Ειμαι ελαττωματικος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43
  1. #31
    hlias1988
    Guest
    ξερεις κατι ουτε και εγω εχω εμπειριες απο κοπελες... δεν με νοιαζει... ευθυνες αδερφε....
    αλλα απο την αλλη ειναι ωραια μια παρεα να μοιραζεσαι τα προβληματα σου... δεν το μηδενιζω..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ξερεις κατι ουτε και εγω εχω εμπειριες απο κοπελες... δεν με νοιαζει... ευθυνες αδερφε....
    αλλα απο την αλλη ειναι ωραια μια παρεα να μοιραζεσαι τα προβληματα σου... δεν το μηδενιζω..
    Παρεα ναι, κατα την αποψη μου βρισκεις πρωτα μια παρεα, και απο κει γνωριζεις καποια και το προσπαθεις. Η μονη μου ελπιδα με κοπελα θα ηταν μια στην ιδια κατασταση με μενα, ισως εσωστρεφεια με κοινωνικο αγχος, καμια σεξουαλικη εμπειρια ή γενικοτερα καμια εμπειρια με αγορια, δηλαδη να ειμαι ο πρωτος της και αυτη η πρωτη μου, οποτε θα καταλαβαινομασταν. Βελονα στα αχυρα δηλαδη ψαχνω. Το μονο που θα καταφερνα με καποια πιθανη γνωριμια ή reunion με κοπελα απο τη σχολη παλια, θα ηταν να γινω ρεζιλι απο την απειρια μου σε ολους τους τομεις και να φοβαμαι να μην με δει κανενας μετα, γιατι ετσι ειναι στις επαρχιες.
    Οποτε το να προσπαθησω να γνωρισω καποια απο dating sites και να πηγαινε σε σχεση δεν θα ειχε αποτελεσμα. Θα ηταν ενα φρικτο μαρτυριο. Και με οσες δοκιμασα να βγω κτλ και εβλεπα οτι υπηρεχε ενδιαφερον, αυτοματα παθαινα καταθλιψη γιατι σκεφτομουν στο μυαλο πως θα ηταν να ειμασταν μαζι και να περνουσαμε ωραια και μετα να την εχανα και να πεθαινα απο καταθλιψη. Αρα σχεση για μενα σημαινει = αγχος, κρισεις πανικου, φοβερη καταθλιψη, απογοητευση, απελπισια, εθισμος σε χαπια και καταστροφη στα λιγοστα οικονομικα μου. Το βλεπω δηλαδη σαν μαζοχισμο. Απλα δεν γινεται τελος, πρεπει να μαθω να ζω ετσι και να το αποδεχτω. Εστω μονο να ειχα μια παρεα να βγαιναμε και να καναμε πραγματα και δεν με ενδιαφερουν τοτε καθολου σχεσεις και γυναικες.

  3. #33
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by stefamw View Post
    Παρεα ναι, κατα την αποψη μου βρισκεις πρωτα μια παρεα, και απο κει γνωριζεις καποια και το προσπαθεις. Η μονη μου ελπιδα με κοπελα θα ηταν μια στην ιδια κατασταση με μενα, ισως εσωστρεφεια με κοινωνικο αγχος, καμια σεξουαλικη εμπειρια ή γενικοτερα καμια εμπειρια με αγορια, δηλαδη να ειμαι ο πρωτος της και αυτη η πρωτη μου, οποτε θα καταλαβαινομασταν. Βελονα στα αχυρα δηλαδη ψαχνω. Το μονο που θα καταφερνα με καποια πιθανη γνωριμια ή reunion με κοπελα απο τη σχολη παλια, θα ηταν να γινω ρεζιλι απο την απειρια μου σε ολους τους τομεις και να φοβαμαι να μην με δει κανενας μετα, γιατι ετσι ειναι στις επαρχιες.
    Οποτε το να προσπαθησω να γνωρισω καποια απο dating sites και να πηγαινε σε σχεση δεν θα ειχε αποτελεσμα. Θα ηταν ενα φρικτο μαρτυριο. Και με οσες δοκιμασα να βγω κτλ και εβλεπα οτι υπηρεχε ενδιαφερον, αυτοματα παθαινα καταθλιψη γιατι σκεφτομουν στο μυαλο πως θα ηταν να ειμασταν μαζι και να περνουσαμε ωραια και μετα να την εχανα και να πεθαινα απο καταθλιψη. Αρα σχεση για μενα σημαινει = αγχος, κρισεις πανικου, φοβερη καταθλιψη, απογοητευση, απελπισια, εθισμος σε χαπια και καταστροφη στα λιγοστα οικονομικα μου.
    εχεις δικιο φιλε μου και εγω καπως ετσι ειμαι... εντωμεταξυ φοβαμε την απογοητευση. σε περιπτωση που δεν ποιασει το γλυκο μετα θα ειμαι ποιο χαλια απο ποτε!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εχεις δικιο φιλε μου και εγω καπως ετσι ειμαι... εντωμεταξυ φοβαμε την απογοητευση. σε περιπτωση που δεν ποιασει το γλυκο μετα θα ειμαι ποιο χαλια απο ποτε!
    Ναι ειναι αυτο που λεμε, καλυτερα να μην δοκιμασεις κατι ποτε, παρα να παρεις μια μικρη γευση τι θα εχανες και να εισαι σκατα για μηνες μετα. Αυτη την σχεση που εκανα με το εστω στιγμιαιο φιλη μου εχει χαραχτει βαθια στη μνημη.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Aκομα αναρωτιεμαι γιατι εγινε ξαφνικα εχθρος μου. Γιατι δεν ηθελε να μου ξαναμιλησει, ουτε να με ξαναδει. Τοσο προσβλητικο ηταν που αγνοησα για μια ημερα το μηνυμα της; Και εκεινη στη μεση της συζητησης μου αρχιζε τα ναι, οκ, θα παω για υπνο. Της εξηγησα οτι ενιωθα σα να μη γουσταρει να μου μιλαει. Πειραχτηκε στ'αληθεια. Το ενιωσα να ξεπηδαει μεσα απο τη φραση της: "Ορεστη δεν μου απαντας σημερα ε;".

    Δε μπορουσαμε να το συζητησουμε; Δεν γινοταν να τα βρουμε; Δεν καταλαβαινω τι εγινε. Η πληγη μεσα μου δεν κλεινει.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    17
    Καλησπέρα σας παιδιά, προτεινω εφοσον μενετε στην ιδια πολη να οργανωσετε μια συναντηση για ανταλλαγη αποψεων, απο εδω μεσα δεν νομιζω οτι βοηθιέστε ιδιατερα... Θα ερχομουν και εγω σε μια τετοια συναντηση αλλα μενω επαρχια

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Μάλιστα. Παιδιά αν είστε πολλοί που είστε έτσι δεν είναι καλό αυτό. Κ ύστερα αναρωτιομαστε οι γυναίκες που πήγαν οι άντρες γιατί δεν κάνουν κίνηση κ τέτοια... Να το ξεπερασετε

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Όλοι μας είμαστε ελαττωματικοι εκ κατασκευής. Ο καθένας το βλέπει από τη δική του σκοπιά. Άλλοι στην ηλικία σου - μας έχουν βγάλει τα μάτια τους και έχουν μετανοήσει, κλείνονται σε μοναστήρια και προφητεύουν για τον Αντίχριστο, τα μικροτσίπ και το χάραγμα. Είσαι αυτός που είσαι. Είσαι ρομαντικός. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει έρωτας χωρίς να νιώσεις πρώτα σεξουαλική έλξη. Η διαφορά είναι στο πώς προσεγγίζεις το θήραμα. Είμαι σίγουρος ότι δεν θα ένιωθες ποτέ έρωτα για μια κοπέλα που μουστάκι, τρίχες στο πηγούνι, τόσο υπέρβαρη που θα την έφερνε γερανός στο ραντεβού και τα μπούτια της θα ήταν γεμάτα πληγές επειδή τρίβονται μεταξύ όταν περπατάει από το πολύ λίπος. Αν κάποια κοπέλα θέλει κάτι επιφανειακό και σου αρέσει, δωστης το χωρίς να το φιλοσοφεις.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Θα ορκιζομουν οτι αυτό ήταν θεμα του Αντώνη.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εγω πρωτα ερωτευομαι και αν δεν ειμαι ερωτευμενος δεν ειμαι σιγουρος οτι θελω να το συνεχισω. Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.
    Ίσως να είσαι ημισεξουαλικός (demisexual). Από αυτή την ιστοσελίδα:

    Demisexual: Someone who can only experience sexual attraction or desire after an emotional bond has been formed (or the adjective describing a person as such). This is different from the choice to abstain from sex until certain criteria are met.

    Επαφίεται σε σένα να πεις αν βρίσκεσαι στο πρώτο ή στο δεύτερο σκέλος της ανωτέρω διατύπωσης.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Ίσως να είσαι ημισεξουαλικός (demisexual). Από αυτή την ιστοσελίδα:

    Demisexual: Someone who can only experience sexual attraction or desire after an emotional bond has been formed (or the adjective describing a person as such). This is different from the choice to abstain from sex until certain criteria are met.

    Επαφίεται σε σένα να πεις αν βρίσκεσαι στο πρώτο ή στο δεύτερο σκέλος της ανωτέρω διατύπωσης.
    Έλα που είναι το παιδί ντεμισεξουαλ. Μια χαρά "ντούρος" ακούγεται. Απλά είναι υπερβολικά ρομαντικός και ντροπαλός. Λες και βγήκε από μυθιστόρημα του Καρόλου Ντίκενς

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ο ορεστησ ειναι κοριτσι φιλη μου
    Ετσι νομιζω τουλαχιστον
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ο ορεστησ ειναι κοριτσι φιλη μου
    Ετσι νομιζω τουλαχιστον
    Έστω και αν δεν είναι αγόρι, από αυτά που γράφει, δεν προκύπτει η έλλειψη σεξουαλικής έλξης χωρίς έρωτα, αλλά διστακτικότητα γενικά, φοβία

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 13:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 14:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •