Τι γνώμη έχετε - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Θα σου πω....
    Είχα μακροχρόνια φιλία με κοπέλα που ήταν στο κόσμο της δεν βγαίναμε συχνά αν και περνάγαμε πολλές ώρες μαζί σαν συμμαθήτριες στο σχολείο..........και μου είχε πει ότι και άλλοι της έλεγαν ότι δεν συμμετέχει συχνά σε εξόδους...

    Μια άλλη πάλι φίλη μου ενώ είχε μόνο δύο φίλες...εμένα δλδ και μια άλλη κοπέλα που σπούδαζε σε άλλη πόλη και δεν ήταν κοντά της (δλδ ουσιαστικα είχε μόνο εμένα) δεν έπαιρνε ποτέ πρωτοβουλία να βγούμε...εγώ της έλεγα τα σκ να βγούμε και πολλές φορές το ακύρωνε ......Τηλέφωνα όμως με έπαιρνε πολύ συχνά .....για να μάθει για μένα ή για να σχολιάσει κάποιο στάτους που ανέβασα.....ή για να κουβεντιασουμε αλλες μαλακιες....χρόνο όμως δεν περνάγαμε πολυ..μαζί ......
    Σταμάτησα να κάνω παρέα μαζί της γιατί ήταν άτομο ακοινωνητο και κυριως γιατί έβγαλε και άλλες κακές συμπεριφορές μετά ....καταβαθος με ζήλευε και ηθελε ότι είχα .....έκανε ότι έκανα...... ακόμα και να με μιμείται κάποιες φορές στο ντυσιμο....Αυτά τα κατάλαβα όταν για μια άλλη ηλίθια αφορμή εκείνη ήθελε να πάψει να κάνει πάρεα μαζί μου ....κάθισα και σκέφτηκα και έφερα στο μυαλό μου στιγμές που συνέθεταν το κομμάτι του παζλ και ότι με ζήλευε αν και εγώ δεν ήθελα να το δω....

    Γενικά πάντως η κοπέλα αυτή εκτος των αλλων το μόνο που την ένοιαζε ήταν το κρεβάτι της και να λιώσει καμία σειρά στο ίντερνετ.....

    Μια φίλη μου πάλι κάνει τα ίδια....δλδ με παίρνει τηλέφωνο και αυτή σαν κατίνα (Το χει να μαθαίνει γενικά για τη ζωή των άλλων) και με ρωτάει επίμονα για τα δικά μου θέματα ( τα οποία τα συζητάω μαζί της επιλεκτικά.....Δλδ της λέω μόνο ότι θέλω ) ενώ θα πουμε και τπτ άλλο να γελάσουμε η να συζητήσουμε και άλλα πιο σοβαρά θέματα .... (και γενικα μου λεει οτι ειμαι πιο χαρουμενη απο οτι η φιλη της από το σχολείο που έχει τα προβλήματα της και ότι περνάει καλά όταν μιλάμε)..... Και ενώ είναι μια κοπέλα που θεωρώ ότι έχω περισσότερα κοινά σαν απόψεις και έχουμε χημεία ....Γενικά και αυτή δεν προτείνει εξόδους συχνά.....Και θέλει προγραμματισμό .......να κανονίσουμε για ποτό πχ μια στάνταρ μέρα και πριν από 3 βδομάδες τουλάχιστον....

    Δλδ ελεος...λίγος αυθορμητισμός δεν βλάπτει σε αυτή τη ζωή

    Και μη μου πείτε ότι βγαίνει με άλλες φίλες της γτ ούτε αυτή έχει πολλούς φίλους .....σε πολύ σημαντική της στιγμή και δεν ήταν κανένας εκεί.....Μόνο εγώ και ένας φίλος της που ήταν από το εξωτερικό ......(Και η φίλη της από το σχολείο που δεν μπορούσε να ρθει γτ ήταν άρρωστη)

    Γενικά ούτε εγώ δεν είμαι το εξάλλο πάρτυ ανιμαλ που είμαι υπερκοινωνικη και όλη μέρα έξω....
    Αλλα από την άλλη δεν ειμαι και έτσι....
    Θέλω να βγαίνω συχνα να περνάω καλά...Είμαι ανετη ...ειμαι χύμα......δεν ξέρω πως γίνεται αυτό .....

    Θέλω να περνάω χρόνο με όσους κάνω παρέα και όχι να μενω μέσα τα σκ μου νέα κοπέλα χωρίς υποχρεώσεις ....Και υπέθετα ότι σε αυτήν την ηλικία το ίδιο θέλουν και οι άλλοι

    Υ.γ: αυτές οι κοπέλες που ανέφερα δεν είχαν γκομενικα να τις απασχολούν για πολύ πως να διάστηματα που κάναμε παρέα..
    το υστερογραφο δεν το 'πιασα. δεν ειχαν γκομενικα παλια, ενω τωρα εχουν σχεσεις, ή δεν ειχαν γκομενικα ουτε παλια, ουτε τωρα;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    μιλιβακι εμαθα την αληθεια οτι γινεται στη γκοθαμ σιτυ τη γειτονια μου γινεται παντου απλα εμεισ το ξερουμε εσεισ κοιμαστε εχουν πολλα προβληματα τα κοριτσια κ απορουν πωσ δεν τα πηρεσ χαμπαρι δε θα σου πω αλλα δυσκολο να σε ζηλευει καποιοσ θα σου πω εγω μια αληθεια κι εσυ θα καταλαβεισ εγω επαιζα στην αλανα μπαλλα πολυ μπαλλα και τα ελεγα τα αλλα παιδακια οτι θελω να κανω προπονηση κλπ τα αλλα παιδακια ρωτησαν στισ ομαδεσ και τουσ ειπαν οτι δωσει ο θεοσ κι ετσι μια ζωη με ειχαν για ηλιθιο και τωρα δε μου μιλαει κανεισ ξερεισ ποσουσ εχω γνωρισει απειρουσ ολοι με λενε βλακα αχρηστο κλπ εγω περασα τη ζωη μου να σκεφτομαι οτι ειμαι ο χειροτεροσ και ξυπναω ενα πρωι και λεω στον λουτσο μου σασ γραφω και κανω το ζωγραφο δε με ξαναμιλησε κανεισ απο τοτε και τωρα δεν τουσ θελω εγω ειδεσ πωσ καταστραφηκα τοτε συνεχισα τη ζωη μου ομωσ κατι εκανα και τωρα στα 40 δεν θελω κανεναν ουτε αυτοι με θελουν αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Τι γνώμη έχετε;
    By Maria26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 02-09-2019, 05:11
  2. Τι γνώμη έχετε?
    By KARMA in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 12
    Last Post: 28-02-2019, 19:22
  3. Replies: 34
    Last Post: 18-02-2019, 15:18
  4. τι γνώμη έχετε για το cipralex?
    By Nightmare111 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 28-03-2012, 02:41
  5. Τι γνώμη έχετε για τη φανερή απιστία;
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 293
    Last Post: 21-06-2010, 20:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •