Η κολλητή μου νομίζω έχει θέμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 129
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    36

    Η κολλητή μου νομίζω έχει θέμα

    Η κολλητή μου η ελένη είναι 16 χρόνων και συνήθως ελκύεται από αντρες πολύ μεγαλύτερης ηλικίας. Δεν είχε άσχημες σχέσεις με τον πατέρα της ή κατι απλά της αρέσουν μεγαλύτεροι. Τώρα πρόσφατα για παράδειγμα έχει φάει κόλλημα με έναν 27αρη. Τι γινεται έχει κάποιο θέμα; Πείτε μου συμβουλές πάνω σε αυτό (χωρίς απαραίτητα να κράξετε) χρειαζόμαστε βοήθεια άμεσα. Μήπως χρειάζεται συμβουλή από κάποιον ειδικό;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ο 27αρης πιτσιρικας ειναι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν έχει φάει κόλλημα απλά στο πλαίσιο της θεωρίας, τύπου "Γουστάρω τον τάδε και γουστάρω που τον γουστάρω και το ζω μες στο κεφάλι μου" δεν είναι θέμα.
    Αν τον κυνηγάει ενεργά να γίνει κάτι ή θα έκανε κάτι αν της την έπεφτε αυτός, τότε υπάρχει θέμα, ναι. Τι από τα δύο ισχύει πιστεύεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by 1234giota View Post
    Η κολλητή μου η ελένη είναι 16 χρόνων και συνήθως ελκύεται από αντρες πολύ μεγαλύτερης ηλικίας. Δεν είχε άσχημες σχέσεις με τον πατέρα της ή κατι απλά της αρέσουν μεγαλύτεροι. Τώρα πρόσφατα για παράδειγμα έχει φάει κόλλημα με έναν 27αρη. Τι γινεται έχει κάποιο θέμα; Πείτε μου συμβουλές πάνω σε αυτό (χωρίς απαραίτητα να κράξετε) χρειαζόμαστε βοήθεια άμεσα. Μήπως χρειάζεται συμβουλή από κάποιον ειδικό;
    δεν χρειαζεται να ειχε ασχημες σχεσεις με τον πατερα της! αντιθετως, μπορει να εχει καλες σχεσεις με τον πατερα της και τον θαυμαζει, να ειναι προτυπο για εκεινην κι ετσι, να ελκεται απο μεγαλυτερους.
    αλλα η προτιμηση στην ηλικια απο μονη της, δενε χει τπτ το παθολογικο.
    ολο το θεμα ειναι το ΕΙΔΟΣ των σχεσεων που κανει τελικα με τους ανδρες, κι αυτο ειναι νωρις για να φανει.
    δλδ, αν εχει χαρουμενες και ισοτιμες σχεσεις, η σχεσεις οπου βασανιζεται, κακοποιειται, χειραγωγειται κλπ.
    αυτα θα φανουν στο μελλον.
    προς το παρον, δεν σημαινει τπτ ιδιαιτερο αυτο που μας λες.
    επιπλεον ειναι πολυ μικρη και τα συνομηλικα αγορια ειναι πολυ παιδακια ακομα. ισως μεγαλωνοντας να μικρυνει η διαφορα ηλικιας με τους ανδρες που επιλεγει.

  5. #5
    Δεν πιστεύω ότι 11 χρόνια διαφορά είναι τεραστια διαφορά.δεν καταλαβαίνω τον λογο ανησυχιας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αν τον κυνηγάει ενεργά να γίνει κάτι ή θα έκανε κάτι αν της την έπεφτε αυτός, τότε υπάρχει θέμα, ναι.
    Γιατι υπαρχει θεμα;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιατί ένας 27 που θα έκανε κάτι με μία 16αρα έχει πίτουρα στο κεφάλι του και την χειραγωγεί εύκολα και θα φάει σκατά η ίδια.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    36
    ναι απλά επειδή είναι ανήλικη εγώ ανησυχώ για εκείνη διότι εκείνος είναι κοντά 30

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αν έχει φάει κόλλημα απλά στο πλαίσιο της θεωρίας, τύπου "Γουστάρω τον τάδε και γουστάρω που τον γουστάρω και το ζω μες στο κεφάλι μου" δεν είναι θέμα.
    Αν τον κυνηγάει ενεργά να γίνει κάτι ή θα έκανε κάτι αν της την έπεφτε αυτός, τότε υπάρχει θέμα, ναι. Τι από τα δύο ισχύει πιστεύεις;
    θεωρώ οτι θα έμπλεκε μαζί του και αυτός της την πέφτει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εσύ να μην πηγαίνεςι κόντρα στη φίλη σου και να της λες γενικότητες τύπου σου είναι μεγάλος, να της τονίζεις ευγενικά χωρίς εντάσεις τα τυχόν φάουλ που βλέπεις στην συμπεριφορά του και στον χαρακτήρα του. Αν την πας κόντρα το αντίθετο θα καταφέρεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by 1234giota View Post
    ναι απλά επειδή είναι ανήλικη εγώ ανησυχώ για εκείνη διότι εκείνος είναι κοντά 30
    εχει κλεισει τα 16;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Γιατί ένας 27 που θα έκανε κάτι με μία 16αρα έχει πίτουρα στο κεφάλι του και την χειραγωγεί εύκολα και θα φάει σκατά η ίδια.
    Αντρας να χειραγωγησει γυναικα ειναι πολυυυυυυυ δυσκολο. Εγω εφαγα ενα σωρο χειραγωγηση απο 22χρονη. Σαν να λες ανθρωπος τρεχει πιο γρηγορα απο αλογο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Γιώτα το 29 χρονών γυναίκα με 40 χρονών άνδρα είναι κάτι φυσικό. Το 16 χρονών κοπέλα με 27 χρονών άνδρα έχει την ίδια ακριβώς ηλικιακή διαφορά, αλλά δεν είναι και κάτι φυσικό. Ο ένας είναι μαντράχαλος η άλλη ακόμα είναι στην ανάπτυξη. Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω... Εγώ αν είχα 16χρονη κόρη και ερχόταν κάποιος 27χρονος εντάξει θα του την έλεγα του άλλου. Το 16-18 είναι οκ αντε και το 16-20. Αλλά 16-27 όχι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Η κατηγορικη σκεψη δεν βοηθαει στην κατανοηση του φασματος.
    https://www.youtube.com/watch?v=NNnIGh9g6fA

  15. #15
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by 1234giota View Post
    Η κολλητή μου η ελένη είναι 16 χρόνων και συνήθως ελκύεται από αντρες πολύ μεγαλύτερης ηλικίας. Δεν είχε άσχημες σχέσεις με τον πατέρα της ή κατι απλά της αρέσουν μεγαλύτεροι. Τώρα πρόσφατα για παράδειγμα έχει φάει κόλλημα με έναν 27αρη. Τι γινεται έχει κάποιο θέμα; Πείτε μου συμβουλές πάνω σε αυτό (χωρίς απαραίτητα να κράξετε) χρειαζόμαστε βοήθεια άμεσα. Μήπως χρειάζεται συμβουλή από κάποιον ειδικό;
    Άλλο είναι να φας κόλλημα σε τετοια ηλικία και άλλο είναι να τον βλέπεις ερωτικά και να σκοπεύεις να πας μαζι του...

    Είναι συχνό φαινόμενο πλέον κορίτσια του λυκείου ακόμα και μικρότερα, του γυμνάσιου, να ενθουσιαζονται με καποιον μεγαλυτερο , ειτε αυτος ειναι καθηγητης τους, ειτε ειναι γυμναστης τους κ.ο.κ.

    Γιατι για ενθουσιασμο μιλαμε σε τετοιες ηλικιες οποτε μην ανυσηχεις.
    Εσυ σαν φιλη της θα εισα διπλα της και πιτευω μεσα απο τις συζητησεις σας θα μπορεσει να καταλαβει και αυτη σε τι μονοπατια βαδιζει...

    Τωρα αν μιλαμε για προχωρημενες καταστασεις γιατι πλεον τα κοριτσια απο 16 και πανω εχουν ξεφυγει στην κυριολεξια οτι και να της πεις δεν θα σε ακουσει...
    Ας ελπισουμε να εχει τουλαχιστον λιγο μυαλο ο 27χρονος στο κεφαλι του και την σταματησει εκεινος.....

    Σε αυτη την ηλικία που βρισκεσται οι χειρισμοί σε πολλα ζητηματα ειναι πολυ λεπτοι και δυσκολοι....

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. η κολλητη μου φοβαται οτι εχει μολυνθει απο HIV
    By Anna Mar in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 31
    Last Post: 27-04-2021, 08:41
  2. Νομιζω οτι ο αντρας μου εχει καταθλιψη
    By Αντζυ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-02-2019, 21:19
  3. η κολλητη μου εχει διπολικη διαταραχη
    By akrida in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 21-06-2014, 01:39
  4. Νομιζω πως η μητερα μου εχει ΙΨΔ.....
    By b.m in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 08-03-2014, 16:04
  5. Νομίζω πως η κοπέλα μου έχει κατάθλιψη...
    By JohnPappas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2011, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •