Κορίτσια απαντήστε με πάσα ειλικρίνεια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876

    Κορίτσια απαντήστε με πάσα ειλικρίνεια...

    Λοιπόν είστε στο δρόμο και είναι ένας τύπος που εμφανισιακά (στο πρόσωπο και στο ύψος όχι στο σώμα) δεν πιάνει τα στάνταρ σας και σας την πέφτει νορμάλ σε στυλ γεια σου, τι κάνεις, μου προκάλεσες το ενδιαφέρον και θα ήθελα να βρεθούμε για να γνωριστούμε καλύτερα. Απαντήστε για πόσες από εσάς θα ήταν ναι και για πόσες όχι. Θέλω ειλικρινές απαντήσεις για να βοηθήσω ένα παιδί, να δει τι παίζει γενικά...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα δεν υπάρχει στάνταρ απάντηση σε αυτό βρε 'συ. Αν π.χ. έχω ξυπνήσει στραβά, μόλις έχω πάει στην εφορεία κι έχω φάει τη μισή μου μέρα εκεί, έχω τσακωθεί με έναν υπάλληλο, βγαίνω έξω και δεν έχω ομπρέλα και πιάνει ξαφνική μπόρα και έχω γίνει λούτσα και έχω μόλις χωθεί σε μία καφετέρια να πάρω έναν καφέ να καθίσω μισή ώρα σαν άνθρωπος να πάρω μία ανάσα να ηρεμίσω, αν έρθει ο φίλος σου να μου την πέσει μάλλον θα του πω "Βρε δε γαμιέσαι κι εσύ κι ο γρύλος σου".

    Αν έχω βγει για ποτό με μία φίλη ή μία παρέα που έχω να δω πολύ καιρό και θέλουμε να πούμε τα νέα μας και έρθει ένας άσχετος να πεταχτεί σαν την τσουτσού να το παίξει γκόμενος, πάλι άκυρο θα φάει.

    Αν έχω χωρίσει από σχέση και είμαι σε φάση τι μαλάκες είναι όλοι οι άντρες, περνάω και μόνη μου καλά, δεν θέλω να δω αρσενικό σε ακτίνα 50 χιλιομέτρων κι έχω βγει για περπάτημα να ξεσκάσω...μάντεψε, πάλι καντήλι θα ακούσει ο φίλος σου.

    Αν είμαι σε mood για καβλάντα αλλά εκεί που με βρίσκει ο φίλος σου τυχαίνει και είναι παραδίπλα το μισό μου σόι, μάλλον πάλι άκυρο θα φάει.

    Αν πάλι τύχει και είμαι σε καλή διάθεση, έχω όρεξη για φλερτ, το περιβάλλον ευνοεί και ο φίλος σου για κάποιο λόγο μου βγάζει κάτι θετικό, αν δεν φέρεται σαν λιγούρης και δεν είναι πιεστικός, μπορεί και να του δώσω μία ευκαιρία, γιατί όχι; Αλλά παίζουν πολλά ρόλο σε αυτό, δεν είναι μαύρο ή άσπρο.

  3. #3
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Λοιπόν είστε στο δρόμο και είναι ένας τύπος που εμφανισιακά (στο πρόσωπο και στο ύψος όχι στο σώμα) δεν πιάνει τα στάνταρ σας και σας την πέφτει νορμάλ σε στυλ γεια σου, τι κάνεις, μου προκάλεσες το ενδιαφέρον και θα ήθελα να βρεθούμε για να γνωριστούμε καλύτερα. Απαντήστε για πόσες από εσάς θα ήταν ναι και για πόσες όχι. Θέλω ειλικρινές απαντήσεις για να βοηθήσω ένα παιδί, να δει τι παίζει γενικά...
    Με αυτή την ατάκα νομίζω ούτε ένας που θα είχε την εμφάνιση που ζητάει μια γυναικα θα την έριχνε..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Λοιπόν είστε στο δρόμο και είναι ένας τύπος που εμφανισιακά (στο πρόσωπο και στο ύψος όχι στο σώμα) δεν πιάνει τα στάνταρ σας και σας την πέφτει νορμάλ σε στυλ γεια σου, τι κάνεις, μου προκάλεσες το ενδιαφέρον και θα ήθελα να βρεθούμε για να γνωριστούμε καλύτερα. Απαντήστε για πόσες από εσάς θα ήταν ναι και για πόσες όχι. Θέλω ειλικρινές απαντήσεις για να βοηθήσω ένα παιδί, να δει τι παίζει γενικά...
    απο εμενα θα ηταν οχι, σιγουρα.
    δεν ξερω τπτ γι αυτον, επομενως μπορει να μην μου αρεσει.
    το μονο που ξερω, ειναι η εμφανιση του.
    γιατι να πω ναι, αν δεν με καλυπτει εμφανισιακα;
    η "κακη" εμφανιση δεν ειναι κανενος ειδους στανταρ οτι τα υπολοιπα θα μου αρεσουν.
    εξαλλου για να μου πει οτι του αρεσα, κι αυτος την εμφανιση μονο εκρινε, δεν εκρινε κατι αλλο.
    απο το να ασχοληθω με εναν τελειως αγνωστο που δεν μου αρεσει, προτιμω να ασχοληθω με καποιον τελειως αγνωστο που μου αρεσει.

    μονο αν δεν ηταν στον δρομο, αλλα ηταν στο περιβαλλον μου, πχ στην δουλεια μου, υπηρχε περιπτωση να ασχοληθω, γιατι εκει θα ειχα την δυνατοτητα να τον γνωρισω πριν κανει κινηση, και πιθανα να μου αρεσαν αλλα πραγματα και να ψηνομουν να τον γνωρισω καλυτερα.

  5. #5
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Ξεκάθαρα όχι.

    Αν και συμφωνώ με την Σονια,υπάρχουν πολλές προϋποθέσεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Εγώ γενικά είμαι φοβητσιάρα (και ανασφαλής). Πρέπει να ξέρω τον άλλον από πριν, έστω και λίγο, να είναι άτομο από το περιβάλλον μου και να νιώσω ασφάλεια, έστω κι' αν μου τον γνώρισε μια φίλη και βγήκαμε 2 φορές όλοι μαζί. Στη δουλειά υπήρχε κάποιος με ωραία εμφάνιση αλλά όσο τον γνώριζα δεν μου πολυάρεσε ο χαρακτήρας του, δεν ήμουνα σίγουρη και ένιωθα κάπως με την ιδέα. Θα ακούσω το ένστικτό μου δηλαδή. Πάντως όντως εξαρτάται και από το θέμα διάθεσης και τι σου βγάζει ο άλλος.

  7. #7
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Λοιπόν είστε στο δρόμο και είναι ένας τύπος που εμφανισιακά (στο πρόσωπο και στο ύψος όχι στο σώμα) δεν πιάνει τα στάνταρ σας και σας την πέφτει νορμάλ σε στυλ γεια σου, τι κάνεις, μου προκάλεσες το ενδιαφέρον και θα ήθελα να βρεθούμε για να γνωριστούμε καλύτερα. Απαντήστε για πόσες από εσάς θα ήταν ναι και για πόσες όχι. Θέλω ειλικρινές απαντήσεις για να βοηθήσω ένα παιδί, να δει τι παίζει γενικά...
    Δεν υπήρχε περίπτωση σε οποία διάθεση και να είμαι.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Δεν υπήρχε περίπτωση σε οποία διάθεση και να είμαι.....
    Eίναι θέμα ατάκας ή προκατάληψης;

  9. #9
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Eίναι θέμα ατάκας ή προκατάληψης;
    τιποτα απο τα δυο....

    ειναι θεμα χαρακτηρα και προσωπικοτητας !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Η πολύ απλά δεν κάθεσαι κ ασχολείσαι με την κάθε τυχάρπαστη που θα βρεθεί μπροστά στο δρόμο σ ;)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Λοιπόν είστε στο δρόμο και είναι ένας τύπος που εμφανισιακά (στο πρόσωπο και στο ύψος όχι στο σώμα) δεν πιάνει τα στάνταρ σας και σας την πέφτει νορμάλ σε στυλ γεια σου, τι κάνεις, μου προκάλεσες το ενδιαφέρον και θα ήθελα να βρεθούμε για να γνωριστούμε καλύτερα. Απαντήστε για πόσες από εσάς θα ήταν ναι και για πόσες όχι. Θέλω ειλικρινές απαντήσεις για να βοηθήσω ένα παιδί, να δει τι παίζει γενικά...
    Φίλε νομίζω οτι είναι λάθος το σκεπτικό αυτό, απ την αρχή έως το τέλος... Γενικά το να πηγαίνεις και να την πέφτεις σε κοράσια στον δρόμο και θα σου αναλύσω το σκεπτικό μου.

    1ον: Μπες στη θέση της κοπέλας και σκέψου πως θα αντιδρούσες εαν μια κοπέλα ερχόταν σε σένα και σου την έπεφτε στο άκυρο μες στη μεση του δρόμου; Τι θα σκεφτόσουν για εκείνη; Μάλλον όχι και τοσο θετικά ε; Οπότε είναι πολυ φυσιολογικά αυτα που λένε τα κορίτσια πιο πάνω. Πάνε οι εποχες που αυτό το πράγμα γινόταν συχνά, σημερα έχει γίνει πολύ σπάνιο και γι αυτο κατ εμε μειώνονται σημαντικά οι πιθανότητες επιτυχίας, ιδιαίτερα με άτομα οπως εμάς τους κοινωνικοφοβικους. Προφανώς τα δυο φύλα εχουμε διαφορετικό τρόπο σκεψης σε αυτά τα θέματα, αλλά γενικά μάλλον οι περισσότεροι απο εμάς θα είχαμε κακές πιθανότητες να πετύχουμε το οτιδήποτε ...

    2ον: Πολύ πιο εποικοδομητικό βρίσκω να βρείς (ή ο φίλος σου) μια κοπέλα απο τον στένο σου κύκλο, μέσω κοινών φίλων κτλ. με την οποία
    υπάρχει κάποια σχετική οικειότητα παρά με μια εντελως άγνωστη που είδες στον δρόμο. Πιστεύω εαν το πας αρχικά φιλικά μαζί της μπορείς να το εξελίξεις και ερωτικά.

    3ον: Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος που είναι το ονλαιν dating. Προσπάθησε να βγαίνεις με κοπέλες που δεν σου φαίνονται πολύ εντυπωσιακές. Αυτό θα σου αφαιρέσει πολύ απ το άγχος σου και ταυτόχρονα θα σου προσφέρει πολύτιμες εμπειρίες. Βέβαια το ονλαιν ντέιτινγκ έχει το πρόβλημα οτι ώς άντρας ειναι πολύ πιο δύσκολο στο να βρεις καποια αλλα με επιμονή να είσαι σιγουρος, ότι όλο και καποια θα δεχτέι. Γενικά πιστεύω οτι δεν ειναι σωστό να βάζουμε πολύ υψηλούς στόχους. Ας μην παρασυρόμαστε απο τις διηγήσεις ορισμενων, πολλά απο αυτα ειναι απλά ψέματα και απο την άλλη ας μην υπερεκτιμούμε και τις δυνατότητες μας...

    Το εχω δοκιμάσει και εγω αυτο παλιοτερα σε μια καφετερια. Ειδα μια κοπέλα πηγα στο τραπέζι της και της μίλησα και αυτη παραλίγο να πάθει εγκεφαλικό :D :D Ετσι κι εγώ της είπα συγνώμη για την ενόχληση και έφυγα :D Αυτό το πράγμα προδιαθέτει και καποια χαλαροτητα και άνεση με το άλλο άτομο, χαρακτηριστικό που οι ΚΦ δεν το έχουμε. Θα με ενδιέφερε η απάντηση σου!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by klm17122015 View Post
    Φίλε νομίζω οτι είναι λάθος το σκεπτικό αυτό, απ την αρχή έως το τέλος... Γενικά το να πηγαίνεις και να την πέφτεις σε κοράσια στον δρόμο και θα σου αναλύσω το σκεπτικό μου.

    1ον: Μπες στη θέση της κοπέλας και σκέψου πως θα αντιδρούσες εαν μια κοπέλα ερχόταν σε σένα και σου την έπεφτε στο άκυρο μες στη μεση του δρόμου; Τι θα σκεφτόσουν για εκείνη; Μάλλον όχι και τοσο θετικά ε; Οπότε είναι πολυ φυσιολογικά αυτα που λένε τα κορίτσια πιο πάνω. Πάνε οι εποχες που αυτό το πράγμα γινόταν συχνά, σημερα έχει γίνει πολύ σπάνιο και γι αυτο κατ εμε μειώνονται σημαντικά οι πιθανότητες επιτυχίας, ιδιαίτερα με άτομα οπως εμάς τους κοινωνικοφοβικους. Προφανώς τα δυο φύλα εχουμε διαφορετικό τρόπο σκεψης σε αυτά τα θέματα, αλλά γενικά μάλλον οι περισσότεροι απο εμάς θα είχαμε κακές πιθανότητες να πετύχουμε το οτιδήποτε ...

    2ον: Πολύ πιο εποικοδομητικό βρίσκω να βρείς (ή ο φίλος σου) μια κοπέλα απο τον στένο σου κύκλο, μέσω κοινών φίλων κτλ. με την οποία
    υπάρχει κάποια σχετική οικειότητα παρά με μια εντελως άγνωστη που είδες στον δρόμο. Πιστεύω εαν το πας αρχικά φιλικά μαζί της μπορείς να το εξελίξεις και ερωτικά.

    3ον: Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος που είναι το ονλαιν dating. Προσπάθησε να βγαίνεις με κοπέλες που δεν σου φαίνονται πολύ εντυπωσιακές. Αυτό θα σου αφαιρέσει πολύ απ το άγχος σου και ταυτόχρονα θα σου προσφέρει πολύτιμες εμπειρίες. Βέβαια το ονλαιν ντέιτινγκ έχει το πρόβλημα οτι ώς άντρας ειναι πολύ πιο δύσκολο στο να βρεις καποια αλλα με επιμονή να είσαι σιγουρος, ότι όλο και καποια θα δεχτέι. Γενικά πιστεύω οτι δεν ειναι σωστό να βάζουμε πολύ υψηλούς στόχους. Ας μην παρασυρόμαστε απο τις διηγήσεις ορισμενων, πολλά απο αυτα ειναι απλά ψέματα και απο την άλλη ας μην υπερεκτιμούμε και τις δυνατότητες μας...

    Το εχω δοκιμάσει και εγω αυτο παλιοτερα σε μια καφετερια. Ειδα μια κοπέλα πηγα στο τραπέζι της και της μίλησα και αυτη παραλίγο να πάθει εγκεφαλικό :D :D Ετσι κι εγώ της είπα συγνώμη για την ενόχληση και έφυγα :D Αυτό το πράγμα προδιαθέτει και καποια χαλαροτητα και άνεση με το άλλο άτομο, χαρακτηριστικό που οι ΚΦ δεν το έχουμε. Θα με ενδιέφερε η απάντηση σου!
    Ok θα σου πω και αυτά που θα σου πω δεν θα σου τα πω για να σου το παιξω κάποιος θα καταλάβεις που θα καταλήξω. Λοιπόν εγώ δουλειά πιάνω στις 10. Κάθε πρωί κάνω μπάνιο, ξυρίζομαι, ντύνομαι elegant και παίρνω το μετρό από την αφετηρία ( έχω λόγο που το γράφω) να πάω στη δουλεια. Το ρολόι μου κάνει πέντε χιλιάδες ευρώ. Εγώ είμαι 43 και δεν φοράω βέρα γιατί δεν είμαι παντρεμένος, εχω αδύνατο σώμα είμαι 1,76 και οι φίλες της γυναίκας μου με θεωρούν γοητευτικό άνδρα.

    Ακου τώρα όταν μπαίνω στο μετρό και κάθομαι σε μία καρέκλα έχω παρατηρήσει 30αρες και 35αρες αντί για παράδειγμα να κάθονται στην απέναντι τετράδα των θέσεων να έρχονται και να κάθονται απέναντι μου. Εμένα δεν με αφορά γιατί έχω σύντροφο και δεν ψάχνομαι δηλαδή δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να τις κοιτάξω στο πρόσωπο ή να τους δώσω σημασία, έχω όμως την αίσθηση πως αν έπαιζα πχ με τα μάτια θα ανταποκρινόντουσαν. Και στο δρόμο νιώθω γυναίκες που με κοιτάνε, όταν περπατάω και είμαι βέβαιος πως αν ανταποκρινόμουν κάποιες θα ανταποκρινόντουσαν.

    Οπότε η άποψη μου ποια είναι, αν της κάνεις κλικ και έχεις μία θετική αύρα όταν θα της την πέσεις, κάποιες από αυτές ένα καφέ θα το πιουν, γιατί δεν έχει να χάσουν τίποτα.

  13. #13
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ok θα σου πω και αυτά που θα σου πω δεν θα σου τα πω για να σου το παιξω κάποιος θα καταλάβεις που θα καταλήξω. Λοιπόν εγώ δουλειά πιάνω στις 10. Κάθε πρωί κάνω μπάνιο, ξυρίζομαι, ντύνομαι elegant και παίρνω το μετρό από την αφετηρία ( έχω λόγο που το γράφω) να πάω στη δουλεια. Το ρολόι μου κάνει πέντε χιλιάδες ευρώ. Εγώ είμαι 43 και δεν φοράω βέρα γιατί δεν είμαι παντρεμένος, εχω αδύνατο σώμα είμαι 1,76 και οι φίλες της γυναίκας μου με θεωρούν γοητευτικό άνδρα.

    Ακου τώρα όταν μπαίνω στο μετρό και κάθομαι σε μία καρέκλα έχω παρατηρήσει 30αρες και 35αρες αντί για παράδειγμα να κάθονται στην απέναντι τετράδα των θέσεων να έρχονται και να κάθονται απέναντι μου. Εμένα δεν με αφορά γιατί έχω σύντροφο και δεν ψάχνομαι δηλαδή δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να τις κοιτάξω στο πρόσωπο ή να τους δώσω σημασία, έχω όμως την αίσθηση πως αν έπαιζα πχ με τα μάτια θα ανταποκρινόντουσαν. Και στο δρόμο νιώθω γυναίκες που με κοιτάνε, όταν περπατάω και είμαι βέβαιος πως αν ανταποκρινόμουν κάποιες θα ανταποκρινόντουσαν.

    Οπότε η άποψη μου ποια είναι, αν της κάνεις κλικ και έχεις μία θετική αύρα όταν θα της την πέσεις, κάποιες από αυτές ένα καφέ θα το πιουν, γιατί δεν έχει να χάσουν τίποτα.
    Θες μια συμβουλή ?
    Μετρό και ρολόι πέντε χιλιάδων ευρώ δεν πάει να ξέρεις ...
    Τον νου σου σε αυτούς που κυκλοφορούν μην το κλαις και όχι στις τριανταρες!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Θες μια συμβουλή ?
    Μετρό και ρολόι πέντε χιλιάδων ευρώ δεν πάει να ξέρεις ...
    Τον νου σου σε αυτούς που κυκλοφορούν μην το κλαις και όχι στις τριανταρες!
    To έχω από τότε που ήμουν στην Αγγλία. Με το αυτοκίνητο θέλω μία ώρα να πάω δουλειά, με το μετρό 20 λεπτά!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    χαχαχαχχαχα!! σιγα να μην καθησει μια γυναικα να κοιταξει το ανδρικο ρολοι!!
    ακομα κι αν την ενδιαφερει το ρολοι, ακομα κι αν ξερει απο ρολογια, εχει στην τουρκια ακριβη αντιγραφα απο οποιαδηπτοε μαρκα, με καμια σχεση απ τα πραγματικα λεφτα, που δεν τα ξεχωριζει ουτε ο μπουλοβας ο ιδιος......
    δεν μιλαμε για ρολογια των 5 ευρω. μιλαμε για ρολογια των 300 ευρω, αντιγραφα ρολογιων ΠΟΛΛΩΝ χιλιαδων ευρω.

    περισσοτερο να προσεχετε τα καθαρα και καλης ποιοτητας παπουτσια την καθαριοτητα, τα προσεγμενα μαλλια και ρουχα, αφηστε τα ρολογια για τους αφροαμερικανους..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διπλωματία vs ειλικρίνεια
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 15-10-2019, 12:35
  2. Διπλωματια vs Ειλικρινεια
    By ΕΛΠΙΔΑΨ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 15-05-2017, 07:07
  3. Replies: 23
    Last Post: 28-07-2016, 01:56
  4. παρακαλω απαντηστε μου...
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-2009, 01:24
  5. Αντέχετε την ειλικρίνεια ???
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 13-11-2007, 11:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •