Ειμαι ελαττωματικος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα.
    η δειλια ειναι πολυ συνηθισμενη σε ατομα που δεν εχουν εμπειριες, ασχετως της ηλικιας τους.
    δεν ειναι καποιο ελλατωμα.
    δεν εκανες κινηση, φλερταρες και τολμησες και βγηκες ομως.
    εβγαλες ενα πολυ σωστο συμπερασμα, οτι αν ειχες τολμησει, δεν θα γινοταν και κατι τραγικο, το πολυ πολυ να επαιρνες μια αποριψη. δεν θα παθαινες κατι.
    οσο για το οτι θελεις να εισαι ερωτευμενος για να προχωρησεις, ουτε αυτο ειναι ελλατωμα. υπαρχουν και κοπελες που δεν προχωρανε γρηγορα σε μια γνωριμια και το θελουν αυτο το χαρακτηριστικο απο εναν ανδρα.
    μην αποθαρρυνεσαι.
    συνεχισε να προσπαθεις για γνωριμιες και καποια στιγμη, καποια θα παει καλα.
    να μην χανεις το κουραγιο σου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Η ζωη δινει λιγες ευκαιριες. Νομιζω επισης οτι τα μεταξωτα βρακια θελουν και μεταξωτους κωλους και δε νομιζω να μπορει καποια να με αγαπησει με τα ελαττωματα μου. Ταυτοχρονα εχω να αντιπαλεψω ολα τα αλλα προβληματα της ζωης - συνεχεια προκυπτει ενα καινουριο. Ειναι σα να προσπαθω να σηκωσω ενα βαρος και μολις το σηκωσω λιγο, καποιος προσθετει ενα ακομα και πεφτει και με πλακωνει.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Σύμφωνα με ποιον; Εννοώ με τι σε συγκρίνεις; Σίγουρα έχεις στο μυαλό σου Αυτό-Που-Δεν-Είναι-Ελαττωματικό.

  4. #19
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν καταλαβαινεις τι αφηνει ψυχολογικα αυτο που ανεφερα.
    Καταλαβαίνω και πολύ καλά μάλιστα. Και οι δικοί μου γονείς μου άφησαν ψυχολογικά. Αποφάσισα όμως να κάνω κάτι για αυτό, αντί να τους κατηγορώ και να περιμένω μαγικά κάτι να αλλάξει.. Γιατί δεν αλλάζει.
    Πήγα σε ψυχολόγο και ακόμη πάω.. Υπηρχαν περίοδοι που δουλεύα και ολη μέρα, ναι δεν ήταν οτι καλυτερο. Ναι, και εγω θα προτιμούσα να τα είχα όλα έτοιμα και να αράζα στις παραλίες με τις ποταρες μου.δεν θα άλλαζα όμως τίποτα απο αυτα που πέρασα στο παρελθόν γιατί με έκαναν αυτό που είμαι σήμερα.
    Ψαξε στην περιοχή σου για τα κέντρα ψυχικής υγείας..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    η δειλια ειναι πολυ συνηθισμενη σε ατομα που δεν εχουν εμπειριες, ασχετως της ηλικιας τους.
    δεν ειναι καποιο ελλατωμα.
    δεν εκανες κινηση, φλερταρες και τολμησες και βγηκες ομως.
    εβγαλες ενα πολυ σωστο συμπερασμα, οτι αν ειχες τολμησει, δεν θα γινοταν και κατι τραγικο, το πολυ πολυ να επαιρνες μια αποριψη. δεν θα παθαινες κατι.
    οσο για το οτι θελεις να εισαι ερωτευμενος για να προχωρησεις, ουτε αυτο ειναι ελλατωμα. υπαρχουν και κοπελες που δεν προχωρανε γρηγορα σε μια γνωριμια και το θελουν αυτο το χαρακτηριστικο απο εναν ανδρα.
    μην αποθαρρυνεσαι.
    συνεχισε να προσπαθεις για γνωριμιες και καποια στιγμη, καποια θα παει καλα.
    να μην χανεις το κουραγιο σου.
    Επισης δεν ειμαι σιγουρος οτι δε θα γινοταν κατι τραγικο. Το συμπεραινω, αλλα δεν το πιστευω. Εξακολουθω να εχω φοβια. Οτι διαπραττω καποιου ειδους παρενοχληση. Ισως ειναι ενα ειδος ενοχικου ιδεοψυχαναγκασμου. Οταν περπατουσαμε μου περνουσαν σκεψεις οτι ο κοσμος με κρινει γιατι ειμαι μεγαλυτερος. Αλλα επιπλεον μαλλον φταιει οτι δεν εχω εκτεθει στη γυναικεια επιθυμια. Δεν ξερω πως ειναι μια γυναικα να με επιθυμει σεξουαλικα.
    Ετσι δεν ειχα την αισθηση οτι θα της εδινα κατι που επιθυμει. Γενικα μου φαινεται περιεργο να μπορω εγω να εμπνευσω τετοια συναισθηματα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    124
    Ορέστη σε πολλούς ανθρώπους δυστυχώς οι πρώτοι άνθρωποι που τους κάνουν μπούλινγκ είναι η οικογένεια τους, λυπάμαι που έπεσες σε μια τέτοια οικογένεια και λυπάμαι που υπέστης ακόμα περισσότερο μπούλινγκ από το σχολείο,αυτο όλο μαζί έφτιαξε κάποια κομμάτια από το χαρακτήρα σου, είναι κάτι που πρεπει να το δέκτης, το ότι δεν υπερασπιστές τον εαυτό σου είναι φυσιολογικό είναι θέμα φόβου δεν είσαι ο πρώτος σε αυτό ούτε ο τελευταίος το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα είσαι εδώ ζεις ακόμα και προσπαθείς, μην σκέφτεσαι επειδή είσαι 40 ότι τελείωσαν όλα, για μένα είναι κάτι χαρούμενο που προσπάθησες να κάνεις σχέση με κάποια κοπέλα χωρίς να έχει καμία σημασία αν βγήκε η δεν βγήκε σε κάτι, θέλει εξάσκηση αρκετά να κοινονικοποιησε με άλλους ανθρώπους, τώρα στο θέμα αν σε κοιτάνε άλλοι η όχι και να σε κοιτάνε τι πάει να πη αυτό? Εσύ ελέγχεις την ζωή σου όχι αυτοί, οι ξένοι που σε κοιτάνε δεν σε ξέρουν και ούτε θα τους δεις και αύριο, δεν ζουν μαζί σου δεν είναι μέσα στο σπίτι σου είναι απλά περαστικες σκιές. Και φυσικά ΔΕΝ ΕΊΣΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΣ σίγουρα έχεις κάνει πολλά όμορφα πράγματα στην ζωή σου δεν γίνετε να σε χαρακτηριζεις με αυτή την λέξη.. Αν είσαι εσύ ανίκανος τότε είμαι και εγώ και όλοι πάνω στο πλανήτη, οι γονείς σου απλά σε μεγάλωσαν με τους τρόπους που τους μεγάλωσαν οι γονείς τους μέχρι εκεί ξέρουν και δεν θέλησαν να μάθουν περισσότερα για να γίνουν καλύτεροι γονείς... Είσαι αρκετά μεγάλος για να μην τους αφήσεις να σε επηρεάζουν με αυτό τον τρόπο και όχι μόνο τους γονείς σου αλλά και οποιονδήποτε, με τον έρωτα και αν βρεις σύντροφό αν θέλεις θα βρεις και μερρικες φορές έρχετε από εκεί που δεν το περιμένεις οπότε μην φοβάσαι μην τα παρατάς προσπάθησε όσο μπορείς ότι μπορείς..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Σε ευχαριστω για τα καλα λογια. Ευχομαι κι εσυ να ξεπερασεις τα προβληματα σου

  8. #23
    hlias1988
    Guest
    Ορεστη γεια σου!
    πως σου περναει η μερα τι κανεις?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ορεστη γεια σου!
    πως σου περναει η μερα τι κανεις?
    Κοιμαμαι. Δεν εχω που να παω.

  10. #25
    hlias1988
    Guest
    κατσε ρε φιλε ! γαμησε την γυμναστικη και τα πρεπει. σιγουρα υπαρχει κατι που σε ευχαριστει! και σιγουρα το κανεις!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Ορεστη ειμαι σαν και σενα, απλα ειμαι 28. Καμια εμπειρια με γυναικες, βασικα δεν εχω ακουμπησει ποτε γυναικα αρα ουτε σχεση κτλ, ακραια κοινωνικη φοβια, γαδ, καταθλιψη, κρισεις πανικου, τρομερα ησυχος και δεν ξερω τι να πω σε μια συζητηση, ειτε ειναι φιλικη ή ερωτικη συναντηση, μακαρι να ειχα κατι να σου προτεινω. Οσες φορες βρεθηκα κοντα με καποια γυναικα που εδειχνε σημαδια οτι της αρεσω, απλα απομακρυνομουν. Ενιωθα τετοιο απιστευτο στρες που με ελουζε κρυος ιδρωτας και σχεδον ετρεμα. Α και εχω δοκιμασει να βγω και με ζαναξ. Για την ακριβεια με το ζαναξ ουτε καν θυμομουν την επομενη μερα και μετα οτι βγηκα, προκαλει καλη απωλεια μνημης, και το θυμασαι σαν ονειρο. Ασε που δεν μπορουσα να μιλησω σωστα απο την επιθετικη υπνηλια του ζαναξ. Η μονη διαφορα ηταν οτι ημουν πιο χαλαρος αλλα στα ματια ετοιμος για υπνο.
    Ο μονος τροπος που θα μπορουσα να βγαινω με γυναικες ή να συζησω θα ηταν να εχω κρυμμενο εναν ορο που θα με τροφοδοτει με βαρβιτουρικα εφορου ζωης. Και ναι, εχω παει σε ψυχολογο. Δεν ειδα καμια διαφορα, με λογια δεν λυθηκε τιποτα.
    Για την ακριβεια, σκεφτομαι σε λιγα χρονια να παω στο αγιον ορος ειτε σαν εργατης, εθελοντης βοηθος ή μοναχος και να μεινω εκει. Με εχει καταστρεψει πια ψυχολογικα να βλεπω ομορφες γυναικες και να μην μπορω να κανω τιποτα. Πολλες στο παρελθον μου εδειχναν σημαδια μεχρι το σημειο να μου λενε οτι μου αρεσεις κτλ και αν θες να κανουμε κατι. Η απαντηση ηταν παντα οχι. Το να ειμαι με γυναικα χωρις φαρμακα, ειναι απανθρωπο μαρτυριο. Υποτιθεται οτι κανεις σχεση κτλ για να νιωθεις ομορφα, να εκρυγνηται ο οργανισμος απο ορμονες ευτυχιας και αγαπης. Σε μενα δεν ισχυει αυτο. Ειναι μια σκετη κολαση. Ο εγκεφαλος μου ειναι προβληματικος και το εχω αποδεχτει. Εχω δοκιμασει διαφορες νομιμες ή μη ουσιες, με καμια δεν καταφερα να νιωθω ανετα με κοσμο, ποσο μαλλον με το αλλο φυλο. Ειμαι χαμενος απο χερι, κοινωνικα αναπηρος.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ποσες φορεσ εχεις βγει ραντεβου;

    Εγω δεν ξερω αν εχω τοσο αγχωδη διαταραχη οσο απλη δειλια. Αφου με πηρε χαμπαρι η χοντρη στο διπλανο παγκακι, σηκωσε το πιγουνι της, και μου επιβληθηκε.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ποσες φορεσ εχεις βγει ραντεβου;

    Εγω δεν ξερω αν εχω τοσο αγχωδη διαταραχη οσο απλη δειλια. Αφου με πηρε χαμπαρι η χοντρη στο διπλανο παγκακι, σηκωσε το πιγουνι της, και μου επιβληθηκε.
    Loooooooooooooooooooooooool

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ποσες φορεσ εχεις βγει ραντεβου;

    Εγω δεν ξερω αν εχω τοσο αγχωδη διαταραχη οσο απλη δειλια. Αφου με πηρε χαμπαρι η χοντρη στο διπλανο παγκακι, σηκωσε το πιγουνι της, και μου επιβληθηκε.
    Κατα την διαρκεια του λυκειο και λιγο μετα την αποφοιτηση ειχα βγει με τρεις κοπελες. Με την μια ειχα δοκιμασει τοτε σχεση (αυτη μου ζητησε να κανουμε σχεση) γιατι δεν γνωριζα πολλα για τον εαυτο μου και πως θα αντιμετωπιζα την κατασταση, εν τελη η σχεση τελειωσε 1 βδομαδα μετα γιατι διαβαζαμε για πανελλαδικες. Σχεση θεωρητικα μονο.... Το μονο που καναμε ηταν μονο μια βολτα για καφε σαυτο το διαστημα και 2-3 φιλια στιγμιαια στο στομα και τιποτα παραπερα. Αυτη ειναι και η κοντινοτερη στενη επαφη που ειχα με γυναικα. Αργοτερα μεσω ιντερνετ βγηκα με 2 κοπελες, ημουν υπο την επηρεια Χanax οποτε δεν θυμαμαι πολλα, ουτε καν τις φατσες θυμαμαι, το θυμαμαι σαν ονειρο πολυ αμιδρα. Φυσικα δεν πηγε παραπερα ετσι οπως ημουν. Η μια αργησε πολυ στο ραντεβου, απο το ασφυκτικο αγχος συνεχιζα να παιρνω Xanax οσο περιμενα, και οταν κατσαμε για καφε το παλευα με ενα δυνατο φραπε να διατηρησω τις αισθησεις πριν παθω black out.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 13:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 14:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •