Δυστυχώς - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Antonis8
    Guest
    Εχω δέκα μέρες που κοιμαμαι μονο ένα πενταωρο καθημερινά,μπορει να πεθανω λόγω αυτου;

  2. #32
    Antonis8
    Guest
    Είναι μύθος των γυναικων το καλά/κακά παιδιά, το οποιο ψευδοσυντηρουν κάτι γελοιοι καγκουρες που θεωρούν ότι το να κανουν σουζα τους κανει κακά παιδιά και όχι ανοητους που ανάποφευκτα θα σπασουν σύντομα το κεφάλι τους.

    Εγώ οδηγαω πατινι, πολυ πιο σεξυ/οικολογικο και δεν κινδυνευεις απο εξάτμιση.

  3. #33
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εχω δέκα μέρες που κοιμαμαι μονο ένα πενταωρο καθημερινά,μπορει να πεθανω λόγω αυτου;
    Όχι.. Γιατί όμως τοσες ώρες;

    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Είναι μύθος των γυναικων το καλά/κακά παιδιά, το οποιο ψευδοσυντηρουν κάτι γελοιοι καγκουρες που θεωρούν ότι το να κανουν σουζα τους κανει κακά παιδιά και όχι ανοητους που ανάποφευκτα θα σπασουν σύντομα το κεφάλι τους.

    Εγώ οδηγαω πατινι, πολυ πιο σεξυ/οικολογικο και δεν κινδυνευεις απο εξάτμιση.
    Είναι σεξυ να οδηγείς πατίνι;;;

  4. #34
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν καταλαβαινω αυτη τη φραση. Εννοεις οτι η ηλικια δικαιολογει τις επιλογες;
    Εννοώ οτι 16 σου δεν έχεις την ωριμότητα που έχεις στα 26,36, 46 κτλ.
    Δεν βασίζεσαι τότε στην λογική αλλά στα ένστικτα σου. Οι περισσότεροι τότε είχαμε άγνοια φόβου.

  5. #35
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Είναι μύθος των γυναικων το καλά/κακά παιδιά, το οποιο ψευδοσυντηρουν κάτι γελοιοι καγκουρες που θεωρούν ότι το να κανουν σουζα τους κανει κακά παιδιά και όχι ανοητους που ανάποφευκτα θα σπασουν σύντομα το κεφάλι τους.

    Εγώ οδηγαω πατινι, πολυ πιο σεξυ/οικολογικο και δεν κινδυνευεις απο εξάτμιση.
    Σεξυ το πατίνι;;

  6. #36
    Antonis8
    Guest
    Χιουμοριστικο ηταν. Αλλα ναι, μπορει να γινει σεξυ.

    Δεν με παιρνει υπνος. Οσο σωρευονται οι μέρες που δεν κοιμαμαι καλά, μάλλον αυξανεται η αδρεναλινη στο αίμα και μετά έχω υπερενταση . Δεν σκέφτομαι τιποτα συγκεκριμένο, ξαπλωνω και μετά στριφογυριζω για ώρες που όμως μου φαίνονται πχ το πολυ εικοσαλεπτο και μετά κοιταω το ρολοι και έχει παει ήδη τέσσερις και. Χθες πήρα μισό ζαναξ στις 5.30 και κοιμηθηκα μέχρι τις έντεκα. Απλα κάθε βράδυ, λέω σήμερα δεν θα παρω ζαναξ , μια φορά πριν τεσσερις μερες όντως κατάφερα να κοιμηθω χωρίς ζαναξ επταωρο, αλλά την επομενη με πιανει άγχος επιδοσης τυπου "θα καταφερω σήμερα να κοιμηθω εξίσου καλά με εχθες;" και στο τέλος δεν κοιμαμαι. Ξαπλωνω παντα γύρω στις 12.30.

    Ισως να παρω ζαναξ σχετικά νωρίς, πχ στις έντεκα και να με πάρει ο υπνος μετά απο καμιά ώρα. Δεν θέλω όμως να παιρνω ζαναξ, το παιρνω ενάμιση μήνα σχεδόν κάθε μέρα, μικρή δόση, αλλά και παλι δεν θέλω να το παιρνω. Ο ψυχίατρος όμως δεν μου γράφει κατι αλλο για τον υπνο, θέλει να ξεκινησω τα αντικαταθλιπτικα αλλά αυτό δεν εχει καμία λογική γιατί και το αντικαταθλιπτικο θα δράσει στον ένα μήνα και, μέχρι τότε δλδ δεν θα κοιμαμαι ή θα παιρνω ζαναξ?

    Δοκιμασα και μια εφαρμογή υπνωσης, μελατονινη, τα πάντα, δεν με βοηθάει τιποτα.

  7. #37
    george1520
    Guest
    Αρκετές φορές (ειδικα το τελευταίο διάστημα), ξαπλώνω και δεν μπορώ να κοιμηθώ και το πρωί ξυπνάω νωρίς ενώ έχω την ευχέρεια να κοιμηθώ όσο θέλω. Δεν κάθισα να το αναλύσω τόσο γιατί θα έμπαινα σε μονοπάτια που δυσκολεύτηκα να βγω. Θα σου πω ένα "κόλπο" που μου έμαθε η ψυχολόγος και έχει λογική. Έχεις φτασει σε ένα σημείο που θεωρείς πως για να κοιμηθείς πρέπει να πάρεις χάπι και όλο το βράδυ προσπαθείς να κρατηθεις να μην πάρεις. Κάθε φορά πριν το πάρεις θα λες στον εαυτό σου "Θα πάρω χάπι γιατι πιστεύω πως θα με βοηθήσει να ηρεμήσω και να κοιμηθώ". Με αυτό το τρόπο δίνεις το μήνυμα ότι είναι επιλογή σου να πάρεις το χάπι και όχι επειδή "Πρέπει". Όταν κάτι είναι επιλογή μας τότε μπορούμε να το αλλάξουμε σταδιακά, οταν όμως κάτι μας ωθεί να το κάνουμε (απο φόβο) τότε η αλλαγή είναι δύσκολο να γίνει.

  8. #38
    Antonis8
    Guest
    Δεν ξέρω, ίσως μιλησω με άλλον ψυχίατρο γιατί δεν μου φαίνεται λογικό να με αφήνει να παιρνω ζαναξ δυο μήνες.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Εννοώ οτι 16 σου δεν έχεις την ωριμότητα που έχεις στα 26,36, 46 κτλ.
    Δεν βασίζεσαι τότε στην λογική αλλά στα ένστικτα σου. Οι περισσότεροι τότε είχαμε άγνοια φόβου.
    Αρα συμφωνουμε. Οταν ειστε μικρες θελετε αλλα πραγματα, αλλα νομιζω αυτο δε σταματαει στα 16 αλλα φτανει μεχρι την ηλικια που θελετε να παντρευτειτε. Τοτε αλλαζουν τα κριτηρια. Χαμενοι οι αντρες παντα.

    Αντωνη ακου συζητηση που λαθρακουσα Μοναστηρακι. Δυο κοπελες εικοσαρες. Λεει η μια, - αυτος ηταν ενας καγκουρας μελαχροινος με μηχανακι
    - οταν λες μελαψροινος, εννοεις και στο δερμα;
    - ναι
    ( καποιο γυφτο θα εννοουσε)
    - Ηταν ενα χρονο μικροτερος. 19. Μου αρεσε, γιατι ηθελα περιπετεια, αλλα αυτος παραηταν. Σε ενα χρονο θα εχει γινει πρεζονι.

    Και τι εννοει οταν λεει περιπετεια ρωταω εγω; Τα ιδια που κανει με ολους εκανε και με αυτον. Απλα την ερεθιζε το λουκ του γυφτοκαγκουρα.

    Θελω κι εγω να κανω βολτες με λαιμ αλλα φοβαμαι μην χτυπησω. Μισω τα θορυβωδη μηχανακια και τα αυτοκινητα.

  10. #40
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αρα συμφωνουμε. Οταν ειστε μικρες θελετε αλλα πραγματα, αλλα νομιζω αυτο δε σταματαει στα 16 αλλα φτανει μεχρι την ηλικια που θελετε να παντρευτειτε. Τοτε αλλαζουν τα κριτηρια. Χαμενοι οι αντρες παντα.

    Αντωνη ακου συζητηση που λαθρακουσα Μοναστηρακι. Δυο κοπελες εικοσαρες. Λεει η μια, - αυτος ηταν ενας καγκουρας μελαχροινος με μηχανακι
    - οταν λες μελαψροινος, εννοεις και στο δερμα;
    - ναι
    ( καποιο γυφτο θα εννοουσε)
    - Ηταν ενα χρονο μικροτερος. 19. Μου αρεσε, γιατι ηθελα περιπετεια, αλλα αυτος παραηταν. Σε ενα χρονο θα εχει γινει πρεζονι.

    Και τι εννοει οταν λεει περιπετεια ρωταω εγω; Τα ιδια που κανει με ολους εκανε και με αυτον. Απλα την ερεθιζε το λουκ του γυφτοκαγκουρα.

    Θελω κι εγω να κανω βολτες με λαιμ αλλα φοβαμαι μην χτυπησω. Μισω τα θορυβωδη μηχανακια και τα αυτοκινητα.
    Ορέστη κάτι εχεις παραξηγησει.
    Ισχύει για όλους τους ανθρώπους οτι μεγαλώνοντας αλλαζουν τα θέλω, οι προτεραιότητες μας, οι επιθυμίες μας αυτό λέγεται εξέλιξη. Με τα χρόνια εξελισσομαστε.. Γιατί βάζεις σε μια κατηγορία τις γυναικες και τις κατηγορείς και το επισημαίνεις σαν κάτι κακό ; ναι λογικό ειναι μεγάλωνοντας να αλλάζεις..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ειναι ενα φαινομενο που δεν εχει αντιστοιχια στους αντρες. Δε λεει κανεις οτι τον ενδιαφερουν μονο οι ηλιθιες.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Δυστυχώς έχω γίνει Υποχόνδριος.
    By Georg.87 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 8
    Last Post: 06-07-2014, 13:25
  2. δυστυχως και παλι υποτροπη..
    By στελιος66 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-04-2014, 11:50
  3. I'm back! (δυστυχώς)
    By alikaki_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 26-08-2011, 09:43
  4. oι εποχές αλλάζουν δυστυχώς
    By manic in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 23-04-2010, 19:27
  5. απολυτως αναμενομενο ΔΥΣΤΥΧΩΣ....
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 08-08-2006, 11:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •