Η κολλητή μου νομίζω έχει θέμα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 129
  1. #31
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Η αληθεια συσσωρευτηκε μεσα μου. Ολοι σοφοι εχουν προειδοποιησει, οτι η αληθεια κανει τον ανθρωπο δυστυχισμενο.
    Και ποια είναι η αλήθεια βρε συ Ορέστη?
    Ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι πως τις περιγράφεις ?
    Δεν νομίζω πάντως να ισχύει κάτι τέτοιο και είμαι σίγουρη πως ούτε και εσύ το πιστεύεις ,απλά είσαι πολύ θυμωμενος με την όλη έκβαση της ιστορίας σου με την κοπέλα και σου βγαίνει όλο αυτό ...

    Κάνε μια προσπάθεια να γνωρίσεις λίγο πιο καλά έναν άνθρωπο και μην διστάσεις να του δώσεις αυτά που σου ζητάει οποία να είναι αυτά ....Μπορεί στην αρχή να είναι δύσκολο αλλά μετά θα δεις θα αρχίσεις να αλλάζεις απόψεις...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιώτα αυτός πράγματι της την πέφτει ή απλά του αρέσει να φλερτάρει λίγο με τις πιτσιρίκες; Μήπως της είπε κάνα δυο ατάκες χωρίς να εννοεί τίποτα παραπάνω κι η φίλη σου ψάρωσε; Ξέρει αυτός την ηλικία της;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by 1234giota View Post
    Η κολλητή μου η ελένη είναι 16 χρόνων και συνήθως ελκύεται από αντρες πολύ μεγαλύτερης ηλικίας. Δεν είχε άσχημες σχέσεις με τον πατέρα της ή κατι απλά της αρέσουν μεγαλύτεροι. Τώρα πρόσφατα για παράδειγμα έχει φάει κόλλημα με έναν 27αρη. Τι γινεται έχει κάποιο θέμα; Πείτε μου συμβουλές πάνω σε αυτό (χωρίς απαραίτητα να κράξετε) χρειαζόμαστε βοήθεια άμεσα. Μήπως χρειάζεται συμβουλή από κάποιον ειδικό;
    Δεν νομίζω πως χρειάζεται να δει ειδικό αλλά εξαρτάται και από το πόσο σοβαρά είναι τα πράγματα. Δηλαδή αν δεν μπορεί να τον έχει και πέφτει σε κατάθλιψη και άλλα καμπανάκια. Αυτό από μόνο του πάντως δεν είναι καθόλου κακό.

    Εγώ στα 16 κόντεψα όντως να πέσω σε κατάθλιψη. Είδα κάποιον 30 χρονών στην τηλεόραση. Δεν ήταν ακριβώς διάσημος. Με το που τον είδα ένιωσα οικειότητα, πως τον ήξερα, πως κάπου τον έχω ξαναδεί. Κύπριος κι' αυτός. Ήταν η πρώτη φορά που το ένιωσα. Εφηβεία τότε, όλα τα βίωνα πιο έντονα (που έτσι κι' αλλιώς από την φύση μου είμαι πολύ συναισθηματική, πόσο μάλλον στην εφηβεία). Το έφεραν οι συγκυρίες και βρήκα το τηλέφωνό του. Μου το έδωσε μια κοπέλα από ένα φόρουμ γιατί ζούσαν στο ίδιο χωριό. Λολ. Του έστειλα μήνυμα, του είπα τι νιώθω, μιλήσαμε και στο τηλέφωνο κάποιες φορές. Νόμιζα πως αυτό που ένιωθα θα το ένιωθα για πάντα. Σε τέτοιο βαθμό. Κάποιοι θα έλεγαν ότι είναι προβληματικό αυτό και μάλλον θα έχουν δίκαιο. Ε σταματήσαμε να μιλάμε, και κάπως μου πέρασε μετά από κάποιο διάστημα, ακόμα κι' αν ανά φάσεις τον σκεφτόμουν. Τώρα το σκέφτομαι και γελάω. Αλλά δεν θα κρίνω ποτέ σχέσεις με διαφορά ηλικίας. Και μένα μου αρέσουν ΣΥΝΗΘΩΣ οι μεγαλύτεροι και ειδικά όταν η κοπέλα είναι σε νόμιμη ηλικία, δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Χαρακτήρα κοιτάμε, αν ταιριάζουμε με τον άλλον και αν είμαστε στην ίδια φάση, όχι ηλικία.



    Πάντως μπράβο που νοιάζεσαι τόσο πολύ για την φίλη σου. :)

  4. #34
    Miliva21
    Guest
    Δεν σημαίνει ότι όποια γυναικα έλκεται από μεγαλύτερους άντρες ότι μπορεί να έχει κακή σχέση με τον πατέρα της...

    Μπορεί αντιθέτως να έχει εξιναδικευσει την πατρική φιγούρα και γι αυτο να της αρέσουν οι μεγαλύτεροι αλλά και πάλι αυτό δεν είναι πανάκεια

    Τα ερωτικά γούστα είναι υποκειμενικά για τον καθένα

    Μπορει η φίλη σου να βρίσκει τους συνομηλίκους σας ανωριμους.....βαρετους....Και να μην βρίσκει κοινά ενδιαφέροντα μαζί τους

    Αντιθέτως οι μεγαλύτεροι σε ηλικία υποτίθεται ότι έχουν μια παραπάνω ωριμότητα και εμπειρία...Και λέω υποτίθεται γιατί ούτε αυτό ισχύει για όλους ......οι πιο μικρές όμως έτσι τους βλέπουν....Πιο άντρες πιο έμπειρους πιο ώριμους ακόμη και αν δεν είναι

    Αυτο συνήθως συμβαίνει σε κοπέλες που ίσως είναι πιο ώριμες ...ή πιο προβληματισμένες/κατασταλαγμενες για την ηλικία τους ......αλλα ούτε και αυτό είναι κανόνας

    Όπως και να έχει είναι καλό που ενδιαφέρεσαι για τη φίλη σου αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 09-06-2020 at 15:10.

  6. #36
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Εμένα πάλι πιο φυσιολογικό μου φαίνεται το δεκαεξάχρονο από εσένα ....

    Ωραίος τρόπος προσέγγισης ενό παιδιου που βρίσκεται στην εφηβεία και θέλει μια άποψη πως να βοηθήσει την φίλη της....

    Νέος τρόπος προσέγγισης ..καταμετωπο επίθεση άραγε πιάνει για να δούμε...
    Last edited by Aeon; 09-06-2020 at 15:10.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    fuego αν δεισ παραπανω εχει κατι σβησμενα μυνηματα του ορεστη μη σου πω οτι πλησιαζουν την αληθεια αλλα για μενα δεν ειναι προσβλητικα αν στο σβησουν δε σημαινει οτι ειναι ψεμμα αλλα μπορει να ειναι προσβλητικο δε χρειαζεται να προκαλεισ καθολου να ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Γιώτα αυτός πράγματι της την πέφτει ή απλά του αρέσει να φλερτάρει λίγο με τις πιτσιρίκες; Μήπως της είπε κάνα δυο ατάκες χωρίς να εννοεί τίποτα παραπάνω κι η φίλη σου ψάρωσε; Ξέρει αυτός την ηλικία της;
    ναι της την πέφτει και δεν είναι το μόνο ανήλικο γνωρίζω ότι είχε σχέση και με ένα 17χρονο πριν λίγο καιρό. Επίσης έχει τύχει να φλερτάρει και εμένα που ειμαι επίσης ανήλικη αλλά εγώ έκοψα.

  9. #39
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Καλά 16 χρονών σκατο και ψάχνει 30αριδες;αντι να κοιτάξει κανα αγοράκι της ηλικίας της;γονεις δεν έχει το πορνιδιο να το μαζέψουν;Και αυτος ο μαντραχαλος με το παιδακι πάει να κάνει κατι;
    Και εσεις ολοι εδω μεσα ανωμαλοι είστε;σας φαίνεται φυσιολογικό ολο αυτο,και λετε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα;
    Εγώ θα πρότεινα στην εξομολογουμενη να κόψει παρέες με το τσολι γιατι δεν είναι καλή επιρροή,και καποια στιγμή θα σε επηρεάσει αρνητικά
    Δηλαδή φταίει η φίλη μου που είναι μικρη και ακόμα μπορεί να μην ξέρει τι της γινεται και να θέλει να μάθει τι πάει λάθος με τον τρόπο που σκέφτεται και όχι ο τριαντάρης που ασχολείται με ανήλικα αντί να τα κόβει από την πρώτη στιγμή γνωρίζοντας πως είναι σε μια ευαίσθητη ηλικία που ακόμα δεν έχουν διαχωρίσει τι θέλουν στο κεφάλι τους;;;

    και επίσης αν θυμαμαι καλά ανέφερα πως ΔΕΝ θέλω να κράξετε

  10. #40
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Η αληθεια συσσωρευτηκε μεσα μου. Ολοι σοφοι εχουν προειδοποιησει, οτι η αληθεια κανει τον ανθρωπο δυστυχισμενο.
    ορεστη με όλο μου τον σεβασμό δεν είμαστε εδώ για να λύσουμε το πρόβλημα σου με τον μισογυνισμό που έχεις λόγω ενός συμβάν.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 09-06-2020 at 14:47.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 09-06-2020 at 14:47.

  13. #43
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Καλά 16 χρονών σκατο και ψάχνει 30αριδες;αντι να κοιτάξει κανα αγοράκι της ηλικίας της;γονεις δεν έχει το πορνιδιο να το μαζέψουν;Και αυτος ο μαντραχαλος με το παιδακι πάει να κάνει κατι;
    Και εσεις ολοι εδω μεσα ανωμαλοι είστε;σας φαίνεται φυσιολογικό ολο αυτο,και λετε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα;
    Εγώ θα πρότεινα στην εξομολογουμενη να κόψει παρέες με το τσολι γιατι δεν είναι καλή επιρροή,και καποια στιγμή θα σε επηρεάσει αρνητικά
    Δεν παροτρύνω κάθε 17χρονο να μπλέκει με 30αρηδες.....

    Απλά λέω ότι αν υπάρχει μια προτίμηση είτε πλατωνική είτε όντως πρακτική μέσω μιας σχέσης ...δεν είναι και κατι αφύσικο

    Και έπειτα κανεις δεν ξέρει ότι αν μπλέξει οποιαδηποτε κοπελα με άτομο της ηλικίας της ότι ντε και καλά θα είναι τέλειος απέναντι της και ότι δεν θα έχει προβλήματα

    Σίγουρα οι μεγαλύτεροι έχουν μια εμπειρία και μπορεί αυτό να γυρίσει μπούμερανγκ δλδ να είναι χειριστικος και να τη κάνει ότι θέλει

    Αλλά είναι θέμα χαρακτήρα και ανθρώπου και όχι ηλικίας

  14. #44
    Miliva21
    Guest
    Το μόνο που λέμε είναι ότι δεν είναι αφύσικο η άρρωστο μια κοπέλα να έλκεται από μεγαλύτερους άντρες

    Τώρα το τι επακόλουθα... και αν θα έχει επακόλουθα ...Μια σχέση με 30αρη δεν συζητάμε

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    προς τι τοσο μπινελικι;;;
    επειδη μαλλον εισαι ανενημερωτος, οπως κι αλλοι εδω, ενα ατομο με κλεισμενα τα 16 του χρονια, μπορει να εχει νομιμες ερωτικες σχεσεις.
    αλλου μπαινουν τα θεματα, οπως πχ να φυγει απο το σπιτι χωρις την αδεια των γονιων, κλπ. αλλα οι σεξουαλικες σχεσεις με την συναινεση του, ουτε παιδεραστια ειναι, ουτε ασελγεια.
    απο εκει και περα, τα 10 χρονια διαφορα, σε αυτην την νεαρη (δικη της ) ηλικια, μπορει να φερουν προβληματα, μπορει και να μην φερουν.
    σε καθε περιπτωση ομως, ουτε το αναθεμα χωραει, ουτε οι δικοι σου απαραδεκτοι χαρακτηρισμοι, που σιγουρα εχουν καποιον λογο, εντελως δικο σου. ψαξε βρες τον.
    παντως εισαι λαθος...
    Last edited by Aeon; 09-06-2020 at 14:48.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. η κολλητη μου φοβαται οτι εχει μολυνθει απο HIV
    By Anna Mar in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 31
    Last Post: 27-04-2021, 08:41
  2. Νομιζω οτι ο αντρας μου εχει καταθλιψη
    By Αντζυ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-02-2019, 21:19
  3. η κολλητη μου εχει διπολικη διαταραχη
    By akrida in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 21-06-2014, 01:39
  4. Νομιζω πως η μητερα μου εχει ΙΨΔ.....
    By b.m in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 08-03-2014, 16:04
  5. Νομίζω πως η κοπέλα μου έχει κατάθλιψη...
    By JohnPappas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2011, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •