θαυματα θα μπορουσα να κανω... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    τιποτα δεν θα κανω... οσο παει ετσι..
    Προτιμάς δηλαδή να κάθεσαι έτσι όπως είσαι τώρα και να περιμένεις το τέλος όπως λες χωρίς να κάνεις τουλάχιστον έστω μια προσπάθεια να αλλάξεις την ζωή σου???

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    οσες φορες εχω ξεκινησει μια προσπαθεια την εχω παρατησει.. και γιατι δεν με αφηνουν οι σκεψεις να συνεχισω. στην αρχη το οραματιζομαι μια χαρα και μετα κατι γινετε και χαλαει το πραγμα...

  3. #18
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οσες φορες εχω ξεκινησει μια προσπαθεια την εχω παρατησει.. και γιατι δεν με αφηνουν οι σκεψεις να συνεχισω. στην αρχη το οραματιζομαι μια χαρα και μετα κατι γινετε και χαλαει το πραγμα...
    Οι ανθρώποι που άλλαξαν τον κόσμο το έκαναν μετα απο πολλες προσπάθειες και επιμονή..κανείς δεν πέτυχε με την πρώτη. Και οι περισσότεροι απο αυτούς ηταν οι ίδιοι καταπιεσμενοι και κανείς δεν πιστεύε σε αυτούς..
    Ηττημένος είναι αυτός που δεν προσπαθεί, όχι αυτός που χάνει.
    Βρες το κίνητρο που χρειάζεσαι..

  4. #19
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οσες φορες εχω ξεκινησει μια προσπαθεια την εχω παρατησει.. και γιατι δεν με αφηνουν οι σκεψεις να συνεχισω. στην αρχη το οραματιζομαι μια χαρα και μετα κατι γινετε και χαλαει το πραγμα...
    Οι σκέψεις όσο τις αφεινουμε μας κυριεύουν και μας κατευθύνουν....καμιά φορά ενεργούμε σωστά καμιά φορά λάθος .
    Όλα μέσα στο παιχνίδι της ζωής είναι Ηλία.
    Κανένας μας δεν τα βρήκε έτοιμα στρωμένα ...όλοι έχουμε προσπαθήσει για κάτι και όλοι είμαι σίγουρη ότι έχουμε φάει τις σφαλιάρες μας και έχουμε πέσει κάτω...

    Στο χέρι μας λοιπόν είναι όταν πέφτεις ή να κάτσεις σε ένα κρεβάτι όλη μέρα και να κλαίς την άδικη μοίρα σου, ή να ανασκουμπωθεις να σηκώσεις μανίκια και να πας στο επόμενο...

    Κανένας δεν είπε ότι η ζωή είναι εύκολη και κανένας δεν ήρθε σε αυτή υπογράφοντας συμβόλαιο ότι όλα θα του έρθουν βολικά....Ότι δινεις παίρνεις....

  5. #20
    hlias1988
    Guest
    εδω και τρεις μερες εχω ξεκινησει να πηγαινω για περπατημα.. σημερα το αφησα δεν μπορουσα. αλλα πηγα τελικα τωρα. εκανα δυο γυρους...
    η μανα μου εχει απηβδησει. μου λεει δεν μπορω να σε βοηθησω.. και αυτο με στεναχωρει...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Τι θα σε εκανε ευτιχισμενο;

  7. #22
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Τι θα σε εκανε ευτιχισμενο;
    προς το παρον τιποτα. να ανακτησω της δυναμεις μου..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    προς το παρον τιποτα. να ανακτησω της δυναμεις μου..
    γενικα μιλαω. Οχι για τωρα. Αν βρεις τι θα σε εκανε ευτυχισμενο, θα σου εδινε κινητρο για να πετυχεις το στοχο σου. Να ξερεις οτι το περπατημα βοηθαει πολυ στην ψυχολογια. Αν μενεις επαρχια υπαρχουν χωροι για να πας. Ακομα και στα μεγαλα αστικα κεντρα μπορεις να περπατησεις. Προωπικα πηγαινω απο Καλλιθεα-κεντρο με τα ποδια μερικες φορες. Αλλες φορες παω Καλλιθεα-Αλιμο. Με χαλαρωνει. Δοκιμασε να περπατησεις.

  9. #24
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    γενικα μιλαω. Οχι για τωρα. Αν βρεις τι θα σε εκανε ευτυχισμενο, θα σου εδινε κινητρο για να πετυχεις το στοχο σου. Να ξερεις οτι το περπατημα βοηθαει πολυ στην ψυχολογια. Αν μενεις επαρχια υπαρχουν χωροι για να πας. Ακομα και στα μεγαλα αστικα κεντρα μπορεις να περπατησεις. Προωπικα πηγαινω απο Καλλιθεα-κεντρο με τα ποδια μερικες φορες. Αλλες φορες παω Καλλιθεα-Αλιμο. Με χαλαρωνει. Δοκιμασε να περπατησεις.
    το εκανα σημερα για τριτη μερα και βοηθαει οντως... σημερα ειπα το πρωι δεν παω τα παραταω. αλλα τελικα πηγα πριν λιγο και εκανα δυο γυρους στο γηπεδο.. και ναμε παλι εδω! λιγο καλυτερα! πρεπει να το βαλω πεισμα να μην το αφησω..

  10. #25
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εδω και τρεις μερες εχω ξεκινησει να πηγαινω για περπατημα.. σημερα το αφησα δεν μπορουσα. αλλα πηγα τελικα τωρα. εκανα δυο γυρους...
    η μανα μου εχει απηβδησει. μου λεει δεν μπορω να σε βοηθησω.. και αυτο με στεναχωρει...
    Εγώ λοιπόν λέω με αφορμή αυτό που μόλις είπες τώρα για την μαμά σου να το δεις διαφορετικά όλο αυτό...
    Τι εννοώ?
    Να ξεκινήσεις σιγά σιγά να κάνεις πράγματα ώστε βλέποντας τα αυτά η μαμά να παίρνει χαρά και ελπίδα ότι κάποια πράγματα ,αν όχι όλα ,μπορεί να αλλάξουν!
    Τι λες ?
    Δεν θα σου δώσει έστω λίγη χαρά να την δεις επιτέλους να μην στεναχωριέται για εσένα?

  11. #26
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Εγώ λοιπόν λέω με αφορμή αυτό που μόλις είπες τώρα για την μαμά σου να το δεις διαφορετικά όλο αυτό...
    Τι εννοώ?
    Να ξεκινήσεις σιγά σιγά να κάνεις πράγματα ώστε βλέποντας τα αυτά η μαμά να παίρνει χαρά και ελπίδα ότι κάποια πράγματα ,αν όχι όλα ,μπορεί να αλλάξουν!
    Τι λες ?
    Δεν θα σου δώσει έστω λίγη χαρά να την δεις επιτέλους να μην στεναχωριέται για εσένα?
    εχεις δικιο αυτο θα κανω.. ευχαριστω...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    το εκανα σημερα για τριτη μερα και βοηθαει οντως... σημερα ειπα το πρωι δεν παω τα παραταω. αλλα τελικα πηγα πριν λιγο και εκανα δυο γυρους στο γηπεδο.. και ναμε παλι εδω! λιγο καλυτερα! πρεπει να το βαλω πεισμα να μην το αφησω..
    σε γηπεδο περπατας; Βαρετο. Να παιρνεις τους δρομους. Πιο διασκεδαστικο και δεν βαριεσαι γιατι χαζευεις.

  13. #28
    hlias1988
    Guest
    εχω ψυχολογικο.. ζω σε μια μικρη κοινωνια και ολοι με εχουν κανει ακρη.. νιωθω ντροπη μεσα μου.....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εχω ψυχολογικο.. ζω σε μια μικρη κοινωνια και ολοι με εχουν κανει ακρη.. νιωθω ντροπη μεσα μου.....
    πω πω. Σε χωριο μενεις. Μου θυμισες εμενα στα νιατα μου. Ειχα αυτοαπομονωθει. Δυσκολο το χωριο. Τελικα βρηκα το θαρρος και την κοπανησα. Σαν κυνηγημενος. Γιατι δεν σκεφτεσαι τη μεταναστευση; Εσωτερικη ή εξωτερικη;

  15. #30
    hlias1988
    Guest
    προς το παρων δεν υπαρχει ευκαιρια... αν και αυτο θα ηταν η καλυτερη λυση.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορουσα να κοιμηθω
    By thrylos777 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-2017, 17:03
  2. μηπως μπορουσα να ειχα βοηθησει??
    By iliana26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 16-02-2015, 02:35
  3. Replies: 2
    Last Post: 13-06-2010, 11:59
  4. Πως θα μπορουσα να ρωτησω για το συγκεκριμενο?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-08-2008, 16:08
  5. θα μπορουσα να τους ειχα σωσει???
    By mpizou in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 40
    Last Post: 03-04-2008, 19:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •