Ειμαι πολύ ήρεμη κι ανησυχώ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 97
  1. #16
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ναι είμαι σχεδόν σίγουρη
    Ότι αυτό φοβάσαι ή ότι έχεις όγκο;

  2. #17
    george1520
    Guest
    Την γνώμη μου για αυτό το θέμα στην έχω πει..
    Αφού φοβάσαι και δεν μπορείς να ηρεμήσεις με τίποτα κάνε εξετάσεις.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Την γνώμη μου για αυτό το θέμα στην έχω πει..
    Αφού φοβάσαι και δεν μπορείς να ηρεμήσεις με τίποτα κάνε εξετάσεις.
    Από χτες το βράδυ έχω ιλιγγο κ σήμερα σηκώθηκα κ όλα γύριζαν δεν έχω συνέλθει ακόμα

  4. #19
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Από χτες το βράδυ έχω ιλιγγο κ σήμερα σηκώθηκα κ όλα γύριζαν δεν έχω συνέλθει ακόμα
    Ζάλη ή ιλιγγο?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ζάλη ή ιλιγγο?
    Ιλιγγο όταν ξαπλώνω,όταν σηκωνομαι η οταν αλλάζω θέση

  6. #21
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ιλιγγο όταν ξαπλώνω,όταν σηκωνομαι η οταν αλλάζω θέση
    Όταν κλείνεις τα μάτια σου ηρεμείς;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν κλείνεις τα μάτια σου ηρεμείς;
    Ναι, τωρα κοιμόμουν πάλι έχω απίστευτη υπνηλία και δεν μπορώ να φάω τίποτα ενώ πεινάω δεν μπορώ με πιάνει ναυτία

  8. #23
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ναι, τωρα κοιμόμουν πάλι έχω απίστευτη υπνηλία και δεν μπορώ να φάω τίποτα ενώ πεινάω δεν μπορώ με πιάνει ναυτία
    Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλους αλλά ο ίλιγγος όταν κλείνεις τα μάτια δεν σταματάει να προκαλεί ζάλη..
    Σήκω φάε κάτι.
    Πήγαινε να κάνεις εξετάσεις σύντομα να σου φύγει το άγχος του όγκου γιατί ότι και να σου πούμε άμα σου καρφώθηκε η ιδέα δεν θα φυγει και αν πάνε όλα καλά (που θα πάνε) θα δώσεις περισσότερη προσοχή στην δουλειά που κάνεις με τον ψυχολόγο.
    Το σημαντικό στην φάση που βρίσκεσαι είναι να πεισμωσεις και να δουλέψεις για να παρεις τον έλεγχο ξανά.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλους αλλά ο ίλιγγος όταν κλείνεις τα μάτια δεν σταματάει να προκαλεί ζάλη..
    Σήκω φάε κάτι.
    Πήγαινε να κάνεις εξετάσεις σύντομα να σου φύγει το άγχος του όγκου γιατί ότι και να σου πούμε άμα σου καρφώθηκε η ιδέα δεν θα φυγει και αν πάνε όλα καλά (που θα πάνε) θα δώσεις περισσότερη προσοχή στην δουλειά που κάνεις με τον ψυχολόγο.
    Το σημαντικό στην φάση που βρίσκεσαι είναι να πεισμωσεις και να δουλέψεις για να παρεις τον έλεγχο ξανά.
    Ο ιλιγγος που με πιανει είναι από τα ματια και τον αυχένα, οπότε μόλις βολευτώ σε κάποιο σημείο δεν τον νιώθω, όταν σηκωνομαι η με την κίνηση του κεφαλιού κ των ματιών των παθαίνω, μερικές φορές είναι σημάδι πως θα με πιάσει ημικρανία. Αλλά είχα προχτές δεν ξέρω αν με ξαναπιάσει.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Και τι εξετάσεις να κάνω; δεν θα μου γράψουν μαγνητική δύσκολα βάζουν εγώ δεν έχω ούτε πονοκέφαλο

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Να προσθέσω πως είναι κοινό φαινόμενο στις αγχώδεις διαταραχές να υπάρχουν και επεισόδια μετάπτωσης από το άγχος σε μια μορφή καπτωσης ψυχολογικής. Είναι αυτό που λένε οι ψυχολόγοι πως οι καταθλιπτικοί παθαίνουν αγχωτικά επεισόδια και οι αγχωτικοι καταθλιπτικά. Οπότε νομίζω είναι φυσιολογικό, το έχω πάθει και εγώ βασικά από το πολύ άγχος να περνάω σε μια φάση ληθαργικοτητας ας πούμε.
    Καλό δεν το λες όμως γιατί αυτά τα ψυχολογικά πάνω κάτω, απέχουν πολύ από τον στόχο που είναι να έχουμε μια σχετική ισορροπία συναισθημάτων.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  12. #27
    hlias1988
    Guest
    πριν ξεκινησω τα φαρμακα ημουν πολυ οξυθημος. ακομα που παιρνω τα φαρμακα εχω δει μια διαφορα αλλα δεν εχουν λυσει το προβλημα. μην σου πω οτι με εχουν βυθυσει ακομα ποιο πολυ σε αυτο...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Να προσθέσω πως είναι κοινό φαινόμενο στις αγχώδεις διαταραχές να υπάρχουν και επεισόδια μετάπτωσης από το άγχος σε μια μορφή καπτωσης ψυχολογικής. Είναι αυτό που λένε οι ψυχολόγοι πως οι καταθλιπτικοί παθαίνουν αγχωτικά επεισόδια και οι αγχωτικοι καταθλιπτικά. Οπότε νομίζω είναι φυσιολογικό, το έχω πάθει και εγώ βασικά από το πολύ άγχος να περνάω σε μια φάση ληθαργικοτητας ας πούμε.
    Καλό δεν το λες όμως γιατί αυτά τα ψυχολογικά πάνω κάτω, απέχουν πολύ από τον στόχο που είναι να έχουμε μια σχετική ισορροπία συναισθημάτων.
    Ναι συμφωνώ έτσι παθαίνω κι εγώ τέτοιες μεταπτώσεις.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    πριν ξεκινησω τα φαρμακα ημουν πολυ οξυθημος. ακομα που παιρνω τα φαρμακα εχω δει μια διαφορα αλλα δεν εχουν λυσει το προβλημα. μην σου πω οτι με εχουν βυθυσει ακομα ποιο πολυ σε αυτο...
    Άσχημο αυτό αλλά θέλουν χρόνο να δράσουν εύχομαι να σε βοηθήσουν σύντομα!!!

  15. #30
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Και τι εξετάσεις να κάνω; δεν θα μου γράψουν μαγνητική δύσκολα βάζουν εγώ δεν έχω ούτε πονοκέφαλο
    Δεν ξέρω πως λειτουργεί το σύστημα σας αλλά λογικά αν δει ο γιατρός κάτι θα γράψει και μαγνητική.
    Επειδή έχουμε μιλήσει για αυτό το θέμα την γνώμη μου σου την έχω πει αλλά αφού βλέπεις ότι δεν ηρεμείς πήγαινε σε ένα γιατρό. Εγώ θεωρώ είναι εξαιτίας της κακής ψυχολογικής κατάστασης όλα όσα βιώνεις τώρα.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανησυχώ πολύ
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 21-08-2018, 20:40
  2. Τα χέρια της κοπέλας μου τρέμουν. Ανησυχώ πολυ
    By dimitriseas in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 31
    Last Post: 17-07-2018, 04:47
  3. ποιο τραγουδι/α σας ηρεμη?
    By arntaben in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 15
    Last Post: 28-08-2015, 03:00
  4. ανησυχω πολυ
    By στεφανος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 16-07-2013, 22:06
  5. δεν είμαι πολύ καλά
    By broken horse in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 04-04-2012, 02:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •