, άλλα έχω κλείσει αυτό το κεφάλαιο και μέχρι να πεθάνω θα μείνω με την απορία.
    επισης, δεν μπορω να καταλαβω, για ποιον λογο να ΠΙΕΣΤΩ για να μαρεσει κατι που αυθορμητως, ΔΕΝ μου αρεσει..
    εχει τοσες χιλιαδες μουσικες που με ξετρελαινουν.
    γιατι θα πρεπει να δω αν πιωμενη η φιαγμενη, η τρελαμενη θα μου αρεσει κατι, που τωρα το βαριεμαι αφορητα;;
    α σορι, ξεχασα.. ειναι τρεν-τι και θα πρεπει να προσπαθησω να φαινομαι σαν τα αλλα τυπακια. να παριστανουμε ολοι μαζι οτι μας αρεσει κατι αφορητο, η στην καλυτερη αδιαφορο.
    ΧΕΣΤΗΚΑ.
    δεν εχω τοσο χρονο για πεταμα για να προσπαθω να μαρεσουν πραγματα που δεν μου αρεσουν.
    προτιμω να απολαμβανω αυτα που οντως μου αρεσουν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    επισης, δεν μπορω να καταλαβω, για ποιον λογο να ΠΙΕΣΤΩ για να μαρεσει κατι που αυθορμητως, ΔΕΝ μου αρεσει..
    εχει τοσες χιλιαδες μουσικες που με ξετρελαινουν.
    γιατι θα πρεπει να δω αν πιωμενη η φιαγμενη, η τρελαμενη θα μου αρεσει κατι, που τωρα το βαριεμαι αφορητα;;
    α σορι, ξεχασα.. ειναι τρεν-τι και θα πρεπει να προσπαθησω να φαινομαι σαν τα αλλα τυπακια. να παριστανουμε ολοι μαζι οτι μας αρεσει κατι αφορητο, η στην καλυτερη αδιαφορο.
    ΧΕΣΤΗΚΑ.
    δεν εχω τοσο χρονο για πεταμα για να προσπαθω να μαρεσουν πραγματα που δεν μου αρεσουν.
    προτιμω να απολαμβανω αυτα που οντως μου αρεσουν.
    Δεν πιέζονται όλοι για να ακούσουν trance. Εγώ για παράδειγμα δεν πιέζομαι, όταν την ακούω αυτή τη μουσική το μυαλό μου ταξιδεύει, υπάρχουν άλλοι που δεν θα το νιώσουν ποτέ αυτό με αυτή τη μουσική. Οπως καποιος που ακούει trance δεν ακούει mainstream ή σκυλάδικα έτσι και αυτός που ακούει σκυλάδικα δεν ακούει trance. Είναι θέμα γούστου, όταν κάτι δεν μας αρέσει το απορρίπτουμε και είναι θεμιτό και λογικό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν πιέζονται όλοι για να ακούσουν trance. Εγώ για παράδειγμα δεν πιέζομαι, όταν την ακούω αυτή τη μουσική το μυαλό μου ταξιδεύει, υπάρχουν άλλοι που δεν θα το νιώσουν ποτέ αυτό με αυτή τη μουσική. Οπως καποιος που ακούει trance δεν ακούει mainstream ή σκυλάδικα έτσι και αυτός που ακούει σκυλάδικα δεν ακούει trance. Είναι θέμα γούστου, όταν κάτι δεν μας αρέσει το απορρίπτουμε και είναι θεμιτό και λογικό.
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν μπορούν να ακούσουν όλοι trance και δη ξενέρωτοι. Και εγώ
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    κάποτε πίστευα πως για να την ακούσω έπρεπε ντε και καλά να έχω φάει έκσταση ή να πίνω ανα 20λεπτο και μια γραμμή ή να έτρωγα κανα τριπάκι, γιατί αλλιώς είναι βαρετή και δεν ακούγεται, αλλά τελικά μια χαρά την ακούω και χωρίς να πάρω ντρόγκες. Δεν σου κρύβω πως υπάρχουν στιγμές μέσα μου που λέω όταν βάζω ένα playlist το οποίο το έχω ακούσει μόνο ξενέρωτος, α ρε να είχα ένα κουμπι να έβλεπα πως θα την άκουγα, άλλα έχω κλείσει αυτό το κεφάλαιο και μέχρι να πεθάνω θα μείνω με την απορία.

    θα σε στεναχωρησω, αλλα δεν υπαρχει μονο η τρανς και τα σκυλαδικα..
    υπαρχει και η μουσικη..
    δεν ειπα οτι πιεζονται ολοι για να ακουσουν τρανς, αλλα οταν μου λες οτι στην αρχη δεν μπορουσες να την ακουσεις καισ την συνεχεια τα καταφερες, κι αναρωτιεσαι αν θα ακουγες και κατι παραπανω πιωμενος, αυτο καταλαβαινω εγω. οτι προσαρμοστηκες στην πεπατημενη (η τρανς ειναι μεινστριμ εδω και χρονια, πλεον..)
    εμενα δεν με ενδιαφερει να "καταφερω" να ακουω κατι που δεν μου κανει κλικ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θα σε στεναχωρησω, αλλα δεν υπαρχει μονο η τρανς και τα σκυλαδικα..
    υπαρχει και η μουσικη..
    δεν ειπα οτι πιεζονται ολοι για να ακουσουν τρανς, αλλα οταν μου λες οτι στην αρχη δεν μπορουσες να την ακουσεις καισ την συνεχεια τα καταφερες, κι αναρωτιεσαι αν θα ακουγες και κατι παραπανω πιωμενος, αυτο καταλαβαινω εγω. οτι προσαρμοστηκες στην πεπατημενη (η τρανς ειναι μεινστριμ εδω και χρονια, πλεον..)
    εμενα δεν με ενδιαφερει να "καταφερω" να ακουω κατι που δεν μου κανει κλικ.
    Remedy ακούω rave από το 95 και trance από το 98. E πριν 22 χρόνια που ήμουν 21 και έπινα κουμπιά, έτσι πίστευα. Ναι υπάρχουν και άλλα είδη μουσικής, αλλά είπαμε η μουσική είναι θέμα γούστου. Και δεν παίρνεις εκσταση ή ακούς trance επειδή είναι trendy. Εκσταση παίρνει κάποιος ακούγοντας trance για τα συναισθήματα που νιώθει όταν παίρνει και ακούει παράλληλα αυτή τη μουσική.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    αυτό ακούγεται πολύ ευχάριστα

    https://www.youtube.com/watch?v=iXAbte4QXKs
    Με έστειλες αδιάβαστο όχι απλώς ανέβασες uplifting, αλλά ξεκινάει και με Super8&Tab

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Αυτό ήταν το πρώτο κομμάτι που άκουσα στην ζωή μου από Super8 το μακρυνό.... 2004


  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Είναι ένα υπέροχο κομμάτι και σε ευχαριστώ που είσαι αφορμή να ακουστεί!

  13. #13

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876



  15. #15
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αυτό ήταν το πρώτο κομμάτι που άκουσα στην ζωή μου από Super8 το μακρυνό.... 2004

    Αυτο ήταν το πρώτο τραγούδι που ακουσα σε trance party πριν καμια δεκαριά χρόνια. Είχα πάει με τον αδερφό μου, γιατί με χρειαζόταν σαν "δικαιολογία " για να του δώσουν οι γονείς μου το αμάξι.
    Τι μου θύμισες τώρα!!

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    By Elen chr in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2015, 23:55
  2. καλημερα
    By ROULA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 28-06-2013, 12:47
  3. Καλημέρα σας..
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 27-06-2012, 16:49
  4. Καλημέρα
    By Instant-Karma in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 06-11-2009, 23:58
  5. Καλημερα!
    By bambino79 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 28-10-2007, 04:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •