βιβλια αυτοβοηθειας !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    βιβλια αυτοβοηθειας !!!

    παιδια το καλυτερο βιβλιο που εχω διαβασει ειναι ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ,εκδοσεις πατακη μεσω γνωσιακης .

    αλλο για τη κοινωνικη φοβια Ο ΦΟΒΟς ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ .εκδοσεις κεδρος

    αυτα τα 2 τα προτεινω γιατι με βοηθησαν παρα πολυ και τα διαβαζω συνεχεια οταν εχω καμια σκεψη που κολλαει.Αλλα ειναι του ΑΓΓΕΛΑΚΗ εκδοσεις πυρινος κοσμος κατι μικρα βιβλιαρακια παρα πολυ καλα.
    Στα 3 τα καλυτερα βαζω και το μαθηματα αυτοπεποιθησης εκδοσεις διοπτρα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τωρα θελω να παρω 2 βιβλια που πρεπει απο οτι καταλαβα οτι ειναι τα καλυτερα ολων.Ειναι εκδοσεις ελληνικα γραμματα εκδοσεις ενος ψυχολογικου κεντρου στην Αθηνα και βασιζονται ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΝΩΣΙΑΚΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ!!!θα τα παρω απο βδομαδα και θα σας πω. Εσεις τι προτεινετε?τι εχετε διαβασει?για πειτε να βοηθηθουμε ολοι .....

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εχω διαβαση ενα π λεγετε φοβιες καλο αλλα δεν με βοηθησε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Εγω διαβασα το βιβλιο ξεπερνωντας τον πανικο απο ελληνικα γραμματα...το βιβλιο ειναι τοσο κορυφη που εχει εξαντληθει...Το βρηκα μονο στο Παπασωτηριου κηφισσιας και αφου ρωτησα ολα τα βιωλιοπωλεια του κεντρου....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    εγω διαβαζω το \'σκεφτομαι αρα υπαρχω\'

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    12
    to exw ki egw auto to vivlio alla an exeis mplexei kai me farmaka einai pio dyskolh h fash.ennow to xepernwntas ton paniko.alla exw kai to skeftomai ara yparxw.kathara filosofiko.kykne den mou apanthses gia ta xapia pou epairnes
    .mporeis se parakalw?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    37
    Αν και δεν είναι ουσιαστικά βιβλίο αυτοβοήθειας αλλά ένα καλογραμμένο μυθιστόρημα, το \"Όταν έκλαψε ο Νίτσε\" του αμερικανού ψυχιάτρου Ίρβιν Γιάλομ, είνια πστεύω ένα βιβλίο που κάθε άνθρωπος που συναντά προβλήματα ψυχικής υγιεινής θα πρέπει να διαβάσει.

    Ενα ολίγοις, ένας γιατρός ψυχαναλύει το μέγιστο φιλόσοφο Νίτσε, που αρχικά δεν αποδέχεται καν το ότι έχει πρόβλημα και που εκεί έγκειται η δυσκολία στην προσέγγιση. Διαβάστε το και πιστέψτε με βοηθά.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •