δουλεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: δουλεια

  1. #16
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    να ξεφυγω απο τον φαυλο κυκλο του μυαλου μου...
    Αυτοί είναι οι λόγοι για να ΜΗΝ πας; και οι λόγοι για να πας;

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    οι λογοι που θελω να παω ειναι να ξεφυγω απο το φαυλο κυκλο του μυαλου μου.
    οι λογοι που δεν θελω να παω ειναι οτι ειναι πολυ κουραστικο και δυσκολη δουλεια... και μετα απο τοσα χρονια καθισιου ειναι δυσκολο να ξανα επανενταχτω.......

  3. #18
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οι λογοι που θελω να παω ειναι να ξεφυγω απο το φαυλο κυκλο του μυαλου μου.
    οι λογοι που δεν θελω να παω ειναι οτι ειναι πολυ κουραστικο και δυσκολη δουλεια... και μετα απο τοσα χρονια καθισιου ειναι δυσκολο να ξανα επανενταχτω.......
    Σε ποια ηλικία πιστεύεις ότι είναι καλό κάποιος να βρει τον εαυτό του μέσα από την ψυχοθεραπεία;

  4. #19
    hlias1988
    Guest
    οποιαδηποτε ηλικια μπορεις να το κανεις αυτο... αλλα σου λεω δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να το κανω... δεν ειμαι κατα της ψυχοθεραπειας.....

  5. #20
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    το ξερω φιλε. τωρα οσον αφορα τον ψυχολογο εδω που ειμαι δεν εχει. και εαν ειχε δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα. μαλλον πρεπει να παω σε κεντρο ψυχικης υγειας που ειναι δωρεαν. αλλα ειναι 60 χιλιομετρα απο εδω. πρεπει να πηγαινω με το λεωφοριο. τεσπα. δεν θελω να παω να σου πω την αληθεια. αλλα και απο την αλλη μερικες φορες ειμαι σε αδιεξοδο. ταλαντευομαι να παω να μην παω....
    Εδώ αλλα λες.. Αυτό σχολίασα

  6. #21
    hlias1988
    Guest
    ναι σε κεντρο ψυχικης υγεια μπορω να παω... και μαλλον θα παω.. αν και φοβαμε το μπλεξιμο .γιατι το λεω αυτο?
    στον κορονοιο και στην απομονωση ενταθηκαν οι αυτοκτονικες μου τασεις.. και πηρα στην γραμμη αυτοκτονιων. τους ειπα οτι εχω κανει δυο αποπειρες και οτι ο πατερας μου αυτοκτονησε. και μου λενε εισαι βαρια περιπτωση πρεπει να πας σε κεντρο ψυχικης υγειας για αποκατασταση.
    σου λεω να παω να μην παω. με φοβηζει το γεγονος οτι αμα τους πω για αποπειρες θα μου κανουν πληση εγκεφαλου και θα βγω χειροτερα.
    εσυ τι λες?

  7. #22
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ναι σε κεντρο ψυχικης υγεια μπορω να παω... και μαλλον θα παω.. αν και φοβαμε το μπλεξιμο .γιατι το λεω αυτο?
    στον κορονοιο και στην απομονωση ενταθηκαν οι αυτοκτονικες μου τασεις.. και πηρα στην γραμμη αυτοκτονιων. τους ειπα οτι εχω κανει δυο αποπειρες και οτι ο πατερας μου αυτοκτονησε. και μου λενε εισαι βαρια περιπτωση πρεπει να πας σε κεντρο ψυχικης υγειας για αποκατασταση.
    σου λεω να παω να μην παω. με φοβηζει το γεγονος οτι αμα τους πω για αποπειρες θα μου κανουν πληση εγκεφαλου και θα βγω χειροτερα.
    εσυ τι λες?
    Πλύση εγκεφάλου;;

    Τι είναι ψυχολόγος για σένα; Τι κάνει κάποιος όταν πάει σε ένα ψυχολόγο;

  8. #23
    hlias1988
    Guest
    οκ εχεις δικιο.. αλλα ειναι πολλα τα χιλιομετρα και θα πρεπει να πηγαινω με λεωφοριο.
    δεν θα με δει ψυχολογος μου ειπαν οταν πηρα τηλεφωνο. θα με δει κοινωνικος λειτουργος... τι πιστευεις οτι θα γινει εκει οταν παω?

  9. #24
    george1520
    Guest
    Δεν ξέρω πως είναι το σύστημα σας. Είμαι από Κύπρο. Πήγαινε εκεί και συζήτησε μαζί τους, κάνε τις απορίες σου, θέσε τους προβληματισμούς σου.

  10. #25
    hlias1988
    Guest
    ξερεις εχω ενα κακο. τωρα μου ερχονται ολα στο μυαλο μου. οταν παω εκει νομιζω δεν θα ξερω τι να πω και σε ποιο προβλημα να εστιασω την προσοχη μου ωστε να βρεθει καποια λυση.. αυτο με φοβηζει.
    επισης. ο πρωτος ψυχιατρος που ειχα παει που μου χορηγησε ενα σωρο φαρμακα. μου λεει στην περιπτωση σου δεν χωραει ψυχοθεραπεια.
    γιατι το ειπε αυτο? γιατι του ειπα οτι σκεφτομαι να κανω κακο στον ευατο μου και στους γυρω μου. και εμπλεξα και σε μαλακα μου εδωσε ενα σωρο φαρμακα και αντε γεια μετα. ηθελε να με κλεισει σε κλινικη. μπηκα για 5 λεπτα στην κλινικη και εφυγα. δεν μπορουσα να κατσω εκει μεσα. τωρα μιλαμε πριν 8 χρονια αυτο. απο τοτε παιρνω φαρμακα οχι τις ιδιες δοσεις αλλα μικροτερες. φοβαμε οτι θα τα παιρνω για ολη μου την ζωη.. ειναι κακο?

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ξερεις εχω ενα κακο. τωρα μου ερχονται ολα στο μυαλο μου. οταν παω εκει νομιζω δεν θα ξερω τι να πω και σε ποιο προβλημα να εστιασω την προσοχη μου ωστε να βρεθει καποια λυση.. αυτο με φοβηζει.
    επισης. ο πρωτος ψυχιατρος που ειχα παει που μου χορηγησε ενα σωρο φαρμακα. μου λεει στην περιπτωση σου δεν χωραει ψυχοθεραπεια.
    γιατι το ειπε αυτο? γιατι του ειπα οτι σκεφτομαι να κανω κακο στον ευατο μου και στους γυρω μου. και εμπλεξα και σε μαλακα μου εδωσε ενα σωρο φαρμακα και αντε γεια μετα. ηθελε να με κλεισει σε κλινικη. μπηκα για 5 λεπτα στην κλινικη και εφυγα. δεν μπορουσα να κατσω εκει μεσα. τωρα μιλαμε πριν 8 χρονια αυτο. απο τοτε παιρνω φαρμακα οχι τις ιδιες δοσεις αλλα μικροτερες. φοβαμε οτι θα τα παιρνω για ολη μου την ζωη.. ειναι κακο?
    Δεν ξέρω τι μυαλό κουβαλούσε ο συγκεκριμένος αλλά δεν ισχύει.. Όλοι οι άνθρωποι χρειάζονται ψυχοθεραπεία. Δεν υπάρχει ούτε ένας που να μην έχει τραύματα ή θέματα να λύσει. Το θέμα είναι ποιοι θέλουν να γίνουν καλύτεροι, ποιοι παραδέχονται ότι έχουν πρόβλημα και ποιοι δεν φοβούνται να τα αντιμετωπίσουν. Καλά τα χάπια, δεν λέω.. Βοηθανε.. Αλλά δεν κλείνουν πληγές.
    Όταν πήγα στην ψυχολόγο την πρώτη φορά, δεν είχα ιδέα τι να πω.. Είπα οσα είχα μέσα στο κεφαλι μου και αυτή απλά έγραφε, έγραφε, έγραφε.. Στην δεύτερη συνάντηση με βοηθήσουμε στο να κάνω την αρχη, τώρα πια παω εκεί και αρχίζω μόνος μου. Κάθε αρχή είναι δύσκολη, ειδικά όταν εισαι ψυχολογικά χάλια αλλά δεν παύει να είναι μια αρχή για το καλύτερο.

  12. #27
    hlias1988
    Guest
    μια αρχη για κατι καλυτερο... θα παω ρε συ... γιατι οχι. αλλα αλλο ο κοινωνικος λειτουργος που θα με δει και αλλο ο ψυχολογος.
    τι παιζει να παιχτει εκει?

  13. #28
    george1520
    Guest
    Πήγαινε πρώτα και θα δεις..

  14. #29
    hlias1988
    Guest
    ααα τωρα που το θυμηθυκα. εχω παει σε ψυχολογο 2 φορες. πηρε 20 ευρω την φορα. τεσπα. μου εκανε ερωτησεις με βοηθουσε να δω το προβλημα. και λεω στον εαυτο μου. " οχι δεν μπορω να το κανω αυτο " .
    δηλαδη δεν μπορω να μιλησω για πραγματα που με πληγωνουν και πραγματα τα οποια δεν μπορω η αδυνατω να αλλαξω.
    και ετσι δεν ξανα πηγα.......

  15. #30
    hlias1988
    Guest
    θα συμφωνησω με τον mindcrime. σε ενα ποστ του ειχε πει οτι το θεωρει χασιμο χρονου.
    και εγω εκει καταληγω......

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. θεματα στη δουλεια...
    By kostis93 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-08-2019, 21:43
  2. Νέα δουλειά
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 15-04-2014, 15:20
  3. Απολύθηκα από την δουλεια.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 08-12-2012, 19:39
  4. Πρόβλημα με την δουλεια μου.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 23-11-2012, 00:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •