Δυστυχώς - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Στους φίλους μας δεν γινόμαστε βάρος. Μια εξυπηρέτηση σου έκανε..

    Όχι είχα καεί και εγω παλιότερα, οταν ημουν κοριτσάκι και ανέβαινα σε μηχανάκια [emoji14]
    Μονο το σημάδι θα σου μείνει. Εγω ακομη το εγω στην γάμπα αν και φαίνεται πλέον πολυ λιγο μετά απο τοσα χρόνια.
    Με είχε ξαναφέρει προχθες. Βέβαια του έδωσα δώρο ένα φουρνακι απο το σπιτι που μετακομισα.

    Εχω ξανακαει κι εγώ σε εξάτμιση δεν μου άφησε σημάδι. Και τώρα δεν με ακουμπησε πολυ,απλως ήταν στο ίδιο ακριβώς σημείο που με γραντζουνισε και η γάτα και τσουζει αρκετά.

  2. #17
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Με είχε ξαναφέρει προχθες. Βέβαια του έδωσα δώρο ένα φουρνακι απο το σπιτι που μετακομισα.

    Εχω ξανακαει κι εγώ σε εξάτμιση δεν μου άφησε σημάδι. Και τώρα δεν με ακουμπησε πολυ,απλως ήταν στο ίδιο ακριβώς σημείο που με γραντζουνισε και η γάτα και τσουζει αρκετά.
    Ωραία τότε δεν είναι τιποτα. Ισως τσούζει για λίγη ώρα αλλα θα περάσει.
    Αμα θέλεις βαλε λιγο μπενταντιν με βαμβάκι

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Αντώνη εφόσον οι αναστολείς μπορεί να σου ρίξουν και άλλο την πίεση όπως λες,γιατί δεν αυξανεις το αλάτι στην διατροφή σου;
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ναι,ήταν κακή επιρροη, αν και μου λειπει η κοπελα.
    Φωτεινό κόσμο δεν ξέρω αν τον φοβαμαι. Σίγουρα όμως νου φαίνεται αφελης και χωρίς ενδιαφέρον. Η ψυχολόγος μου έλεγε ότι αντλω ηδονή απο τις δυσκολίες. Και όντως μου αρέσει ο ιδψ μου, προτιμω να είμαι εγώ, με όλες τα προβλήματα μου, παρα καποιος άλλος. Οι ψυχολογικές κακουχίες μου φαίνονται ενδιαφέρουσες. Καποιες φορες νιωθω σαν ηρωας ταινιας.
    Οι σωματικές απο την άλλη με δυσκολεύουν.
    Εχω κανει τις ιδιες σκεψεις, αλλα φευγαλεα. Αφενος μου εκαναν μεγαλες πουστιες για τις οποιες δε μπορουσα να ρεμβασω μελαγχολικα, απο την αλλη ειδα το φως και μαγευτηκα παροτι δε μπορουσα να το αγγιξω.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Στους φίλους μας δεν γινόμαστε βάρος. Μια εξυπηρέτηση σου έκανε..

    Όχι είχα καεί και εγω παλιότερα, οταν ημουν κοριτσάκι και ανέβαινα σε μηχανάκια [emoji14]
    Μονο το σημάδι θα σου μείνει. Εγω ακομη το εγω στην γάμπα αν και φαίνεται πλέον πολυ λιγο μετά απο τοσα χρόνια.
    Ολοι οι αληταραδες με τα μηχανακια ειχαν κοπελες. Εμεις τα καλα παιδια, τιποτα. Εκεινοι το ανθος, εμεις τα αγκαθια.

  6. #21
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Αντώνη εφόσον οι αναστολείς μπορεί να σου ρίξουν και άλλο την πίεση όπως λες,γιατί δεν αυξανεις το αλάτι στην διατροφή σου;


    Το έχω αυξήσει, πόσο πια να τρώω; Και δεν βλέπω να κάνει και διαφορά. Εσείς πχ πόσο τρώτε; Βάζω στο μεσημεριανό φαγητό και από κει και πέρα τρώω τυρί πχ που είναι αλμυρό. Μπορεί να φάω και κάποιο αλμυρό σνακ τύπου ηλιόσπορους ή κράκερς. Δεν νομίζω ότι δεν τρώω αρκετό αλάτι. Αλλά υπάρχουν μέρες που η πίεση μου είναι τραγικά χαμηλή. Ακόμα όμως και στη στάνταρ πίεση μου που είναι πχ 95/65, οι αναστολείς θα τη ρίξουν σίγουρα ένα δυο μονάδες. Άρα θα έχω πίεση 70? Ξαναείχα βέβαια πίεση επτά και δεν είχα συμπτώματα ζάλης, αλλα δεν ξέρω τι θα μου κάνουν οι αναστολείς και πόσο θα χαμηλώσουν τους παλμούς μου γιατί υπάρχουν μέρες που και οι παλμοί μου είναι χαμηλοί μέσα στη μέρα (σε καθιστή/ύπτια θέση, όχι όρθιος)

    Σκέφτηκα να πάω μια μέρα από το πρωί στο νοσοκομείο, να κάτσω στο κυλικείο και να τα ξεκινήσω εκεί. Αν πάθω κάτι, τουλάχιστον θα βρίσκομαι στο νοσοκομείο. Αλλιως φοβάμαι να τα ξεκινήσω.

  7. #22
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ολοι οι αληταραδες με τα μηχανακια ειχαν κοπελες. Εμεις τα καλα παιδια, τιποτα. Εκεινοι το ανθος, εμεις τα αγκαθια.
    Καλά παιδιά και μηχανάκι δεν πάνε μαζί;;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Πάντως η χαμηλή πίεση μπορεί να οφείλεται και σε έλλειψη βιταμινης b12 και b9 λογω χαμηλών ερυθρών..Εγώ βάζω μπόλικο αλάτι αλλά καταναλώνω και τρόφιμα με κάλιο για να το αποβάλλω γιατί κάνω πέτρες στα νεφρά μου..Πάντως το σύνδρομο της ορθοστατικης ταχυκαρδίας είχα διαβάσει ένα άρθρο ενός καρδιολόγου που λέει ότι υποχωρεί και μόνο του...
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  9. #24
    Antonis8
    Guest
    Υποχωρει μονο όταν υπαρχει υποκειμενη αιτία που αντιμετωπιζεται. Δυστυχώς πολλοι ασθενείς,απο όσο διαβαζω στο γκρουπ που είμαι,το έχουν για όλη τους τη ζωή.

    Η b12 μου είναι μια χαρά, β9 δεν νομιζω ότι έχω δει ποτε,αλλά επαιρνα για αρκετό καιρό ηλεκτρολύτες με συμπλεγμα βιταμινών β. Καλλιο έχω συνήθως στα κατώτερα φυσιολογικά, παιρνω αρκετές φορες τη βδομαδα σκευασμα ηλεκτρολυτών και τρωω μπανανες.

  10. #25
    Antonis8
    Guest
    Πριν είχα έκτακτη, ή μάλλον έκτακτες, σαν τρεις μαζί. Και νιώθω πόνο αριστερά στο στήθος που δεν αναπαραγεται όταν αγγιζω το σημείο άρα δεν είναι μυικος. Οι παλμοι μου είναι στους πενηντα.

    Μπορει να έχω έκτακτες λόγω κακού υπνου. Μπορει και να παθω κάτι, δεν ξέρω. Δεν θέλω να παρω και ζαναξ, ελπιζω να με πάρει ο υπνος να ξεκουραστω.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Πριν είχα έκτακτη, ή μάλλον έκτακτες, σαν τρεις μαζί. Και νιώθω πόνο αριστερά στο στήθος που δεν αναπαραγεται όταν αγγιζω το σημείο άρα δεν είναι μυικος. Οι παλμοι μου είναι στους πενηντα.

    Μπορει να έχω έκτακτες λόγω κακού υπνου. Μπορει και να παθω κάτι, δεν ξέρω. Δεν θέλω να παρω και ζαναξ, ελπιζω να με πάρει ο υπνος να ξεκουραστω.
    εκτος απο ζαναξ βοηθαει και ο αυνανισμος στο θεμα του υπνου. Τουλαχιστον εμενα με βοηθαει.

  12. #27
    Antonis8
    Guest
    Μονο το μεσημέρι με βοηθαει να κοιμηθω ο αυνανισμός. Το βράδυ μου φερνει έξτρα υπερενταση.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Καλά παιδιά και μηχανάκι δεν πάνε μαζί;;
    Εσυ τι λες; Ηταν καλα παιδια εκεινοι που τους χαρισες τα νιατα σου;

  14. #29
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εσυ τι λες; Ηταν καλα παιδια εκεινοι που τους χαρισες τα νιατα σου;
    Είχαν τα προβλήματα τους, όπως όλοι μας άλλωστε αλλά ναι ήταν και παραμένουν καλά παιδιά.
    Ήταν της μόδας τότε τα μηχανάκια.
    Και στην τελική παιδιά ειμασταν τότε..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Και στην τελική παιδιά ειμασταν τότε..
    Δεν καταλαβαινω αυτη τη φραση. Εννοεις οτι η ηλικια δικαιολογει τις επιλογες;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δυστυχώς έχω γίνει Υποχόνδριος.
    By Georg.87 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 8
    Last Post: 06-07-2014, 13:25
  2. δυστυχως και παλι υποτροπη..
    By στελιος66 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-04-2014, 11:50
  3. I'm back! (δυστυχώς)
    By alikaki_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 26-08-2011, 09:43
  4. oι εποχές αλλάζουν δυστυχώς
    By manic in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 23-04-2010, 19:27
  5. απολυτως αναμενομενο ΔΥΣΤΥΧΩΣ....
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 08-08-2006, 11:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •