Η σχεση μου με το αγορι μου! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Μην πιστευεις τιποτα καλα λεει ο ελλις

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ορεστη μ αρεσαν οι γνωσεισ σου περι εξελικτικησ βιολογιασ αρσενικου θυληκου νομιζω οτι καπωσ ετσι ειναι τα πραγματα και μην ξεχνασ αν παιζεισ χαμηλα τη μπαλλα σαν κοροιδο σωζεσαι κι εγω σωθηκα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Απλά δεν μου αρέσει,που όταν πάω προς τα εκεί τη συζήτηση κομπιαζει!
    Δεν νομίζω πως το κάνει από εγωισμό ή ντροπή θεωρώ πως έχει ξεπεράσει το στάδιο του έρωτα και είναι στο στάδιο της αγάπης πλέον. Και αν τον ρωτήσεις πχ είσαι ερωτευμένος μαζί μου, πιστεύω πως θα σου πει μα είναι δυνατόν να με ρωτάς; κάτι τέτοιο θα σου πει!

  4. #19
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν νομίζω πως το κάνει από εγωισμό ή ντροπή θεωρώ πως έχει ξεπεράσει το στάδιο του έρωτα και είναι στο στάδιο της αγάπης πλέον. Και αν τον ρωτήσεις πχ είσαι ερωτευμένος μαζί μου, πιστεύω πως θα σου πει μα είναι δυνατόν να με ρωτάς; κάτι τέτοιο θα σου πει!
    Μάλιστα,κατάλαβα!

  5. #20
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Όπως;;;;;;
    Τι εννοείς; Να του πεις αυτά που σκέφτεσαι με σκοπό να συζητήσετε..

  6. #21
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι εννοείς; Να του πεις αυτά που σκέφτεσαι με σκοπό να συζητήσετε..
    Δεν ξέρω αν θα ήταν καλή ιδέα,να συζητησουμε κάτι τέτοιο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εσένα σε προβηματίζει ότι σηματοδοτεί κάτι αυτό;

  8. #23
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εσένα σε προβηματίζει ότι σηματοδοτεί κάτι αυτό;
    Τι εννοείς ότι σηματοδοτεί κάτι;;;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εσύ να μας πεις. Φοβάσαι ότι είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό, κάτι δεν σου πάει καλά, ενθουσιάστηκες στην αρχή με τον τρόπο του κι έχεις ξενερώσει, φοβάσαι μήπως έπεσες από την αρχή στα βαθιά με αγάπες και λουλούδια και μπλεξίματα με οικογένειες χωρίς να το ζήσεις ανέμελα, φοβάσαι ότι είναι κολλημένος με την πρώην ή τι;

    Αν είναι όλα τόσο καλά όσο λες και είναι η σχέση αυτή που θες, γιατί να αποζητάς συνεχώς επιβεβαίωση αν είναι ερωτευμένος; Αυτό φαίνεται. Αν είναι αυτλο που θες και περνάς καλά και μόνο που σχέση 8 μηνών στα 20κάτι σου λέει σε αγαπώ, θα έπρεπε να πετάς στα ουράνια. Είναι όμως; Και πως γίνεται να τα πηγαίνετε πολύ καλά όταν λες ότι μετά από κάθε τσακωμό ( πόσοι τσακωμοί μέσα σε 8 μήνες σχέση; ) του λες αμέσως αν είναι να χωρίσουμε; Αν ήταν όλα τόσο αγγελικά πλασμένα, θα έλεγες να κάτσουμε να το συζητήσουμε να βρούμε λύσεις, όχι να χωρίσουμε.

    Δηλαδή νομίζω ότι το κόλλημα στο αν σου λέει ότι είναι ερωτευμένος ή όχι, είναι μία μετάθεση από κάτι άλλο που σε προβληματίζει.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Καλησπερα σε ολους.
    Ειμαι 23 χρονων και πριν περιπου ενα χρονο γνωρισα το αγορι με το οποιο ειμαι τωρα ο οποιος ειναι 25 χρονων .Δεν ημασταν μαζι απο την αρχη αντιθετως ξεκινησαμε απλα να κανουμε παρεα, σαν φιλοι και μετα εξελιχθηκε σε κατι ερωτικο.Για μενα ηταν η πρωτη μου σχεση,και γενικα δεν ειχα καμια ερωτικη εμπειρια πριν απο αυτον αν καταλαβαινετε τι εννοω.Αντιθετως εκεινος ειχε βγει τρεις μηνες πριν με γνωρισει απο μια σχεση 4 χρονων η οποια ομως τελειωσε απο κοινου λογω του οτι μενανε και μαζι γιατι σπουδαζαν και στην ιδια πολη και ειχαν βαρεθει ο ενας τον αλλον. Αλλα απ'οτι ξερω η σχεση τους τελειωσε καλα και χωρις καβγαδες επειδη ουτως η αλλως το ηθελαν και οι δυο. Απ'οτι ξερω ηταν η πρωτη του κοπελα και γενικοτερα ο πρωτος του ερωτας μιας και εκεινος πριν απο την κοπελα αυτη δεν ειχε ξανακανει σχεση, μονο με 1-2 κοπελες αλλα μονο για σεξ. Γενικα το αγορι μου ειναι παρα πολυ συναισθηματικο ατομο, ευαισθητος , τρυφερος και γενικοτερα πολυ γλυκος. Ετσι λοιπον μετα απο περιπου 3 μηνες γνωριμιας αρχισε να με προσεγγισει ερωτικα, διακριτικα ευγενικα και γενικοτερα πολυ ομορφα. Για να μην τα πολυλογω με το αγορι μου ειμαστε μαζι 8 μηνες τωρα και σε γενικες γραμμες τα παμε πολυ καλα, με εχει γνωρισει στους δικους του,τον εχω γνωρισει στους δικους μου, οπως επισης με εχει γνωρισει στους φιλους του αλλα και εγω το ιδιο. Απο την αρχη της σχεσης μας μεχρι τωρα δεν θυμαμαι μερα που να μην μου εστειλε μηνυμα το πρωι για καλημερα και το βραδυ για καληνυχτα, που να μην με πηρε τηλεφωνο μολις εφευγε απο την δουλεια. Γενικα απο την αρχη μονο τρυφερος και γλυκος υπηρξε απεναντι μου, Στα γενεθλια μου,μου εκανε εκπληξη στο σπιτι του εκει που δεν το περιμενα, ανοιξε η πορτα και εμφανιστηκαν ολοι μαζι με τουρτα.Τις προαλλες μου εφερε φαγητο στη δουλεια απο μονος του δεν του το ζητησα για να φαω, ενω παρα πολλες φορες ερχεται και με παιρνει απο την δουλεια με το αυτοκινητο. Εχει κανει παρα πολλες φορες υποχωρησεις, και γνικοτερα μου λεει οτι το μονο που θελει ειναι να ειμαι χαρουμενη και ευτυχισμενη . Εννοειται εχουν υπαρξει φορες που εχουμε τσακωθει και μαλιστα ασχημα και πολλες απο αυτες τις φορες επειδη μπορει να πετουσα εγω πανω στα νευρα μου να χωρισουμε εκεινος εβαζε τα κλαμματα,αλλα στο τελος παντα τα βρισκαμε. Γενικοτερα με φροντιζει παρα πολυ και ειδικα οσον αφορα το ερωτικο κομματι εχει κανει παρα πολυ υπομονη γιατι του ειχα πει οτι ηταν η πρωτη μου φορα και εκανε υπομονη 7 μηνες μεχρι να γινει. Φυσικα ολα αυτα που εγραψα ισχυουν και για μενα, εννοω η συμπεριφορα μου απεναντι του ειναι ακριβως η ιδια. Το μονο μου θεμα ειναι ενα και θα μου πειτε εισαι χαζη που αναρωτιεσαι γιατι φαινεται απο μακρια αυτο το πραγμα. Ενω ειμαστε 8 μηνες μαζι και γενικοτερα μου εχει πει οτι με αγαπαει οπως του το εχω πει και εγω φυσικα, δεν εχω ακουσει ποτε απο το στομα του να μου λεει οτι ειναι ερωτευμενος μαζι μου. Ξερω ειναι βλακεια αυτο που λεω γιατι φαινεται απο τον τροπο που με κοιταει και γενικοτερα φαινεται απο οσο κανει για εμενα αλλα δεν μου το εχει πει ποτε περα απο καποιες φορες που το εχει πεταξει πανω στην κουβεντα, οπως για παραδειγμα την προηγουμενη φορα ειχαμε μαζευτει με του φιλους μας ολοι μαζι και παιζαμε ταμπου και του επεσε να περιγραψει τη λεξη ερωτοχτυπημενος και γυρναει και κανει τι ειμαι εγω? Αλλα μονο σε τετοιες φασεις το εχει πεταξει και πολλες φορες που μου στελνει τραγουδια, μονο τοτε . Απο την αλλη εγω ειμαι παρα πολυ ερωτευμενη μαζι του, και προσπαθω να του το πω πλαγιως αλλα οποτε παω να το πω ετσι το μονο που μου λεει ειναι αγαπη μου και ψυχη μου, οτι με λατρευει και κατι τετοια αλλα δεν μου λεει οτι και εκεινος ειναι ερωτευμενος μαζι μου. Νταξει ουτε και εγω του το εχω πει ευθεως αλλα δεν θελω να τον πιεσω γι'αυτο, περιμενω να μου το πει εκεινος. Και εδω ερχεται και η φαση που αρχιζω και κανω τη συγκριση με την πρωην κοπελα του γιατι οσα εχει κανει σε εμενα τα εχει κανει και σε εκεινη,και γενικοτερα ανεβαζε και τραγουδια στο facebook που ελεγε οτι ειναι ερωτευμενος μαζι της και κατι τετοια. Βεβαια μια μερα μου ειχε πει οτι η σχεση μας ειναι πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη του σχεση σε ολα. Δεν ξερω τι προσπαθει να αποφυγει καθε φορα που παω εκει την κουβεντα, μπας και μου το πει, σαν να κομπιαζει σαν να ντρεπεται, σαν να φοβαται μην κανει τα ιδια λαθη που εκανε στο παρελθον με την προηγουμενη του σχεση. Να μου πει σ αγαπω δεν εχει θεμα, αλλα δεν εχω ακουσει μετα απο 8 μηνες τη φραση ειμαι ερωτευμενος μαζι σου και στενοχωριεμαι γιατι εγω το εχω πολυ μεγαλη αναγκη να το ακουσω απο εκεινον. Δεν ξερω τι να υποθεσω, αμα του το πω ευθεως και εκεινος δεν μου πει και εγω θα αισθανθω πολυ ασχημα. Μηπως περιμενει απο εμενα να το ακουσει πρωτα? Μηπως απλα με αγαπαει αλλα δεν ειναι ερωτευμενος μαζι μου? Μηπως φοβαται να μου το πει? Δεν ξερω! Θα ηθελα πολυ να ακουσω την αντικειμενικη γνωμη σας. Ευχαριστω πολυ.
    καλημερα..
    γιατι "εννοειται" οτι εχουν υπαρξει καυγαδες και μαλιστα ασχημοι με φωνες και απειλες για χωρισμους;;; σε σχεση 8 μηνων;;; που παει τοσο "καλα";;;
    μην ακουτε αυτα που λενε γυρω γυρω. δεν "εννοειται" καθολου οτι ολα τα ζευγαρια μαλωνουν.
    για ποιον λογο μαλωνατε εστω και σπανια, τοσο ασχημα; μπορεις να μας πεις;

    εγω θα σε απογοητευσω, αλλα η φροντιδα που σου δειχνει δεν σημαινει καθολου οτι ειναι ερωτευμενος. και οχι, δεν "φαινεται απο μακρια αυτο το πραμα". ..
    δεν λεω οτι δεν ειναι. λεω οτι δεν σημαινει αυτο η φροντιδα του.
    δεν ξερουμε αν οντως ηθελε τον χωρισμο του απο την πρωην του οπως σου ειπε, η αν τον επεβαλε εκεινη.
    απο τα κλαματα στις απειλες σου για χωρισμο, εγω καταλαβαινω οτι ο ανθρωπος αυτος δεν νοιωθει καλα χωρις σχεση και πιθανα δεν ξεπερασε ποτε την πρωτη του σχεση.
    επισης, παραξενευομαι που μας λες με τοσες λεπτομερειες ποσα πραγματα κανει για να σε φροντιζει.. ο συντροφος δεν ειναι νοσοκομα, ουτε η μαμα σου, ουτε ο μπαμπας σου. το εσωτερικο και το ερωτικο κομματι πρεπει να κουμπωνει τελεια, οχι να σου φερνει ταπερακι στο γραφειο... δεν ειναι κακο που στο φερνει, αλλα δεν ειναι ερωτας αυτο.

    και μιας που ειναι ο πρωτος σου θελω να σε ρωτησω. πως εισαι σεξουαλικα μαζι του;, δεν εχει σημασια που δεν εχεις καποιον να τον συγκρινεις. μεσα σου πως εισαι; ικανοποιεισαι στο σεξ; πετας στον εβδομο ουρανο; ολοκληρωνεις, η εισαι απλα καλα και ευχαριστα;.
    περα απο το σεξ κι απο το οτι δεν σου λεει οτι ειναι ερωτευμενος, τι δεν σου αρεσει πανω του/στην συμπεριφορα του/στην σχεση σας; υπαρχει κατι που ειναι αγκαθι για σενα και θα θελες να ειναι καπως αλλιως;
    στα ρωταω ολα αυτα, γιατι κατι σε αφηνει ανικανοποιητη και προβληματισμενη και δεν ειναι μονο το οτι δεν σου λεει για τον ερωτα του. ειναι και κατι αλλο. τι ειναι; το εχεις εντοπισει;

    υ.γ. μας ρωτας μηπως περιμενει να το πεις εσυ για να στο πει. ειναι λαθος η ερωτηση σου, γιατι προυποθετει οτι κι εκεινος (ή οτι ολοι ) τραβαει ζορι αν θα ακουσει την συγκεκριμενη φραση, αλλα πιθανοτατα δεν τον απασχολει καθολου το θεμα..
    Last edited by Remedy; 08-06-2020 at 11:19.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν νομίζω πως το κάνει από εγωισμό ή ντροπή θεωρώ πως έχει ξεπεράσει το στάδιο του έρωτα και είναι στο στάδιο της αγάπης πλέον. Και αν τον ρωτήσεις πχ είσαι ερωτευμένος μαζί μου, πιστεύω πως θα σου πει μα είναι δυνατόν να με ρωτάς; κάτι τέτοιο θα σου πει!
    μεσα σε 8 μηνες, οπου τους 3 δεν ειχαν κανει καν σεξ, ξεπερασε το σταδιο του ερωτα;
    ε τοτε να πανε παρακατω τα παιδια. κακως καθονται μαζι..

  12. #27
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μεσα σε 8 μηνες, οπου τους 3 δεν ειχαν κανει καν σεξ, ξεπερασε το σταδιο του ερωτα;
    ε τοτε να πανε παρακατω τα παιδια. κακως καθονται μαζι..
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου!
    Αλλά δεν ξέρω πραγματικά τι να απαντήσω,με προβλημάτισες λίγο!

  13. #28
    Δεν ξέρω τι να υποθέσω,αλλά θέλω να ξέρω πως νιώθει για μένα!
    Πείτε με ανασφαλή ή οτιδήποτε άλλο αλλά για μένα είναι σημαντικό το να ξέρω πως νιώθει για μένα! Είτε ναι είτε όχι θέλω να ξέρω
    Αλλά δεν ξέρω τον τρόπο για να το μαθω

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου!
    Αλλά δεν ξέρω πραγματικά τι να απαντήσω,με προβλημάτισες λίγο!
    αυτη η απαντηση μου ειναι για τον κραιμ. αν θες κοιτα την μεγαλη απαντηση μου και απαντησε σε αυτα που ρωταω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Despoina View Post
    Δεν ξέρω τι να υποθέσω,αλλά θέλω να ξέρω πως νιώθει για μένα!
    Πείτε με ανασφαλή ή οτιδήποτε άλλο αλλά για μένα είναι σημαντικό το να ξέρω πως νιώθει για μένα!
    ποιοι ηταν οι λογοι των μεγαλων καυγαδων σας οπου του ειπες να χωρισετε;

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σοκ με το αγορι μου
    By Papillon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 20-11-2019, 22:54
  2. Τι να συζητήσω με το αγόρι μου
    By Sowhat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 28-09-2019, 13:03
  3. Ενα αγορι που μου αρεσει..
    By Mariaam20 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 12-02-2019, 20:46
  4. Προβλημα με αγορι!
    By engliscp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 169
    Last Post: 10-02-2017, 17:09
  5. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •