Η φίλη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    7

    Η φίλη μου

    Καλησπέρα σας,θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι,μια πολύ καλή μου φίλη χωρίς λόγω είχαμε πολύ καλή φιλία μου έστειλε το εξής μνμ " η ψυχή σου θα συνοδεύει τα άγρια τριαντάφυλλα όλου του κόσμου κ σίγουρα θα πάει στον Άδη .μην τολμήσεις να με ξανά ενοχλήσεις πότε και να σαπισεις μόνη και χοντρή όπως είσαι."ασχολείται πολύ με ψυχολογία διαβάζει πολλά βιβλία το Τελ καιρό στην καραντίνα ,δεν μπορώ να εξηγήσω αυτή την στάση της ενώ δεν έχουμε τσακωθεί ,δεν έχουμε μιλήσει άσχημα η μία στην αλλη δεν έχει μιλήσει ποτέ έτσι ξανά.μπορειτε να μου εξηγήσετε τι επαθε ; Σας ευχαριστώ πολύ

  2. #2
    Antonis8
    Guest
    Πώς μπορουμε να ξέρουμε τι έπαθε;

    Μηπως της ειπε κάτι κάποιος τρίτος για σένα; Εσύ πώς αντεδρασες στο μήνυμα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    7
    Σε ψυχολογικο σάιτ γράφω την σκέψη μου , σίγουρα κάποιος ειδικός θα το δει για να μου απαντήσει.Μου φαίνεται αδιανόητο αυτό το ξέσπασμα με κακία χωρίς λόγω ,δεν έχω αντιδράσει μέχρι στιγμής .Της μίλησε μια κοινή φίλη μας να δει πως είναι και έλεγε ασυναρτησίες για μισός του κόσμου για τους λευκούς κ μαύρους αλλά θα την ρωτήσει να της πει τι την πείραξεσε μένα .εγω όταν την έπαιρνα τηλέφωνο δεν μου το σήκωνε και με έχει διαγράψει από όλα τα δίκτυα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Νομίζω αυτά που διάβασε την "φώτισαν" ώστε να καταλήξει σε συμπεράσματα για κάποια συμπεριφορά σου.

    Άδικα βεβαίως γιατί δεν σου έδωσε καν την ευκαιρία να της εξηγήσεις κάτι!

  5. #5
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by PICKOULINI View Post
    Σε ψυχολογικο σάιτ γράφω την σκέψη μου , σίγουρα κάποιος ειδικός θα το δει για να μου απαντήσει.Μου φαίνεται αδιανόητο αυτό το ξέσπασμα με κακία χωρίς λόγω ,δεν έχω αντιδράσει μέχρι στιγμής .Της μίλησε μια κοινή φίλη μας να δει πως είναι και έλεγε ασυναρτησίες για μισός του κόσμου για τους λευκούς κ μαύρους αλλά θα την ρωτήσει να της πει τι την πείραξεσε μένα .εγω όταν την έπαιρνα τηλέφωνο δεν μου το σήκωνε και με έχει διαγράψει από όλα τα δίκτυα.
    Σε ένα σαιτ με ανθρώπους που συζητάνε μεταξύ τους για θέματα και σκέψεις τους βρίσκεσαι.. Δεν υπάρχει ειδικός να σχολιάσει.. Αν και να υπήρχε δεν θα σου έδινε ξεκάθαρη απάντηση. Δεν θα μαντέψει.

    Οσο αφορά την φίλη σου, από την στιγμή που έκανες κινήσεις να πλησιάσεις, να ρωτήσεις κτλ και έφαγες πόρτα δεν μένει κάτι άλλο από το να την αφήσεις με τις επιλογές της. Ίσως κάποια στιγμή να θελήσει η ίδια να μιλήσετε.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    7
    Σας ευχαριστώ πολύ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Νομίζω αυτά που διάβασε την "φώτισαν" ώστε να καταλήξει σε συμπεράσματα για κάποια συμπεριφορά σου.

    Άδικα βεβαίως γιατί δεν σου έδωσε καν την ευκαιρία να της εξηγήσεις κάτι!
    Όταν φωτίζεσαι δεν λες σε κάποιον θα σαπίσεις μόνος και χοντρός όπως είσαι. Τα βιβλία ξεγυμνωνουν αυτόν που τα διαβάζει, όχι μόνο τους άλλους, μπορεί να σε φωτίσουν μπορεί και να σε σκοτεινιάζουν, ειδικά η ψυχολογία. Η συγκεκριμένη έπαιξε με τα κάρβουνα και κάηκε.

    Ο Δημόκριτος είχε πει: Υπάρχουν δύο είδη γνώσης, η γνήσια (σαφής) και η σκοτεινή (ασαφής).

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Τα ομοιοματικά στο φώτισαν είναι ειρωνικά

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    7
    Σας ευχαριστώ που απαντήσατε στη δημοσίευση μου,περιμένω την κοινή μας φίλη να βρει χρόνο να της μιλήσει ανοιχτά για το τι της έκανα ,και μου έχει τόσο μισός αλλά μου περνάνε πολλά από το μυαλό άσχημα ,που δεν θέλω να τα πιστέψω.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    7
    Η φίλη μου δεν έχει εκφράστει ποτέ έτσι για κανένα είναι σαν να έχει μπει ο έξω από δω μέσα της.τελ φορά μιλήσαμε τό Σάββατο (λόγω ότι μέσα στην καραντίνα ξεκινήσαμε μαζί διαιτα κ είχαμε η μία την άλλη συμπαράσταση)την πήρα τηλ για να της πω ότι χώρεσα σε ένα παλιό τζιν κ ήμουν ευτυχής.,(δεν παίζει ζήλια γιατί η ίδια ήταν λιγότερα κιλά )μου μίλησε στο τηλ με χαρά.απλα με προβληματίζει το γεγονός ότι πριν μια εβδομάδα μου είχε πει ότι μια φίλη της την προγράμματισε ,το πήρα στην πλάκα κ το κορόιδευα .διάβασα όμως ότι υπάρχουν ομάδες που σε προσεγγίζουν κ σου κάνουν προγράμματισμο κ διαφορά τέτοια.με αγχωνει γιατί ασχολείται με διαλογισμό... σίγουρα ότι σκέφτομαι δεν ισχύει αν γυρίσει κ πει στην κοινή φίλη μας ότι την πείραξε κάτι συγκεκριμένο.απλα ποτέ δεν έχει εκφράστει έτσι.μορφωμενη κοπέλα

  11. #11
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by PICKOULINI View Post
    Η φίλη μου δεν έχει εκφράστει ποτέ έτσι για κανένα είναι σαν να έχει μπει ο έξω από δω μέσα της.τελ φορά μιλήσαμε τό Σάββατο (λόγω ότι μέσα στην καραντίνα ξεκινήσαμε μαζί διαιτα κ είχαμε η μία την άλλη συμπαράσταση)την πήρα τηλ για να της πω ότι χώρεσα σε ένα παλιό τζιν κ ήμουν ευτυχής.,(δεν παίζει ζήλια γιατί η ίδια ήταν λιγότερα κιλά )μου μίλησε στο τηλ με χαρά.απλα με προβληματίζει το γεγονός ότι πριν μια εβδομάδα μου είχε πει ότι μια φίλη της την προγράμματισε ,το πήρα στην πλάκα κ το κορόιδευα .διάβασα όμως ότι υπάρχουν ομάδες που σε προσεγγίζουν κ σου κάνουν προγράμματισμο κ διαφορά τέτοια.με αγχωνει γιατί ασχολείται με διαλογισμό... σίγουρα ότι σκέφτομαι δεν ισχύει αν γυρίσει κ πει στην κοινή φίλη μας ότι την πείραξε κάτι συγκεκριμένο.απλα ποτέ δεν έχει εκφράστει έτσι.μορφωμενη κοπέλα
    Υπολογιστής είναι; [emoji848]

    Κάνε κίνηση να της μιλήσεις και μετά άσε την μόνη της.. Αν καταλάβει το λάθος της και σε θέλει στην ζωή της θα κάνει κίνηση και θα σου μιλήσει, αν όχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Ίσως όμως και να έκανες κάτι που εσύ να το θεωρείς εντάξει αλλά αυτή να το πήρε αλλιώς. Ο χρόνος θα δείξει.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    7
    Καλησπέρα σας ,τελικά έπαθε κρίση την πήγαν οι δικοί της σε γιατρό δεν μπορεί ακόμα να μιλήσει , έγινε κάποιο περιστατικό στη δουλειά της και κατάλαβαν οι συνάδελφοι της ότι κάτι δεν πάει καλά κ φώναξαν τους γονείς της.απο την μια στιγμή στην άλλη τι μπορεί να πάθεις ...καλό βράδυ

Similar Threads

  1. μια φιλη.....
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 01-04-2020, 14:36
  2. Η φίλη μου
    By Sty in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 28-12-2019, 12:48
  3. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ
    By panos7wwe in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 22-10-2014, 20:27
  4. Φίλη...;
    By anna laki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 80
    Last Post: 07-06-2014, 03:21
  5. Φίλη
    By Νάντια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2012, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •