Κρίσης πανικού κάθε βράδυ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Κρίσης πανικού κάθε βράδυ

    Παιδιά κάθε βράδυ με πιάνει κρίση πανικού και δεν ξέρω τι να κάνω και ολη την ημέρα νιώθω κάπως σφιγμένος , τι μπορώ να κάνω για να διώξω το στρες ; Δεν μπορώ να ζήσω άλλο έτσι

  2. #2
    george1520
    Guest
    Τι σε αγχωνει αυτή την περίοδο;

  3. #3
    Λίγο η δουλειά λίγο η καθημερινότητα , μπορώ να κάνω κάτι πρακτικό κάθε φορά που με πιάνει χωρίς χάπια ;

  4. #4
    george1520
    Guest
    Πρώτα από όλα πως αντιδράς εκείνη την ώρα;

  5. #5
    Σηκώνομαι σίγουρα με πιάνει υπερκινητικότητα και ταχυκαρδία και με ανοίγω το παράθυρο για να πάρω αέρα

  6. #6
    george1520
    Guest
    Όταν θα σε πιάνει θα κάθεσαι ήρεμα κάπου μέχρι να χαλαρώσεις και να προσπαθείς να βρεις την αιτία.

    Γενικά η καθημερινότητα σου είναι?

  7. #7
    Γενικά με σκοτώνει να έχω πολύ ελεύθερο χρόνο συνέχεια σκέφτομαι περιττά πράγματα που με επηρεάζουν και κάθε πρόβλημα που έχω δεν μπορώ να το συζητήσω γιατί είμαι στο εξωτερικό μόνος

  8. #8
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κωστας View Post
    Γενικά με σκοτώνει να έχω πολύ ελεύθερο χρόνο συνέχεια σκέφτομαι περιττά πράγματα που με επηρεάζουν και κάθε πρόβλημα που έχω δεν μπορώ να το συζητήσω γιατί είμαι στο εξωτερικό μόνος
    Εντόπισες κάτι σημαντικό.. Ο χρόνος δίνει χώρο στο μυαλό να αναλύει πράγματα, να τα μεγαλώνει, να φτιάχνει σενάρια και ίσως να είναι και η αιτία για τις κρίσεις πανικού.

    Ενδιαφέροντα έχεις? Βγαίνεις με φίλους?

  9. #9
    Τώρα τελευταία όχι αλλά μάλλον πρέπει να αρχίσω , πηγαίνω γυμναστήριο αλλά πάλι δεν είναι αρκετό

  10. #10
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κωστας View Post
    Τώρα τελευταία όχι αλλά μάλλον πρέπει να αρχίσω , πηγαίνω γυμναστήριο αλλά πάλι δεν είναι αρκετό
    Το γυμναστήριο βοηθάει γενικά..
    Φίλους έχεις?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Οταν σε πιανει μιλα με καποιον που εμπιστευεσαι πολυ. Παιξε παιχνιδια στο ιντερνετ. Διαβασε κατι που σε ενδιαφερει στο ιντερνετ. Βγες και περπατα. Γενικα να απασχολησεις το μυαλο σου με κατι αλλο περαν της κρισης πανικου.

  12. #12
    Ναι έχεις δίκιο αυτό θα κάνω , σε ευχαριστώ παρά πολύ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Μόνο άγχος και έντονο στρες έχεις ή στο έχει γυρίσει και σε κατάθλιψη ;;Κι εγώ έτσι ήμουν για αρκετό διάστημα και τελικά δεν τα γλίτωσα τα αντικαταθλιπτικά.Βεβαια εμένα δεν ήταν η πρώτη φορά όποτε έχω αποκτήσει μια σχετική εμπειρία με το θέμα.Το παθαίνω, κάνω την θεραπεία μου ,επανέρχομαι για κανα χρόνο, μετα πάλι τα ίδια.Προσπαθησε να μην μένεις μόνος να είσαι με παρέες οσο περισσότερο μπορείς και σίγουρα άρχισε την ψυχοθεραπεία.

Similar Threads

  1. Βλέπω εφιάλτες κάθε βράδυ
    By Gia66 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 01-06-2020, 17:49
  2. Κρίσης πανικόυ και κρίσης άγχους
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 18-07-2018, 19:02
  3. Σφίξιμο στο στήθος κάθε βράδυ μέχρι το πρωι
    By ioannaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-09-2011, 16:43
  4. Κάθε βράδυ..
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 31-03-2011, 16:39
  5. Στα πρόθυρα κρίσης πανικού ή....
    By Nickbin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-04-2010, 13:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •