ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by VARVARA View Post
    ΟΤΙ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΑ ΕΓΩ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ...ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕ ΝΙΩΘΩ...
    Θα σχολιάσω με βάση τα "θέλω" σου και όχι τα "Πρέπει". Δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις άσχημα για αυτή την εξέλιξη, ούτε να ντρέπεσαι που είπες αυτά που ένιωθες γιατί στην ουσία κάνατε το ίδιο πράγμα (ότι και να ήταν αυτό που ένιωθε αυτος). Η διαφορά σας είναι ότι εσύ ήσουν ξεκάθαρη ενώ αυτός "έπαιζε" οπότε ποιος θα έπρεπε να νιώθει ενοχές;

  2. #17
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by VARVARA View Post
    οχι βεβαια...δεν ειπα αυτο...απλα αν δε μου αρεζε θα τον εγραφα και τελος...οταν ομως καποιος σου αρεσει απλα σου αρεσει οχι τιποτα αλλο σαν αντρας αυτα που σου λεει σε ταραζουν ...και για αυτο του ξηγηθηκα....απλα ρωταω γιατι εγινε ολο αυτο? νιωθω σαν χαζη που αναγκαστικα να του πω τι νιωθω...και τελικα ενιωσα λες και εγω του την επεσα και με ''εστειλε''...
    εγω ημουν τυπικη στις συνομιλιες...οταν ειδα οτι το πηγαινε αλλου και αρχισε τα μου αρεσεις και τετοια...και αν σε δω τι θα κανω και τετοια...δε τον προκαλεσα ποτε ουτε με πραξεις εννοειται ουτε μεσω μνμ...ποτε!
    Nαι αλλά ήξερες απο την αρχή οτι μιλούσες με έναν παντρεμένο και αν πραγματικά δεν ήθελες όταν σου έστελνε μηνυματα εκτός δουλειάς θα του το έκοβες μαχαίρι....
    Τέτοιες καταστάσεις όσο τις αφήνεις μετέωρες τόσο πιο πολύ μπερδεύουν και στο τέλος υπάρχουν τέτοια θέματα...


    Εγώ πιστεύω πως από την αρχή σου άρεσε γι αυτό και δέχτηκες όλο αυτό το παιχνιδάκι με τα μηνυματα και όταν πλέον άρχισε να εκδηλώνεται ακόμα πιο πολύ , είπες τι ακριβός αισθάνεσαι και πολύ καλά έκανες ....ήσουν ξεκάθαρη απέναντί του ...
    τώρα αν αυτός σε είχε δει σαν παιχνίδι και μόλις πέτυχε τον στόχο του εξαφανίστηκε εσύ δεν φέρεις κανένα μερίδιο ευθύνης και δεν χρειάζεται να νιωθεις άσχημα...
    Παίζει βεβαία και το άλλο γεγονός ...όντως να είναι τσιμπημένος μαζί σου και μη μπορώντας να διαχειριστεί την όλη εξέλιξη αποφάσισε να εξαφανιστεί για να προστατεύσει τον εαυτό του από καταστάσεις και συναισθήματα μάλλον που δεν θα του ήταν και τόσο διαχειρίσιμα ........

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου Βαρβάρα, αν θες ξαναγράψε το θέμα γιατι δεν μπορώ να το δω και ευχαρίστως να σου πω μια γνώμη.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    10
    Για το δεύτερο σκέλος ίσως έχεις δίκιο γιατί δύο τρεις φορές στο ξεκαρφωτο μου γράφε όχι όχι είναι λάθος όλο αυτό δε πρέπει να μιλάμε δε πρέπει να σε δω από κοντά ξανά ... εννοείται πως δεν απαντούσα σε αυτά τα μνμ όσο και αν ήθελα να ρωτήσω γιατί τα λέει...

  5. #20
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by VARVARA View Post
    Για το δεύτερο σκέλος ίσως έχεις δίκιο γιατί δύο τρεις φορές στο ξεκαρφωτο μου γράφε όχι όχι είναι λάθος όλο αυτό δε πρέπει να μιλάμε δε πρέπει να σε δω από κοντά ξανά ... εννοείται πως δεν απαντούσα σε αυτά τα μνμ όσο και αν ήθελα να ρωτήσω γιατί τα λέει...
    Νομίζω η απάντηση ήταν αυτονόητη γιατί τα λέει Βαρβάρα....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 23:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 12-04-2019, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •