θαυματα θα μπορουσα να κανω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    θαυματα θα μπορουσα να κανω...

    παλαιοτερα ειχα κοψει το καπνισμα για 3 μηνες. τωρα με λυπης μου σας ανακοινωνω οτι κανω 60 τσιγαρα την ημερα. νιωθω οτι εχω σκασει. ο τιτλος αναφερει οτι θαυματα θα μπορουσα να κανω και να κανω μια στροφη 180 μοιρων. να ξεκινησω ενταντικη γυμναστικη να ασχοληθω με το χτυμα. κτλ . κατα εμε πρεπει να συμβει καποιο γεγονος στην ζωη μου να με κανει να συνηδειτοποιησω οτι πρεπει να αλλαξω. εχετε δει δεκαδες ποστ μου στο φορουμ. με ξερετε πλεον.. την επυθιμου μου εκφραζω για μια καλυτερη ζωη . μακαρι να με βοηθησει ο θεος...

  2. #2
    YokoChoco
    Guest
    Όλα είναι θέμα πίστης στον εαυτό σου και θέλησης.
    Έφτασα 80.4 κιλά το Σάββατο, από Κυριακή μέχρι χτές έφαγα 4 σοκολατίνες και 8 μπάλες παγωτό, πήγα 81.5 περίπου, ποιος φταίει; Η μοίρα μου; Όχι, εγώ... γι'αυτό από σήμερα ξεκίνησα πάλι πρόγραμμα διατροφής, βάζω ΟΡΙΑ στον εαυτό μου κ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. Αυτό κάνε και σύ.

    Κόψε μαχαίρι το τσιγάρο. Ξεκίνα να περπατάς 1 χλμ την ημέρα, σε 1 μήνα 2χλμ και ανέβαζε, προσπάθησε σιγά σιγά να βελτιώσεις την διατροφή σου, πέτα όλα τα τσιπς, γαριδάκια σοκολάτες κτλ.

    Πήγαινε στο κτήμα σου βάλε μία αρχή, όλα είναι θέμα θέλησης.

    Αν μπορούσε αυτός https://www.google.gr/search?q=%CE%A...w=1455&bih=688 τότε μπορείς και'συ.

    Καλή δύναμη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ξέρεις την γνωστή ιστορία με τον παπά και την πλημμύρα που του έστελνε ο θεός βάρκες και δεν καταλάβαινε ο παπάς ότι του τις έστελνε ο θεός και περίμενε κάτι θεαματικό τύπου θαύμα, έτσι;

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    οχι δεν την ξερω.. λιγο δυσκολο να σωθω.. περιμενω τον θανατο.......

  5. #5
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οχι δεν την ξερω.. λιγο δυσκολο να σωθω.. περιμενω τον θανατο.......
    Τι ηλικία έχεις Ηλία;

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    31 χρονων ειμαι

  7. #7
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    31 χρονων ειμαι
    Είσαι 31 χρόνων και πιστεύεις ότι δεν μπορείς να σωθείς και περιμένεις τον θάνατο; αυτο είναι το μονο που ελπίζεις και περιμένεις τωρα;

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    τι να σου πω.. ειμαι ενας αποτυχημενος δεν με παιρνει κανεις για δουλεια. βλεπω τους αλλους να προοδευουν και εγω εδω στασιμος.. δεν υπαρχει σωτηρια... λυπαμαι.. δεν λεω οτι θα αυτοκτονησω φοβαμε να το κανω αλλα δεν θα εξελιχθω..
    αν και παιρναει απο το νου μου η αυτοκτονια αλλα θελει κοτσια για να το κανεις. παλαιοτερα ειχα κανει δυο αποπειρες ηπια δυο κουτια ντεπον. αυτο ειναι τις πλακας.. το ειπα κατευθυαν και μου εκαναν πληση στομαχου..

  9. #9
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    τι να σου πω.. ειμαι ενας αποτυχημενος δεν με παιρνει κανεις για δουλεια. βλεπω τους αλλους να προοδευουν και εγω εδω στασιμος.. δεν υπαρχει σωτηρια... λυπαμαι.. δεν λεω οτι θα αυτοκτονησω φοβαμε να το κανω αλλα δεν θα εξελιχθω..
    αν και παιρναει απο το νου μου η αυτοκτονια αλλα θελει κοτσια για να το κανεις. παλαιοτερα ειχα κανει δυο αποπειρες ηπια δυο κουτια ντεπον. αυτο ειναι τις πλακας.. το ειπα κατευθυαν και μου εκαναν πληση στομαχου..
    Σωτηρία πάντα υπάρχει, αρκεί να την ψάξεις.
    Εισαι ενα νέο παιδί 32 χρόνων,σωματικά υγιής, ολη η ζωή είναι μπροστά σου..
    Μην τα παρατάς ποτέ. Αυτή η ζωή είναι για τους δυνατούς και οχι για τους αδύναμους και αυτούς που τα παρατάνε..
    Πάντα υπάρχει το σήμερα, το τωρα..

    Ψαξε για δουλειά, για χόμπι, για φίλους.
    Παρε εναν καφε και πήγαινε να κάτσεις σε εναν πάρκο μόνος. Υιοθετησε εναν σκυλο και θα τον βγάζεις βόλτες. Γίνε εθελοντής στην φιλοζωικη της περιοχής σου, σε κάποιο κοινωνικο ιδρυμα.
    Ξεκίνησε γυμναστική. Ψαξε για ενα χόμπι που σου αρεσει.

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    ολα τετοια ακουω εδω μεσα αλλα τιποτα απο ολα αυτα δεν μπορω να κανω... δυστυχως οπου και να εχω παει εχω ακουσει τα ιδια πραγματα.. δεν βοηθανε και δεν λυνουν το προβλημα......

  11. #11
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ολα τετοια ακουω εδω μεσα αλλα τιποτα απο ολα αυτα δεν μπορω να κανω... δυστυχως οπου και να εχω παει εχω ακουσει τα ιδια πραγματα.. δεν βοηθανε και δεν λυνουν το προβλημα......
    σαν τι θα ηθελες να ακουσεις?
    τι σκεφτεσαι εσυ να κανεις για να αλλαξεις ολη αυτη την κατασταση?

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    τιποτα δεν θα κανω... οσο παει ετσι..

  13. #13
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ολα τετοια ακουω εδω μεσα αλλα τιποτα απο ολα αυτα δεν μπορω να κανω... δυστυχως οπου και να εχω παει εχω ακουσει τα ιδια πραγματα.. δεν βοηθανε και δεν λυνουν το προβλημα......
    Το πρόβλημα μόνο εσυ μπορείς να το λύσεις. Αν περιμένεις να έρθει κάποιος και να στο λύσει δια μαγείας, αυτό δεν αλλάζει ποτέ.

    Πριν 2 μήνες γνώρισα κάποιον 37 χρόνων, εχει περάσει 2 φορές καρκίνο, πρόσφατα νοσησε και η μαμα του απο καρκίνο την οποία συντηρεί πλήρως αυτός .ο πατέρας του εδω και χρόνια είναι σε αναπηρικό καροτσακι. Αυτός ο άνθρωπος δουλεύει,ειναι εθελοντής σε φιλοζωικη, πάει γυμναστήριο κτλ κτλ.
    Όταν το ρώτησα πως τα προλαβαίνει όλα μου απάντησε "δεν υπάρχει δικαιολογία αμα θέλεις κάτι"

  14. #14
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Το πρόβλημα μόνο εσυ μπορείς να το λύσεις. Αν περιμένεις να έρθει κάποιος και να στο λύσει δια μαγείας, αυτό δεν αλλάζει ποτέ.

    Πριν 2 μήνες γνώρισα κάποιον 37 χρόνων, εχει περάσει 2 φορές καρκίνο, πρόσφατα νοσησε και η μαμα του απο καρκίνο την οποία συντηρεί πλήρως αυτός .ο πατέρας του εδω και χρόνια είναι σε αναπηρικό καροτσακι. Αυτός ο άνθρωπος δουλεύει,ειναι εθελοντής σε φιλοζωικη, πάει γυμναστήριο κτλ κτλ.
    Όταν το ρώτησα πως τα προλαβαίνει όλα μου απάντησε "δεν υπάρχει δικαιολογία αμα θέλεις κάτι"
    εχεις δικιο οκ...

  15. #15
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εχεις δικιο οκ...
    Το θέμα δεν είναι αν εχω δικιο η όχι.
    Το θέμα είναι να καταλάβεις οτι ο κάθε άνθρωπος τραβάει τα δικά του προσωπικά ζόρια..
    Πολλές φορές λυγίζουμε και ευχόμαστε να ηταν διαφορετικά τα πράγματα.. Αλλα αμα δεν κάνουμε κάτι και εμείς πως θα αλλάξουν;;

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορουσα να κοιμηθω
    By thrylos777 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-2017, 17:03
  2. μηπως μπορουσα να ειχα βοηθησει??
    By iliana26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 16-02-2015, 02:35
  3. Replies: 2
    Last Post: 13-06-2010, 11:59
  4. Πως θα μπορουσα να ρωτησω για το συγκεκριμενο?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-08-2008, 16:08
  5. θα μπορουσα να τους ειχα σωσει???
    By mpizou in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 40
    Last Post: 03-04-2008, 19:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •