Η κολλητή μου νομίζω έχει θέμα - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 129 of 129
  1. #121
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι ειρωνία το να μην χαλάς την ζαχαρένια σου, είναι φράση που χρησιμοποιούμε στην Ελλάδα όταν θέλουμε να πουμε σε κάποιον να μην αναστατώνεται!
    Είναι ειρωνεία και στην Ελλάδα και στην Κύπρο..

    Απλά δεν κατάλαβα εσένα τι σε ενοχλεί για το πως θα μιλήσει κάποιος? Ειδικά ένα μέλος που έχει μιλήσει τόσες φορές για αυτό το θέμα στον Ορέστη με ωραίο τρόπο; Και στο λέω γιατί στο συγκεκριμένο θέμα κάθε φορά ήμουν εκεί και σχολίαζα κι εγώ.

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Δεν είναι ειρωνική η φράση πάντως...

    Εντάξει τώρα το τι έχει νόημα και τι δεν έχει ο καθένας το ξέρει για τον εαυτό του.

  3. #123
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Δεν είναι ειρωνική η φράση πάντως...

    Εντάξει τώρα το τι έχει νόημα και τι δεν έχει ο καθένας το ξέρει για τον εαυτό του.
    Εγώ προσωπικά την λέω ειρωνικά (όταν την πω).. Αν δεν την είπε ειρωνικά τότε οκ.

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by 1234giota View Post
    Αυτό που ακολουθεί είναι από την φίλη μου ελένη

    Πιστεύω πως τέτοιου είδους σχολιασμοί είναι περιττοί με το να με κακο χαρακτηρίζεις και να μειώνεις εμένα και την οικογένεια μου δείχνεις ποσο χαμηλό επίπεδο έχεις. Το γεγονός ότι μου αρέσει κάποιος που τυγχάνει να είναι μεγαλύτερος μου δεν σου δίνει το δικαίωμα να με λες τσουλα ή ότι ασκώ κακή επιρροή στην φιλη μου. Οι φίλοι μου γνωρίζουν πολυ καλα τι ανθρωπος ειμαι και εχω γονείς που είναι εδώ για εμένα. Δεν θα κατσω να ασχοληθώ αλλο με εσενα και τις προσβολές σου γιατί δεν έχει νόημα(fuego 21)και από τα αλλά σχόλια που κανεις και από τον τρόπο που μιλας καταλαβαίνει κανεις αμεσως τι ανθρωπος εισαι.

    Για τους υπόλοιπους που δεν με έκραξαν και κατανόησαν το πρόβλημα μου και κάθισαν να με βοηθήσουν με οποιον τρόπο μπορούν πραγματικά το εκτιμώ πολυ και θα προσεχω.
    Επίσης μια πληροφορία που δεν ξερω αν ανέφερε η κολλητή μου είναι ότι με το παιδι αυτο δεν γνωριζόμαστε τον ξέρει μόνο η φιλη μου και τυχαίνει να μην είναι από Αθήνα απλά εγω τον ειδα εμφανισιακά και μου άρεσε.
    Όταν θα γνωριστούμε από κοντά σύμφωνα με τον νόμο θα θεωρούμε 18 οποτε πιστεύω δεν υπαρχει λογος ανησυχίας ευχαριστω και παλι

    Ελένη, κάτι ανέφερε η φίλη σου ότι αυτός σου την πέφτει. Δεν έχετε γνωριστεί από κοντά; Τι είδους επικοινωνία έχετε, για να καταλάβω; Μέσω ίντερνετ ή κάτι; Έχε το νου σου μην παρασυρθείς σε τίποτα συνομιλίες ή φωτογραφίες που μπορούν πανεύκολα από ιδιωτικές να γίνουν δημόσιες αν με εννοείς...
    Και πως ξέρεις ότι θα γνωριστείτε σε δύο χρόνια από κοντά δηλαδή κι όχι νωρίτερα ή αργότερα;

  5. #125
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Και ποια είναι η αλήθεια βρε συ Ορέστη?
    Ότι όλες οι γυναίκες είναι έτσι πως τις περιγράφεις ?
    Δεν νομίζω πάντως να ισχύει κάτι τέτοιο και είμαι σίγουρη πως ούτε και εσύ το πιστεύεις ,απλά είσαι πολύ θυμωμενος με την όλη έκβαση της ιστορίας σου με την κοπέλα και σου βγαίνει όλο αυτό ...

    Κάνε μια προσπάθεια να γνωρίσεις λίγο πιο καλά έναν άνθρωπο και μην διστάσεις να του δώσεις αυτά που σου ζητάει οποία να είναι αυτά ....Μπορεί στην αρχή να είναι δύσκολο αλλά μετά θα δεις θα αρχίσεις να αλλάζεις απόψεις...


    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τελικα τζωρτζ εσυ εισαι αυτος που κανει ριπορτ τα μηνυματα μου;

    Αυτα με τη διαφορα ηλικιας οταν μιλαμε για ατομα με ικανοτητα συναινεσης ειναι πατριαρχικα καταλοιπα απο τοτε που ο μπαμπας πουλουσε την παρθενια της κορης του με ανταλλαγμα χτηματα και βοδια. Τωρα δε μπορει να κανει το ιδιο, αλλα οχι και να ΤΟΥ την πηδησει καποιος σαν τον ιδιο!

    Για εμενα δεν υπαρχει μεγαλυτερος φασισμος απο το να μην αναγνωριζεις σε ενα ατομο οτι δεν εχει την ικανοτητα να διαχειριστει τη ζωη του. Δεν του αναγνωριζεις οτι ειναι το ιδιο ανθρωπος με εσενα. Το εκαναν οι γονεις μου σε μενα, το κανει η πατριαρχικη κοινωνια στις γυναικες, ονομαζοντας το ηθικη.

    Ειναι ενηλικες οι γυναικες λεμε στα 18, αλλα *κλεισιμο ματιου, οχι το ιδιο ενηλικες με τους αντρες για να αποφασιζουν ελευθερα.

    Δεν το αναλυω αλλο γιατι δε με αφηνει ο γιωργακης, εχει τα θεματα του κι αυτος.
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ειναι εντιμο το να σχολιαζετε αυτα που εγραψα τη στιγμη που εχουν σβηστει και μπορει ο καθενας σας να τα παρερμηνευσει και να τα/με παρουσιασει οπως θελει.
    Ορέστη βλέπω οτι εισαι επιλεκτικός που θα δόσεις τις απαντήσεις σου και μάλιστα διαλέγεις αυτές που δεν θες να δώσεις καποια στοιχεια για το γεγονος που σε οδηγησε σε ολα αυτα τα συμπερασματα...

    Στα δικα μου ομως δεν απαντησες για να μπορεσουμε να σε καταλαβουμε και εμεις ....

    Οποτε αν βγάζουμε λάθος συμπερασματα και εχουμε αντιστοιχες συμπεριφορες απεναντι σου εχεις και εσυ μεγαλο μεριδιο ευθυνης.

  6. #126
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κάνε τον ignore εφόσον οι απόψεις του σε νευριάζουν για να μην τον διαβάζεις και να μην χαλάς τη ζαχαρένια σου. Ξέρεις η ίδια η ζωή είναι αμείλικτη δικαστής μας και για κάθε άποψη που έχουμε μας χρεώνει την ανάλογη συνέπεια την οποία θέλουμε δεν θέλουμε θα την υποστούμε. Δεν έχει νόημα να προσπαθήσεις να δείξεις σε κάποιον ότι το άσπρο δεν είναι μαύρο ή το αντίθετο, η ίδια η ζωή είναι αυτή που θα κάνει κάποιον να πληρώσει το ανάλογο τίμημα για τις ιδέες του.
    Ξέρεις mindcrime δεν πήγα προσωπικά και έπιασα τον Ορέστη και του είπα "μισείς τις γυναίκες?"
    Ηρθε μέσα στο φορούμ που ότι γράφουμε μπορεί να το σχολιάσει ο οποιοσδήποτε. Και σχολιάζει συνεχόμενα με την ίδια τακτική.
    Οπότε απλά απάντησα σε ενα σχόλιο που έχει κάνει. Άλλωστε για αυτό γράφουμε ολοι στο φορούμ, για να νοιώσουμε οτι κάποιος ακούει αυτό που λέμε και μας συμβουλεύει. Αλλιως θα γράφαμε μονοι μας σε ενα χαρτί τις σκέψεις μας.

  7. #127
    Αν μπλεχτείς θα αρέσει αυτο στη κολλητη σου?

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Αυτα που λεει ο ορεστησ ειναι η αληθεια για τισ γυναικεσ επισησ ο ορεστησ για να τα ξερει αυτα παιζει να ειναι γυναικα εγω τα εμαθα τριαντα χρονια μετα την πρωτη ενασχοληση με γυναικεσ απο τα 15 ασχολουμαι πραγματικα στα 45 τα εμαθα εσεισ μπορει να μην τα μαθετε και ποτε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Επισησ επειδη ρωτησα γυναικα που δινει πονο μου ειπε οτι οταν σε θελουν δε μαθαινεισ τιποτα για τισ γυναικεσ οταν σταματησουν να σε θελουν τα μαθαινεισ ολα εγω ειμαι 45 ταλαιπωρημενοσ τα εμαθα εσεισ που καθεστε καλα 60
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. η κολλητη μου φοβαται οτι εχει μολυνθει απο HIV
    By Anna Mar in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 31
    Last Post: 27-04-2021, 08:41
  2. Νομιζω οτι ο αντρας μου εχει καταθλιψη
    By Αντζυ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-02-2019, 21:19
  3. η κολλητη μου εχει διπολικη διαταραχη
    By akrida in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 21-06-2014, 01:39
  4. Νομιζω πως η μητερα μου εχει ΙΨΔ.....
    By b.m in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 08-03-2014, 16:04
  5. Νομίζω πως η κοπέλα μου έχει κατάθλιψη...
    By JohnPappas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2011, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •