Κορίτσια απαντήστε με πάσα ειλικρίνεια... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ειμαι στην Ερμου, ακουω τον φαλτσο τραγουδιστη, και βλεπω τις προκλητικα ντυμενες γυναικες που θελουν να ζευγαρωσουν, να περνανε απο μπροστα μου. Γιατι να ειμαι ανωμαλος και να ερωτευομαι τις γυναικες; Γιατι να μη θελω μονο να κανω σεξ μαζι τους; Ολα θα ηταν τοσο πιο απλα. Γιατι να κουβαλαω αυτη την αρρωστια;
    Δηλαδή με συγχωρείς αν έχει καύσωνα μια γυναίκα να μην βάλει σορτσάκι και crop top αλλα να κάτσει να φλέγεται; Δεν σημαίνει πως επειδή ντύνεται σέξι θέλει ντε και καλά να βρεί κάποιον. Γούστο της είναι να ντυθεί σέξι. Τώρα όσον αφορά το σεξ, εσύ μπορεί να ήθελες να έκανες μόνο σεξ και τίποτα άλλο ούτε να ερωτεύεσαι ούτε τίποτα αλλά αυτό είναι κάτι πολύ δύσκολο να συμβεί γιατί οι περισσότερες δεν λειτουργούν έτσι.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δε νομιζω οτι εχουν πολλοι αντρες το κουσουρι μου και μια χαρα βρισκουν γυναικες. Αρα μια χαρα λειτουργουν ετσι οι περισσοτερες

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δε νομιζω οτι εχουν πολλοι αντρες το κουσουρι μου και μια χαρα βρισκουν γυναικες. Αρα μια χαρα λειτουργουν ετσι οι περισσοτερες
    Κάνουν σχέσεις και βρίσκουν γυναίκες. Αλλιώς δεν θα έβρισκαν τουλάχιστον όχι εύκολα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Πρωτα κανουν σχεση, μετα τις ερωτευονται, και αν. Εγω θα αισθανομουν ψευτης να φιλαω και να χαιδευω καποια που δεν αγαπαω. Ή ετσι νομιζω. Η κοπελα που βγηκα ενα ραντεβου με κοιταζε και χαιροταν και περιμενε να τη φιλησω. Ηθελε να ζησει κατι μη βαρετο, συναρπαστικο. Τελικα απλα βαρεθηκε να περιμενει και εφυγε. Ουτε απογοητευτηκε, ουτε αγχωθηκε, ουτε ξεφυσαγε. Βαρεθηκε. Ομοιως, ολοι θελουν να ζησουν κατι exciting στις εξοδους τους. Να μεθυσουν, να χορεψουν, να κανουν σεξ κλπ.
    Αναρωτιεμαι αν το οτι ερωτευομαι ειναι αποτελεσμα του συνδυασμου αγαμιας και καταθλιψης. Ο ερωτας ειναι ξαδελφος της θλιψης. Ισως γιατι με κρατανε φυλακισμενο οι συγγενεις μου, μια ομορφη γυναικα να αντιπροσωπευει οχι απλα τον εαυτο της αλλα ολα οσα θα ηθελα να ζησω. Ισως αν ειχα εμπειρια απο γυναικες απο μικρος, να ηθελα απλα να περναω καλα μαζι τους και οχι να τις βλεπω πιο σοβαρα. Να ηταν εναλλαξιμες για μενα, σαν τα μπουκαλια μπυρα. Δεν εχει σημασια ποιο θα διαλεξεις, ολα την ιδια δουλεια κανουν. Νομιζω οσοι εχουν εμπειριες απο σχεσεις και κοινωνικοποιηση ετσι λειτουργουν.
    Αμφισβητω και τη δικη μου μοναδικοτητα ως ανθρωπου και ολων. Ακομα και των χαρισματικων που ολοι θελουν να τους ακουνε και να τους κοιτανε.

  5. #35
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ειμαι στην Ερμου, ακουω τον φαλτσο τραγουδιστη, και βλεπω τις προκλητικα ντυμενες γυναικες που θελουν να ζευγαρωσουν, να περνανε απο μπροστα μου. Γιατι να ειμαι ανωμαλος και να ερωτευομαι τις γυναικες; Γιατι να μη θελω μονο να κανω σεξ μαζι τους; Ολα θα ηταν τοσο πιο απλα. Γιατι να κουβαλαω αυτη την αρρωστια;
    Αυτή είναι καλή ατάκα για πέσιμο..
    "Σε είδα να περνάς απο μπροστά μου προκλητικά ντυμένη και θέλοντας να ζευγαρώσεις και μου άρεσες"

    Σίγουρη επιτυχία.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Πρωτα κανουν σχεση, μετα τις ερωτευονται, και αν. Εγω θα αισθανομουν ψευτης να φιλαω και να χαιδευω καποια που δεν αγαπαω. Ή ετσι νομιζω. Η κοπελα που βγηκα ενα ραντεβου με κοιταζε και χαιροταν και περιμενε να τη φιλησω. Ηθελε να ζησει κατι μη βαρετο, συναρπαστικο. Τελικα απλα βαρεθηκε να περιμενει και εφυγε. Ουτε απογοητευτηκε, ουτε αγχωθηκε, ουτε ξεφυσαγε. Βαρεθηκε. Ομοιως, ολοι θελουν να ζησουν κατι exciting στις εξοδους τους. Να μεθυσουν, να χορεψουν, να κανουν σεξ κλπ.
    Αναρωτιεμαι αν το οτι ερωτευομαι ειναι αποτελεσμα του συνδυασμου αγαμιας και καταθλιψης. Ο ερωτας ειναι ξαδελφος της θλιψης. Ισως γιατι με κρατανε φυλακισμενο οι συγγενεις μου, μια ομορφη γυναικα να αντιπροσωπευει οχι απλα τον εαυτο της αλλα ολα οσα θα ηθελα να ζησω. Ισως αν ειχα εμπειρια απο γυναικες απο μικρος, να ηθελα απλα να περναω καλα μαζι τους και οχι να τις βλεπω πιο σοβαρα. Να ηταν εναλλαξιμες για μενα, σαν τα μπουκαλια μπυρα. Δεν εχει σημασια ποιο θα διαλεξεις, ολα την ιδια δουλεια κανουν. Νομιζω οσοι εχουν εμπειριες απο σχεσεις και κοινωνικοποιηση ετσι λειτουργουν.
    Αμφισβητω και τη δικη μου μοναδικοτητα ως ανθρωπου και ολων. Ακομα και των χαρισματικων που ολοι θελουν να τους ακουνε και να τους κοιτανε.
    Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει σωστά αλλά δεν έχεις κάνει σχέση στην ζωή σου με γυναίκα όπως και σεξ. Βασικά πρώτα ερωτεύεσαι και γουστάρεις κάποια και μετά κάνεις σχέση. Το θέμα όμως είναι πως οι γυναίκες δεν είναι κομμάτι κρέας, ακόμα και αν υπάρχουν γυναίκες που κάνουν one night stand στην ουσία ο άνδρας αποτελεί το κομμάτι το κρέας και όχι η γυναίκα. Και γίνεται δύο φορές κομμάτι κρέας την επόμενη όταν η άλλη του λέει για να ένα πήδημα σε είχα και δεν θέλω κάτι παραπάνω από εσένα.

  7. #37
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει σωστά αλλά δεν έχεις κάνει σχέση στην ζωή σου με γυναίκα όπως και σεξ. Βασικά πρώτα ερωτεύεσαι και γουστάρεις κάποια και μετά κάνεις σχέση. Το θέμα όμως είναι πως οι γυναίκες δεν είναι κομμάτι κρέας, ακόμα και αν υπάρχουν γυναίκες που κάνουν one night stand στην ουσία ο άνδρας αποτελεί το κομμάτι το κρέας και όχι η γυναίκα. Και γίνεται δύο φορές κομμάτι κρέας την επόμενη όταν η άλλη του λέει για να ένα πήδημα σε είχα και δεν θέλω κάτι παραπάνω από εσένα.
    Αν πει ο άντρας αυτη την ατακα; (σε γυναίκα)

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αν πει ο άντρας αυτη την ατακα; (σε γυναίκα)
    To ίδιο ισχύει, αλλά πόσο συχνά συμβαίνει κάτι τέτοιο;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει σωστά αλλά δεν έχεις κάνει σχέση στην ζωή σου με γυναίκα όπως και σεξ. Βασικά πρώτα ερωτεύεσαι και γουστάρεις κάποια και μετά κάνεις σχέση. Το θέμα όμως είναι πως οι γυναίκες δεν είναι κομμάτι κρέας, ακόμα και αν υπάρχουν γυναίκες που κάνουν one night stand στην ουσία ο άνδρας αποτελεί το κομμάτι το κρέας και όχι η γυναίκα. Και γίνεται δύο φορές κομμάτι κρέας την επόμενη όταν η άλλη του λέει για να ένα πήδημα σε είχα και δεν θέλω κάτι παραπάνω από εσένα.
    Οι γυναικες ειναι οι αναπαραγωγικοι εχθροι μας. Εχουμε τα αντιθετα συμφεροντα.

  10. #40
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οι γυναικες ειναι οι αναπαραγωγικοι εχθροι μας. Εχουμε τα αντιθετα συμφεροντα.
    Αν εξελισσόταν αλλιώς η φάση με την κοπέλα που μιλούσες θα είχες άλλη άποψη..
    Γενικά φταίνε μόνο οι άλλοι για την ζωή που κάνεις, ποτέ εσύ. Γιαυτό άλλωστε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι για να αλλάξει.

  11. #41
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    To ίδιο ισχύει, αλλά πόσο συχνά συμβαίνει κάτι τέτοιο;
    Όσο συχνά γίνεται και με τις γυναίκες.. Ίσως με τους άντρες να πιο συχνο.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οι γυναικες ειναι οι αναπαραγωγικοι εχθροι μας. Εχουμε τα αντιθετα συμφεροντα.
    Καταλαβαινεις οτι η αναπαραγωγη χρειαζεται δυο, σωστα; Και πως ειναι προϊον συναινεσης; Ξερεις πολλες συναινετικες εχθροπραξιες;



    (πολλη μοντερνα ποιηση μου βγηκε στη τελευταια ερωτηση τι τραβαω κι εγω στο ονομα της ψυχολογικης υποστηριξης.)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όσο συχνά γίνεται και με τις γυναίκες.. Ίσως με τους άντρες να πιο συχνο.
    Δεν ξέρω τι γίνεται στη Κύπρο αλλά για την Αθήνα έχω διαφορετική άποψη από τη δική σου. Μόνο αν είναι τίποτα μοντέλα...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αν εξελισσόταν αλλιώς η φάση με την κοπέλα που μιλούσες θα είχες άλλη άποψη..
    Γενικά φταίνε μόνο οι άλλοι για την ζωή που κάνεις, ποτέ εσύ. Γιαυτό άλλωστε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι για να αλλάξει.
    Ειδα και πιστεψα! Μακραν απι δικες μου ειναι οι αποψεις για τα αντικρουομενα συμφεροντα αρσενικου θηλυκου. Τις εχουν διατυπωσει βιολογοι και ψυχολογοι.

    Για το αλλο που λες παλι κανεις λαθος αφου εχω ανοιξει θρεντ με τιτλο "ειμαι ελαττωματικος". Αλλη μια φορα προσπαθεις να μουν την πεις χωρις λογο. Αμα ταιριαζε στο χαρακτηρα μου να μπω σε κυκλο κινεζικο ως εχεμυθος επιβητορας, θα ετρωγα περισσοτερες απο μια. Αυτες τις παντρευουν οι γονεις τους μικρες και μαζευουν ο, τι προλαβουν.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Καταλαβαινεις οτι η αναπαραγωγη χρειαζεται δυο, σωστα; Και πως ειναι προϊοιν συναινεσης; Ξερεις πολλες συναινετικες εχθροπραξιες;



    (πολλη μοντερνα ποιηση μου βγηκε στη τελευταια ερωτηση τι τραβαω κι εγω στο ονομα της ψυχολογικης υποστηριξης.)
    Η ζωη στον πλανητη διαιωνιζεται ως προιον εχθροπαξιας και εξαπατησης. Το αρσενικο παγονι εχει συμφερον να επιδειξει ενα σημα βιολογικης ανωτεροτητας που δεν εχει βιολογικο κοστος. Δηλαδη ενα ψευτικο σημα. Το θηλυκο ομως εχει το αντιθετο συμφερον. Ο ενας προσπαθει να εξαπατησει τον αλλο προς το συμφερον του, και κερδισμενες ειναι συνολικα οι γυναικες γιατι ειναι πιο απαραιτητες. Αυτα χοντρικα.
    Μπορει τωρα καποιος να αναρωτηθει τι αξια εχει ενα προιον απατης και εχθροπραξιας.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Διπλωματία vs ειλικρίνεια
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 15-10-2019, 11:35
  2. Διπλωματια vs Ειλικρινεια
    By ΕΛΠΙΔΑΨ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 15-05-2017, 06:07
  3. Replies: 23
    Last Post: 28-07-2016, 00:56
  4. παρακαλω απαντηστε μου...
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-2009, 00:24
  5. Αντέχετε την ειλικρίνεια ???
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 13-11-2007, 10:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •